Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 31st 2008
     permalink
    No i zamiast dać mi pospać, to się mąż bladym świtem zaczął po łóżku rzucać.

    Wrrrr
    --
  1.  permalink
    Ja też już jestem na nogach, jakoś nie mogłam spać. Za 2 godziny przychodzi fryzjerka. Jestem dzisiaj strasznie nie w sosie, bo nadal krwawię, choć skoku temperatury nie było, mam nadzieję, ze to nie powtórka z rozrywki:(
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeMay 31st 2008
     permalink
    hej ...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 31st 2008
     permalink
    hej hej
    Właśnie się zwlekłam z wyrka - oj ciężko dziś było wstać i leżenie do 8,30 to dawno u mnie się nie zdarzyło
    Zaraz wychodzę - u Ani w szkole jest festyn na którym śpiewa a do tego na 10 zebranie rodziców 1-wszaków więc trzeba iść
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 31st 2008
     permalink
    i Ja już się melduję w słoneczny poranny dzień :))
  2.  permalink
    ja tez sie melduje ale spadam do tesciów na wioskę.
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeMay 31st 2008
     permalink
    LADY ja wròcilam z basenu,dzis to bylo zapoznanie z woda,ale i tak sie zmeczylam.VEVE zachwycona piszczala i podobalo jej sie.NAStepnym razem ,wchodzi M do WODY a ja popatrze,basenik fajowy woda do pasa,pelno zabawek...szkoda ze daleko mam na basen ,bo sama nie dojade,wiec bede chodzic z M TYLKO W SOBOTY..
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMay 31st 2008
     permalink
    Witam ndziewczyny!
    Widzę, że dziś niewiele się tutaj dzieje - sobota, a do tego cieplutka!

    U nas jest bardzo gorąco! Byliśmy na zakupkach i Oliwka dostała z okazji jutrzejszego Dnia Dziecka 2 sukienki, krótkie spodenki - ogrodniczki i komplecik z Nannette (spodenki 3/4 i bluzeczka), pozatym tatuś zakupił Olowce pierwsza autko - straż pożarna z TONKI - te o których ostatnio pisały dziewczyny.

    A co najważniejsze to zakupiliśmy dmuchane koło z siedzonkiem do wody i huggiesy do pływania. Jutro z okazji dnia dziecka zabieramy Oliwkę rano na basen! Opowiemy wrażenia po powrocie! :wink::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 31st 2008
     permalink
    Dobry wieczór...
    Jestem tak padnięta, że nie wiem, czy dobrze pamiętam, jak się nazywam.
    Nienawidzę końców semestrów - bezsensownego tkwienia w szkole w oczekiwaniu na upragniony wpis - dzisiaj byłam od 8.30 do 18.30, wrrrrr....
    Ale już mam wszystko zaliczone, ocenki ładne i można uzupełnić tabelę ocen. Obrona wstępnie ustalona na 30 czerwca.
    Chwilkę jeszcze posiedzę i spadam spać - ledwie na oczy widzę.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 31st 2008
     permalink
    IWA na taki dla dorosłych ??
    My też jutro mamy pływalnię ale dla dzieci :)) i jestem ciekawa czy uda się Julci zanurkować :) mama się boi :((

    Dzisiaj dzień przeleciał bardzo szybko i poza domem - jestem zmęczona jak nie wiem co.. zaliczyłam 1,5 godziny na pływalni - zmęczyłam ciało bardzo mocno!!! Teraz właśnie skończyłam pisać rachunek no i czekam na znajomego bo przyjedzie za chwilkę a tak bardzo nie chce mi się siedzieć :(((

    A ja kupiłam dzisiaj sparpetki dla Julci z abs ami i białe no i czapunię.. chciałam sukieneczkę ale musiałam się wstrzymać :)
  3.  permalink
    A ja się dzis spotkałam "naszo-klasowo- podstawówkowo" :)
    Ale superowo było- miło zobaczyc te mordki kochane po tylu latach...

