Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 6th 2007
     permalink
    Toksoplazmoza jest chorobą zakaźną, pasożytniczą wywołaną przez pierwotniaka Toxoplasma gondii, który pasożytuje w komórkach organizmu człowieka i zwierząt.

    a tu cd o tej chorobie ....

    http://www.potomek.pl/toxoplazmoza_free.html
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 6th 2007
     permalink
    a Ja sobie muszę poszukać na co jest badanie o nazwie:

    U.S.R. - takie mi zalecił lekarz
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 6th 2007
     permalink
    ooo a to też dla zainteresowanych!

    http://www.nfz-szczecin.pl/nfz/dla_lek/ginekolodzy_badania.htm
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 6th 2007
     permalink
    a tu nieco więcej wycięte z linka powyżej


    W odniesieniu do opieki ambulatoryjnej nad kobietą w ciąży niepowikłanej właściwym jest przeprowadzenie:

    *
    badania podmiotowego i przedmiotowego (połączonego z: badaniem ginekologicznym - we wziernikach, badaniem zestawionym oraz badaniem położniczym zewnętrznym, oceną wydzieliny pochwowej tętniczego pH pochwy, pomiarem ciśnienia tętniczego krwi, oceną masy ciała, badaniem czynności serca płodu od 14 tygodnia ciąży oraz ocena ruchu płodu przez ciężarną od 26 tygodnia ciąży) przy każdej wizycie planowanej nie rzadziej niż raz na cztery tygodnie,
    *
    badanie grupy krwi na początku ciąży, w przypadku grupy krwi Rh ujemnej, przeprowadzenie badania przeciwciał anty Rh co dwa miesiące,
    *
    badania USR w pierwszym i trzecim trymestrze ciąży,
    *
    badania na obecność antygenu Hbs w trzecim trymestrze ciąży, od badania można odstąpić gdy pacjentka ma aktualne szczepienie przeciwko WZW typu B,
    *
    badania morfologicznego krwi i badania ogólnego moczu raz na dwa miesiące,
    *
    badania glikemii na czczo na początku ciąży oraz wykonanie testu tolerancji glukozy między 24 a 28 tygodniem ciąży,
    *
    badania ultrasonograficznego trzykrotnie w przebiegu ciąży- pierwszego do 14 tygodnia, drugiego około 22 tygodnia i trzeciego około 30 tygodnia ciąży.

    Badanie ciężarnej powinno być przeprowadzone częściej, lub rozszerzone o badania dodatkowe, gdy istnieją wskazania do ich przeprowadzenia wynikające ze stanu klinicznego pacjentki.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2007
     permalink
    Lady ja podobnie jak ty mam awersje do szpitali, wczoraj sama wizyta na izbie przyjec kosztowala mnie wieeeeele nerwow i zeby nie strach o Mlodego to by mnie tam sila nie zaciagneli. Zastanawiam sie nawet czy dzisiaj jechac na drugi zastrzyk ale po wczorajszym tak mi bylo blogo i dobrze ze chyba sie zdecyduje. fakt boli mnie juz mniej i nawet moge juz jakos siedziec ale boje sie jutra - mam 7 lekcji i musze przepracowac je na dosc duzych obrotach, do srody wlacznie nie ma nawet mowy o zwolnieniu lekarskim bo to okres wystawiania ocen wiec jesli do jakiejs 13tej nie bedzie znaaaacznej poprawy to jednak znwou pojade na zastrzyk.


    jesli idzie o te USR to nowa nazwa dla starego poczciwego WR :smile:


    Aga - u mnie w miescie kolezanka mimo ze maja ferme strusia i kociaki od gina skierowania na toxo panstwowo nie dostala bo nie mial w puli na koniec roku juz, przyjemnosc prywatnie kosztowala ja 140zl
  1.  permalink
    Aniu- ja nie mówiłam, że w warszawie daja wszystkim skierowania na NFZ... Ja też badania robiłam prywatnie, choć o cenie 140 zł za 1 badanie nie słyszałam. No chyba, ze koolezanka zliczyła koszty badań z dwóch lub z 3 trymestrów.
    Zresztą trudno wyrokować, czy jest się w grupie zwiększonego ryzyka, bo np. cytomegalią najczesciej zarazamy sie od dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, a toxo jedząc mieso, wedliny i niedomyte owoce i warzywa. Jak to mówią...na kogo trafi, na tego bęc ;)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 7th 2007
     permalink
    Aga - kolezanka jest w 11tyg ciazy wiec nie miala jeszcze jak tego zsumowac. U nas w szpitalu niektore badania sa tanie w porownaniu z innymi maistami (np spermiogram 13zl czy wr 6zl) ale jest tez drozyzna (porownywalam z kolezanka z wawy i krakowa to u nas stawka prawie 3krotna) wszystko zalezy od badania

