Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    Magg to jest dla mnie nie jakaś tam dobroć tylko norma, a z 2 str szkoda mi staruszków dla których ciężko jest wejść na to 1-wsze wysokie piętro (piętro niżej mieszka ta babcia a obok jeszcze starszy dziadek) a co dopiero im węgiel nosić. Już rozmawiałam z Małżem że po prostu raz w tygodniu trzeba do niej zapukać by dała wiaderko i tyle...
    Poza tym oni są w porządku... Moje dzieci mieszkały wiecznie na parterze, nie było "nie tup", "nie skacz" itd itp Dziadek z dołu nigdy mi się nie skarżył że żyrandol mu się trzęsie a napewno tak jest bo są drewniane stropy, pomimo ze stopuję dzieciaki to jednak nie zawsze sie zachowują spokojnie - dziadek jest bardzo tolerancyjny więc chociaż tak mogę mu się za to :odwdzięczyć: że nie jest upierdliwcem
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    Ha! nie mogłam uwierzyć, ale jest to fakt. Dysk z naszego padłego kompa nie jest jakoś straszliwie uszkodzony, bo chociaż sugerowały to wszystkie dotychczasowe windowsy, na których próbowaliśmy go otwierać, to linux poradził sobie z tym bez problemy. A więc uratowany mój licencjat, zdjęcia Cyrylusa i dokumenty małżonka!!

    And - świat pogłębia się w anomii, wypaczają się normy. Dlatego Twoje zachowanie staruszka odebrała jako niezwykłe, tym bardziej, że we własnych dzieciach nie ma opracia.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    And oby takich życzliwych ludzi jak Ty było więcej - :wink:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    Laski u mnie śnieżyca - nawet w grudniu tak nie było wrrr ... Siwo za oknem :shocked::devil::shocked:
  1.  permalink
    U mnie też śnieg zaczął padać, ale numer:)
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    U mnie od wczoraj białe coś leci z nieba z różną częstotliwością i dodatkami :confused: ale dzieki deszczykowi nie leży toto na ziemi ale szybko znika. Ogólnie jak Mąż szedł po dzieciaki po 15 powiedział że na podwórku jest cieplej niż jak byliśmy około 11
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    No a u mnie pokrywa śniegu ma już jakieś 10 cm. Jak tak dalej pójdzie to na Dolnym Śląsku będziee Boże Narodzenie, a nie Wielkanoc!:sad::cry:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    IWA na górnym śląsku też boże narodzenie wielkanocną porą :)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 19th 2008 zmieniony
     permalink
    Pogubiłam się dzisiaj na forum

    IWA z myślą o Tobie hi hi hi
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 20th 2008 zmieniony
     permalink
    no to u mnie - 2 stopnie... ja poprosze co najmniej z 4 bo wybieram sie na spacer :)

    a teraz moze by tak kawke mile panie?

    ds

    albo "czaju" bo tu Sheherezadah MamaDusi i kfiatuszek wola herbate

    ds
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    :D Aniu a tak sobie właśnie pomyślałam że wpadnę tu na kawę :rolling: no ale mnie uprzedziłaś wiec ja się dorzucam z ciachem
    http://www.hotelpodorlem.pl/fotki/wenecja.JPG
    --
  2.  permalink
    Aniu, ja lecę do sklepu po coca colę, miałam dziś wypróbować tę Waszą kawową propozycję:))
    A później wrócę oczywiście do herbatek hihi:)
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    Sheherezadah to ja czekam na relacje czy smakowalo :)
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    no cóż - u nas brak pogody na spacerek, pada na zmianę śnieg i deszcz i jest zimno!:sad:

    w związku z powyższym poproszę Aniu tą pyszną kawkę i to ciasteczko też - wprawdzie miałam nie jeść słodkiego do Świąt, ale na taką pogodę zrobię sobie dyspenzę!

