Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 31st 2008
     permalink
    nie ma sprawy :D mogę nawet i tutaj:
    http://pyszny.blox.pl/resource/p38_1.JPG
    http://republika.pl/blog_mq_515598/991671/tr/faworki.jpg a pączki będą jak zrobię :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 31st 2008
     permalink
    a slyszalyscie o dodawaniu piwa do paczkow zamiast mleka?
    moja tesciowa tak ostatnio zrobila.. na 2kg maki dala litr piwa, to byly najlepsze paczki jakie w zyciu jadlam!!! ciekawe czy dzisiaj tez sie o wlasny wypiek pokusi ale pewnie nie bo tez przeziebiona na maxa jest...
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeJan 31st 2008
     permalink
    a gdzie znajde przepis na paczki'?ale takie z dzemem w srodku...
  1.  permalink
    Dziewczyny, ale tutaj u Was apetycznie, aż mi apetytu narobiłyście na pączki i faworki:)
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 31st 2008
     permalink
    No właśnie niech ktoś wrzuci na mniam mniam swój sprawdzony przepis na pączki
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 31st 2008
     permalink
    już szukam mniama i wkleję tam :) Przepis jest z netu pączuchy są smaczne - ale nie poprawiałam błędów bo tak zapisałam na dysku i tak wydrukowałam
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 31st 2008
     permalink
    Gdybym umiała tam wstawić by było super :neutral: innym razem tam a teraz tutaj:

    PACZKI
    - 500 g mąki - 8 żółtek - 3/4 szkl. Cukru - 200 g stopionego masła - cukier waniliowy - 80 g drożdży - smażona skórka pomarańczowa, pokrojona w kostkę - 1,5 szklanki ciepłego mleka - szczypta soli - 2 łyżki spirytusu (ew. wódki) - śliwkowe powidła lub różana konfitura – cukier puder do posypania lub polukrowania - zapach rumowy (jeśli ktoś lubi) - ok. 750 g smalcu do smażenia

    1. Do kubeczka włożyć drozdże, 1 łyżkę mąki, łyżeczkę cukru, dodać 1/2 szklanki mleka i dobrze rozetrzeć. Przykryć ściereczką i odstawić w ciepłe miejsce.
    2. Mąkę przesiać, żółtka odzielić od jajek. Do żółtek dodać cukier i połowę cukru waniliowego. Ucierać na prawie białą, puszystą i kremową masę (najlepiej w misce na garnku z gorącą wodą).
    3. Podrośnięte drożdże dodać do mąki, dodać też utarte żółtka. Ciasto wyrabiać rękami, dodając tyle ciepłego mleka by ciasto było miękkie, pulchne i sprężyste a nie rzadkie.
    4. Gdy ciasto zacznie odchodzić od miski wlewać stopniowo rozpuszczone, ciepłe (nie gorące) masło i wyrabiać do czasu gdy ciasto będzie łatwo odchodzić od rąk i od miski. Dodać drobno pokrojoną skórkę i spirytus. Ciasto przykryć ściereczką i odstawić w ciepłe miejsce do wyrośnięcia.

    5. Gdy podwoi swoją objetość z porcji wielkości kurzego jajka robić placuszki, nakładać po porcji powideł i zlepiać, formująć pączki. Układać je na posypanej mąką deseczce, przykryć ściereczką do wyrośnięcia (ok. 15 minut).

    6. W garnku rozgrzać tłuszcz. Do mocno nagrzanego smalcu wkładać pączki i smażyć na złoty kolor z obu stron (aby miały białą obrączkę jak te z cukierni trzeba po przewróceniu na drugą stronę przykryć garnek).
    7. Wyjmować i układać na talerzu wyłożonym papierowymi serwetkami. Ostudzone posypać cukrem pudrem lub lukrem z odrobiną zapachu rumowego.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 31st 2008 zmieniony
     permalink
    A no i jedno "ale" do wypieków nie używam mąki z Biedronki czy Tesco - kilka razy mi nie wyszło na niej. Wszystko co piekę to na mace tortowej (czerwona z wiatrakiem) no i żółtek nie ucieram nad parą tylko jak mam czas to drewnianą pałką w misce lub po prostu mikserem. Ciasto drożdżowe zagniata się już ręką. A skórki pomarańcza jak daję to na górę - na lukier nie do środka pączków:
    LUKIER:
    # 15dkg cukru pudru
    # 2-3 łyżki soku z cytryny
    # 1-2 łyżki gorącej wody