    ja tam wierze ze na zadna z nas zadne swinstwo nie trafi. Nasza maluszki sa kochane i zdrowiutkie i tez tak jak my czekamy aby je poznac tak i one sie nie moge doczekac tatusia mamy i rodzenstwa... a wiec wiara wiara i jeszcze raz wiara :rainbow:
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 7th 2007
     permalink
    Siemacie, jarobiłam badanie na przezierność karku - powiem Wam że mnie uspokoiło, teraz miałam zlecone badanie na toxo i wyniki mam w środę a jeszcze pod koniec stycznia mam badania kardiologiczne zlecone bo mój synek urodził się z przetoką międzykomorową milimetrową i sama się zarosła ale jednak. Powiem Wam że ja akurat należę do osób które im więcej wiedzą tym są bardziej spokojne więc wolę wiedzieć jak najwięcej o moim maleństwie.
    Ale tak jak mówiłyście ile mam tyle opinii!
    Pozdrowionka
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 8th 2007
     permalink
    Witajcie z poczatkiem nowego tygodnia :)) Ja wstałam dzisiaj bardzo wcześnie, bo przed 8 rano ale jestem zmęczona jak nie wiem co! Nic nie zrobiłam i nie wiem czy będe coś w stanie zrobić :(( ach to seksualne podejście do pewnych zajęć!

    Idę do łożeczka poleżaczkować jak przedszkolak :)) może uda mi się oczy zamknąć :))
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 8th 2007 zmieniony
     permalink
    biedrona nie pracujesz ? czy na zwolnieniu jesteś ?
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 8th 2007
     permalink
    zuza nie pracuję! na tę chwilę na moje szczęście więc mogę sobie posiedzieć w domku i pomarudzić :)) Na tę chwilę głównym żywicielem rodziny jest mój M :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 8th 2007
     permalink
    Jesio chyba wpadnę dzisiaj w złosci! Nie potrafię stworzyć ani w wordzie ani w paincie 13 prostokątów oddzielnych o wymiarach długi na 10 szeroki na 6 - jakaś porażka dobijająca :((
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 8th 2007
     permalink
    a po co ci takie cudo ? :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 8th 2007
     permalink
    ach to nie dla mnie zuza to dla siostrzeńca. Na zadanie domowe dostał i ma jutro do mnie przyjechać i chce abym mu pomogła a Ja ni w ząb ni w oko nie potrafię tego w Paincie zrobić buuuu! Corel owszem ale nie paint... Word też ale tam jest nieco więcej zabawy... za dużo zabawy....
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 8th 2007 zmieniony
     permalink
    lady - w wordzie masz linijke - a prostokąty w zakładce rysuj:)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 9th 2007
     permalink
    na dwójce tzn TVP2 dzisiaj a jest teraz 9 rano leci wszytkie możliwe wiadomości dla kobiet w ciąży.......

    cholerka gdzie ta zakładka liluś?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 9th 2007
     permalink
    Ladybird, musisz ją włączyć.
    Np. Wstaw/Rysunek/Autokształty
    Albo klik prawym przyciskiem na menu poza przyciskiem i dodaj menu Rysowanie.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 9th 2007
     permalink
    ja mam pasek rysowania stale na samym dole - jest tam prostokącik -"polecenie rysowania office" - to się wyświetla jak na niego najadę myszką
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 9th 2007
     permalink
    no wlasnie - poszukaj menu Rysowanie
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 9th 2007
     permalink
    Pasek rysowania i inne można wyłączyć i wyłączyć w zależności od potrzeby.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 9th 2007
     permalink
    Lilus ale Ja potrzebuję prostokąt o wymiarach 10 na 6 czy da się tam to zrobić ??