    Kupujecie ubrania z okazji Dnia Dziecka??
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJun 1st 2008
     permalink
    moja dostala telefon z fishera,bedziemy sobie rozmawiac....DZIEN DBEREK...
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJun 1st 2008
     permalink
    Witam porannie milego dnia kobietki a wszystkim dzieciaczkom wspanialych prezentow zyczy Dusia :rainbow::flowers::crush:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 1st 2008
     permalink
    Moje dzieci dziś miały nie dostać prezentów. Na placu Ratuszowym sporo sie dzieje dzis dla dzieci, więc mieliśmy tam iść i na jakieś fajne lody, a na 16stą do dziadków na działkę na grilla gdzie od wczoraj grzeje sie woda w basenie
    A tu dupa psia - Weronika wczoraj w nocy miała temp 38,6 teraz jej mierzyłam ma 39 (39,55 w pupie) :cry: dałam jej paracetamol i siedzę zastanawiając się co robić. Mogę jechać na izbę przyjęć dziecięcą i chyba to zrobię :( Nie wiem czy to wczorajsze słońce plus zęby (mała jeździła bez czapki a było dosyć gorąco i parasolka z budą nie wystarczyły?) czy też coś ja bierze? Wrrr siedzę i wyje i jestem bezradna
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 1st 2008
     permalink
    Czekam na transport (koleżankę) i jadę na "pogotowie"
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJun 1st 2008
     permalink
    O kurcze AND - oby to nie było nic poważnego!

    Ucałuj Weronisię od nas i daj znać co i jak!?

    Lady - tak byliśmy w aquaparku takim dla wszystkich, tylko tam jest taki specjalny basenik z fontanną i natryskiem dla maluszków i dzieci do lat 7.
    Było super, Oliwka wogóle nie boi się wody, a ja byłam mile zaskoczona, nawet przewijaki i specjalne kabiny dla maleńkich dzieci są. Teraz Oliwka śpi po tylu wrażeniach, a jak sie obudzi to idziemy do kościółka , a później na długi spacerek. U nas szykuje się piękna pogoda.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 1st 2008
     permalink
    u mnie też już z rana piękna pogoda.... my się szykujemy na pływalnię o 13.20 jeju już się ciutkę boję bo mamy nurkowanie tzn mała ma ...


    Chodzę i martwię się ciągle tymi oczkami Julci ... terminy tak odległe, że to jest skandal!!! na wrzesień... dane mi będzie udać się prywatnie! Muszę jak najszybciej dać to zbadać bo jestem ciekawa co powie lekarz!!!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 1st 2008
     permalink
    Iwa czyli w formie rekreacyjnej .... :) fajnie... My na razie darujemy sobie pływalnie i pozostaniemy przy ten Naszej!
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 1st 2008
     permalink
    Wg mnie to od zebów no ale zdaniem pani dr to nie jest możliwe. Osłuchowo bez zmian, lekko zaczerwienione gardło. Mamy antybiotyk Ospamox (znacie go może?) podawać przez 7 dni plus coś na zbicie temp. W ciągu godz temp spadła na 38,4
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 1st 2008
     permalink
    ps jakie są dobre czopki na zbicie temp dla dziecia?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 1st 2008
     permalink
    Ps2 Mała waży 7280 - nie za dużo ale i przybiera :)
    Temp lekko jej spadła - jest 38st, dziecko bawi się - jest śnięta ale nawet fajnie funkcjonuje (patrząc na to jaki naleśnik był rano) nie chce jeść nawet sam nan do picia nie wypiła, ale herbatkę pije
    Rozmawiałam z babcią i około 13 dziadek po nas przyjedzie i pojedziemy do domu a nie na działkę. nie wiem czy to rozsądne ale ja już dziś nic nie wiem:cry:
    Pani dr była mocno zdziwiona jak usłyszała że to moje 4 dziecko a ja nie wiem co robić a jeszcze bardziej jak jej powiedziałam że moje dzieci do roku nie miały nigdy takich kłopotów
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJun 1st 2008
     permalink
    And ja czopki podaje paracetamol no i trzymam kciuki zeby Weroniczce sie poprawilo buziaczek od Dusi dla niej :kissing::crush:
    --
  4.  permalink
    And trzymam kciuki za szybkie wyzdrowienie Weronisi Kruszynki kochanej
    Ja wróciłam od brata bbo ma imieniny i siedze w domu,jest tak ostre słonce ze przed 16 nie wyjde z domu.Potem do Chrzesnicy M jade zawieźc jej drobiazg na dzien dziecka.Ta pogoda mnie męczy a do tego mam @
    --
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeJun 1st 2008
     permalink
    And a to nie trzydniówka bo u mnie też tak było gorączka,osłuchowo ok tylko gardło.
    A my właśnie po pobycie nad jeziorkiem. Mam małą rybkę, za Jakubem to nawet po szyję młody wchodzi a frajda na całego, mozna na nogach ganiać , super wielka wanna:bigsmile: wrzucę wam fotki na "nasze dzidzie"
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 1st 2008
     permalink
    Nie wiem czy to nie trzydniówka :( były dziś dwie małe kupy brzydkie - zielone z grudkami i na rzadko.
    Przyjechał po nas tato i byliśmy u teściów w domku. Mała nic nie chciała jeść :( wypiła 150 herbatki i zasneła obudziła się po ponad 3godzinach z temp 39,5 aż się rozpłakałam z bezsilności :( jedyne czopki jakie udało mi się kupić to nurofen i po 10 minutach już było lepiej! W końcu Weronika zjadła 150mleka ale jak łykała to w brzuszku jej bulgotało
    Teraz siedzi w łóżeczku i się bawi ale jest taka inna :( Jak do jutra nie spadnie jej temp idę do przychodni do naszej pediatry! Panikuję ale nigdy moje dziecko nie miało ponad 39st temp! normalnie nie wiem co robić! Wmuszam w nią picie ale martwi mnie to że nie je:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJun 1st 2008 zmieniony
     permalink
    And wlasnie przypomnialam sobie u mnie byly te same objawy Dusia nie jadla temperatura ponad 39 kupka brzydka ona byla strasznie marudna i neswoja po 3 dniach jak reka odjol wiec moze to i u was tez jest tak samo
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 1st 2008
     permalink
    MD nie wiem już sama :( licze na to że antybiotyk pomoże bo jak temp spada dzieć jest w miarę normalny :( tylko to jedzenie mnie martwi no ale to pryszcz byleby ta temp spadła!
    --
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeJun 1st 2008
     permalink
    And ale ty mając taka gorączke też byś nie jadła, pozwolić jej na tyle ile chce i może ale dbać aby dostawał płyny, żeby nie doszło do odwodnienia.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 1st 2008
     permalink
    Hogatko picie daje jej cały czas tzn najpierw mleko jak nie wypije czy wypluje łyka to picie. Przez cały dzień wypiła już około litra płynów
    --
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeJun 1st 2008
     permalink
    And i to najważniejsze jak tylko spadnie jej temperatura zaraz nadrobi z jedzeniem, tylko wtedy nie za wiele jej daj bo może wymiotować, jednak przy takiej głodówce zmniejsza się pojemność żołądka
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 1st 2008
     permalink
    Wypiła 75 mleka i zjadła kawałek gołąbka (tzn sam farsz z niego) ma nadal temp 38,3 ale jest taka w miarę. Zaraz dam jej antybiotyk i może zaśnie
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJun 1st 2008
     permalink
    oj AND,no nie zazdrosczcze ,tez bym sie martwila,ale to na pewno nic powaznego...dawaj znac ,jak jest...
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJun 1st 2008
     permalink
    JUtro M ma wolne ,fajnie to pospacerujemy...LADY jak po baseniku??
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 1st 2008
     permalink
    W panice przez dwa dni szukaliśmy z mężem paragonu za nowy komputer, żeby wziąć fakturę, bo można było tylko w ciągu 7 dni.
    przysięgałam się, że nie widziałam go w ogóle na oczy.
    I co się okazało? I co?
    Że oczywiście włożyłam z innymi papierami do teczki... żeby nie zginął.

