Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    IWA - :)
    Niedługo minie rok, jak lekarze zaczęli mnie straszyć hipotrofią dziecka.

    And, wiem, co przeżywasz, współczuję...
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    HEJ kobitki ,milgo dnia...
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    Miłego dnia Ewa
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    And buziaczki dla Weronisi i duuuuużo zdrówka i oby z każdą upływającą godzinką była wielka poprawa :)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    IWA kupujesz kask dla Oliwki na rower ??? zobacz ten - KASK

    a cha i do co HAMAXA na rower ile dziewczyny za niego zapłaciłyście??? Ja kupiłam TEN FOTELIK
    i dopiero dzisiaj zastanawiałam się dlaczego tak mało dałam i czy z nim wszystko OK... wg opisu na to wygląda hmmm zatem czekam cierpliwie jak na szpilach hi hi hi
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    EWA wczoraj nie odpisałam o basenie ... byłyśmy jak zawsze... niestety nurkowania nie było... instruktor sprawdzając czy jest już na to gotowa powiedział, że jeszcze nie... wystarczyło, że polał główkę z koneweczki a Julcia otwarła buzię... no i czekamy sobie na stan gotowości, może za tydzień, dwa kto wie :))
    Poza tym mała wczoraj miała wenę do pływania czyli machania nóżkami i rączkami ... nie było szans abym miała włosy suche hi hi hi ale się z niej uśmiałam..no ale nóżki świetnie odbija do żabki :)))
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    And przytulam mocno wiem jak to jest jak wysoka temperatura i nie wiesz jaka przyczyna u nas po trzech dniach spadla a wysypki niebylo
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    Lady - ja dałam tyle samo za fotelik. Wszystko z nim jest wporządku, a co...???? Wydaje ci się ,że to tanio?
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    A co do kasku - to zamierzamy zakupić tylko coś czasu nie możemy znaleźć, a do Wrocławia musze podjechać z Oliwką, bo u nas brak właśnie takich z otworkami wentylacyjnymi, są tylko takie całe, a przecież w takich to można się upocić. A ten co pokazałaś jest całkiem fajny, tylko ja muszę go przymierzyć na główkę Oliwki, w ciemno to sie obawiam, także allegro odpada!:bigsmile::wink:
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    Lady ja mam z otworami kask, ale początkowo cienka czapke dawałam a wczoraj chuste na uszy bo był straszny wiatr.
    Ja za swój fotelik dałam 369zl ale kupowałam w sklepie.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    Myszorko to sporo dałaś bo prawie o 100 więcej ...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    Dziewczyny ale mnie kusi nad morze jechać a mój M nie chce mi wyszykować samochodu i puścić samą buuuu a mi się nie chce na tym śląsku siedzieć bezczynnie i się nudzić :((
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    musiałabym sobie zakupić walizkę podróżną bo jeśli bym miała jechać nie daj boże pociągiem to w coś się spakować trzeba a nie mało tego będzie :))
  1.  permalink
    Hej dziewczyny, miłego dnia:)
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    Lady - a teraz taka śliczna pogoda! Byłoby super! A M nie może cię tam zawieść i wrócić????
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    OO Lady a wiesz ,ze jak instruktorka polala kubkiem glowe VEVE to ona zamykala buzie zawsze i instruktorka chwalila ,ze to bardzo dobrze ,a mi sie wydawalo ze to normalne,bo instynktowne i to chwalenie mnie troche dziwilo...
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    jade do tesciowej na obiad ,pa...
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    Dziewczyny, a czy na takich zajęciach to sa jakieś specjalne ćwiczenia które trzeba wykonywać z dzidzią???

    A może któraś zna jakąś dobrą stronkę, gdzie coś takiego pokazują. U nas nie ma takich zajęć dla malutkich dzieci tylko nauka płuwania, ale dla starszych. Może sama bym z Oliwką coś takiego robiła?! :bigsmile::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 2nd 2008 zmieniony
     permalink
    IWA stronkę, którą Ja pokazywałam gdzie chodzę, tam niestety nie ma zadań pokazanych...

    Wszystkie ćwiczenia na pływalni są tłumaczone przez instruktora oraz niektóre przez niego demonstrowane na dziecku bo chociaż wydają się być łatwe to niestety tak nie jest do końca... ważne jest tutaj dobre złapanie/objęcie dziecka oraz jedno z ćwiczeń wymaga KAMIENNEJ TWARZY - nie wolno pod żadnym pozorem się uśmiechać i mówić do dziecka!!! inne zaś wymagają wielkiej radości ze strony osoby towarzyszącej jako nagroda za dobrze wykonane zadanie .... poza tym instruktor obserwuje postępy dziecka i mówi czy przechodzimy do dalszego etapu czy zostajemy na tym co w danym dniu wykonywaliśmy!!!!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    EWA Julka też na początku zamykała buzię ale wszystko się pozmieniało u mniej... u nas nie polewają kubkiem ale jest zadanie z koneweczką!!!

