Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    aga 200 z groszami a dokładnie 241 :(( jestem wściekła o to jak nie wiem co :( błędu nie ma w deklaracji
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    nie ukrywam, że Wam tego zazdroszczę ... niestety M chociaż u rodziców pracuje ma jak ma w papierach pisane! to jest chore wiem wiem ale teście nie chcą tego zmienić bo im żal kasy!
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 16th 2008 zmieniony
     permalink
    Dronka nie wściekaj się - złość piękności szkodzi ;p
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Izunia wiesz bo to czasami wg mnie jest chore... M pracuje w firmie Ojca i co z tego ma - siedzi o rana do nocy a ojciec jeszcze po nim psioczy bo ma nastroje adekwatne do wieku !!! jeju zastanawiam się już nad załatwieniem mu roboty zagranicą - on sam powiedział, że może by spróbował!
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    No my za zwrot i za pieniadze które dostanę z ubezpieczenia za mamę( te akurat wolałabym zamienić na mamę zeby dalej z nami była) to kolonie młodego remont dużego pokoju i jeszcze mamy zamiar się ubrać i żon chce sobie parę rzeczy w kompie wymienic i jeszcze parę złoty powinno zostać. A wszelkie fuchy jakie mu się trafia będziemy odkładać bo do urodzin Huberta chcemy kupic auto a też wydatek ok 20 tysiączków, zobaczymy czy się uda jesli nie to najpóźniej na początku roku 2009 kupimy
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Lady no to przykre ... Ojciec tym bardziej powinien to rozumieć :confused:
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Izunia ale czasami lepiej u obcego niż u rodziny, też takiego podejścia nie rozumiem.
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    LADY ,za granica,to zalezy gdzie i za jakie pieniadze.Ludzie mysla ze za granica pieniadze z nieba leca,obcokrajowcy pracuja b,ciezko ,zazwyczaj za mniejsze pieniadze a zycie tez jest drogie ,i ciezko odlozyc...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Wiem Hoguś - czasem tak bywa, to przykre ...
  1.  permalink
    No ale może mu to wynagradza w comiesięcznej pensji?
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Lady to ty chyba nie na skarbówkę wściekła jesteś! :wink::wink::wink:
    Co oni ci zrobili, przecież to nie ich wina!:wink::bigsmile:

    No co - przecież musze stawać w obronie swoich kolegów i koleżanek!:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    aga ha ha ha no tak wynagradza ha ha ha szkoda gadać jaka to kasa !!!

    Gdyby nie to, że siedzi po godzinach byłoby zupełnie beznadziejnie finansowo i tylko z tego się najwięcej utrzymujemy a reszta to co po legalu to opłaty i na pół miesiąca do życia!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    IWA wiesz mam wiele osób znajomych, których dochody są takie jakie mojego męża i one z tego dodatku niestety nie skorzystały. Jak to kiedyś usłyszałam w TV ( bez urazy ) dali znowu bogatym !
  2.  permalink
    lady... Nie gniewaj się... Jakim bogatym? Eby skorzystac z odliczenia wystarczą dochody obydwojga rodziców po ok 1200 zł brutto... o raczej bogactwo nie jest...
    Tym, którzy wykazują niewielkie dochody panstwo daje inną pomoc- dodatkowe becikowe, zasiłki na dzieci, mieszkaniowe itp
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    ewa owszem ale żaden z moich znajomych nie narzeka na pieniądze tam zarobione. Żony siedzą w polsce opiekują się dzieciakami, oni kasę przysyłają. Laski mają na wydatki bieżące i jeszcze bez problemu mogą się ubrać i odłożyć kasę!

    U mnie nie ma możliwości odłożenia gotówki a jeśli jest to 1000 to już super.

    Żyjemy dobrze bo wiem, że ludzie mają gorzej niż My ale kosztem długich nadgodzin M w pracy!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 16th 2008 zmieniony
     permalink
    aga na mieszkaniówkę nie mam szans!!! Byłam i raz składałam papiery odrzucili!

