Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Eeee moje maluchy już prawie chodzą a nie w betach leżą - ale marudzę co ... :P
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Chyba sobie stworzę własny suwaczek jak ma Kfiatuszek :P
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Izunia na maluchy pl ale nie ma bliźniaczych
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    No widzisz - jaka ja jestem poszkodowana :cry:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    szukam dalej ....
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    nie znalazłam
    zbieram się do sklepu za pchaczem czy czymś w tym podobnym!!!
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Ja też nie znalazłam - powodzenia i udanych zakupów !!
    Chwal się od razu jak już zakupiliście coś dla Julci :P
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Lady to daj znac co kupilas...

    ja sie na chwile machnelam kolo Krzysia z okladami na oczy i... kimnelam ponad 45min... dobrze ze wody w garze bylo duzo bo by mi sie zupa cala wygotowala :P
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Jeny Ania no wiesz :P
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    a co tam... mala drzemka nie jest zla,no i oczy mi troche 'odetchnely' pod kompresami..
    babka w aptece sie na mnie dzisiaj dziwnie patrzyla bo przez wyjadem kupilam reklamoweczke soli fizjologiczej i dziiaj po kolejna porcje poszlam bo do przemywania oczu srednio mi 3 do 5 fiolek idzie
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Ja po 3 godzinach w poczekalni szpitala wrrr Anka wychodziła ze szkoły przez dziurę w płocie :/ pęknięta kostka i gips na 4 tygodnie Ona płacze i z bólu i z tego że przecież wakacje a ja z bezsilności :/ Jutro muszę załatwić skierowanie do chirurga by dał zlecenie na lekki gips z nim chociaż będzie mogła w wodzie szaleć
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    O kurcze ... And gdzie ta Twoja córa się tam pchała ?? Dobrze, że tylko tak to się skończyło ... :I
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Wiesz tak to jest jak złomiarze zajumali siatkę :/ Jest dziura więc po cholerę iść na około jak można przez nią
    Najgorsze w tym wszystkim jest to ze po raz pierwszy nie ubezpieczyłam jej i nie wiem czy mogę żądać odszkodowania od szkoły czy nie :( Jutro idę do szkoły rozmawiać z pedagog czy nie wiem z kim - Anka ma spier...niczone wakacje i kolonie, na szczęście nie musi już pisać itd bo już koniec roku ale jednak to prawa ręka
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Przykre ... Ale jak nie była ubezpieczona to chyba nici z tego co ... :/
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    And strasznie mi przykro pozdrów Anię :hugging:
    Izunia u nas też skwarek po południu już nie wyszlam na spacerek po za tym rano jak brałam tosię z wózka to wlnęłam się w palec u nogi i mi spuchł i chodzić nie mogę :cry: i boli ku.....sko
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    And o jej to przykre wiadomości przynosisz dzisiaj :((
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Wróciłam... nic nie kupiła.... wszystko takie drogie, że szkoda gadać - pozostaję przy allegro!!!

    Julci bardzo dzisiaj podobał się szczeniaczek uczniaczek i już sama nie wiem co mam robić!!!
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    cóż kup szczeniaczka i pchacz :)
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Ta moja zołza nie chce spać już drugi dzień takie jazdy wczoraj zasneła o 23 dzisiaj znowu wyje cyca niet, spać niet, mam dość!!!!!!!!!!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Magg to weź ją do gościnnego i daj jej zabawki niech się bawi... a jak nie to rób zasadę niani wchodź co 2 - 5i 7 minut do niej i kładź ją systematycznie w tych odstępach nic nie mówiąc... właśnie Julcia u mnie tę metodą zasnęła przed chwilką... no i może daj jej herbatki czasami też pomaga!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    POTRZEBUJE WIEDZIEć JAKI KOJEC JEST WARTO POLECENIA!!!
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Izunia najlepiej stworz sobie taki jak moj ;) prosta sprawa ;) i jaka fajna ;)
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Kfiatek masz suuuper suwaczek .... Ja sobie może taki zrobię po roczku Julci :)) będę co miesiąc cykała jej fotki no we wstawiała :))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    And szkoda Ani ze pecha miala ale zdrugiej strony barykady bedac (czyt, bedac belfrem) to moge tylko powiedziec - czego sie tam pchala... wiadomo dziecko jest dziecko ale po to sa alejki zeby nimi chodzic... jesli szkola nie zaplacila ubezpieczenia za ciebie (PZU daje z reguly pule ubezpieczen dla osob w trudnej syt. materialnej) to nie masz co myslec o odszkodowaniu

