Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 21st 2016
     permalink
    Dzieci moje piją przegotowaną kranówkę- zawsze stoi dzbanek z wychłodzoną wodą. W ostateczności przefiltrowanæ przez dafi. Ale wiem, że się Krysi zdarzało prostocz kranu pić- też tak robiłam w jej wieku :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    Ja jako dziecko zawsze piłam kranówkę. Teraz mi po prostu nie smakuje. Misi czasem też sie zdarzy teraz łyknąć.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    w zeszla sobote rozmawialam z ludzmi z MPWIK. zreszta na ich stronie sa badania wody.
    otoz woda jest badana i mozna ja pic do "podlacza" budynku, czyli do licznika glownego. za to jaki jest stan instalacji w danym budynku MPWiK nie odpowiada. wiec krotko mowiac - jesli jest nowy budynek to wode smialo pic mozna. Jesli stara kamienica - trzeba wiedziec jaka jest instalacja i kiedy wymieniana i w jakim stanie.

    Treść doklejona: 22.09.16 07:29
    BTW woda z kranu jest stale badana, ma wieksza zawartosc mineralow niz te miernej jakosci zrodlane.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeSep 22nd 2016 zmieniony
     permalink
    Ja też lubię kranówkę ale odkąd dwa lata temu była akcja z e-coli w naszym mieście i przez 1,5 tygodnia nie można było używać wody ani do kąpania ani nawet po przegotowaniu do picia to się boję...
    paniki nie robię, zdarza mi się wypić ale jednak D. nigdy nie pił nieprzegotowanej wody z kranu.
    Moja przyjaciółka z 28 - miała niedawno taką samą sytuację z tą wodą. Oczywiscie nie dam sobie ręki uciąć też co jest w tych butelkowych....niestety takie czasy.

    Treść doklejona: 22.09.16 08:54
    Ewa nie wiem czy tak stale badana skoro to e-coli zanim o nim poinformowano było u nas w mieście w wodzie z 2 tygodnie. Może poziom nie był aż taki wysoki, bo e coli chyba w minimalnych ilościach jest w takiej wodzie i to normalne? ale jak ktoś wie coś wiecej to niech mnie poprawi bo nie znam się;)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    U mnie w mieście kranówa jest całkowicie zdatna do picia, co do konkretnego budynku, to tak jak Ewa pisze - zależy od instalacji. Ale można w sanepidzie zbadać próbkę wody, jak komuś zależy, nie ma problemu. W szkołach też poinstalowane są "poidełka" z kranówką i cieszą się dużym powodzeniem wśród dzieciarni.
  1.  permalink
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    Zawsze mówiłam, że ta Żywiec kwaśna jakaś taka i niedobra..... :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    Karolyn z ta E.coli nie jest tak jak piszesz. Norma dla niej w wodzie przeznaczonej do spozycia wynosi zawsze 0. Juz 1 jest poza norma. Ja pracuje wlasnie w sanepidzie przy badaniu wody i choc wczesniej kranowka mi smakowala to teraz nie pijam bo wlasnie nigdy nie wiadomo jaka jest instalacja j nawet paradoksalnie w nowych budynkch badania wychodza zle (np. przez zaniecyszcone rury).
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    kranowka u mamy w bloku (na naszym starym oseidlu) jest pyszna a tu gdzie mieszkamy juz jest inne ujecie i sie jej nei napije :/
    przegotowana tez nam zbytnio nie smakuje, krocie na mineralke wydajemy
  2.  permalink
    TEORKA: Zawsze mówiłam, że ta Żywiec kwaśna jakaś taka i niedobra.

    a ja tę gazowana bardzo lubię....
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    Aniu, a próbowaliście filtrów dzbankowych? My od roku mamy Britę i juz sobie życia bez niego nie wyobrażam :wink:
    Ps. Tego Żywca pijemy namiętnie, właśnie jedzie do nas z Tesco :confused: Muszę sprawdzić numer serii...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    uwaga na oszustwa na OLX sposobem "na allegro
    i jeszcze tutaj do poczytania
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    Livia my też ją często pijemy i jutro przyjedzie do nas z Tesco....zamawiałam dosłownie godzinę temu a tu takie info....:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    Livia, jaa kiedys z brity pilam,.ale.pozniej mi brat wyjasnil, ze ten filtr to jakis wegiel i niby ona przez to mocno kwasna sie robi (o ph chodzi, nie smak) i ze to niezdrowe, ale ile w tym prawdy to nie wiem.
    Dziewczyny, musze chlopakom.zrobic badania krwii (bo mlodszy jeszcze nigdy nie mial). Morfologie to jaasne, ale jak juz ich kluja to moze przy okazji cos jeszcze warto "dorzucic"?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    a mnie wkurzało czekanie aż się woda przefiltruje ;)

