Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Lady - nie stać mnie na kupienie działki. działka 1000 m w moich okolicach to wydatek ok 700 tys zł.
    Chce kupić mieszkanie.

    Projekty które pokazałas sa ciekawe- jednak cena za postawienie takiego domu z wykończeniem jest podana chyba sprzed 5 lat :) Konia z rzedem temu, kto postawi i wykńczy dom za 350 tys :(
  2.  permalink
    And- gratki dla Kuby. Jazda na ropwerze to poważna umiejętnosc :)
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 4th 2008
     permalink
    Mnie też dzień zleciał - udało mi sie dotrzeć do naszego kościoła, co jest nie lada wyczynem, bo zazwyczaj lądujemy po innych parafiach :)
    Pojechałam do wujka na grilla - oczywiście obżarłam się jak prosiak... plus wczorajsze chrzciny
    Tydzień temu koleżanki w szkole pytały się, jak to się stało, że tak bardzo schudłam, a za tydzień będą się pytać - jak tak szybko przytyłaś :/
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 4th 2008
     permalink
    Aga - jest to możliwe, ale trzeba kupić gotowy dom i są to raczej małe domki - ok. 60-70 mkw powierzchni mieszkalnej, bez garażu.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 4th 2008
     permalink
    aga to nie są aż takie odległe kwoty... mamy wielu znajomych budowlańców, architektów no i po wstępnych rozmowach z niektórymi to musielibyśmy mieć te 300 tyś... Poza tym tam są ceny netto podane!
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 4th 2008
     permalink
    And, gratulacje dla Kubusia :)
    O dziwo pamiętam, jak ja się uczyłam jeździć na rowerze, pamiętam, miała być wielka prezentacja przed rodzicami u babci na działce, a w rezultacie wyrąbałam się na ogrodzenie sąsiadów. A że było ze źle przymocowanej siatki, to na nim zawisłam :P
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeMay 4th 2008
     permalink
    Aga masssakra te ceny w Waszych okolicach, my kupiliśmy działkę 2 lata temu za 13 zł/m2 - jest położona 5 km od miasta; w mieście ceny na ten moment około 100 ale to i tak jest ogroooomna różnica
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 4th 2008
     permalink
    u Nas działka jest ok 1900m2 ale sobie stoi i czeka ... czeka... czeka
  3.  permalink
    NR- ja nie wiedziałam w naszej okolicy takiego domu:(


    Na totalnym zadupiu jakas staroc - to tak- ale nic gdzie mozna byłoby zamieszkac :(

    Lady- wiem,że ceny netto. Pi razy oko dorzuciłam więc 7% i podałam cenę 350 tys... Wg mnie jednak przy dzisiejszych cenach i trudnosciach z budowlańcami nie jest to możliwe, aby za taką kasę postawić dom.
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeMay 4th 2008
     permalink
    to tak jak nasza; wszyscy znajomi się budują a my czekamy ...
  4.  permalink
    jemma- obok mnie jest działka , która bardzo mi się podoba. Za trawę chcą 1,5 mln :(
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeMay 4th 2008
     permalink
    dlatego kto mądry, młody i bez zobowiązań; ten niech szuka ziemi pod Wrocławiem :wink:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 4th 2008
     permalink
    a ta co my mamy to wydatek 20 tyś w dobrych czasach :))

    Aga może i wa-wa takie ceny ma ale na śląsku jest inaczej. Może u Nas dałoby się połapać firmy ale funduszy niestety nie za bardzo. Mamy możliwość sprzedania dwóch mieszkań tzn Naszego i mojej mamy ale nie wiem czy chcę z mamą mieszkać... ona za bardzo rozpieszcza wnuczęta swoje :)
  5.  permalink
    Ano- wawa ma sporo minusów :(

