Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    Dziewczyny a bobasy nakarmione ?? Co wy macie takiego POWERA hmmm :wink:
  1.  permalink
    Mi sie nie chce jeszcze spac:)
    Poluję na wampiry w grze mlodego:wink:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    Ania zupka z ryżem została jej podana tylko jeden raz tak jak kiedyś pisałam!
    Kaszkę dostaje od paru dni tylko do jednego mlecznego posiłku w porze obiadowej a potem nie je nic przez dłuższy czas.
    Czasami mleko zza dnia zastępuję jej na przemiennie albo marchewką albo jabłuszkiem lub też marchewką z jabłuszkiem!
    Glukozę musiałam wycofać ze względu na to, że i tak i tak upomniała mi się po jakimś czasie o mleko w nocy a budziła się z płaczem!
    Ogólnie wydaje mi się, że nie jest przekarmiona czy też przepojona i na razie nie będę jej tym samym zwiększała ilości mleczka! Pozostanie wg proporcji dla dziecka do 4 miesiąca!

    Jeśli chodzi o wzrost jutro sobie ją sama zmierzę tak jak kiedyś pisałyście czyli nie metoda lekarki!
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    bobas wlasnie nakarmiony ale domaga sie zmiany pieluchy ;) n to nic idem :) i spac sie poloze ;)
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    Ania to Twój szpital jest inny. Tam gdzie Ja rodziłam to 3500 było dużo a 4 to patrzały położne i zwracały uwagę na takie dziecko! Julka jak wchodziła ze mną na badania to mówiły : oooo idzie Nasza duża Julka!
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    A ja dziś znów ciekam po lekarzach, eh ...:wink:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    kfiatuszku dobrze, że moja się tego nie domaga bo jakbym ją przebrała w nocy to ma po spaniu! No chyba, że kupkę zrobi to przymusowo w innym wypadku do rana na pampersie ciągnie! O dziwo nie jest odparzona a w ciągu dnia jedna kupka potrafi spowodować odparzenia!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    Izunia i jakie wieści ? chłopcy zdrowi ? wszystko OK ?

    a cha i doszły wszystkie fotki do Ciebie ?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    Lady no w warszawce tez nie bylo malych dzieci tam gdzie rodzilam... polozne mowily ze tylko przedterminowe sie drobne rodza... ogolnie teraz nawet na forach czy w artykulach mozna przeczytac ze dzieci powyzej 4kg sie rodza... zeby 4kg bylo uznawane za duze dziecko to bylaby robiona cesarka, a tak dopiero jak jest powyzej 4.5 to jest zalecane cc
  2.  permalink
    Ja rzoumiem,ze dzis tzn dopiero od rana, prawda? Gdzie lecicie Izunia?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    ach Ania kiedyś to byłoby olbrzymie dziecko a teraz,,,, świat się zmienia. Jedno się kurczy inne zaś wielgaśne rośnie!
  3.  permalink
    Dlatego tez zmieniaja się siatki centylowe mniej więcej co 10 lat. Teraz dzieci rodzą sie duzo większe niz kiedyś
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    Dzieci mówią : "pa, pa, pa ...",
    Dzieci idą aaa ...,
    Na poduszce śliczny miś ,
    Pewnie przyśni im się dziś .
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    Hahaha Lady - idź spać !! :wink: Dziękuje fotki mam - doszły.

