Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008 zmieniony
     permalink
    Krzys nastepne szczepienie bedzie mial dopiero jak skonczy 13 miesiecy
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    telewizor nam sie spalil :cry:

    jest taki smrod ze mi sie wymiotowac chce. przeciag nic nie daje nawet :cry:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Ale numer ... :confused:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    no u nas po 24 to już też po 6 miesiącach. Jak rejestrowałam małą nie zarejestrowała mi na 23 bo to za wcześnie i dopiero na 30
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    o cholera Aniu, mam nadzieję że nikomu nic się nie stało, a ze smrodem to niestety długo go czuć
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    teraz majstra juz nie bede wzywala. ponad 400zl w zeszlym roku to i tak duzo za duzo... na razie jakos bedzie bez tv a jak przyjdzie zwrot podatku (odpis za dzieci) to po odlozeniu puli na prezenty komunijne i garderobe wyjsciowa za reszte kupimy pudlo...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    No jasne jak masz taką możliwość.

    Ja nawet 1 dziecka nie odliczę bo taki podatek nam (głownie M z renty) pobierali, ale za to oddadzą teraz wszystko hihihi
    --
    •  
      CommentAuthoriwin
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    I dlatego uważam, że ten zwrot na dziecko jest niesprawiedliwy. Kto bogatszy ten więcej odliczy (mając dzieci oczywiście). A co z tymi biedniejszymi? To jest ZWROT DLA BOGATYCH!!!!!!!
    NP. rodzina ma 5 dzieci i tylko ojciec pracuje zarabiając jakieś 2000zł miesięcznie, to podatku ma coś koło 1600 zł, a mógłby odliczyć ponad 5000 (1145 zł na dziecko - tak jakoś). A ktoś kto zarabia ponad 20000 zł miesięcznie mając 5 dzieci odliczy wszystko. Więc pytam komu te pieniądze są bardziej potrzebne? Temu pierwszemu zarabiającemu ok 2000 zł miesięcznie czy drugiemu.
    To nie jest głupota rządzących. To jest celowe. Robią ustawy pod siebie.
    Uf, Już mi lepiej
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Aż poszłam zobaczyć jaki podatek miał M pobrany w zeszłym roku - niecałe 250zł buhahaha więc ze zwrotu podatku poszalejemy jak nie wiem co
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    masz rację iwin, chyba ktoś nie przemyślał (jak zwykle) jak sprawa będzie wyglądac w praktyce
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008 zmieniony
     permalink
    no niestety my tez nie odliczymy za 2 dzieci bo nie starczy podatku... moj M za 2006 rok od bylego pracodawcy ma niewiele wiecej niz Twoj And - cale 256zl :devil:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Jemma ja bym była chyba bardzo mocno zaskoczona gdyby się okazało ze mam jakiś porządny zwrot podatku. Nawet jak pracowałam to wciąż był za mały dochód by cokolwiek odliczać, no nie wspomnę o tym że przedostatnie 2 lata (za 2005 i 06) dopłacaliśmy bo 2 razy była odliczana kwota wolna od podatku (pobierałam rentę rodzinną a mimo że zakład pracy o tym wiedział źle w papierach było)
    --
    •  
      CommentAuthoriwin
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Jemma, a ja jestem pewna, że oni to sobie bardzo dobrze przemyśleli. Taka "łaska" dla narodu - niby. A dobrze wiedzą, że tylko bogatsi odpiszą, jakiś mały % Polaków, dużo nie stracą, a sami zyskają dodatkowy grosz (też mają dzieci)
  1.  permalink
    jemma- plasterek jest jeden w opakowaniu.