    Lady - sporo dzieciakow lubi uczniaczka - z forumowych to chyba Oliwka i Hania takowego maja wiec moze warto i Julce kupic skoro jej sie podobal. a co do lozeczek turystycznych to ja polecam GRACO. moje ma juz ladnych pare lat i ciagle sluzy rozkladajac sie szybko i bezszelestnie

    Magg a moze Tosie zeby nowe ida?u nas Krzysko tez wczoraj cudowal bo mu mleko nie smakowalo... dzisiaj na szczescie odplynal przed jakims kwadransem
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    No to moje dziecka grzeczne - śpią już od 20 :P
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    ja tez bym musiala pozmieniac bo jakos taki przestarzały jest :D moze jeszcze dzis ;)
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    hej kobitki,odebralam paszporty i w sierpniu lecimy do Krakowa na wakacje...Jak ludzie moga zyc w tyn RZymie,haos totalny...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Izunia no ale ty masz pobudke o 6 rano a ja o 8 :P
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    AniaM: And szkoda Ani ze pecha miala ale zdrugiej strony barykady bedac (czyt, bedac belfrem) to moge tylko powiedziec - czego sie tam pchala... wiadomo dziecko jest dziecko ale po to sa alejki zeby nimi chodzic... jesli szkola nie zaplacila ubezpieczenia za ciebie (PZU daje z reguly pule ubezpieczen dla osob w trudnej syt. materialnej) to nie masz co myslec o odszkodowaniu

    Aniu dokładnie powiedziałam to samo - trzeba było iść jaak człowiek a nie dziurami. Jutro muszę i ak podejść do Anki szkoły wiec spytam wychowawczynię czy zgłosiła Anke do tego ubezpieczenia - niby miała to zrobić ale ja też nie dostałam żadnego potwierdzenia :/ Za 1 dziecko w przedszkolu musiałam zapłacić 2 jest "zwolnione", ale w szkole był bardzo krótki termin i nie dałam rady wpłacić a potem szczerze zapomniałam :confused:
    Szkoda mi jej jak patrzę jak siedzi i płacze - bo po co jechać na kolonie z ręką w gipsie - nie dziwie się jej tylko że ja dziś zapłaciłam za te kolonie :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    And no to zobacz czy nie mozna wycofac kasy... szkoda zeby przepadla a z drugiej storny moze Ania zmieni zdanie chociaz ja bym sie bala zagipsowane dziecko puscic:confused:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    And u mojej Adriany jak nie wpłaci się na dziecko to automatycznie nie jest ubezpieczone. Jedynie pieniążki za komitet są pominięte jeśli rodziny mają "problemy finansowe" tutaj się nikt nie czepia...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Dziewczyny babeczka z allegro pisze, że mam jej sukienkę wysłać a ona prześle pieniążki hmmm nie wiem czy w takiej kolejności mam się zgodzić czy też najpierw kasa potem kiecka ????
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Lady a to ciekawe... z tego co wiem od kolezanek u nas kazda szkola dostaje pule ubezpieczen dla dzieci z trudna syt. materialna. jest to czasami 5 na szkole czasami 20 i chyba zalezy to od ilosci uczniow... wiem ze mozna tez doniesc pismo ze samemu sie dziecko ubezpi9ecza lub ze sie rezygnuje z ubezpieczenia. jesli takowego papierka nie ma szkola probuje dziecko ubezpioeczyc...
    a swoja droga u nas skaldka w szkolach i przedszkolach to 47zl - niby w skali roku nie tak duzo ale w okresie gdy zbieraja na podreczniki, skladke na xero i komitet to suma robi sie spora...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Ania składka wysoka u Nas 35 w gimnazjum...
    W podstawówce było inaczej...

    Ania na jakie podręczniki i ksero ???
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Ladybird76: babeczka z allegro pisze, że mam jej sukienkę wysłać a ona prześle pieniążki hmmm nie wiem czy w takiej kolejności mam się zgodzić czy też najpierw kasa potem kiecka ????


