Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeJan 16th 2007
     permalink
    Wyczytalam,ze max 25 tys,i to w ciagu 14 miesiecy a nie na raz.Poza tym ,trzeba byc kobieta pracujaca i dobrze zarabiac.Na wychowawczym dostaje sie 67% pensji.
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeJan 16th 2007 zmieniony
     permalink
    Mnie nie robi różnicy czy dadzą mi te nawet max 25 tys euro jednorazowo, czy na raty hihihihiiii ale żeby dali:bigsmile: Ech no cóż, ty i tak w Italii masz lepiej płatne, niż my w Polsce :wink:
    • CommentAuthormama12
    • CommentTimeJan 16th 2007
     permalink
    Dla porownania dorzuce, ze we Francji placa 850 euraczkow w osmym miesiacu ciazy, a potem po 165 co miesiac, do 3 urodzin dzidziusia, i dla kazdego, a po 3 urodzinach to juz wedlug zarobkow, mniej albo wcale. Te 850 wystarczy, by kupic podstawowe rzeczy na wyprawke. A Francuzi i tak i tak narzekaja...
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 16th 2007
     permalink
    1000 zł becikowego nikogo nie przekona do rodzenia dzieci, Niemcy poszli daleko bo wiedzą co nas czeka za kilka lat. Specjaliści alarmują, że za 2 lata w ZUS-ie zabraknie pieniędzy na wypłaty emerytur a nasz rząd na to w d... bo wiedzą, że to będzie problem ówczesnych rządzących. To samo z masowymi wyjazdami młodych. Nasze społeczeństwo to niedługo będą sami emeryci i renciści.
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeJan 16th 2007
     permalink
    Masz rację JEMMA Boję się o moją emeryturę :confused: chyba sobie sama o nią zadbam, bo czarno to widzę :sad:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 16th 2007
     permalink
    ANIA jesio ale gafę popełniłam i ZUS z PZU pomyliłam :(( PRZEPRASZAM najmocniej - to chyba dzisiejszy ciężki dzionek tak się udzielił!

    Dlatego, że nasze społeczeństwo to będą pozostałości emerytów i rencistów z tego też powodu nie będzie kasy na wypłaty rent i emerytur dla Nas młodych - kto niby na nas zapracuje!?

    Młodzi uciekają i wcale im sie nie dziwię bo za granicami naszego kraju nawet obcokrajowcom potrafią dobrze zapłacić a u nas nic nie potrafią jako państwo polskie dać i zapewnić... jedynie obawy na przyszłość...
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 16th 2007
     permalink
    emma - nie panikujmy z tymi wyjazdami. To normalne zjawisko - otworzyły się nowe mozliwości i ludzie z tego korzystają, to samo dzialo się w Hiszpanii czy Portugalii. Ostatnie doniesienia mówią że część z tych co wyjechała powoli zaczyna wracać - myślę że nie będzie tak źle :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 16th 2007
     permalink
    przecież w Polsce przez prawie 40 lat nie było można sobie tak swobodnie wędrować po Europie - także ta emigracja jest naturalnym zjawiskiem
    • CommentAuthormama12
    • CommentTimeJan 17th 2007
     permalink
    Lily, masz racje, ze kiedys Portugalczycy i Hiszpanie masowo wyjezdzali, dorobili sie na emigracji (np we francji sa szanowani jako solidni budowlancy, fachowcy od remontow) a teraz na emeryture wracaja do Portugalii, gdzie w miedzyczasie pobudowali domy, zainwestowali i w ten sposob kapital francuski odplywa. Dzis Francja ma problem z tym "odplywajacvym" kapitalem emerytow, za to Portugalia sie bogaci, wiec moze i nas to czeka? Arabowie tez tak robia, ze na emeryture wracaja do ojczyzny...
    •  
      CommentAuthorAnia
    • CommentTimeJan 17th 2007
     permalink
    A mnie nic nie ciągnie za granicę :bigsmile:
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeJan 17th 2007
     permalink
    Praca na emigracji jest baaaaardzo ciezka.Ania ,masz racje WSZEDZIE DOBRZE GDZIE NAS NIE MA.JA ZYJE WE Wloszech na stale i wiem ,ze problemy sa wszedzie.
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 17th 2007
     permalink
    Lady pogadałam z moim wahadełkiem i wyszło mi że córcia jak mnie oszukało to je .....siup do kosza!
    pozdrowionka
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 17th 2007
     permalink
    Magg, dobrze zrobiłaś. Zabobon ma za Ciebie decydowac?
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 17th 2007
     permalink
    Jasne tylko to taka fajna zbawa....czary mary....
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 17th 2007
     permalink
    Magg u mnie ona się sprawdziła i u moich znajomych! Pokrywało się z tym co im wahadełko wywahało :)) trochę zabawy nie zaszekodzi a wiara a to, to sprawa indywidualna :))
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJan 17th 2007
     permalink
    Lady a tobie co teraz wyxchodzi ??:)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 17th 2007
     permalink
    Az sobie wczoraj z obroczka z mezem sprawdzalismy - no to i mi i corci wychodzi na chlopczyka (czyli wahadelko tam i z powrotem) natomiast mezowi na corcie (w kolko) no i to jednak prawda ze to od wahadlujacego zalezy :smile:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 17th 2007 zmieniony
     permalink
    kfiatuszku mi wychodzi teraz chłopczyk - czas jednak pokaze jak będzie :))