    Mój M na liście płac ma minimalne wynagrodzenie !
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Ale ja bez mojego M to bym długo nie wytrzymała, za bardzo kocham jego towarzystwo!:wink::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Co innego wyjechać razem!:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    aga bogaci na papierkach - tak miałam napisać :)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    IWA kwestia przyzwyczajenia - uwierz :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    ale wiecie co uśmiech drugiego zdrowego dziecka czasami te problemy odsuwa w kąt :))
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Lady a teść wie, ze teraz jesteś tyle kasy w plecy ??
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    IWA dokładnie tym bardziej, że jedyny dzień kiedy jest mój M w domku to niedziela a tak to czasami nawet dziewczyn nie widzi bo jak wraca to one śpią~!
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    no nie wiem Izunia!
    U mnie by to nie przeszło, dla mnie to koniec związku, bynajmniej w kwesti uczuciowej, psychicznej więzi, bo na papierze męża bym miała! Takie życie nie dla mnie!:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Ale ty się z nim widujesz, kładziecie się razem spać do jednego łóżka, pogadacie ze sobą i wogóle wiesz i czujesz że nie jesteś sama. To znaczy ja tak mam...!:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Izunia teściowa prowadzi firmę pod kątem wynagrodzeń więc pewnie wiedzą ale im to nie przeszkadza. Kiedyś ten temat był poruszany i jak im jednym uchem wleciał to drugim wyleciał ... oni brutalnie mówiąc to wywalona kasa...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    IWA ostatnio śpimy oddzielnie bo on chce się wyspać kiedy Julcia marudzi ....

    wg mnie da się do wszystkiego przyzwyczaić a uczucie nie wygasa tak sobie. Jeśli ludzie się kochają to wszystko są w stanie znieść!
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    nie uznaje zwiazkòw ,na odleglosc... kumpel ,wyjechal do niemiec ,po przujezdzi rozwòd ,bo zona zdradzala...i odwrotnie,meza miejsce jest przy zonie,co innego razem wyjechac...
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeApr 16th 2008 zmieniony
     permalink
    Lady a wiesz co mnie najbardziej drażni w naszym szanownym państwie że ja jak osamotnie wychowująca matka(zanim poznałam mojego drugiego) to nawet nie dostałam rodzinnego na Jakuba bo im przekroczyłam o złotówkę dochód, faktycznie wiele,a opłacic mieszkanie,młodego leki to się kończyło tak że opłaty , jakubowe potrzeby a ja oszczędzałam na sobie ile mogłam a i tak czasami musieli mi rodzice pomóc, choć wściekali się że nic im nie mówię, ale uważałam że musiało mnie bardzo przycisnąć żeby poprosić. A Jakub jak dostał coś od kogoś znaczy kase, to zawsze mi oddawał i mówił, masz mamusia na chlebek i nie musisz mi oddawać jak kiedyś będzieli mieli pieniążki to mi coś kupisz. Normalnie czasami miałam dość. Ale w Polsce chcą żeby były dzieci ale potem dbanie to już inna bajka.
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    uczucie wygasa ,jak sie o nie ,nie dba...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    IWA a co mają powiedzieć żony wojskowych ?? Ich mężowie spędzają po 9-12 m-cy na misjach ... Większość jedzie z własnego wyboru, ale czasem bywa tak, że jak się nie pojedzie na misję to nie przedłużają kontraktu - i co wybrać - które zło gorsze ?? :wink:
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Oj Lady - niestety odległości częstokroć nie są w stanie znieść i mam kilka takich przypadków wśród znajomych. Uratowały się tylko te związki, gdzie dziewczyny wyjechały do mężów! Połowa moich znajomych z Liceum wyjechała do pracy to wiem o czym mówię!