    Na szczęście znalazł się w porę.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 1st 2008
     permalink
    NR skąd ja to znam :)

    Mała śpi, bardzo niespokojnie ale zasneła. Dojadła mleczko (75ml) dałam jej jeszcze paracetamol i antybiotyk popiła wodą i padła. Ja już też padam :(
    --
  5.  permalink
    And- Hania brała ospamox przy zapaleniu ucha. To na szczescie antybiotyk nie z tych mega silnych typu augmentin.
    Chociaz z tego co piszesz to mała dostała go bez wyraxnej przyczyny- raczej tak na "wszelki wypadek" :confused:
    Kurcze- może mam mniejsze dośiwdczenie, bo dzieci tylko dwoje i lekarzem nie jestem - ale antybiotyk tylko na gorączkę???


    Obstawiam trzydniówkę lub kłopoty żołądkowe z powodu zjedzenia czegos nieodpowiedniego.
    To mięso do gołąbków sama zmieliłas ?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 1st 2008
     permalink
    Aga pani dr znalazła zaczerwienione gardło :/ byłam przeciw temu antybiotykowi bo go nawet nie znam - ale znajoma której wnuczka z samej temp wylądowała w szpitalu z zapaleniem płuc po prostu mnie nastraszyła :( i wykupiłam i dałam
    Nie wiem po ilu dawkach u dziecka zacznie on działać - czyli kiedy spadnie temp - u mnie wystarczają 2 dawki :/ jak jutro mała będzie gorączkować tak wysoko idę do naszego pediatry
    Co do kupek - przez cały dzień były 3 małe ale rzadkie i zielone, w tym 1 z grudkami
    mięsko robiła babcia i jest z domowego prosiaka - sam farsz gotowany w wodzie jak pulpety - bez kapusty (babcina wersja gołąbka dla malucha)