    Wszystko wymieszać,aż powstanie jednolita masa.Posmarować pączki (po usmażeniu oczywiście).
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 31st 2008
     permalink
    Ile pączków wychodzi z takiej porcji ?
    --
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeJan 31st 2008
     permalink
    ale ten przepis jest sprawdzony'''?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 31st 2008
     permalink
    Zuza nie wiem na sztuki bo robiłam dosłownie 2 razy a i tak nie do końca wg niego ...
    Kozera jako ciasto drożdżowe tak! Tylko że ja najczęściej jak sie biorę za drożdżówkę to już lecę hurtem i robię więcej ciasta by zrobić moją ukofana babę z duuuużą ilością rodzynek i skórek pomarańcza. I dzis też robiłam wg niego ale dałam np 10 żółtek i około 750 mąki i więcej mleka ... Bo robię jeszcze babę. Po zagnieceniu rozdzieliłam na 2 części do 1 dolałam spirytus a do 2 bakalie. I czekam aż mi wyrośnie i zaraz pójdę się bawić w pączki.
    Tylko że ja idę na łatwiznę bo wałkuję na około 1,5cm kroję krążki jak do pierogów szklanką nakładam kleksa dżema (około łyżeczki) i przykrywam 2 krążkiem
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 31st 2008
     permalink
    A jak sklejasz ? tak po bokach czy kulasz w ręce ? Sorry że tak pytam ale kiedyś robiłam , smażyłam , ale w smażeniu pączki mi się otworzyły tam gdzie dżem był i wyglądały jak wulkany :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 31st 2008
     permalink
    Zuza różnie :D zależy od czasu i chęci - dociskam jak pierogi i następnie kulam. Jak mam fazę albo bawię się z córcią w kuchni to wycinamy krążki ciut większą szklanką a po nałożeniu dżemu i 2 warstwy mniejszą i tylko kulamy. Wiem że można tak jak w przepisie - kulka, placek, zakulkanie - ale ja tak nie robiłam.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 31st 2008
     permalink
    czytając o pączkach takiego smaka mi narobiłyście, że aż mi w brzuchu burczy z głodu wrrr... a Ja nie mam pączków jeszcze a M nie wiem kiedy wróci buuu
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 31st 2008
     permalink
    Najlepsze pączki jakie do tej pory to te robione na wsi przez kuzynkę z własnej mąki, mleczka, jajek a drugi raz z cukierni kiedy mój szef kupił i za jednego wiele lat temu płacił 2,5 z nadzieniem różanym mmm to były pączki :))
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 31st 2008
     permalink
    A ja juz sie objadłąm i pączkami i oponkami ... ale nie zjadłam jeszcze śniadania normalnego hihihi Była u mnie koleżanka i przyniosła pączki no i musiałam zjeść hehehe Powiem Wam wieczorem ile więcej ważę niż rano po wstaniu bo ponoć pączki tuczą :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 31st 2008
     permalink
    no i znikam w kuchni mam zamiar zrobić kilka pąków z czekoladą ciekawe jak wyjdą.
    Mam dziś luksus bo nie idę dziś po dzieci bo o 17 przyprowadzi mi ich znajoma i zostanie na kawie
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 31st 2008
     permalink
    Zuza dziś robiłam pączki na 2 sposoby - kulane i szklanką no i wulkany są a te szklanką się porozklejały :( Bleee No ale i tak zjemy z apetytem bo ciasto jest przepyszne
    --
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeJan 31st 2008
     permalink
    spisze sobie ten przepis i kedys wyprubuje ,bo teraz nie mam czasu...dzieki...
  2.  permalink
    pączki....ja zapomniałam zjesć.Mały dzisiaj jakis marudny,dosyć dużo spał ale jak juz nie spał to był strasznie marudny.a nawet mi to na dobre wyjdzie...



