Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    Ania buahahahahaaaaaaaaaaa ale mnie rozbawiłaś - no co na powietrzu też się dobrze kupę strzela :rolling:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    Izunia to byl pierwszy raz od wakacji wiec stad moj szok... chyba z wrazenia ze go matka pod folie wsadzila... ma uraz po wyprawie z przed wielkanocy
  1.  permalink
    Zmykam do domku wreszcie, odezwę się po powrocie z siłowni. Ale dzisiaj głodna jestem, muszę wytrzymać do wieczora hihi:)
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    Ech a ja musiałam wziąć Maję na spacer bo mi nie chciała w południe zasnąć, no i co stawałam z wózkiem to w ryk, terrorystka mała. Po powrocie do domu karmienie, jak jadłam swój obiad zadzwoniła kumpela, że zaraz wpadnie z wizytą i pączkami. Zdziwiłam się, że ona nie w pracy, okazało się, że ma na dziś chorobowe, bo jest w 11. tygodniu i lekarka się zmiłowała :wink:. No i jeszcze jedna kumpela przyszła, było fajnie, ale dziecko mi w ogóle nie chciało zasnąć. Padła jakieś 20 minut temu i znowu się budzi. Oby to była dobra wróżba na noc...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    czy ktoras z was moze mi powiedziec ile sie gotuje KLUSKI SLASKIE???
    robie je juz ktorys raz i znowu nie pamietam czy 2 czy 4 minuty
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    BUUU JA nie wiem nawet jak sie robi...ale tez kluchòw i makaronòw nie lubie a zyje w panstwie makaronòw...hee
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    Ewa - ziemniaki gotowane przecisniete przez praske tudziez zmielone + maka ziemniaczana + jajko... u nas jada sie je tylko i wylacznie z bitkami wolowymi cyzli... 2 razy w roku :P
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    Ania zabij mnie ja na oko, jak wypłyną jakieś 3 min :wink:
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    no moja mama to lubi takie kluchu i leniwe,ja to tylko knedle ze sliwkami uwielbiam ...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    Oj baby baby tylko troszkę mnie nie było a tu 108wiadomości!

    Dronko takie są cenniki za przedszkole u nas - obecnie ponad 270zł + co miesiac rada rodziców 35zł