    Ale ja nie o tym - tylko o bliskości drógiej osoby, też fizycznej. Nie po to wzięłam sobie męża , żeby być matką samotnie wychowującą dziecko! Pozatym ja naprawdę nie znoszę rozstań z moim M i to nie dlatego, że mam wtedy więcej pracy, zajęć tylko dlatedo że go przy mnie wtedy nie ma i jest mi smutno!:bigsmile::wink:
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    IZA ,taki maz to nie dla mnie...naszczescie nie zakochalam sie w wojskowym...ale rozumiem...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Ja również jestem tego zdania, że najlepiej jeździć razem - ale nie da się tak czasami ...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    ewa widocznie nie było miłości pomiędzy nimi i chyba w tym związku nie działo się za dobrze jeśli stało się to co się stało!
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    IWA zgadzam sie,jestem za granica i wiem jak jest,moja siostra jest w I SLANDI i tez ,mòwi ze lepiej chlopòw trzymac w domu...
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Izunia - sama piszesz : "często z własnego wyboru" i własnie takie trzy małżeństwa nastawione na kasę z tych misji po powrocie się rozwiodły! Ci którzy muszą - to inna sytuacja - konieczność - ROZKAZ, coś o takich wyjazdach wiem - tata żołnierz zawodowy!:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Ewa haha ;D Ja również nie zakochałam się w wojskowym - M poznałam jeszcze jak chodziliśmy do szkoły średniej więc los pisze nam różne scenariusz :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Iwa ja mam podobnie jak ty ,znaczy jak mój w yjeżdżał czasami na tydzień do Mrągowa zeby szybciej skończyć robotę(dojazd w jedną ponad 1,5 h) to ja jeszcze jeden dzień ok, drugi już gorzej a 3 to jak do mnie dzwonił to juz prawie chlipałam do słuchawki. Lubie wieczory kiedy jest w domu, pogadamy, pooglądamy cos i w ogóle jest inaczej
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    IWA właśnie ta pogoń za pieniędzmi mnie wkurza ... Nie wyobrażam sobie jakby mi przywieziono czarny worek za miast M - wolę nie mieć tych pieniędzy a jak ma M szlag trafić to w POLSCE - jestem takiego zdania.
    Ja również znam małżeństwa, które "rozsypały" się po misjach - kasa była, ale rodzina już się rozpadła :neutral:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    IWA to tata teraz czeka na wnuka coby w ślady dziadka poszedł hihi ;D
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    LAdy obys miala racje ,ja widze ,ze cos duzo tych malzenstw ,bez milosci...
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Izunia na wnuka to czeka i owszem, ale nie koniecznie w jego ślady!:wink::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    My czasami z M żyjemy jak pies z kotem hi hi hi ale jak on czasami jedzie z firmy na szkolenie to też bardzo za sobą tęsknimy. Pewnie i nastawienie kobiet jest inne, kiedy muszą tutaj zostać. IWA Ja tak samo jak Ty mam wiele znajomych, których mężowie wyjechali.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    a moja Julcia i Ada chociaż mają dziadka pod nosem to on nawet nie ma czasami dla nich czasu. Julci to nawet na ręce nie weźmie. Poza tym jak byłam kilka razy w firmie to nawet do wózka nie poszedł do dziecka. Od 8 marca po zajściu jakie opisywałam to nie odzywa się nawet do Adriany! chore to wszystko!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    w tym wszystkim jednak cieszę się, że mam córy :) to moje słoneczka :) a M chociaż podobny z zachowania do swojego ojca to staram się w nim wyrabiać to, że ma cieszyć się dorastającymi córami....
  3.  permalink
    Lady, twojego teścia nie rozumiem, ale moi dziadkowie w sumie są podobni, nawet nie wiedzą, czym sie interesuję itp., bo to ich nie obchodzi, za to o moich kuzynach to by mogli książkę napisać...
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 16th 2008 zmieniony
     permalink
    Oj Lady ... Mój teść ostatnio "wyrzucił" mi przy reszcie rodzince [taka mała impreza była u teściów], że cytuję: "co to za dziadek, który nie weźmie wnuków na ręce i nie pobawi"... Zrobiło mi się strasznie przykro bo chodziło mu o mojego tatę ... Fakt mój tato boi się wziąć maluchy na ręce, ale to nie znaczy, że jest gorszym dziadkiem ... Wkurza mnie takie podejście :devil: Zawzięłam się i nie byłam u teściów od lutego - oni owszem odwiedzają nas, ale uprzednio mają poinformować mnie telefonicznie - jestem bardzo tolerancyjna, ale takiego pieprzenia [sorki za wyrażenie] nie znoszę !!
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    A M dodał, że ja jak zwykle czepiam się szczegółów - trudno taka już jestem ...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Izunia skąd Ja to zam z tym czepianiem się szczegółów :))

    Mój M wie, że ma wnuki i dzieci ale dal niego praca jest celem nr 1
    On nawet nie zadzwoni do mnie z zapytaniem co tam u dziewczyn a o przyjściu nie ma mowy ha ha ha jeszcze nigdy nie był sam u mnie od tak... poza urodzinami moimi, M i Ady to chyba z raz w doku
    przyjdą sami od siebie .. nawet jak ich człowiek zaprasza to wiecznie czasu nie mają!
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.