    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 31st 2008
     permalink
    a Julcia jak była marudna tak popołudniem późnym ubrałam się i ją i pojechałyśmy we trzy do sklepu... no i się uspokoiła...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 31st 2008
     permalink
    MAM TYLKO JEDNO PYTANIE
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 31st 2008
     permalink
    CZY JEST JUż PIąTEK ?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 31st 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeFeb 1st 2008
     permalink
    Lady to Ty po czwartku?
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeFeb 1st 2008
     permalink
    Rany dzidzia jest mega :rolling::rolling::rolling:

    a co do czwartku to żal mi jest mojego męza w ten dzien :) biedak do srodku od godziny 16 do czwartku do godziny 7 piecze te paczki :( w tym roku zrobili 30 000 :P a ja zjadłam jednego :P z serem :) był pyszny :)
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 2nd 2008 zmieniony
     permalink
    Magg mi sie już dni tygodnia tak chrzanią, że szkoda gadać. Czas biegnie nie ubłagalnie a Ja nie mogę się połapać czy dzisiaj jest środa, czy np sobota wrrr
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 2nd 2008
     permalink
    gdybym usiadła tak jak ta dzidzia to wiele bym się od niej nie różniła - mam na myśli tłuszczyk hmmm no może mam brzucho większe wrrr
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeFeb 2nd 2008
     permalink
    Nie przejmuj się mój brzunio by wyglądałby podobnie hihihihih szczególnie w takiej pozycji :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 2nd 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    i znowu mamy poniedziałek i znowu nasze pociechy są starsze!
  3.  permalink
    A my wciąż piękne i młode:)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    aga hmm a My wciąż młode :P
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    dokladnie Aga :)
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Wlazłam przypadkiem na tą stronę i lekko się zdołowałam, długo nie pożyję.... :confused: http://zegarsmierci.info/
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    A ja się dłuuugo będę męczyć szkoda tylko że nie podają jaką śmiercią człowiek zginie :D No ale pocieszenie jest takie że będę tańczyć na ślubie wnuków a może i prawnuków :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    zuza parę dni temu córa mi to pokazała ale nie tylko to zobaczcie sobie same

    GENERATOR NWESóW
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    ZUZA zobacz sobie ile są warte Twoje zwłoki hi hi hi tam też to powinno być
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    And są podane trzy warianty ewentualnej śmierci :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Ja pożyję jeszcze 37 lat z groszami i mam trzy rozwiązania śmierci mojej SZPITAL, SPORT, ELEKTRYCZNOść he he he a Ja tak boję się prądu :))
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    jestem ciekawa na jakiej podstawie maszyna generuje datę smierci, zauważyłam że jak się minimalnie zmieni wzrost i wagę to i data się zmienia, muszę zobaczyć co przedłuży mi życie , może mam schudnąć lub przytyć a moze zmaleć :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    szpital • ziemia • pokarm - mało oryginalne
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    ja też jeszcze pożyję z 35 lat i haczyk :) a zwłoki .. 29 tyś hihihih
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Magg to jesteś droższa ode mnie bo ja a właściwie moja skórka to 26tyś hehehe Ale miałam ubaw dzisiaj z tych stron i naprawdę uśmiałam sie
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    a ciekawa jestem na jakiej zasadzie to dziala z ciekawosci wpisałam ile pożyje mój tata i wyszlo że umarł 5 .11. 1999 a faktycznie zmarł 31.11.1999.....
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Magg zrobiłam też kiedy mój tato umrze wyszło mi, że od 1999 nie żyje hmmm a tak na serio to on od 1994 nie żyje :(
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Lady ja tez sprobowalam na tacie pisza ze umrze w 2009 a on juz nie zyje od 2002 :( dziwne to wszystko
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    mamaodusi Ja tego na serio nie biorę do siebie hi hi hi bo niby na jakiej podstawie ma to generować daty śmierci?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    eee ja to na takie strony nawet nie zagladam bp i po co...

    a ta strone z generowaniem wpisow znam... jest tez jej starsza wersja ktora nawet adresem pzrypomina onet (tam bodajze napisane jest ocet) ... 2 moje kolezanki daly sie wkrecic :)
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    Mojego M siostra też , i obraziła się na nas okropnie za ten kawał :neutral:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.