    Aga1976 no czeka nas audiolog i pediatra - jak pisałam wcześniej maluchy mi pokasłują i to nawet - nie ma co czekać aż jakaś paskudna infekcja całkiem się rozwinie :neutral:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    dobra ja to sie odteleportowuje... ciezki ranek mnie czeka bo Gabrysia zostaje w domu...
    dobranoc
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    Kotek myszka i owieczka ,
    Jaka śliczna poduszeczka .
    Otulone kołdereczką ,
    Z baldachimem nad główeczką ,
    Z ochraniaczem dookoła ,
    By bezpieczne i wesołe ,
    Poszły Dzieci aaa ...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    No ja też zmykam - do dzisiaj kobiety - spokojnej nocki :hugging:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    Izunia stronka - KąCIK BLIźNIAKóW
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    Lady dotarłam, przeczytałam WSZYSTKO , co do jednego pościka. No to teraz wiem co w trawie piszczy hihihihi
    Ogólnie to tu u was bardzo fajnie, ale ty i aga1976 za bardzo alergicznie chyba reagujecie na siebie. Jak tak z boku patrzę, to widać problem jest dość duży. Dziewczyny odpuśćcie sobie chociaż trochę, przymknijcie oko :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    babypath hi hi hi no masz rację :) chociaż Ja pod drugiej stronie monitora się śmieję z tego dogryzania sobie na wzajem! Z pewnością byłoby inaczej gdybyśmy się widziały i miały okazję pogadać :)) no cóż pozostaje nam się docierać tutaj na forum :))
    Być może nie ma tego złego a przysłowie KTO SIę CZUBI TEN SIę LUBI można będzie kiedyś do nas odnieść :))

    Aga na Mikołaja i tak ode mnie dostanie rózgę hi hi hi
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    Lady no może ty się tam śmiejesz, ale czytanie tych wszystkich uszczypliwości i wykrzykników nie jest miłe. :tongue: Ja się między was nie chcę wtrącać, ale to jest fajny temacik i można się trochę postarać:bigsmile: o lepszą atmosferę. Lubię was obie, także patrzę na to obiektywnie. Żeby nie było:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    Mam doła wrrr było super a od pn mi sie wali :( Koniec radości i euforii 2 tygodnie było spokoju, więc miałam czas się zrelaksować :cry: W poniedziałek zalałam sąsiada - z pod spłuczki wypadła rura i woda się lała - wczoraj przyszedł. W łazience mam podwyższoną podłogę i liczyłam na to ze jednak woda nie przedostała się przez płytę OSB ale niestety.
    dziś wchodzę do kuchni i mam mokre skarpetki - w zamrażalniku i lodówce woda :( Ja wiedziałam ze ta lodówka się spieprzy i ja to mówiłam nie raz ale nie sądziłam że teraz :( Zamrażalnik nie mrozi, lodówka ustawiona na 5 chłodzi jak na 1 i buuu. Siedzę klnę i płaczę.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    And nie płakusiaj w piątek będziesz się śmiała jak w poniedziałek się wali...

    a Ja właśnie wróciłam z trasy z Julką! Tragedia z nią gdzieś jechać dalej! Ona się drze i nie chce leżeć spokojnie wrrr

    baby bo już przestałam się przejmować dlatego teraz się śmieję z tego co czytam! Kiedyś potrafiłam się poryczeć ale skończyło się to...

    Poza tym nie znam Agi na tyle aby jej nie lubić... ma swój styl bycia jak każda tutaj z Nas - jedna wkurzający inna nie :)) ale ogólnie nie ma źle :))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    And... lacze sie z toba w bolu...
    dzisiejszy dzien to dla mnie porazka
    dziecko z grupy Gabrysi mialo identyczne objawy jak Gabrycha i okazalo sie ze wynik na salmonelle pozytywny wiec biegiem sanepid zaliczalam ale na szczescie wynik ujemny...
    chociaz babka mowi zeby powtorzyc jezcze dla bezpieczenstwa bo w tamtej probce mogl byc - a w nowej juz + a swoja droga na salmonelle powinno sie 3krotnie zrobic badanie a nie tak jak nam zlecili tylko raz...
    zeby bylo ciekawiej to Krzysiu vel Maruder tez ma biegunke.. ale tak to jest jak matka sie polakomi i skonsumuje jablko... wypilam z rana 2 jogurty z mlekovity jablko + mieta i mam za swoje :(
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    And nie płakusiaj w piątek będziesz się śmiała jak w poniedziałek się wali...
    Dronko jak dożyję do piątku. Nie kupimy nowej lodówki bo nie mam kasy po prostu, na raty nie wezmę bo nijak nam się to nie uda. Jutro wieczorem znajomy przyjdzie do niej zajrzeć ale już przez telefon stwierdził że czarno to widzi bo już ją naprawiał rok temu i mówił że to chyba ostatni raz :(
    --
  4.  permalink
    And:hugging:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    And w coś trzeba w życiu wierzyć :)) więc za Ciebie wierzę, że będzie w piątek luźno :))