    Fran, ja bym zrobiła dodatkowo d3, ferrytyne, b tylko w tej chwili nie pamiętam którą oraz ogólną biochemię.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    Fran, a grupę krwi? Ja muszę chłopakom przy okazji zrobić, bo mąż ma 0 minus.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    Frances, tak jak dziewczyny napisały ale akurat jeśli chodzi o witaminę D, to ją warto sprawdzać w głębokiej zimie. Teraz po lecie, to poziom prawie na pewno w normie (zakładając, że chłopcy dużo przebywali na dworze).
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    Mogą mnie zapewniać, choćby za darmo tej wody nie tknę, jak pewnie też wielu ludzi. To oczywiste, że robią co mogą ale niestety sprzedaż i tak nieźle im poleci....ja to nawet wnikliwie oglądałam butelkę niegazowanej, która miałam w domu. Na jakiś czas z żywca jednak całkiem zrezygnujemy. Wrócę do mojej regionalnej i ukochanej Celestynki ;)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    I tak można zniszczyć firmę ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    _Isia_: Frances, tak jak dziewczyny napisały ale akurat jeśli chodzi o witaminę D, to ją warto sprawdzać w głębokiej zimie. Teraz po lecie, to poziom prawie na pewno w normie

    zaktualizuj dane. pora roku nie ma znaczenia bo niedobory mogą występować cały rok. ponadto jedynie określone pory dnia działają na produkcję wit D, a nie cały słoneczny dzień, opalenizna jest też swego rodzaju barierą i zmniejsza bądź nawet blokuje jej produkcję.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    Że niby konkurencja? :wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    rany.... zakładam, że chłopcy biegają po dworze i nie są obsmarowani filtrem 50. W tej sytuacji raczej trudno o niedobór, za to może wystąpić zimą, kiedy zapasy powoli się wyczerpują.
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    E tam, ja nie świruję - sprawdziłam numery serii, sprawdzam każdą butelkę z osobna i nadal będę ją pić, bo podobnie mocno gazowanej (innych nie lubię) nie znalazłam.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    Karolyn: Że niby konkurencja? :wink:

    Raczej obstawiam głupotę pracownika, który sobie do butelki odlał środka, którym czyści kibel albo fugi ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    Ale jakim cudem to do zgrzewki trafiło?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    pieprzyć chlor w najgorszej wodzie na polskim rynku.

    WRACAMY DO ŚREDNIOWIECZA.

    moje dziewczyny MUSZĄ wyemigrować z tego kraju :angry::cry:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    No właśnie. ....co wy na to?
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    Bezsilność i niezły wkurw z mojej strony, tyle powiem.
    I mam nadzieję, że na Słowacji nigdy nie zmienią przepisów w kwestii Polek (tak, jak w Czechach), żebym mogła w razie czego mieć wyjście.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    karolciat: Ale jakim cudem to do zgrzewki trafiło?

    W zgrzewce było ileśtam butelek z sierpnia i jedna z kwietnia ;) Ciekawe jakim cudem. Do tego tylko jedna z chlorem ;) Błagam, dajmy temu spokój. Jak nic albo debil albo chce wyrwać od Żywca odszkodowanie. I co to znaczy, że butelka była oryginalnie zapakowana? To jak się napił nie otwierając?

    Treść doklejona: 23.09.16 14:55
    moya212: No właśnie. ....co wy na to?

    Zostało im jeszcze 3 lata :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    obe: Zostało im jeszcze 3 lata :)

    i myślisz, że z 3 lata będzie lepiej? przy narodzie wybierającym sprzedawczyka? myślisz, że znajdzie się ktoś z jajami i odkręci ten burdel?
    ja dziś straciłam nadzieję....

    jeszcze trochę i wystąpię o azyl polityczny np do Australii a w między czasie będę harować aby było mnie stać na wysłanie tam moich dziewczyn...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    Aż mi się wierzyć nie chce, że to jednak przegłosowane. ... :/
    No to teraz czas na in vitro .....bye bye .... :///
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    moya212: No to teraz czas na in vitro .....bye bye .... :///

    in vitro, badania prenatalne, operacje na płodach i inne nowoczesne terapie, dostęp do antykoncepcji nawet na receptę i mechanicznej...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    Następnym krokiem będzie zmiana konstytucji i wtedy trochę trudniej będzie wszystko odkręcić.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    tyklo czekac az zabronia prezerwatyw, jakos wcale bym sie nie zdziwila patrzac na tych oszolomow :devil:
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    Jeśli przejdą obie ustawy w takim kształcie jak projekty to zostaną wstrzymane badania prenatalne.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  3.  permalink
    Boziu,ja współczuję moim dzieciom żyć w takim kraju i rozmnażać się.