    Jestem wsciekła na te ceny z kosmosu. Tym bardziej,że mnie interesują wyłacznie obrzeża- w zyciu nie chciałabym mieszkac w centrum. Powariowali...Ech...
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 4th 2008
     permalink
    Aga, my też myślimy o tym, żeby się gdzieś przeprowadzić do jakiegos większego mieszkania, ale na tą chwilę stać nas na niewiele większe mieszkanie niż mamy - więc szkoda zachodu...
    Ja mieszkam w śródmieściu, ale sobie akurat to chwalę, wszędzie blisko, wszystko w okolicy, tylko do parku trzeba się trochę przejść..
    --
  6.  permalink
    No ja szukam okolic naszego rodzinnego miasta ;)
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 4th 2008
     permalink
    Heh :) W Pruszkowie też ceny poszły w górę...
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 4th 2008
     permalink
    a Ja wiem tylko od znajomych w wawy, że życie na śląsku biegnie spokojniej i tutaj bardziej można odpocząć. Nie wiem jak to jest bo nie mam odniesienia... może w tym jest troszkę prawdy. Ceny owszem macie tam powalające ale też zarobki inne! Czasami cieszę się, że tutaj mieszkam gdzie mieszkam - to małe i przyjemne miasto ale chciałabym już zakotwiczyć na naszej przytulnej działeczce!
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeMay 4th 2008
     permalink
    NR a jaki macie metraż? my tez mamy małe mieszkanko, do tego brak balkonu :(((
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 4th 2008
     permalink
    JEMMA no właśnie jakie macie obecnie metraże ??? moje to niecałe 60m2 z balkonem :) i na 2 piętrze w bloku 10 piętrowym z 5 mieszkaniami na piętrze!
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 4th 2008 zmieniony
     permalink
    Jemma, mamy niecałe 21 mkw :neutral:
    do tego jakieś 10 mkw schowka - ale schowek ma 1,10 wysokości
    i mamy wyjście na dach - mówimy o tym - nasz taras ;)
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 4th 2008
     permalink
    NR o jej to macie kliteczkę bardzo malutką bo mój jeden pokój to 20m2
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 4th 2008
     permalink
    Małe mieszkanko, ale generalnie funkcjonalne i żal nam się z nim rozstawać, bo jest w rewelacyjnym punkcie miasta - 10 min spacerkiem od dworca centralnego...
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeMay 4th 2008
     permalink
    NR - to faktycznie malutkie, nasze około 45 ale za to w jakości sąsiadów napewno byś mnie nie pobiła :tooth:
  7.  permalink
    No pewnie za swoje 20 m w centrum kupilibyście ze 40 trochę dalej :)
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 4th 2008
     permalink
    W Warszawie na pewno byśmy nie kupili więcej jak 30...
    --
  8.  permalink
    Wiesz- nasi przyjaciele mieszkali na Ochocie. Ósme piętro, zasyfiała winda i widok z balkonu na dworzec zachodni. Zawsze mówili, że kochaja to miejsce- że wszędzie blisko itp. Dla nas ich mieszkanko tez bylo swietna metą poimprezowa ;)
    Życie sprawilo,ze wyprowadzili się niedawno do Marek. teraz mówia,ze wiedzą,ze żyją :)
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 4th 2008
     permalink
    Ja mam okno od podwórka, więc praktycznie widoku nie mam :P gdzieś w oddali na riwierę...
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeMay 5th 2008
     permalink
    a ja mam 100 mkw i na 3 osoby jest ok,na 2 pietrze wysokie drewniane poddasze,kosztowala 150 tys euro oczywiscie kredyt na 20 lat,ale my teraz szukamy 1 hektaru ziemi pod yprawe i z latami moze bedzie mozna cos wybudowac na tej ziemi,bo dzialka pod dom to nie na nasza kieszen bo ceny koooosmos...tu hektar ziemi kosztuje 20 tys euro..DZIEN DOBRY
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeMay 5th 2008
     permalink

    [URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=241&i=domwx9.jpg][/URL]
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeMay 5th 2008 zmieniony
     permalink
    salon mam z kuchnia razem...i widok na pola...
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeMay 5th 2008
     permalink
    za ta cene w miescie moglismy kupic tylko 50 mkw,wiec mieszkamy na zadupiu w duzym mieszkaniu...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 5th 2008
     permalink
    dziewcyzny wlasnie zbieramy sie do wyjazdu...
    trzymajcie kciuki zeby udalo sie przyspieszyc operacje i zalatwic miejsce w instytucie patologii sluchu!!
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeMay 5th 2008
     permalink
    ANULA ,CZEKAMY NA DOBRE WIESCI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 5th 2008
     permalink
    Trzymamy kciuki.
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeMay 5th 2008
     permalink
    Aniu trzymamy kciuki.
    A ja zapraszam na kawę i nie cierpię poniedziałku, zaś trzeba wszystko od nowa zacząć.
    --
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeMay 5th 2008
     permalink
    Ania kciuki zacisniete.
    Ja mam 47 metrów niedaleko starówki to są 3 pokoje nie duże ale póki co dobrze ze mam własnościowe, nad działką też się zastanawiamy.
    Wrócilismy wczoraj, młodemu Łódź nie spasowała bo każdy spacer to wrzask a nocki podobne. Za to wczoraj po powrocie do domu jak zasnął o 15:30 to wstał dziś o 6 rano a 7:30 znowu padł.
    --
  9.  permalink
    Hoga Ty z tym spaniem małego masz dobrze...mój padł wczoraj o 20 spał do 6,a teraz znów odlatuje.tylko ze on w nocy to mi przes sen miauczy i raz chce mleko wiec jestem i tak padnieta



    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeMay 5th 2008
     permalink
    hoga ja na 100 m kw ma 2 pokoje ,bo wole 2 duze niz 3 klitki ,ale w mieszkaniu w KRAKowie jest tak jak u ciebie...
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMay 5th 2008 zmieniony
     permalink
    Witam dziewczyny!

    Aniu trzymam kciuki!