    Jestem w locie na wylocie na miasto dlatego nie sprawdzam a szybko piszę :))
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 9th 2007
     permalink
    no patrzysz na linijke i rysujesz właśnie taki - rozciągasz go do potrzebnych rozmiarów :)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 9th 2007
     permalink
    no tak to Ja wiem....

    muszę ich mieć 13 :)) tyle ile w talii Piotruś Pan :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 9th 2007
     permalink
    cholerka ale jak w samym paincie stworzyć prostokąt o danych wymiarach?
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 9th 2007
     permalink
    w paincie sie nie da - chyba ze masz linijke w oczach w wordzie latwiej
    potem tylko kopiujesz ten jeden zwymiarowany...oj biedronek podciagnij sie z offica trochu (to nie jest złośliwość) :wink:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 9th 2007
     permalink
    Lilus ale Ja to wszytko mam zrobione!Chciałam się jedynie dowiedzieć czy może Ja mam jakąś ubogą wersję paina bo tam psinco jest i psinco można zrobić! Wolę stanowczo Excela :))

    Corela gdybym miała to dawno mam to zrobione ale durny nauczyciel chce od uczni w Paincie! więc już zwątpiłam czy na serio Ja nie potrafię czy co.....

    Dla mnie się nie da i tyle! chyba, że skopiuję z worda ale dupa jasiu paint to paint :))

    Liluś za to ładne projekty tworzyć potrafię w Power Poincie :))
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 9th 2007
     permalink
    :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 9th 2007
     permalink
    Liluś babo nie nabijaj się..... ten program jest do du...... y :)) nie można tam nic zrobić, nic przerobić :((
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 9th 2007
     permalink
    Ja tylko 3 zdanka odnośnie tematu na poprzedniej str... Badania w ciąży... Miałam USG co 2 tyg dzidziulek rozwijał się prawidłowo ale był krwiak... W czym był więc problem? w laboratorium w szpitalu powiedziano mi że nie pobiera sie posiewu z kanału szyjki jeśli jest krwawienie... dzięki temu mój synek nie doczekał terminu porodu... Może gdyby wcześniej wykryto bakcyla by żył, bym dziś go tuliła by był z nami... Tak to tylko może ale... teraz w tej ciąży nie ma jeszcze krwawień nie ma krwiaka dzidzi rozwija się dobrze ja czuje się ok - jednak badania podstawowe - krew, wr morfologia mocz glukoza robie co 2-3 tyg, posiew był odrazu, cytologia też. USG co 2 tyg... jestem za badaniami wszystkimi które pomogą wykryć i wady rozwojowe dzidzi i nieprawidłowości czy ryzyko poronienia... co w sytuacji gdybym się dowiedziała że dzidziuś który jest pod moim serduszkiem jest chory? Nie wiem dokładnie ale chyba nie przestałabym go kochać... Chcąc dziecka i decydujac się na nie chcę z całych sił tego szkrabika z jehgo zaletami i wadami również rozwojowymi... i kocham go takim jakim jest ... Ehh trudno mi wyrazić myśli... :)
    Trzymajcie się ciepluteńko idę spać dalej :*
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 9th 2007
     permalink
    And bo nie można nie kochać Naszych skarbó pod Naszymi serduszkami! :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 10th 2007
     permalink
    Powiedzcie mi kiedy dokładnie kończy się 12 tydzień ciąży! U mnie dzisiaj wyskoczyła magiczna 12 ale czy to dopiero za tydzień upłynie czy już upłynęło - jak to praktycznie jest liczone?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 10th 2007
     permalink
    Biedroneczko wg mnie kończy się gdy zaczyna się 13tydz (fajnie to brzmi :) ) czyli 84dc.
    U mnie już 71dc czyli 10tyg od miesiączki :) - szybciuteńko leci ten czas
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 10th 2007
     permalink
    ja mam z tymi tygodniami wieczny problem...więc zaokrąglam :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 10th 2007
     permalink
    Lady - pierwszy trymestr ciazy konczy sie wraz z nadejsciem 13 tygodnia ciazy wiec jeszcze tydzien musisz poczekac, a pozniej bedzie z gorki :)

    a jesli idzie o tygodnie to jesli jest 12t1d to jest 13 tydzien ciazy tyle ze zeby byl pelen trymestr zakonczony to musi ta 13stka wyskoczyc z kalendarza okresowego. wiec jeszcze chwileczke
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 10th 2007
     permalink
    no jeszcze poczekam chwilunię :)) cholerka a myślałam, że to dzisiaj koniec będzie :))
    Obżarłam się z rana jak nie wiem co! od godziny 9 do teraz 5 mandarynek, salaterka żurku i buła z pomidorem - potem będę wyglądała jak ta była hi hi hi :))
    Muszę się ograniczyć bo żołądek się rozciągnie i będzie z każdą chwilą wymagał więcej i więcej a i z trawieniem będzie coraz gorzej i gorzej a Ja będę puchła na wadze i puchła :))