    Jutro czeka mnie ostatni dzień mam taką wielką a jednocześnie cichą nadzieję w załatwianiu urzędowych spraw!
    Dzisiaj jestem padnięta wrrr!
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    Poszłam dziś do koleżanki sama na 2 godziny !!!! Mało tego - nie miałam żadnego telefonu z domu typu kiedy wracasz! Wypiłam lampkę szampana zaszumiało mi w głowie ale odpoczęłam chwilkę. Najlepiej będzie jak pójdę spać :D
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    And no to przynajmniej miałaś 2 godzinki odstresowania :))
    Mnie moja córa znowu przeciorała przez sklepy wrrr jak cień za nią się ciągnęłam :(( ale przynajmniej prezent na mikołaja mam z głowy dla niej! Dostała bluzę!
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 6th 2007
     permalink
    Oj żebyś Dronko wiedziała ze się odstresowałam i bardzo sie cieszę że znajoma ma już za sobą obronę dyplomowanego :D Okazuje się dzisiaj że ja najbardziej trzeźwa wyszłam od niej i nie mam kaca hahaha a pindy mieszały szampana z piwem i ajerkoniakiem i dziś umierają hahaha ja po lampce szampana podziękowałam bo jeszcze łyk czegoś to kiepsko to widzę :D No ale miałam dobre wytłumaczenie - w domu dzieci hahaha Ale było miło i masa śmiechu :) A to najważniejsze tylko że te 2 godzinki jakoś szybko zleciały. Następne spotkanie 19stycznia i ponoć mają mnie wtedy spić - zobaczymy czy sie im uda no i czy M mnie pusci
    --
  5.  permalink
    dziewczyny wczoraj miałam taki super dzien a dzisiaj...mały nie zrobił kupy juz 24 godziny , prezy sie marudzi.wiem ze to normalne u dzici ale widze jak sie meczy i nic mu nie moge pomóc.masuje brzuszek podaje rumianek i nic.wczoraj az 4 pieluszki mi zabrudził...jeju nic mnie tak nie cieszy jak jego kupka...a zeby tego było mało to M jak wraca z pracy to wielce zmeczony idzie spac ,ja juz schudłam 15 kg od porodu bo nawet nie mam czasu zeby zjesc ,a nawet mi sie nie chce.połozna kazała mi poprosic o hemofer znów bo zle wygladam no i hgb spadła znów na 9...chciałam isc dzisiaj na pierwszy krótki spacerek wiec chyba zaraz sie ubiore i pójde.dzisiaj Mikołaj-zawsze ubierałam tego dnia choinke a ja mam jakiegos mega doła.



    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeDec 6th 2007
     permalink
    ciacho trzymaj się - to wszystko na początku faktycznie jest mega przytłaczające (przynajmniej dla mnie było) ale zobaczysz, że szybko poustawiasz sobie nową codzienność i będzie super :bigsmile: a jaka jest ta kupka - normalna czy zielona?

    And - tak trzymać :thumbup: - życzę ci częstszych takich spotkań :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 6th 2007
     permalink
    a Ja się pochwalę, że w końcu dopięłam wszelkich formalności rejestracyjnych pojazdu i dzisiaj już mogę nim wyjechać na ulice ! :))

    Czekam jeszcze na maila z ubezpieczeniem!!!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 6th 2007 zmieniony
     permalink
    Ciasteczko oj kobieto dbaj o siebie bo dzieciątko masz pod opieką a zdrowa mama to szczęśliwa i uśmiechnięta mama no i spokojne dziecię!
  6.  permalink
    kupa żółta wiec chyba normalna i oczywiscie rzadka wiec nie wiem dlaczego wypchniecie jej sprawia mu tyle trudnosci:cry::cry::cry:

    masz racje Jemma troche mnie to zaczyna przytłaczac



    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 6th 2007
     permalink
    Ciasteczko nie wiem czy karmisz nadal piersią czy już nie ale jeśli jesteś na piersi to może być, że coś zjadłaś!!! kupa jest, żółta jest to i tak sukces a teraz obserwuj kolejne jakie będą! Może to jednorazowe wydanie!
  7.  permalink
    Ciacho- przede wszystkim spokojnie.
    Skoro wczoraj zrobil 4 kupy to moze poprostu na razie nie ma czym zrobic kolejnej?
    Kładź go diuzo na brzuszku, delikatnie dociskaj nóżki do brzucha lub ewentualnie pomasuj odbyt palcem, na który nalozony jest krem.
    Jezeli stresujesz się bardzo jego wyproznieniami- staraj się karmic piersią. dzieci karmione naturalnie nie mają klopotów z zatwardzeniem.
    Nie poddawaj sie tak łatwo!
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeDec 6th 2007 zmieniony
     permalink
    Jeszcze czytałam, że maluszkowi trudno się wypróznic gdy kupka jest rzadka bo po nie ma jeszcze takiego parcia na stolec ale nie mogę teraz tego znaleźć.
    A czytałaś to ? albo to

    "Jeśli stolce rzadko się pojawiają, ale przy ich oddawaniu dziecko jest niespokojne, pręży się, to Matka karmiąca piersią powinna zmienić swoją dietę (zwiększyć ilość błonnika, otręby). Jeśli natomiast niemowlę karmione jest butelką, można spróbować dziecku podać samą wodę albo mleczko przygotowywać na bazie np. herbatki z kopru."
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 6th 2007
     permalink
    powiedzcie mi soczek z marchwi jest na zatwardzenie czy też przeciwnie ???
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeDec 6th 2007
     permalink
    gotowana marchewka działa zwierająco ale soczek to nie wiem...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 6th 2007
     permalink
    ok ... dziękuje JEMMA :))
  8.  permalink
    Surowy sok- na rozluznienie.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 6th 2007
     permalink
    to dobrze bo już się wystraszyłam :)) Dzięki Aga :)
  9.  permalink
    poczytałam dzieki...raczej mały maczym zrobicte kupki bo jest małym głodomorkiem-niemozliwe zeby az tyle trawił ze nie uzbierał na kupke.poczekamy do wieczora ,podam mu herbatke z kopru no i w ruch pójdzie masowanie brzuszka.ja bym nic nie robiła gdyby on ni dawał mi znac ze próbuje zrobic kupki,ale prezy sie,wygina,dusi az sie czerwony robi cały.zobaczymy...aa niepotrzebnie zasmieciłam temat nasza kupka....

    zapomniałam dodac ze bylismy na 15 min spacerku.fajnie sie jechało a Piotrus sie uspokoił i spał


    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 6th 2007
     permalink
    ciasteczko może zwykłą wodę podaj ona nie zaszkodzi a być może pomoże w kupce...
  10.  permalink
    podaje te z zwykła przegotowana wode...naszczescie ja pije .mam zasikane pieluchy bardzo dzieki temu ale kupy ni ma.Tylko bąki puszcza-chociaz to.juz pytałam na mamusiach ale zapytam tu tez.Czym mam nawilżać śluzówke noska?Położna radziła to robić ale nie podała konkretnej nazwy a nie chce sie radzic aptekarki -wole spytac doswiadczon e mamy



    --
    • CommentAuthorMagg75
    • CommentTimeDec 6th 2007
     permalink
    ooooooooj a ja walczę z katarem nadal w dodatku teraz mnie dopadł a czarownica nie chce spać.... i Mikołaj o mnie zapomniał .... chyba się upiję ... wodą :cry:
    --
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeDec 6th 2007
     permalink
    wsadzilam dzidzie do lezaczka ,fajnie sie buja...ja tez juz w formie jak przed ciaza,tylko cyce okropne..
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeDec 6th 2007
     permalink
    ciacho a karmisz piersia'...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 6th 2007
     permalink
    Magg chyba juz lepszy katar niz biegunka... u nas akcja kibelek trwa a i Krzysiowi sie maminy nerw udzielil bo nie chce spac i marudzi :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.