    :bigsmile::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    a ja szukam chetnego na spacer... moje kolezanki stwierdzily ze zwariowalam Krzysia w taka pogode z domu zabierac bo im sie nosa wysadzic nie chce ale jedna jak powiedzialam ze jej zakupy pprzywioze (czy. w koszu pod wozkiem) to stwierdzila ze idzie :D
  3.  permalink
    Piję właśnie te kawkę, całkiem smaczna:)
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    u nas snieg i zimno ale sloneczko swieci :) idziemy zaraz na spacerek :)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    Aniu ja z chęcią pójdę - tylko szkoda że tak daleko mieszkasz ... Czasami brakuje mi kogoś obok z wózkiem obok mnie :( Nie mam nikogo z kim mogę pospacerować i pogadać "o kupkach" i wyobraźcie sobie że przez te blisko 8 miesięcy życia Weroniki raz sie spotkałam z dziewczyną z wózkiem i ona poczuła sie zawiedziona bo ja nie wiem nic na tematy chorób dziecięcych podczas gdy jej synuś ma pół roczku i już 3 raz jest chory, no i nieopatrznie zwróciłam jej uwagę że ja bym nie dała bigosu takiemu maluchowi pomimo że sama mam "szalone" pomysły ... na tym nasz spacer sie skończył
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 20th 2008 zmieniony
     permalink
    And ja tez nie mam kolezanek wozkowych na spacery mimo ze kilka z malymi dziecmi (ciut starszymi i ciut mlodszymi od Krzysia) mam... one uwazaja ze zima to sie dziecie weranduje i na spacery jak jest pozniej 0 nie wychodza...
    na szczescie moje kolezanki bezdzietne czasami na spacer sie smigna razem a ze teraz feire to ow ogle jest jak kombinowac z towarzystwme :D
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    Witam my dzis w koncu wyspane spalysmy do 9 30 w porownaniu z 6 to duzo:wink:

    Aniu ja tez z rana pije kawe rozpuszczalna nie cherbatke wiec poprosze ta kawusie :wink:
    a i mam cole kusi mnie by sprobowac :wink:
    --
  4.  permalink
    Hmm, ciekawy jadłospis ma ta dziewczyna.. Powiem szczerze, ja czasami jestem przerażona, jak widzę, co niektóre matki wyprawiają. Sąsiadka mojej babci ma wnuczkę, ona przy niej pali, jej synowa też, jak u nich byłam z wizytą jak dziewczynka miała może jakieś 8 miesięcy, to byłam przerażona tym wszystkim; na ogół dzieci pachną tak ślicznie, a ta maleńka była przesiąknięta dymem papierosowym, nie wiem jak tak można....
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    jeju laski jesteście złośliwe... mam dietę nie mogę kawy wrrr nie róbcie mi tego :((

    a tak kawa z coca-colą może być też z mleczkiem ??
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    mój pies chyba zwariuje zaraz przy Julce, która nie da mu na chwilkę odpocząć bo podąża za nim krok w krok :))
    Boję się, że ona go pogryzie hmm chyba, że on to zrobi szybciej :))

    Na razie maszeruje z przystankami, siada i macha łapkami wołając coś w swoim języku :)) śmiesznie to wygląda. Pies się przypatruje jej uważnie... boże jak ona się rozbeblała :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    Lady niedlugo zaczniesz marzyc zeby cisza byla :)

    co do kawy to jesli cola to nie mleko... moj maz pil kiedys kawe z red bullem mowi ze tez niezly kop ale smak kijowy :wink:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    łoo dla mnie kawa musi mieć dużo mleczka jak nie ma to kiszka :((
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    Aniu ale ja moge sie jej napic rozumie ze ty tez pijasz ja czasami ????????????
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    Sh no cóż można :( Od kiedy pojawił się w domu Kuba jedynym miejscem gdzie się u mnie w domu paliło to była łazienka no ale zeby nie było nam aż tak dobrze to od godziny 17 do 19,30-20 czyli kąpania nie paliło się by pomieszczenie się wywietrzyło. Na starym mieszkaniu mieszkaliśmy na parterze więc jeśli nie było oberwania chmury czy mrozu -20st paliliśmy przed klatką. Nauczyłam moich znajomych tego i nie było żadnej taryfy ulgowej. Na tym mieszkaniu pali się w łazience i też do godziny 18 tyle że ja jak spale 3 papierosy to już jest dużo... najczęściej są to 2- rano do kawy i jak idę po dzieci do przedszkola a i to zależy czy idę sama czy z And - bo jak sama to niestety ale nie lubię i nie umiem palić pchając wózek i palę dopiero jak wrócę pod klatkę... Moja Matka która paliła ponad paczkę dziennie przechodzi u nas odwyk i pali tylko podczas wizyt w toalecie :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    Sheherezadah: na ogół dzieci pachną tak ślicznie, a ta maleńka była przesiąknięta dymem papierosowym, nie wiem jak tak można....