    A co do ulgi... Ja pozwolę się nie zgodzić. Ci, którzy mają niższe dochody mają zasiłek rodzinny, dodatkowe becikowe, dodatki mieszkaniowe, płatny wychowawczy itp. itd.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Idę coś zjeść i do łóżka. W końcu mała Glizda zasnęła, Anka kończy prać mundur i chustę (spodnie jej wyprałam, ale mnie wkurzyła i za karę górę pierze sama) więc matka ma chyba już wolne na dzień dzisiejszy
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    powszechna opinia dot. ulg jest taka ze klasa srednia z 2 dzieci spokojnie sobie odpisze.
    no ale nic to... rzad sie przymierza do liniowego wiec niedlugo o ulgach zapomnimy :wink: niestety o wszelkich zasilkach prawdopodobnie tez :devil:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    aga1976: A co do ulgi... Ja pozwolę się nie zgodzić. Ci, którzy mają niższe dochody mają zasiłek rodzinny, dodatkowe becikowe, dodatki mieszkaniowe, płatny wychowawczy itp. itd.
    Aga to prawda mam zasiłek rodzinny - 384zł (wcześniej miałam 256) więc naprawdę dużo ale żadnego wychowawczego nie miałam nigdy (przy żadnym dziecku) a na macierzyńskim też nie byłam nigdy. Jedyne pieniądze jakie dostałam to becikowe na Weronikę - na pozostałą 3 nie (poza rodzinnym) i chyba bardziej niż to rodzinne wolałabym raz w roku dostać 5 tyś jednorazowo niż tą kwotę co miesiąc
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    And a na czym polega zasilek rodzinny? u nas jest rodzinne 48zl na dziecko do lat 5 i 64zl na dziecko do lat 12 czy 14
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    no dokładnie o tym mówimy
    1) 48,00 zł na dziecko w wieku do ukończenia 5 roku życia;
    2) 64,00 zł na dziecko w wieku powyżej 5 roku życia do ukończenia 18 roku życia;
    3) 68,00 zł na dziecko w wieku powyżej 18 roku życia do ukończenia 24 roku życia.

    Ja mam zasiłek 2x48 (Weronik i Gabi
    2x64 (Kuba Ania
    i dodatki do tego na rodzinę wielodzietną - po 80 zł na 3-cie i każde następne dziecko
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    aaa no to nie wiedzialam ze sa dodatki na rodzine wielodzietna :shamed:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Dodatek z tytułu wychowywania dziecka w rodzinie wielodzietnej
    Od 1 września 2006 r. wysokość dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu wychowywania dziecka w rodzinie wielodzietnej wynosi 80,00 zł miesięcznie na trzecie i na następne dzieci uprawnione do zasiłku rodzinnego.
    (Podstawa prawna: ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z 18 lipca 2006 r.w sprawie wysokości dochodu rodziny albo dochodu osoby uczącej się stanowiących podstawę ubiegania się o zasiłek rodzinny oraz wysokości świadczeń rodzinnych; Dz.U. z 19 lipca 2006 r. Nr 130, poz. 903)
    TUsą te wszystkie dodatki itd i wysokości
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    And mowiac szczerze nie interesowalam sie tym bo mnie nie dotyczylo :wink:

    a jesli idzie o wychowawczy czy macierzynski ja przed urodzeniem Gabrysi pracowalam od wrzesnia no i teraz ciagle pracuje w tej samej szkole wiec sila rzeczy obydwa urlopy mi przyslugiwaly...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Aniu ja nie "mam pretensji" do nikogo kto ma macierzyński i wychowawczy - przeciwnie jestem zdania że mama powinna być z Bobasem jak najdłużej a żeby mogła z nim być musi mieć jakieś pieniądze i tylko szkoda że one są tak małe.

    Gdy urodziła się Ania siłą woli nie mogłam mieć tych świadczeń, gdy urodził się Kuba pracowałam na umowę zlecenie i nie miałam odprowadzanych składek, przed urodzeniem się Gabi pracowałam chwilę - ale z małą i gdy miałam podejrzenia że jestem w ciąży skończyła mi się umowa. Potem ten wypadek i w końcu zasiłek - Weronika nie łapała się na miesiąc po zakończeniu zasiłku. No ale trudno - może jeszcze zdążę przez najbliższe 2,5 roku wykorzystać wychowawczy hihihi
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    And dobre i to w waszej sytuacji by bylo... pol roku trzeba pracowac prawda? moze gdzies cos by ci sie udalo znalezc...

    a jesli idzie o wychowaczy to te 400zl to w sumie smieszna suma ale dobrze ze chociaz tyle jest...


    no nic odsurfowuje sie na dzisiaj :)

    dobrej nocy
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Mała podpowiedź: na umowie zlecenia można zgłosić sie dobrowolnie do chorobowego i dostać macierzyński
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Jemma ja nie miałam żadnych skłądek odprowadzanych wtedy a dowiedziałam się właśnie gdy poszłam na L4 i nie było ono płatne, no a że umowa była podpisywana co miesiąc to któregoś dnia w końcu jakiejś nie podpisałam. Ubezpieczenie miałam bo miałam jeszcze rentę rodzinną więc też ciut inaczej tu było.

    patrząc na rentę mojego M czy na taki wychowawczy zastanawiam sie gdzie jest ta minimalna krajowa i jaka ona jest skoro większość świadczeń nie przekracza nawet 25% tej kwoty (średnia jest ponad 2 tyś chyba?)