    Na początku dziecko zanurzamy do szyi do wody - nie uśmiechamy się i nie mówimy po czym 4 razy wynurzamy i zanurzamy do szyi oczywiście a wyciągamy do udek!!! to pierwsze przygotowujące do zanurzenia do wody.... kolejne to samo polegające na tym, że przy czwartym zanurzeniu - zostajemy w takiej pozycji z dzieckiem a znad basenu osoba towarzyszaca polewa głowę koneweczą przez 3 sekundy i po tym przytulamy maleństwo do siebie!!!


    i tak do momentu aż instruktor powie czy dziecko jest gotowe do zanurzenia pod wodą ... czyli zamiast konewki będzie za czwartym zanurzeniem zamiast do szyi to pod wodę!
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    Witam poniedziałkowo...
    U nas też upał Tosiula właśnie padła może pośpi ze 2 godziny.... ostatnio przesypia całe noce budzi się o 6 zje cyca i śpi do 7.30 a w dzień tylko raz od 12-14 a jak wasze maluchy śpią?
    Lady a co się dzieje z oczkami Julki ?
    Iwa do mnie też wspomnienia wracają.... a to już rok.....
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    Lady - to fajne ćwiczonko! A powiedz mi, czy z tej koneweczki to sie leje mocny strumień czy konewka ma taka końcuwkę z drobnymi dziurkami???
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    Witaj Magg!

    U nas tez upał. Własnie dzwoniłam do domku, (Oliwka już nie śpi (spała 1,5 godzinki). A tak wogóle to wczoraj byliśmy u znajomych i Oliwka sobie pobiegała po ogródku. Oni maja dwójkę dzieci i jeszcze inne dzieciaczki były i miały super zabawę. Wróciliśmy o 20.30, kąpiel i Oliwka usnęła, spała do 7.10. Tylko raz się przebu8dziła w nocy na sekunkę, bo chyba ida jej kolejne trzonowe ząbki. To moje dziecko to bedzie miało bardzo dużo ząbków na roczek, który ma w środę!:bigsmile::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    IWA to litrowa koneweczka z dziurkami jak na taką pojemność....

    Julka przez to polewanie bez problemu daje się polać prysznicem... :))
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    Cześć Lady babo olewasz mnie czy co?
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    witaj Magg
    moj Mati śpi do 5-30 i robi sobie dwie drzemki w ciągu dnia, okolo 9 i trwa to 1,5-2 godzinki i potem kolo 15 na godzinke idzie spac
    A ja w czwartek ide do pediatry ale do zdrowych na bilans i nie wiem co z tym szczepieniem mmr2 czy priorix a Wy jak robicie?i czy będziecie chodzic do piaskownicy?
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    Myszorka też cały czas się zastanawiam nad tymi szczepieniami sama już nie wiem....
    a czemu pytasz o chodzenie do piaskownicy ?
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    Magg bo juz nie wiem czy moze chodzic bez tych szczepien na pneumo i tak dalej bo u mnie są odkryte, a ty chodzisz z Tosią?
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    Ja chodzę ostatnio wymieniali nam piach na świeży... mam zawsze mokre chusteczki do wytarcia rąk...Franka zaszczepiłam żeby do domu nie przyniósł a Tolka to chyba później zaszczepię już jedną dawką
    --
  2.  permalink
    Ale daje słonko u Wa tez? ja byłam do południa w miescie i teraz koczuje w domu,wyjde po 16 dopiero jak nie bedzie taki skwar
    Musze sie Wam pochwalić no...bo nie wytrzymam
    na ogrodzie za domem postawiliśmy basen.Jutro załoza nam pompe i przyjedzie cysterna z woda..20 tys litrów.Jak juz bedzie wszystko zamontowane wkleje Wam fotki.Biedny szwagier musiał sam go rozkładac bo M nie ma przecież...Nie moge sie doczekac kiedy go wypróbuje
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    Ciacho super news!!! i nic tylko się pluskać :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    Magg ha ha ha nie nie ale piszę w pośpiechu bo ciągle coś robię....

    Julce ucieka oczko stąd też chcę iść z nią do okulisty nie chcę aby to jej się pogorszyło :((
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    a Ja nie wychodzę bo tak ciepło chociaż powolutku szykuję się do wyjścia i jazdy z mamą do sklepu!!!
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    No to powodzenia :devil: na zakupach :)
    Lobuziak spal dzisiaj tylko 1.20 jak zwykle za wcześnie pochwaliłam :sad:
    Ja poczekam jeszcze z godzinkę i idę na dworek..
    dziś na obiadek tylko kluski z truslawkami hihihihi
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    właśnie wróciłam z załatwiania mężowych spraw (znów milion zleceń za niego - co zrobić, jak siedzi w pracy)... Gorąco, Cyryl na szczęście usnął i śpi nadal. Mam nadzieję, że się wyśpi albo nie wyśpi, czeka nas druga rundka na miasto, więc niech będzie po prostu grzeczny...
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    Mój małż był u naszej pediatry - antybiotyk sio bo w gardle nic nie widzi i jest niepotrzebny. Za to są pleśniawki i mamy do smarowania (mamy dawać Cebion 3x2 krople; Esperitox N 8x3krople i Daktarin 3x dziennie) Wg dr to 3-dniówka i uprzedziła męża że może być wysypka z którą nic nie robić. Poza tym kontrol w środę bo są czerwone uszy ale to może być od temp
    Temp szaleje do blisko 40st ale czopki co 6g