    kiedyś byłam świadkiem takiej sytuacji:
    byliśmy na meczu: ja, mój mąż i nasz 3,5 miesięczny (wtedy) synek
    staliśmy na samej górze trybuny, wózek z dzieckiem koło nas
    jakiś facet, który siedział w ostatnim rzędzie, tuż przed nami, zaczął palić - większość dymu na nas i na wózek
    mąż zwrócił mu uwagę, żeby nie palił, bo nam to przeszkadza, a dym leci na dziecko.
    co na to facet? wielce zdziwiony, że komuś to może przeszkadzać... przed nim siedziało jakieś starsze małżeństwo, kobieta miała dziecko na kolanach, pewnie wnuczka, koło 2 lat. ten facet tak samo - że to "pierdolenie" (przepraszam za wulgaryzm). Sam oczywiście też kopcił co chwilę papierochy, podawał zapalniczkę gościowi, który siedział obok tej kobiety, dziecko non stop w dymie...
    w naiwności swojej mówię do małżonka: "ciekawe, czy matka dziecka wie, że jest takie okadzane".
    na co mój małżonek, widać bardziej obeznany z życiem: "pewnie wie, bo pewnie sama pali, a dziecko czasem macha dostaje".
    szczerze - gdyby dym z papierosa tego gościa leciał znów na moje dziecko, to zgasiłabym mu go na głowie.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    Lady no to sprobuj na malej porcji.. mi akurat zupelnie nie przeszkadza brak mleka w takim zestawieniu mimo ze normlanie moja kawa to wiecej mleka niz awowego napoju :P

    MamoDusi ja ja pijam jak najbardziej, ogolnie to czasami nawet i 2 kawy dziennie mi sie zdarza wypic ale Krzys nie reaguje brakiem snu.. .jesli DUsi kawa normalna nie przeszkadza to i ta nie powinna
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    Z sypaną kawą cola jest smaczniejsza :D MNIAM :peace: i dziś nawet mój M spróbował i już dziwnie na mnie nie patrzy
    --
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    Oj pyszne ciacho aż śłinka cieknie poszła bym sobie kupić ale pogoda kiepska a sama nie wyjde do Kamolka nie mam z kim zostawic:) wirtualnie już je pożarłam:D:shades:
    --
  5.  permalink
    Hmm, to następnym razem spróbuję z sypaną:)
    Kurcze, nigdy kawy nie piłam, a teraz w nałóg wpadnę jak tak będę co chwilę coś próbować:D
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    And czasami nie warto zaczynać a lepiej odejść w inne miejsce jak jest taka możliwość. Osobiście też bym jak Ty zareagowała bo mnie wkurza takie zachowanie ludzi. Nie dla dorosłego on to robi ale dla dziecka i nie ważne czy swoje czy obce - dziecko to dziecko!


    Niedawno też spotkałam się z dziwną sytuacją w obecności M... W sklepie chodziła pani z chłopaczkiem z zespołem downa. On oczywiście zaczepiał ludzi. Zaczepił i mnie :) nie uciekałam przed nim bo dla mnie to nie jest nic dziwnego ( obcowałam przez 3 lata z takim dzieciakiem ) mój M jednak widziałam miał przerażenie w oczach - niezauważalnie uciekł... Nie mogę mu wytłumaczyć, że taka osoba nie zrobi mu krzywdy ale on nawet nie chce o tym gadać :( Dlaczego ludzie boją się tych osób i przed nimi uciekają w niezauważalny sposób ?
  6.  permalink
    NOvember, ja może jestem przewrażliwiona, ale dziwi mnie, ze ludzie w dzisiejszych czasach, gdy już wiadomo jak szkodliwe jest bierne palenie, narażają dziecko na wdychanie... W ogóle denerwuje mnie to, ze mówi się tylko o prawach palczy, tzn ze oni są dyskryminowani, a ja codziennie w pracy musze wdychać, bo szef pali, i to odpala praktycznie jednego od drugiego i co mogę zrobić ehh...
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    Ania poczekam do maja z piciem kawy gdyż moją dietę i jazdę na rowerku kontynuuję do moich urodzin. .. Potem przesiadam się na rolki no szporuję kasiorę na jazdy konne :))
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    Hmm a ja już po kawusi - :wink:
    ale się rozpisałyście :wink:
  7.  permalink
    Ja w tym roku muszę się wreszcie porządnie nauczyć jeździć, moja przyjaciółka ma stadninę, więc możliwość nauki i to darmowej mam, ale póki co umiem tylko kłusować, boję się jakoś galopu, przemóc się nie mogę...
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    Dronko ja w ogóle nie wiem jak można się bać czy unikać osoby chorej, nie wiem może dlatego i ja i moje dzieci inaczej odbieramy takie osoby bo Andi jest chory i mam bardzo serdecznego przyjaciela który ma porażenie mózgowe. Przez moje życie przewinęło się dużo ludzi mniej lub bardziej nieidealnych ale każdy z nich coś w nie wniósł. A dzieci (ludzie) z zespołem downa są tak pełni miłości i ciepła że ja nie umiem ich ominąć szerokim łukiem i czerpię od nich masę ciepła sił i miłości ... mogłabym pracować z takimi ludźmi!
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    pierwsze potrzaskane szkło przez Julkę mamy za sobą :)) pociągnęła za podkładkę na kawowym i poleciała miska z ciasteczkami :))
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    Droneczko hi hi hi dobrze ze to tylko miseczka i ze Julcikowi nic sie nie stalo :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    And ale musisz przyznać, że takie osoby też wymagają odpowiedniego podejścia... czasami można im swoim zachowaniem wyrządzić krzywdę, urazić!
    Też nie boję się ludzi "innych" nigdy nie miałam oporów przebywać z nimi !
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    Julcia przeżyła :)) miska nie :)) a młoda chodzi po całym mieszkaniu - szkutnik mały!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    Lady no to czas zrezygnowac z serwetek :P