    Do pośredniaka dziś nie poszłam ale byłam za to w UM i bardzo miło sobie porozmawiałam z kobietką a wracając spotkałam znajomą i poszłyśmy na spacer z dziećmi - jestem wykończona ale odreagowałam :) Rozbawiła mnie jej córcia (ma 7lat i jest u nich w rodzinie zastępczej) że mamusia nie chce małej dzidzi jej urodzić bo to dużo pracy jest przy dzidziusiu i trzeba dużo pieniążków itd itp ale jak ja im pożyczę Weronikę na jeden dzień to będzie super :) No i stanęło na tym ze jak Weroniczka będzie już chodzić i nie będzie jeść cyca to muszę im ją pożyczyć :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    Ania tak jak mówisz, kartofle przeciśnięte przez praskę, do tego jajko i mąka ziemniaczana - Ja jak przecisnę ziemniaki czy też kartofle :) czekam aż ostygną, następnie delikatnie je w misce "uklapuję i dzielę na 4 części i jedną z nich daję na bok a w to miejsce wsypuję mąkę ziemniaczaną! Potem wszystko jak kluski - mieszamy i wyrabiamy... Wodę solimy i zagotowujemy na delikatnym ogniu, wrzucam kluski, przykrywam i co chwilkę tzn co minutkę zaglądam czy wypłyną... jeśli wypłyną trzymam jeszcze troszkę - kiedy jestem niepewna wyciągam jedną na talerzyk i dzielę na pół i widzę po cieście w środku... ale ślązory nie gotują na czas tylko na "oko"
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    Izunia ty ślązora to na oko też tak jak Ja ale ile minut tego nie wiem - spoglądam w ganek i patrzę jak wypłyną w górę to tylko jeszcze chwilunię może ze dwie minuty na oko :)
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    ANIA M ,MAm prosbe ,jak ci wysle 2 fotki,wrzucisz mi na nasze dzidzie ,jak znajdziesz minutke?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    Lady no to robie identycznie tak jak ty z proporcjami (odejmowanie 1/4) tyle ze dodaje jajco :)
    po 3minutach od wrzucenia byly idealne :D
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    Ewa - jasne wysylaj... za chwile sprawdze poczte i wrzuce na dzidzie :D
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    jejku jestem po krio ... padnięta i zmęczona - odmarzam. Dzisiaj było cholernie zimno i odmroziłam sobie wewnętrzne części nóg na wysokości kolan! piecze jakbym się poparzyła :(( Miały być dwie minuty a mam wrażenie, że było 2,5 buuu
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    Lady no to moze zapodaj sobie jakas naleweczke na rozgrzewke?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    Ania na razie brakuje mi panthenolu wrrr bo piecze mnie :(
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    a nie masz jakiejs masci nawilzajacej Julki? nawet takim smarowidlem powinno pomoc. albo krem po opalaniu moze jakis masz?
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    ANIA dziekuje i wyslalam tez kubek...tak co miesiac podesle ci fotki zeby ,bylo widac jak veve rosnie,bo ja nie umiem wklejac...dziekuje bardzo...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    foty Veve wrzucone.. kubek wrzuce na wyprawce
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    szybka jestes ....dzieki...
  2.  permalink
    Jestem już po siłowni, przegięłam dziś trochę, ciekawe jak się jutro będę czuć:)
    U mnie kluski śląskie są prawie w każdą niedzielę na obiad, i też je gotuję na oko, choć ja mam skłonność do rozgotowywania, bo robięmilion rzeczy na raz.
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    She i jak samopoczucie po wysiłku ;D
    No ja tak jak pisałam - pi razy oko - 3min ;p
  3.  permalink
    Jestem w super humorze, zabieram się do przygotowania składników do sałatki, którą jutro wezmę do pracy. szczerze mówiąc już dziś mam na nią ochotę, zawsze tak mam jak jestem na diecie, ale zważyłam się, i nie ma bata - muszę przynajmniej 10 kilo zrzucić...
    W czwartek chyba kolega mnie odwiedzi i mam dylemat - co zrobić na kolację, żeby to było w miarę lekkie i do tego smaczne, no i żeby mu smakowało... Zastanawiam się nad spaghetti z razowego makaronu...
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    To dobrze, że samopoczucie dopisuje ;D
    Ja takiego spaghetti nie jadłam :wink:
  4.  permalink
    Ja mam teraz zapas ciemnych makaronów i ciemnego ryżu, szkoda tylko, ze przepisów na potrawy smaczne i niskokaloryczne nie mam, ale poszukam w internecie, moze coś się znajdzie smacznego i łatwego w przygotowaniu, bo dużo czasu na zrobienie tego dania nie będę miała
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    She mam przepis na dobrą sałatkę ale do tego np bagietka z czosnkiem i i masełkiem na ciepło... znadjdę to wrzucę!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    SAŁATKA - KURCZAK Z KETCHUPEM
    Składniki:
    - 2 duże piersi z kurczaka,
    - sałatę pekińską, ale nie dużą,
    - 3-4 ogórki kiszone,
    - 2 cebule,
    - 1 puszka kukurydzy,
    - ketchup pikantny,
    - majonez,
    - sól,
    - pieprz.

    Jak przyrządzić?
    Piersi z kurczaka podsamażyć na patelni obsypane solą i pieprzem ( najlepiej przyprawą kebab-gyros ). Jak bedą juz gotowe pokroić na wieksze kosteczki.
    Brzegi miski posmarować ketchupem, a na dno układać po kolei najpierw kurczak pokrojony w kostę, później cebulę posiekaną i to posmarować majonezem, lecz nie przesadzać. Nastepnie ułozyć ogórki pokrojone i znów posamorwać to majonezem i ułozyć kukurydzę i troszeczkę majonezu.