    Ehh wpuścić :normalnych" ludzi do władzy a by było inaczej - normalnych mam na myśli więcej kobiet - matek i ludzi którym życie dało kopa w zadek ale ich nie spaczyło (nie zachłannych i nie pijaków)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    no ale jest plus - mój M w marcu bedzie miał waloryzację renty!! wg moich wyliczeń około 20zł więcej będzie miał a to już coś hihihi
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    And to ubezpieczenie jest dobrowolne, więc pracownik sam powinien zwrócić sie do pracodawcy o chęć objęcia takim ubezpieczeniem. Piszę o tym bo mało dziewczyn o tym wie.
    •  
      CommentAuthorJagodka1
    • CommentTimeJan 5th 2008 zmieniony
     permalink
    Kachula kotku przepraszam.Witaj rówieśniczko:clap::jumping::jumping::jumping:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    ja tak ogolnie polityka sie nie zajmuje i polityki nie lubie ale kto by u tej wladzy nie byl to i tak tylko pod siebie bedzie ciagnal i kombinowal jak sie najwiecej nachapac. oni przeciez te srednie krajowe wyciagaja biorac pod uwage tych co zarabiaja 30tys, 3tys ale i tych co maja 800zl... ktoregos dnia rozmawialam o zarobkach z moja mama i ona po 34latach pracy zarabia 20zl wiecej niz najnizsza krajowa pracujac jako urzedniczka w budzetowce.
    jak tak dalej pojdzie to w Polsce europejskie to beda tylko ceny bo zarobki pozostawiaja wiele do zyczenia...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    mala ankieta na uzytek prywatny :wink:

    jaki telewizor macie (marka, lcd/kineskop) i ile lat dziala bezawaryjne?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    Ania Ja mam philipsa i cała moja rodzina ma tę markę i jest jak na razie OK a mój chodzi 13 lat
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    od mojej 20 lat bez naprawy ale wymaga wymiany hi hi ze starości
    •  
      CommentAuthorJagodka1
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    hejjj ja tez mam też Philipsa,również chodzi bardzo dobrze od ponad 7 lat.:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    u nas w rodzinie jakos najbardziej zadowolenie sa z Panasonic - u jednych od 20 u innych od 15lat bez naprawy

    my mielismy 5lat tv marki GRUNDIG, facio od napraw mowil ze po prostu trafil nam sie jakis trefny egzemplarz bo to malo awaryjna marka
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    u nas też Philipsy od zarania dziejów i raczej po 15 latach trzeba je wyrzucic niż miało by się czekac aż się zepsują :tooth:
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    do tej marki Ania co masz nie byłam nigdy przekonana....
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    z tymi firmami to jest roznie. np ja nie mam przekonania do Philipsa (chyba ze sprzet agd). juz u paru osob telewizory padly po 5-6latach. facio od napraw twierdzi ze teraz tak z wszystkim - te kupowane 10-15lat temu dzialaja bez zarzutow a im nowsze modele tym gorzej... moi rodzice maja radio grundig ktore dziala im 20lat. kuzyn ma tv tez juz grubo ponad 10 i tez ok... no ale na razie mamy 14calowke i przyjdzie sie takim zadowolic :)
  2.  permalink
    My mieliśmy kiedyś Grundiga i bylismy zadowoleni. Ponieważ jednak był dla nas trochę za mały(21 cali) oddalismy go mamie do sypialni- działa bez napraw od 12 lat.
    Teraz mamy LG- jest ok i obraz jak żyleta:wink:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    Aga LG kineskopowy (z tych cienszych) czy lcd??
    •  
      CommentAuthoriwin
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    A ja mam 10 letniego Philipsa - nigdy nie naprawiany i 15 letniego Curtisa (już tego nie produkują) i zmieniany był tylko pilot.
    A marzy mi się LSD Samsung, 42 cale, ale o takich parametrach jak mnie interesuje kosztuje ok 6000zł. Więc czekam, kiedy ten Curtis wybuchnie bo wcześniej napewno się nie zbiorę na kupno, a on wybuchać nie chce i bardzo dobrze chodzi. Może to jakieś radzieckie stare części do niego włożyli i nic go nie ruszy.
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    No ja mam 11 letniego SONY 29' ale raz był naprawiany 250 zł - z mojej winy bo podlewałam kwiatki nad nim i go zalałam :shamed: a i pilot ledwo żyje bo spadł 5000 razy :confused:

    Dziewczyny przybliżcie ja to jest w skrócie z odliczeniami na dzieci - please :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 5th 2008 zmieniony
     permalink
    Magg mozesz odliczyc od podatku po 1145zl za kazde dziecko. (czyli odliczyc mozecie 2290) jesli starczy wam podatku to dostaniecie wlasnie tyle zwrotu ze skarbowki. No a jesli macie jeszcze wiecej podatku to mozecie odliczyc jeszcze internet :) nam niestety nie starczy zeby odliczyc za obydwoje ale dobre i to co damy rade!!

    cytuje:
    Odliczeniu będzie podlegać kwota stanowiąca iloczyn liczby dzieci oraz ustalonej kwoty ulgi (czyli za 2007 r. 1 145,08 zł). Ulga dotyczy obojga rodziców, przy czym kwotę ulgi można odliczyć od podatku jednego z nich bądź obojga.


    Pamiętać jednak należy, iż jest to odliczenie w podatku dochodowym od osób fizycznych, czyli ulga nie może przekraczać podatku, który wcześniej został w danym roku wpłacony od uzyskanych dochodów podatnika do budżetu państwa.

    Żeby odliczyć pełną kwotę ulgi, rodzina z jednym dzieckiem powinna osiągać dochód na poziomie około 2,4 tys. zł brutto (ok. 1,7 tys. zł netto) miesięcznie. W przypadku rodziny z dwójką dzieci zarobki powinny wynosić około 3,5 tys. zł brutto (około 2,4 tys. zł netto) miesięcznie.


    Z ulgi nie skorzystają • rolnicy (nawet jeśli wychowują gromadkę dzieci), bo nie płacą podatku dochodowego. Odpisu na dzieci nie będą też mieli • przedsiębiorcy, którzy rozliczają się z fiskusem ryczałtem oraz • osoby, które od dochodów ze swojej działalności gospodarczej płacą liniowy 19-proc. PIT.
    Uwaga! Z ulgi na dzieci może skorzystać osoba, która rozlicza się ryczałtem i dodatkowo ma dochody opodatkowane wedle skali podatkowej. Jeśli więc ktoś pracuje na etacie np. w biurze, a „po godzinach” prowadzi małą firmę, ma prawo do odpisu na dzieci. Ulgę odliczy sobie jednak tylko od podatku od dochodów z etatu.


    Niestety ulga niewykorzystana w danym roku nie przechodzi do odliczenia od podatku za kolejny rok. Ulgę za 2007 r. można więc odpisać tylko od podatku za 2007 r.
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    Dzięki Aniu czyli tylko z mojej będzie można odliczyć i to tylko część :cry: bo M jest na liniowym buuuuuu
    --
  3.  permalink
    Aniu- ja mam kineskokopowy- taki z płaskim ekranem. Marzy mi się lcd- ale na razie zmieniac nie będę. Może w nowym mieszkanku... Ech... Pomarzyc zawsze można :)
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    ja mam plasme philips 42 calowy na scianie super jest...
    •  
      CommentAuthoriwin
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    kozera długo ja masz? Słyszałam, że po roku zaczyna się już w rogach wypalać i gdy cicho się ogląda to słychać wiatraczki chłodzące? Czy to prawda?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    u meza w pracy jest tez plazma philips 42" i jest problem z dzwiekiem - maja wizje ale bez fonii. tv ma ok 1.5roku
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    a ja nie mam wcale tv :smile:. Za to fajny 22 calowy monitor Samsunga - jest świetny.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    ja tam bez tv spokojnie bym przezyla (chociaz szkoda mi CNN i innych kanalow anglojezycznych) ale trudniej to wytlumaczyc bedzie Gabrysi. na tym 14calowym ktory dostala w spadku od dziadkow w prawdzie dobranocke idzie obejrzec ale z lekka kiepsko widac
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.