    Krzysko spi juz ponad 2godziny... super przynajmniej nie bedzie z niego jeczydelko na spacerze
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    Mój Kamilo tez śpi :) a pogoda taka fuj gdyby to nie padało tak mocno ,to bym z nim wyszla na spacer a tak to przymusowo w domu zostajemy:(
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    Dronko jeśli traktujesz ich normalnie tzn nie jak osobę inną czy chorą i nieszczęśliwą rzadko kiedy ją urazisz!
    Kolega z porażeniem mózgowym o którym wspominałam jest mocno ograniczony manualnie i ogólnie ruchowo. Ba żeby było śmieszniej mieszkaliśmy kiedyś na jednej dzielnicy, znałam go jako dzieciak z widzenia ale tylko tyle - nawet nie wiedziałąm jak ma na imie. Jakoś zaczęliśmy klikać na gg i tak się zaczęła znajomość. po półtora roku klikania zgadaliśmy sie że jest sam w domu na sylwestra, zaprosiłam go do nas i wtedy odmówił i powiedział że jest chory ... spytałam czy może chodzić po schodach, wsiąść do autobusu itd odp że tak - no to w czym problem? przyjdź! i tak sie zaczęła nasza znajomość w realu. I od razu powiedziałam jemu by nie gniewał sie na mnie jeśli coś zrobię nie tak ale pod warunkiem że jeśli potrzebuje pomocy ma mi powiedzieć! i nie raz było tak że jak np było ślisko był telefon - o tej i o tej będę na przystanku wyjdź po mnie, potrzebna mi pomoc przy kompach - wymiana podzespołów (on jest mgr informatykiem), zapnij mi kurtkę czy inne rzeczy choćby jak śmieszne sytuacje - wódka pita z kubka z uchem tak samo jak piwo. spotkania na mieście i pytanie kelnerki w lokalu czy nie muszę iść do niego do toalety mu pomóc :rolling: Dużo bym mogła napisać o nim bo jest naprawdę wspaniałym człowiekiem i przede wszystkim oczekuje jednego - że będzie traktowany jako NORMALNY człowiek nie ktoś inny albo gorszy ...
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    Ania nie mam serwetek .... podkładki na stół tylko i wyłącznie.

    And każdy człowiek z "problemem" oczekuje normalnego traktowania ale niestety nie każdy tak potrafi!
  8.  permalink
    And, aż miło się czyta o twoim podejściu:). ja mam wrażenie że w Polsce ludzie nadal nie potrafią się odpowiednio zachowywać przy osobach niepełnosprawnych, a przecież podstawą jest podchodzenie do nich normalnie, bo to tacy sami ludzie jak osoby pełnosprawne. Żyjemy w 21 wieku, a ja znam historie, ze dzieci upośledzone umysłowo są trzymane w domu i czasami nawet sąsiedzi nie wiedzą o ich istnieniu... Wiadomo, jak się nigdy nie miało kontaktu z takimi osobami, to na początku trudno jest podejść naturalnie, bo nie wiemy jak sie zachować itp., pamiętam jak w podstawówce odwiedzaliśmy chłopców niepełnosprawnych, którymi siostry zakonne się opiekują (jasełka u nich wystawialiśmy), też na początku dziwnie się czułam, nie wiedziałam jak sie zachować, ale po kilku minutach już wszyscy razem się bawiliśmy, rozmawialiśmy, szczerze mówiąc miałam nawet ochotę adoptować jednego z chłopców, tak go polubiłam, ale moi rodzice nie mieli takiej możliwości niestety.
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    U mnie na osiedlu chodzi kobieta z chłopaczkiem z zespołem downa i córką ale normalną. Powiem Wam, że czasami mam ochotę podejść do matki i ją opiedzielić. Chłopaka ubiera jak siódme nieszczęście, wszystko za krótkie albo takie, że pożal się boże... córka wystrojona jak nie wiem co :(( na dodatek z córką idzie za rękę a na chłopaka ciągle warczy i biedny idzie za nią.....
  9.  permalink
    Lady, jak coś takiego widzę, to aż sie gotuję.... Tyle, ze jak takiej osobie zwrócisz uwagę, to ona tylko na Ciebie "wyjedzie", czasami z takim językiem, ze lepiej nie mówić...
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    shehe wiem :(( smutne to jest :(
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.