Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Ania to właśnie jest określane jako plaster emla
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Ja 5 lat temu dla Kuby kupowałam bez recepty

    Wściekłam sie jak nie wiem co aż mi się wyć chce. Znów coś mi wariuje pralka. Kołnierz się pozwijał i woda mi leciała. Po raz kolejny chyba zalałam sąsiada. Mało tego nic się nie doprało, nie wypłukało i nie odwirowało. Jakbym włożyła do pralki ona tylko zmoczyła i tyle - a przecież normalnie cały cykl prania był! Zadzwoniłam do znajomego (był pewien ze do lodówki ma znów przyjść) jutro będzie i zobaczy o co chodzi. A ja i tak jestem wściekła
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    And oby to byla tylko naprawa kosmetyczna...
    ja nigdy nie zapomne jak kuzynka nastawila firany i wyjela je.... czarne!!! nic nie zapowiadalo kataklizmu a tu w ciagu 1 prania taki numer, cos tam peklo i smar sie dostal do bebna... suma sumarum zostali bez firan na 4 oknach :devil:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Lady, And czy u was wyplaty rodzinnego sa wg jakiegos grafika??? ja jestem wsciekla bo mops robi co chce jesli idize o pieniadze i grudniowy wychowawczy dostane dopiero ze styczniowym :(
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Aniu jeśli to nie będzie kosmetyka i będzie wymagała kupna jakichkolwiek części na dłuuugie tygodnie czeka mnie pranie w rękach. Szczęście w nieszczęściu ze teraz prały się białe rzeczy i ogólnie z Iśki - mój M wisi właśnie nad wanną piorąc to co wyjęłam z pralki. A na jutro Anka potrzebuje czysty mundur harcerski + spodnie moro z grubego dżinsu a usmarowane tak ze nie wiem jak to dopiorę wrrr
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Tak Aniu. Jest grafik wypłat wg litery nazwiska i jeśli nie ma wolnego dnia roboczego to u mnie litera S jest płacona 19. W związku z tym że teraz była masa wolnego najprawdopodobniej kasę dostanę 21-22. Zależy też kiedy złożysz wniosek. Jeśli do 10 chyba to masz zapłacone w tym samym miesiącu no chyba że nazwisko jest na A to na początku przyszłego m-ca z wyrównaniem za miesiąc w którym został złożony wniosek. Jeśli po 10-tym to w terminie następnego świadczenia z wyrównaniem oczywiście

    Chyba nie zaplątałam za mocno
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Ania u mnie nie wypłaca kasiory MOPS ale tak jak pisałam kiedyś UP i tutaj zawsze mam na koniec miesiąca !!!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    And dla pocieszenia ostatnio dobrze, że prałam szmaty do podłóg i takie tam inne bo moja pralka tak często nawala, że na szczęście tym razem pięknie się w niej to wszystko gotowało! W łazience jak nigdy miałam saune :)) Nawalił programator. M musiał sam kombinować aby to naprawić i dalej chodzi hi hi hi. Kołnierz w pralce dwa razy już był wymieniany, bęben raz programator raz, amortyzatory ze trzy razy hi hi hi Praktycznie cała pralka poza zewnętrzną obudową jest wymieniona :))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    no my na litere M wiec wyplacaja miedzy 18 a 21... wkurza mnie taka polityka, maja gdzies ludzi :( wg tego ich schematu to nie ma zadnych wyplat przed 16tym danego miesiaca
    a jesli idzie o wniosek o wychowawczy - pani nie zgodzila sie zebym zlozyla nawet dzien wczesniej tylko dokaldnie w 1 dniu kiedy zaczal mi sie urlop...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    no to dlatego Ja na samym końcu miesiąca jestem bo nazwisko na W hi hi hi
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Ania mnie to przeraża kiedy wypłacają w jakim dniu miesiąca bo ważne jest, że płacą :))
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Dronko u mnie tylko amortyzatory i łożyska były wymienione i no cóż w najbliższych tygodniach ba może i miesiącach nie mam szansy na wymianę czegokolwiek innego bo "kasa bubu" jak to mówi moje dziecko. Przyjdzie mi więc prać z 6-ciu osób w rączkach :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    ja jestem zadowolona z pralki ktora kupilismy, nasz whirlpool ma ponad 6lat, dostaje niezly wycisk bo conajmniej 4pralki tygodniowo w tym piore na dlugie cykle, raz tylko sie zepsul jakis tam magnes i trzeba bylo ja za przeproszeniem z "kopa" otowrzyc a tak to wszystko jest jak znalazl

    (tfu tfu tfu zeby nie zapeszyc)
  1.  permalink
    Ja uzywam Emli dla Hani. Uważam,że jest bardzo skuteczny
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    a kupujesz na receptę czy bez ??
  2.  permalink
    a co to jest ten plaster emla?


    --
  3.  permalink
    na receptę - juz od dłuższego czasu nie sprzedają bez.