    nie sadze zeby poszla na uklad ze odda kase nim otrzyma towar. ja jak zwracalam (zly rozmiar) czy tez mi zwracano to zawsze na zasadzie - towar odeslany i przelana kasa...
    a jak sie z nia umowilas co do kosztow przesylki???
    nie wiem ile kosztowala ta kiecka ale jesli jakies groszowe sprawy to srednio oplaca sie odsylac, no chyba ze bez problemow mozesz wyslac jako list polecony... u nas wszytskie miekkie koperty musza byc jako paczka slane
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Ania ma odesłać łącznie z zaległymi 2 zł plus 6 koszt przesyłki + 17 sukienka ---- 25 złotych więc nie wiem co robić
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Lady - u nas kupuje sie podreczniki do angielskiego w szkole - w sensie ze szkola zamawia zwlaszcza dla 1klasistow bo na poczatku wrzesnia dzieci pisza test kompetencji i poziom ksiazki jest od tego uzalezniony... w przedszkolu jest skladka na podreczniki tez we wrzesniu zawsze - Gabrysia w pieciolatkach miala 4rozne - kazdy rozwijajacy inne umiejetnosci. no a xero to skladka na caly semestr na kazdy przedmiot. na klasowki, kartkowki i karty pracy. w zaleznosci od przedmiotu zbieraja od 2 do 5zl, ja w klasach jezykowych na semestr mam ok 10zl ale u mnie jest bardzo bardzo duzo xerowek
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Aniu nie wiem sama co robić :/ z 1 strony sie obwawiam a z drugiej chciałam by odpoczęła i chyba bardziej będę sie bała po zdjęciu gipsu gdy reka będzie osłabiona

    Znikam spać dosyc mi na dziś emocji a jeszcze dzieć mi się obudził :/
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Lady no ja mysle ze ona inaczej sie nie zgodzi (ja tez bym sie nie zgodzila)... zwraca ci koszty przesylki a to juz cos... z tego co sie czyta po komentarzach nie zawsze to robia..
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    U nas wrzesień to były książki Kuba zerówka, Gabi 4-ro latki Anka 5 klasa i masa innych dodatkowych "tylko 10zł" Na ksero nie zbieraja kasy ale każde dziecko ma przynieść ryzę papieru (3x14zł też miła sumka)
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Ania u mnie za ksero nie płaciło się i nie płaci ani złotówki... książki można kupić w szkole na kiermaszu wg listy jaką dzieci otrzymują albo zamawia się samemu gdziekolwiek się chce....
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Dronko to zależy jakie ksiażki i do której klasy :) do klas 1-3 lepiej zapłacić jest taniej dla anki już kombinowałąm ale ćwiczeniowe i tak trzeba kupić nowe :/ a głównie są takie
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    And do tej pory nie miałam używanych wszystko kupowałam w szkole ale niektóre taniej mnei wychodziły w księgarni!!!
  1.  permalink
    hej babeczki- ale macie wene ostatnio- szok :shocked:
    Ja mam urlop, ale jest na dworze tak pięknie,że w ogóle nie chce mi się siedzieć przy kompie :)

    And- współczuję małej... Wiem co czujesz- niedawno czułam to podwójnie- Michał miał złamane OBYDWIE ręce i gips od palców do ramion...


    Co do ubezpiecznie- szkoła moze ubezpieczyć dziecko, jeżeli rodzice mają kłopoty finansowe, ale nie ma obowiązku tego robić.
    Zresztą .... wiesz... mój Michał za obie rece nastawiane pod narkozą dostał UWAGA - 500zł :confused:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Aga witaj :D
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    aga bardzo ale to bardzo mało :(
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    AGA jak się u Ciebie sprawdza szczeniaczek uczniaczek ??? Julcia dzisiaj wśród wielu zabawek tą była najbardziej zachwycona.... inne poszły w odstawkę
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Aga - no widac ze sie urlopujesz:) zazdraszaczam spacerowania i relaxowania... dla mnie wyjscie z domu to taki maly koszmarek...

    Lady a kto pokrywa koszt xero? u nas na rade rodzicow sa strasznie kiepskie wplaty, suma ustalona 70zl od ucznia ale jak w klasie wplaci 7=8 osob calosc to juz dobrze. moje gimn to dosc biedny rejon takze nie ma szans zeby szkola pokrywala koszt xero :confused: ja jak wiem ze jakis dzieciak ma problemy finansowe to zgadzam sie na wplate ratami ale sama tez dokladac nie bede bo nie mam z czego. zrezsta klasa jezykowa jest tylko 1 w roczniku i rodzice sa uprzedzeni ze oprocz podrecznika i cwiczen trzeba dokupic dodatkowy zbior zadan i wlasnie xerowki... w sumie nikt mi slowem nigdy nie powiedzial a wrecz rodzcice twierdzili ze wg nich lepsze rozwiazanie dac xero do reki i zrobic 50zdan niz z tablizy 15cala lekcje maja pisac :wink:
  2.  permalink
    mało to skromnie powiedziane- on się naprawdę baaaardzo nacierpiał :/

    Lady- hania bardzo lubi szczeniaka- polecam z czystym sumieniem
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.