    Jak podawać?
    Przed samym podaniem na stół na samą górę ułożyć poszatkowaną sałatę pekińską poszczególnych warstw. W żadnym wypadku niczym nie przyprawiać.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    a chebulę daję tę czosnkową :) białą jest pyszna :)
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    makaron na kolacje przy odchudzaniu ,no co ty?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    ewa lepszy od kartofli bo lżejszy na żołądek.. a Ja zjadłam czekoladę na kolację i jeszcze wiele innych śmieci i zaraz stanę na wadze i powiem ile ważę... waham się pomiędzy 69 a 69,5 :)
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    Lady ziemniaki ,sa bardzo ok ale jalowe...
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    spadam spać bo padam :swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    Magg to spadaj :)) do jutra :))
  5.  permalink
    Lady, dzięki:)
    Ewo, to tylko z powodu wizyty kolegi, jak ja nic nie będę jadła, to on też, a ja odchudzam sie teraz tak, ze sobie pozwalam raz w tygodniu na odstępstwo od diety, i myślę, że danie z makaronem mi nie zaszkodzi, zwłaszcza, ze zamierzam zjeść mała porcję.
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    ewa Ja mało jem ziemniaki ale są dni kiedy bardzo mi ich brakuje!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    SHe wykup sobie dietę w vitali tam nawet są makarony i pieczywo. Obecie nie przedłużyłam abonamentu ale w miesiąc 3 kilo straciłam a łącznie około 4 :))
  6.  permalink
    Ja nie przepadam za ziemniakami, bardzo brakuje mi chleba, ale póki co dwie kromeczki schulsadt fitnes zaspokajają mój chlebowy głód:)
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    jasne ze w takim przypadku nie zaszkodzi...ja polecam spagetti oliwa z oliwek,czosnek,swieze pomidorki malutkie,bazylia swieza,danie pyszne i nie tluczace ale na obiad...
  7.  permalink
    Lady, ja bazuję na tym, co mam w domu, mieszkam póki co z rodzicami i tylko sobie dokupuję produkty, więc nie wiem, czy jakaś dieta, w której są ściśle określone produkty będzie sie nadawała.
    Wiecie może, jak wyhodować kiełki?
    -- http://cudmania.blox.pl/html
  8.  permalink
    Dzięki Ewo, o czymś takim właśnie myślałam, tylko muszę zdobyć świeżą bazylię...
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    She pieczywo mam w diecie a raczej miałam i co drugi dzień sobie serwowałam a tak to na śniadanie np 8 płaskich łyżek płatków kukurydzianych zalanych szklanką mleka i albo owoc albo herbata !

    Kawy nie zalecają tam... ale nie mówią stanowczo NIE

    Kolejna opcja śniadaniowa za jaką przepadam to jeden jogurt naturalny, średni banan pokrojony wg uznania, 4 orzechy włoskie rozdrobnione, herbata i owoc
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    zasadz na balkonie ,swietnie rosnie...i przyda sie przez cale lato do salatek z pomidorami...
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    a co do odchudzania to chyba zalezy co kogo tluczy,mnie slodycze w ogòle nie tlucza ,tylko wlasnie makarony i kluchy na szczescie nie lubie...
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    ewa ja jak ci zazdroszczę tej włoskiej kuchni :bigsmile:
  9.  permalink
    Lady, ja dzisiaj właśnie na śniadanie płatki jadłam, 40g, z dwoma łyżkami jogurtu naturalnego. Tyle, że ja do 17 w pracy jestem, a po powrocie z pracy idę na siłownię, więc właściwie powinnam coś ciepłego zjeść na kolację, ale nie chcę po powrocie z siłowni jeść. Szkoda, ze nie mamy w biurze kuchenki lub mikrofalówki, to mogłabym sobie coś na ciepło przygotować..
    -- http://cudmania.blox.pl/html
  10.  permalink
    Ewo, mnie utuczył stres (A konkretnie zajadanie go) i siedzący tryb życia, kilogramy łatwo przyszły, ciekawe ile potrwa pozbywanie sie ich... I tak jestem szczęśliwa, że wreszcie sie zmotywowałam do podjęcia walki z nimi.
    A bazylię zasadzę, marzy mi sie taki mały ogródek z ziołami, tylko muszę znaleźć czas, żeby wszystko kupić...
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    JEMMA ,POlSKA kuchnia tez jest bardzo dobra i lubiana tutaj ,zwlaszcza zupy,ale to trzeba przyznac ze tutaj swierze warzywa i owoce przez caly rok ,sery,wedliny itp...
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeApr 8th 2008
     permalink
    nie lubię polskiej kuchni: mącznych potraw, kapuchy, tłustych wędlin ....
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.