    tak samo wychodzi mężowi mojemu!


    Aniu córci wychodzi co ona będzie w przyszłości miała, więc jeśli chcesz wróżyć to tylko sobie i męzowi :))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 17th 2007
     permalink
    Lady ale ja znam metode nad brzusiem :) w pierwszej ciazy kto by tego nie robil to bylo krazenie a teraz roznie w zaleznosci kto co chce :D
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 17th 2007
     permalink
    hahahhah Ania ciekawe co czas pokaże :)) Ja nastawiona jestem na chłopaczka :))
  1.  permalink
    Chociaż nie wierze w takie czary-mary to pomachałam sobie tą obraczką :) Wychodzi dziewuszka jak złoto- oby w rzeczywistości tez tak było... :-)))
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJan 17th 2007
     permalink
    Mnie tez wychodzi dzieweczka :)) ja to bym wolala chlopczyka choc dziewczynki tez mają swoj urok :)) a myslałyscie nad imionami juz ??:))
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 17th 2007
     permalink
    Nie tylko wachadełko " prawdę " Ci powie :
    http://www.crossdressing.pl/main.php?lv3_id=648&lv1_id=2&lv2_id=29&lang=pl
    Porównajcie z wynikami wachadełka
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJan 17th 2007
     permalink
    tez wychodzi dziewczynka :P ehhh :D gdzie ten moj mały skejcik ??:P
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 17th 2007
     permalink
    jesli chodzi o te wsyzstkie kalendarzyki i liczydla to wychodzi mi tez dziewuszka, w chinskim i w tym od Zuzy :) bo rozumiem ze w tym od ZUzy to sie podaje wiek matki w chwili poczecia dziecka a nie porodu bo wtedy u mnie sytuacja sie zmiania :tongue: sprawdzilam na przykladzie 1 ciazy i sie sprawdzilo, no coz nie bedzie Krzys tylko Zuzka ale wazne ze juz za niecale pol roczku bedzie patrzec tymi ufnymi slepkami na mnie :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 17th 2007
     permalink
    qrde a u mnie chłopczyk na wahadełku wychodzi i na tym kalendarzyku od zuzy :)) ciekawa jestem jaka będzie prawda?!