    Jak dobrze że ja to już mam za sobą.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    To nie jest powrót do czasów komuny, to jest średniowiecze - w najgorszym tego słowa znaczeniu!
    Na moim podwórku zawodowym też wesoło. Siatki godzin dla liceum ogólnokształcącego przewidują tyle samo godzin przez 4 lata, ile teraz realizujemy w 3. Skandalicznie mało godzin na przedmioty ścisłe, przyrodnicze. Władza dba o to, aby społeczeństwo zbyt mądre nie było:sad:
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    Czy u Was też jesień przyszła z przytupem? :sad:
    Cały dzień popaduje, zrobiło się chłodno.... masakra jakaś :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    Madzinka, tez mnie dzisiaj te siatki przybily, dla podstawowki tez dno i wodorosty
    chociaz spodziewalam sie ze bardziej zaszaleja z historia i religia ale ufffffff
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    Głupim społeczeństwem lepiej się steruje ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    moj mlody bedzie juz tym nowym trybem szedl
    wychodzi ze 4 godziny matematyki w tygodniu w klasach 4-6, tylko 2 godziny przyrody i to tylko w klasie 4. Po 1 godzinie w tygodniu fizyki, chemii, biologii, geografii od klasy 5
    brzmi to biednie strasznie

    Treść doklejona: 23.09.16 20:10
    hisotrii bedzie przez rok 1 a potem po 2godz
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    Hyde, jak tych scislych tyle to czym grafiki beda wypelnione? religia?
    pytam z ciekawosci, nie mam jeszcze szkolniaka.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    pozostale tygodniowo rozlozone mniej wiecej tak:
    j.polski 5 godz
    j.obcy 3godz
    w 7 i 8 kl dodatkowo drugi jezyk 2godz
    wos po 1godz w 7 i 8kl
    Informatyka/Zajęcia komputerowe 1godz
    wf - 4godz
    edukacja dla bezpieczenstwa 1godz (7 lub 8 kl)
    Muzyka, Plastyka , zajęcia techniczne - po 1godz tygodniowo tyle ze tylko 4lata

    Treść doklejona: 23.09.16 20:50
    a dodam ze w szkole sredniej jest przewidziane jez.obcego 3godz w tygodniu tyle samo co wf
    no i tylko 3,5godz matmy (znaczy to ze 2lata po 3 a dwa lata po 4)
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    Hydziu, co to jest ta edukacja dla bezpieczeństwa?

    Treść doklejona: 23.09.16 20:54
    Przerażające, że jest tylko 1h informatyki - w dzisiejszych czasach? :shocked::shocked::shocked:
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    Ewasmerf: Hyde, jak tych scislych tyle to czym grafiki beda wypelnione? religia?

    Co do religii to nie wiadomo, widnieje napis, że "regulują to osobne przepisy" :devil:.
    Grafiki będą wypełnione... niczym!!!
    Jeżeli na 4 lata liceum przewiduje się 94 godziny, to łatwo sobie policzyć, że uczeń będzie spędzał w szkole 23 godziny tygodniowo, czyli 4-5 godzin dziennie. Podczas gdy teraz licealiści mają około 7 godzin. Co będzie robiła młodzież, która o 11, najpóźniej 12 skończy lekcje... Ogromne pole do popisu! :confused:

    Treść doklejona: 23.09.16 20:56
    _Fragile_: edukacja dla bezpieczeństwa?

    Nowa nazwa na przysposobienie obronne (funkcjonuje od kilku lat pod tą nazwą)
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    _Fragile_: rzerażające, że jest tylko 1h informatyki - w dzisiejszych czasach?

    w podstawowce to chcoiaz informatyka bedzie przez 5lat zawsze po 1godzinie, w szkole siredniej na wszystkie 4lata przewiduja tylko 1 !!!

    madzinka83: eżeli na 4 lata liceum przewiduje się 94 godziny,

    mysle ze tu jest jednak blad, nie zostaly przepiwdziane w tej ramowce rozszerzenia (tak jak teraz np 4-6godz przedmiotu tygodniowo dodatkowo)
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    MrsHyde: mysle ze tu jest jednak blad, nie zostaly przepiwdziane w tej ramowce rozszerzenia

    Właśnie,ale czy one będą?
    Nasza dyrekcja podobno próbowała doczytać w projekcie tej ustawy i póki co ani słowa o rozszerzeniach... Oby to tylko przeoczenie było.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    _Fragile_: co to jest ta edukacja dla bezpieczeństwa?

    poczciwe PO,
    w szkole sredniej bedzie przez 2lata; mam nadzieje ze madrze wykorzystaja mozliwosc napisania nowego programu i wprowadza przynajmniej na rok kurs pierwszej pomocy a nie tylko jakies drobne elementy

    Treść doklejona: 23.09.16 21:04
    madzinka83: Właśnie,ale czy one będą?

    tez czytalam ten projekt i tez nie widzialam ale chce wierzyc ze to przeoczyli
    baaaa nie dopuszczam mysli ze mogloby rozszerzen nie byc!!!!



    ps. jakiego przedmiotu uczysz?
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    O rany... Zabilas mnie informatyką...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.