    Brakło mi sił :( Lecę do Gabi na dzień mamy do przedszkola
    --
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    And ale jak już zaczęłaś antybiotyk musisz go dociągnąć do 5 dni bo nie wolno tak sobie przerywać
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    Hogatko ale lekarka kazała nam go odstawić bo może bardziej naszkodzić niż pomóc - mąż mówił ze dostała tylko 3 dawki
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    LADY ,TU tez podobnie,ja dopiero po 1 zajeciach,wiec zobacze jak to bedzie...wazne ze VEVE nie boi sie wody,dzis juz kapala sie w morzu...
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeJun 2nd 2008 zmieniony
     permalink
    And to dziwna lekarka rozpoczętej kuracji nie wolno przerwać bo to więcej zaszkodzi, pomimo że trzydniówka to wirusowe to przerwanie powoduje uodparnianie jakiś tam bakterii i to może potem się odezwać. Bynajmniej moja mi coś takiego tłumaczyła i choć sama nie wykryła że to 3 dniówka to jak zadzwon9iłam i powiedziałam to kazała utrzymać do 5 dni apotem po zejściu wysypki traktować jak zdrowego i chodzić normalnie na spacery.

    Dronka zmykaj na rowerek, bo lece wyginac ciało smiało. Miłego wieczorku
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    Hogatko nie wiem :( na tym zupełnie się nie znam! Mam 4 dzieci i na palcach 1 ręki mogę powiedzieć (wyliczyc) kiedy im podawałam antybiotyk (Ania mając rok - Angina i potem powikłania po niej węzeł chłonny zabieg i dochodzenie do siebie to był okres od marca do maja 98; Kuba w okolicy roku był na sterydach i w tym roku miał 1ospę 2 zapalenie ucha; Gabi ospa. początki z uchem też ten rok; Weronika po urodzeniu i teraz) Ja jak biore antybiotyk to naprawde bardzo długo - nawet i do m-ca :( nie znam sie na tym po prostu
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    Raaany, co tak cicho? And życze zdrowia dla Weronisi, oby to była 3-dniówka i oby zaraz było po wszystkim. U nas też choróbsko się przypałętało - Maksiu znosi je dzielnie ale matka wymiękła :wink:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    Hogatko nie dzisiaj nie będzie pedałowania mam dość dnia i tego ciepła...Co prawda byłam tylko popołudniem późnym na dworze ale wystarczy mi hi hi hi do tego wszystkiego zła jestem bo waga moja nie chce się ruszyć no z tego też powodu ze złości zjadłam ptasich mleczek troszkę hi hi hi .... wczoraj za to non stop pływałam :)) i może w środę też popływam i w niedzielę i może jeszcze w międzyczasie coś się przydarzy z basenem jakieś dodatkowe pływanie :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    oj dziewczyny niech Wasz skarby wracają szybciutko do zdrowia.....
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 2nd 2008
     permalink
    a mnie jakieś doliny dopadły,,,,, jakbym mogła to bym ryczała i ryczała bo jestem zła o te oczka Julci... :(( i o tę skazę!
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJun 3rd 2008
     permalink
    LADY przeciez te ,rzeczy sa uleczalne ,nie ma co sie dolowac....DZIEN DOBEREK...
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 3rd 2008
     permalink
    witam ale tu pustki ostatnio
    Lady nie martw się, ja też płakałam jak się dowiedzialam ze Mati ma początki astmy i że to moja wina bo ja mam alergie a on to po mnie oddziedziczył. Nie możesz się niczym obarczac. Zobacz ile Izunia musiała przejść z chłopakami.Jak chcesz się spotkac i pogadac daj znac to sie w silesi umówimy. uszy do góry. A co do skazy białkowej to Mati dostał wysypki do danonku a po serku takim homo z plusa to nic mu nie było.
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 3rd 2008
     permalink
    a dla wszystkich kawa
    --
  3.  permalink
    czesc dziewczyny! u nas dzis ma byc 31 stopni wiec spacer będzie dopiero przed spaniem.mnie boli głowa dzisiaj,nocka była straszna bo mały wiercił sie i machał raczkami nie wiem o co chodziło
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 3rd 2008
     permalink
    Ciacho mój Mati to 22 i oczy wielkie jak 5zł calą noc się wiercił więc nie wiem czy to jakas faza księzyca czy co?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.