    Mój mąż jest gorszy niż Ja! Wczoraj kupił trzy kocyki takie same dla dziecka tylko kolory inne bo bardzo mu się w dotyku podobały :)) szalony! a myslałam, ze to Ja szybciej ulegnę pokusie kupna czegoś a ty neistety jest inaczej hi hi hi
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 18th 2007 zmieniony
     permalink
    kobitki w tym programie podaje się lata skończone a nie w chwili poczęcia ( ja wpisałam 31 bo tyle mam skończone chociaz idzie mi już 32 rok ), wychodzi mi chłopak ( jesli mi się udałoby zajść )z czego się bardzo cieszę .
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 18th 2007
     permalink
    no ja jak urodze to bede miala 28skonczone ale przy zaciazeniu i teraz ciagle 27 :)
    moj maz mowi juz do brzuszka per ONA ja ciagle jestem z nim vel MLODY... po usg polowkowym pewnie sie rozstrzygnie
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 18th 2007
     permalink
    to kiedy to usg ?
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 18th 2007
     permalink
    Ania to chyba już niebawem to USG Ciebie i mam nadzieję, ze i my się dowiemy co to będzie za maleństwo :)) jesli chodzi o płec!

    a jak z imionkami tzn czy macie już jakieś zaplanowane czy tez czas pokaże :)) ???
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 18th 2007 zmieniony
     permalink
    CZY ICH WSZYSTKICH NA TYCH ODPOWIEDZIALNYCH STANOWISKACH PORYPAłO???


    "Fakt": Narodowy Fundusz Zdrowia wprowadza w szpitalach limity na porody. Dyrektorzy oddziałów położniczych alarmują, że kontrakty starczą tylko do końca października. Potem rodzące będą odsyłane z kwitkiem.
    Jak pisze dziennik, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzej Sośnierz wyznaczył porodówkom konkretną liczbę pacjentek, które mogą przyjąć w roku. A limit wyznaczony przez Sośnierza jest jak wyrok - żadna ponadprogramowa według szefa NFZ pacjentka nie dostanie się na wybrany wcześniej oddział.

    Ciężarne kobiety, które wcześniej wybrały sobie szpital, mogą się rozczarować. Gdy poczują bóle porodowe, będą rozpaczliwie jeździć od szpitala do szpitala i na izbie przyjęć pytać o limity - alarmuje "Fakt". Więcej w dzisiejszym wydaniu.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 18th 2007 zmieniony
     permalink
    USG bedzie w 22tyg ciazy dopiero wiec po 20lutego czyli jeszcze ponad mieisac czekania, ale ja czekam cierpliwie :wink:

    Lady tak jak pisalam wyzej - Krzys albo Zuzia, imiona zaplanowane ponad 3 lata temu jak podjelismy staranka pierwsze