    Ja mam mieszanie ok. 60m2 - trzy pokoje w 10-piętrowcu na 5 piętrze Blok jest super, odremontowany,przed blokiem nawet fontanna, rabatki, rododendrony itd. (mamy własną wspólnotę mieszkaniową), na klatce kafle, nowiuśka winda itd. Położenie super, wszędzie blisko!

    I CO Z TEGO - jak mi się marzy domek i kawałek ogródka! Ziemia w mojej miejscowości (działaka 30km od Wrocławia) to koszt już nawet 70 tys. Mieszkanie mamy własnościowe - obecnie kosztuje już jakieś 220 tys, także mam nadzieję, że weźmiemy kiedyś kredyt (mąż dobrze zarabie plus moja pensja to chyba damy rade kredyt spłacać) i pomyślimy o budowie!

    Starczy tych marzeń, czas wracać na ziemię, kto postawi kawkę???
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 5th 2008
     permalink
    Mój dzisiaj też się obudził tylko raz, ale przez mojego mądrego męża (wrrr) spał z nami całą noc... Bo się obudził koło 23.30, ale to wystarczyło go przytulić i zasnąłby znów - a mój małżonek mądry podniósł go do pionu, a potem postawił na podłodze.... A potem położył go między nami i zasnął, a on oczywiście chodził po mnie - tatusia się nie dotknął.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 5th 2008
     permalink
    Witajcie dziewczyny po weekendowo ;D
    Aniu ja również 3mam mocno kciuki !!
    Ale macie temat ... Nam również marzy się domek z ogródkiem - to nasz cel na przyszłość - zobaczymy ;D
    Ja parzę kawę :wink::bigsmile:
  10.  permalink
    laski ja mieszkam narazie w wynajmowanym domu na czas budowy własnego.To obecne ma 100 m kw 4 dosc duze pokoje.działke mamy drugi rok juz wielkosciowow podobną do LAdy,płacilismy za nia wtedy 56 tys z podatkiem,teraz jest warta 120 tys wiec niezła inwestycja:) działka jestw samym Lesznie a nie w dzielnicach.BUdowa dopiero sie zacznie narazie obgadyujemy projekt ale Aga ma racje-350 tys nie starczy napewno a my nie chcemy wielkiej landary tylko około 150 -170 m kw domek z poddaszem uzytkowym.Teraz kiedy ceny mat budowlanych sa tak wysokie watpie czy ktos zmiesci sie w tej kwocie.Oczywiscie na ta chate bedziemy musieli i tak dobrac kredyt bo nie jestesmy w stanie wybudowac go całego za gotówke.



    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 5th 2008
     permalink
    kawa
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 5th 2008
     permalink
    Aniu kciuki mocno zaciśnięte! Będzie dobrze!!

    W przyszłości w marzeniach póki co mam zamiar zamienić to mieszkanie na domek na wsi albo na obrzeżach miasta gdzie jest cisza i spokój. Problem jest ten że nie mamy auta a teraz wszędzie blisko - no cóż tak jak pisałam marzenia na stare lata więc kto wie czy jak odchowamy dzieci nie będą nam przywozić wnuków na wieś :)

    Po chrypie Kuby nie ma ani śladu więc poszli do przedszkola
    --
  11.  permalink
    Iwa pewnie ze dacie rade splacac kredyt-warunki sa dogodne naprawde.My sie tez balismy nawet tego słowa a u nas pracuje tylko M
    weźcie mi postawcie jakas herbate czy cuś z ciachem bo ja nie pijam kawy
    Ania trzymam kciuki i czekam na wiesci-DOBRE



    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 5th 2008
     permalink
    Ciacho, especially for you

    tiii
    --
  12.  permalink
    NR dziekuje bardzo:):bigsmile:

    a moje dziecie zasneło lalalala


    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeMay 5th 2008
     permalink
    IWA ja tez mam mieszkanie wlasnoscioew w Krakowie ,ale co z tego jak i tak placi sie czynsz,chyba byloby lepiej sprzedac i kupic dzialke pod dom,ale mam siostre panne ,wiec jescze w nim mieszka,jak wyjdzie za maz to zadecydujemy...
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMay 5th 2008
     permalink
    No i wtedy - BUDOWA, na pewno na troche wam wystarczy, miszkanie w Krakowie troszkę kosztuje - SUPER!

    My tez zaczniemy od sporego kredytu, jak się skończy kaska to sprzedamy mieszkanie i dokończymy budowę - to znaczy ja tak sobie planuje, mój M jak słyszy kredyt - to dostaje białej gorączki, ale tak bardzo marzy o domku z ogródkiem, że juz pomału sam mówi: "a może weźmieny ten kredyt, wkońcu oboje pracujemy w budżetówce, pewna i dobra praca to chyba damy radę???" Hihihih, co robią marzenia z ludzmi!:bigsmile::wink::cheer::clap:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.