    Ciasteczko- Emla to zestaw- plaster i krem znieczulający przed szczepieniem.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Aga ale mimo tego ze to na recepte to chyba platnosc 100%?
    ja mialam w zapasie pare sztuk bo jak pisalam uzywalam przy depilacji ale teraz juz tylko niecala tubka mi zostala wiec za pamieci penwie tez wezme recepte od lekarki
  4.  permalink
    Tak - na to nie ma znizki .
    Do depilacji pewnie fajna sprawa- ale ciut drogawa. Ja za tą mikroskopijną tubkę płaciłam ok 30zł
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Aga no ja placilam ok 17zl wiec nie bylo zle a nie cala depilacja tylko te juz najbardziej newralgiczne punkty TAM :P
  5.  permalink
    eee.. wolę dobrą maszynkę :wink:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    ale po depilatorze elektrycznym czy wosku jest spokoj na duzo dluzej :)
  6.  permalink
    racja- tylko ,że ja się umartwiac nie lubię ;)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    e tam, pierwsze 2 razy boli pozniej juz nie... ale glowna wada - trzeba miec czas i sie przygotowac wiec nie daje rady systematycznie; czesciej jednak dobra maszynka idzie w ruch - polecam gilette mach 3 albo wilkinson extreme 3 :wink:
  7.  permalink
    Mije faworytki to wilkinsony własnie :)
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Głupie pytanie, ale niech tam: co robicie, żeby odrastanie włosków mniej swędziało? :shamed:
  8.  permalink
    Ja zanam jedną metodę - trzeba golic regularnie:)Wtedy nie odrastają - a więc nie swędzą
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    heh, niby logiczne, ale mnie swędzi od samego początku...
  9.  permalink
    MOże masz suchą skórę?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Josaris zmien zel do golenia. poza tym moj sposob - posiedziec w wannie sie pomoczyc i jak zmiekna to golic. czasami mozna i bez zelu/pianki nawet
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    aha no i NIGDY nie smaruje sie tego dnia zadnymi balsamiami czy oliwka, no chyba ze specjalnym kremem po depilacji z d-panthenolem
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Jak czytam o depilacji to u mnie chyba nic nie pomoże bo zawsze mam rone krostki ze 30 minutek po goleniu czy depilacjii ale latem mimo tego jakos trzeba sobie poradzić, strój niezbyt wyciety i tyle tylko wydepilowane żeby wstydu nie było:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Hoga a peelingiem traktujesz depilowane miejsca?? polecam jeszcze rekawiczki szorstkie do masazu. ropne krostki sa czesto wina wrastajacych wloskow a one beda wrastaly jesli skora nie bedzie odpowiednio masowana :)
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Aneczka a szorstka gąbka wystarczy bo ja takiej używam do mysia ciała, ta miękką stroną mam zawsze wrażenie ze dalej jestem brudna.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Hoga szorstka gabka jak najbardziej :) potraktuj sie nia tu i owdzie przed depilacja czy goleniem ale takze systematycznie przy kazdej kapieli a zobaczysz ze beda rezultaty
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Ania może od tego a może być powodem to że ja jestem uczulona na metal, łyżeczki nawet mam pozłacane(jeszcze z prezentu na mój pierwszy ślub od moich dziadków) bo nawet srebro potrafi mnie uczulić. Cholerka, spróbuję może z tym masarzem, bo na nogach czy pod pachami mam ten sam problem
    --
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Ania lubię się traktować tą gąbką nawet mojego Jakuba do niej przyzwyczaiłam, szczególnie latem mu sie to przydaje bo doszorowac nogi po ganianiu chocby za piłką na meczu to prawdziwe wyzwanie
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Hoga no to zostaaje ci wosk. skuteczne na dlugo ale ... 'pierunsko' bolesne zwl;aszcza pierwsze 2 razy :wink:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    łomatko ależ się zgadały odnośnie golenia :))
    Ja tam dzilet używam i do tego w połączeniu z mydłem pod prysznic hi hi hi a potem się normalnie balsamuje etc i jest wsio OK. Jedynie jak córa ruszy mi moją maszynkę zaraz poznam bo wyskakują mi krostki!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Aga u mnie emla plastry 25. W tygodniu muszę poprosić lekarkę o receptę... nie dam zaszczepić Julci bez nich. Po ostatnim szczepieniu i to jak się zanosiła postaram się zmniejszyć jej ból!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    w następnym tygodniu - jutro sobota mmmm ależ ten czas leci!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Lady a Ty nie mialas wizyty z Julka u pediatry? mowilas jakis czas temu ze sie wybierasz... ile Mala juz wazy i mierzy??
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    ile kosztuje ten plaster?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Ania mierzy więcej niż deska do przewijania czyli powyżej 70 cm :)) waży ile nie mam pojęcia!
    Przed świętami miała katarek więc nie poszłam ją zaszczepić bo wiadomo... wczoraj była wg tego co mi lekarka napisała - kiedy są szczepienia ale okazało się, że nie szczepią bo się pozmieniało wrrr wiec po niedzieli idę wrrr

    Mam nadzieję, że Julcia teraz przybiera normalnie na wadze bo i zjadać nie zjada aż tak dużo. Ogólnie to Julcol zjada pół małego słoiczka deserku owocowego hipp, obiadek - duży słoiczek i 1 porcja nocna mleczka z dodatkiem kaszki, do tego dochodzą dwie porcje czystego mleka po 180 od niedawna a nie po 150 jak było do niedawna i nie po 210 jak powinna! Łącznie 5 posiłków! No i herbatka po obiadku i czasami w ciągu dnia!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Jemma u mnie około 25 złotych
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    za 1 plasterek czy jest ich więcej?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Dronko już kolejne szczepienie? Na ostatnim byłyśmy prawie tak samo w okolicy 18-stego i ja mam pozwolenie na po 24.01 no i idę 30
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Jemma chyba dwa albo trzy!
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 4th 2008 zmieniony
     permalink
    Mi kazali na następne szczepienie pojawić sie po sk0ończeniu pół roku przez Maksia
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    a my idziemy 15 :) ciekawe ile ten klocek znowu przybrał :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.