    a co do FAKTu to tej gazecie w slowo nawet nie wierze a jesli juz tak ma byc to po prostu wyjdzie na to ze beda babki rodzic platnie, u nas sala porodu rodzinnego (z tv kanapami wanna) za porod kosztuje 200zl i pozniej dostaje sie jeszcze pojedyncza sale do konca pobytu w szpitalu (nie wazne czy lezy sie tam 3dni czy 3 tygodnie) ale pewnie jak takie limity wejda to i cena podskoczy... zreszta... to nie przejdzie NIE MAJA prawa odmowic rodzacej nawet gdyby na korytarzu ja mieli polozyc... zreszta moze w duzych miastach kobiety maja wybor szpitali - u nas jest tylko 1
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 18th 2007
     permalink
    Ania mam słabość do imienia Krzyś :)) och miło mi sie kojarzy i zawsze w moim życiu jest jakiś Krzyś - życzliwy dla mnie Krzyś :))
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 18th 2007
     permalink
    Ladybird, a czy to nowość? Limity w szpitalach są już od iluś lat. Co roku jest taka sama sytuacja, nie tylko wśród rodzących, ale też u czekających na poważne operacje w trybie pilnym przez parę lat.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 18th 2007
     permalink
    Amazonko nie porownuj Cie prosze porodu do czekajacych na operacje!!!!! to troszke inna specyfika sytuacji
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 18th 2007
     permalink
    Amazonko dla mnie niestety nowość! nowość niewyobrażalna i skandaliczna! Nie powinno tak być w służbie zdrowia.... Człowiek płaci tak wysokie składki a jak co do czego przychodzi to jeszcze problemy z łożkiem w szpitalu! Dawanie łapówek poprzez takie coś nigdy nie wyginie!!!
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 18th 2007
     permalink
    Fakt jest dla mnie takim szmatławcem że wogóle dziwię się że ludzie to czytają...ta gazeta normalnie smierdzi na odleglosc :devil:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 18th 2007
     permalink
    dobrze, że Ja faktu nie czytam :))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 18th 2007
     permalink
    No ale to jest wiadomosc podana rowniez na onecie wiec moze cos w tym jednak (NIESTETY) jest http://wiadomosci.onet.pl/1467505,11,item.html
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 18th 2007
     permalink
    tak czy siak pisząc to wszystko jakieś ziarenko zawsze prawdy jest! Szkoda, że Naszymi dupami rządzą faceci i pojęcia nie mając co to jest poród! Im diety pozabierać i pościnać wypłaty ..... ciekawe jak sie poczują!?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 18th 2007
     permalink
    Aniu to właśnie wkleiłam powyżej.... z onetu!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 18th 2007
     permalink
    A TU MOżECIE SOBIE POCZYTAć OPINIE O SZPITALACH W WASZYCH MIASTACH

    GDZIE RODZIć? :

    http://www.rodzicpoludzku.pl/szukaj.html
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 18th 2007
     permalink
    onet - podaje za źródło Fakt - myślicie że sprawdzają ze to 100% prawda?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 18th 2007
     permalink
    Lily w radio tez podali, tylko nie uslyszalam czy cytowali za Faktem czy nie... niestety nawet jesli to plotka to jak wiemy w kazdej plotce jest odrobina prawdy... mnie juz nic nie zdziwi jesli idzie o nasza CHORA sluzbe zdrowia
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 18th 2007
     permalink
    o znieczuleniu zewnątrz-oponowym trochę informacji dla przyszłych mam nie zaszkodzi :))

    http://morfeusz2001.webpark.pl/znieczulenie.porodu/znieczulenie.porodu_1.html
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 18th 2007
     permalink
    ja tam jestem przeciwniczka zzo, zbyt duzo moich znajomych ma po nim problemy, jedynie 1 kolezanka sobie chwali pozostale nawracajace bol glowy bole krzyza dretwienie nog... pierwszy porod mialam z duzymi komplikacjami i dalam rade to i teraz dam :smile:
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 18th 2007
     permalink
    w angli stosują ponoć jakiś gaz uspokajający...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 18th 2007
     permalink
    to pozostanie nam rodzić w domku :)) przy asyście męża a w ostateczności wezwać pogotowie złożone z sanitariuszy na zbadanie stanu zdrowia dziecka i na dalszy etap porodu! Tylko kto wie czy przyjadą czy każą nam się doczołgać :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 18th 2007
     permalink
    Aniu to odnośnie bóli głowy

    Czy to prawda, że po znieczuleniu zew.oponowym występują bardzo silne bóle głowy?

    Nie. Bóle takie mogą się zdarzyć dopiero po nieumyślnym nakłuciu przez lekarza-anestezjologa opony twardej, co oczywiście może się zdarzyć, ale w praktyce dochodzi do tego niezmiernie rzadko, nie niesie też za sobą żadnych konsekwencji. Nie każde przebicie opony twardej kończy się bólami głowy. Jeżeli już wystąpią, to całkowicie poddają się skutecznemu leczeniu.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 18th 2007
     permalink
    ale czasami fajnie jest sobie ulżyć :))

    chociaz mam jeszcze do lipca daleką drogę do przebycia ciągle nie jestem pewna czy chcę aby mąż mi towarzyszył przy porodzie.... hmmm jakoś to nie trafia jeszcze do mnie....
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.