    Postanowienie NOWOROCZNE - spóźnione :)) Dla dzieciątka zdrowa dieta ŻP :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 10th 2007
     permalink
    głowa i plecy mnie bolą buuuu i sama nie wiem czy lezeć czy siedzieć czy stać czy...... dupa jasiu :((
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 10th 2007
     permalink
    czy może mnie ktoś dobić dzisiaj!

    już sama nie wiem czy jestem w ciąży czy umieram~:(( co za fatalny dzionek i nawet nospa nie pomaga :((
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 10th 2007 zmieniony
     permalink
    słońce połóż się do łóżeczka ze szklaneczką ciepłego mleczka jakaś miła lektura i zasypiaj a jutro będzie już lepiej! Plecki odpoczną główka też a jutro może mały spacerek na głowę -mi pomogło. Buziaki i słodkich snów :kissing:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 10th 2007
     permalink
    Maguś leżę od samego rana! od chwili kiedy wstałam czułam się źle i tak do tej pory mi pozostało! Już sama nie wiem co mi szkodzi z jedzenia i pica a co nie! Niech przynajmniej zadziała NOSPA to może się podniosę a to leżenie też nie jest do końca dobre!

    Maguś dziękuję jednak za cieplutkie słowa :))
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 11th 2007
     permalink
    Jak tam dzisiaj Lady trochę lepiej?
    U Ciebie też takie ładne słoneczko jak u mnie?
    Buziaczki
    --
  2.  permalink
    No jak tam zdechlaczku? ;-)
    Lepiej dzisiaj?
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeJan 11th 2007 zmieniony
     permalink
    Wczoraj w Tesco spotkałam śliczne skarpetki dla maluszków, opatrzone marką Ladybird i z piękną biedroneczką na zdjęciu :bigsmile: Od razu sobie o Tobie pomyślałam, Lady :bigsmile: Mam nadzieję, że wkrótce wszelkie dolegliwości Ci miną.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 11th 2007
     permalink
    kwiatuszku - zmuszasz mnie do jazdy do tego zakichanego TESCO :))
    Magg, Aguś - dzisiaj głowa boli i bolii - nie wiem co się dzieje i dlaczego tak sie dzieje! Wczoraj wieczorem to już nie wiedziałam jaką mam pozycję przyjąć aby mniej bolał żołądek - poryczałam się wieczorkiem z bezsilności.....


    Co przyniesie dzisiaj dzień nie wiem. Muszę ogarnąć mieszkanie a potem jesli będę się czuła tak jak teraz to wychodze z mieszkania i szybko nie wracam!
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeJan 11th 2007
     permalink
    Lady, nie zmuszam, zwłaszcza, że może tego nie być w Twoim Tesco:sad:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 11th 2007
     permalink
    kawiatuszek Ja mam pod nosem 3 TESCO to może w jednym w nich trafię :)) a i tak i tak muszę do sklepu w końcu jechać!
    Za oknem wiosna więc trzeba łapać promyczki słoneczka! Może to poprawi mój nastrój. Najpierw jednak praca w mieszkanku :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 11th 2007
     permalink
    tak proszę świętować jak nie dożyję do jutra :))

    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 11th 2007
     permalink
    mam nadzieję, ze Wam sie mój suwaczek otwiera bo u mnie tutaj nie chce działać buuuu
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJan 11th 2007
     permalink
    lady niestety nie otwiera sie nawet po nacisnieciu linka :(
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJan 11th 2007
     permalink
    moze nie wkleiłas tego co trzeba ??
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJan 11th 2007
     permalink
    ooo a mnie działa :)) lady powinnas wkleic tego wieciej :)cały bbcode :) jak zakaldasz suwaczka to tam pisze ze to jest bbcode :) qrka podoba mi sie ze suwaczki mozna robic :) fajno fajno :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.