    Wczoraj mała nic nowego poza truskawkami nie zjadła. Poza tym myślę że jakby to było zatrucie czyściłoby ją częściej niż co 4 godziny i więcej i była by bardziej płacząca jakby bolał brzuch :( Już sama nie wiem - albo zęby albo może i jakiś bakcyl nas zaatakował
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 1st 2008
     permalink
    aga1976: Kurcze- może mam mniejsze dośiwdczenie, bo dzieci tylko dwoje i lekarzem nie jestem - ale antybiotyk tylko na gorączkę???
    Aga ja nawet nie mam doświadczenia pomimo 4 dzieci i dziś rano dzwoniłam do koleżanki co robić :( bo dałam paracetamol a po pół godz temp nie spadła! Potem sie z nią widziałam i mówi że w 1 wszej chwili pomyślała że robie sobie jaja a w 2 że spanikowałam. Tak spanikowałam bo żadne moje dziecko nie miało takiej temperatury będąc tak małym szkrabem! A nawet jak była temp to przy kaszlu katarze - czyli typowo chore :/
    --
  6.  permalink
    Czesc dziewczyny,ja jak zwykle juz na nogach
    And jak mała?
    co do antybiotyków-ja mam w domu małą apteke:) najadłam sie tych antybiotyków w zyciu:) Aga mówisz ze augumentin jest z tych silnych? kurcze moze dla takich malusszków bo na mnie absolutnie za bardzo nie działał.Za to Ospen czy Dalacin działaja juz od drugiej dawki.
    --
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    witam w słoneczny poniedziałkowy poranek :)
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    Ja też wiatm, kolejny upalny dzień sie zapowiada.
    Po wczorajszych szaleństwach nad wodą troszkę padnięta jestem ale zadowolona:bigsmile:młody też dobrze spał:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    Witajcie. Noc koszmar, mała po raz pierwszy spała z nami z premedytacją... nie miałam sumienia wywalić ją do łóżeczka. Po 19stej dałam jej paracetamol, obudziła się o północy z temperaturą 39,6 wypiła herbatę wsadziłam jej czopka - po 1wszej zasnęła :( budziła się co chwilkę i piła Od 6 na nogach, mała temperatura 39,4 zaraz dam jej pół czopka. Wypiła tylko wodę i zrobiła zieloną rzadką kupę
    Siedzę i płaczę razem z nią
    Zaraz idę do pracy - spytam dziewczyn czy mogę wyjść wcześniej i spróbuję dopchać się do lekarza naszego. Nienormalne jest dla mnie by temperatura nie spadła po 2 dobach
    --
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    And u Huberta temperatura oscylowała ok 40 stopni przez 3 dni a potem spadła, więc może u małej też spadnie jak ją wysypie znaczy że to była trzydniówka
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    ciałko ma czyste. Jedynie na pupie pojawiły się małe krostki i zaczerwienienie - myślę że mocz jest "ostry" pomimo że dużo pije
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    ja również witam poniedziałkowo
    Mati budzi mi się tylko raz w nocy i jestem coraz bardziej wyspana.
    And daj znać co z Weronisią dziś,
    A jak tam te które bolały zęby?
    Ja byłam wczoraj w parku na rowerkach, jejku co tam się dział. kilometrowe kolelki do zoo i wesołego i pełno kibiców idących na mecz.
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    And a może to grypa żołądkowa?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    myszorka: And a może to grypa żołądkowa?
    Wydaje mi się że przy żołądkowej częściej by było kupsko (wczoraj cały dzień 3 kupy) i bolałby ją brzuch a jest spokojna tzn nie zachowuje sie jakby ją coś bolało:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    Witam dziewczyny powekendowo!

    Biedna Weronisia, taka kruszynka i taka wysoka temperatura - Mam nadzieje, że jej szubciutko przejdzie, ale do lekarza nie zaszkodzi wpaść. Moja Oliwka tylko raz po szczepieniu miała 39,6 i byłam tak spanikowana zdenerwowana, że aż płakałam z bezradności. Wiem co czujesz AND. Trzymaj sie kobieto!
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    Kurcze - dziewczyny , właśnie mi się przypomniało jak to było rok temu. Dokładnie rok temu , rano dostałam pierwszych skurczy i odszedł mi czop śluzowy, a ja zaczęłam sie denerwować! Ależ ten czas leci!:bigsmile::wink:
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    Iwa no leci leci, Oliwka zaraz roczek a Mati za tydzien 13 miesięcy skończy :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.