Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Ja niestety tez mam z tym kłopot i activia mna mnie zupełnie nie działa. Chociaz ostatnio kupiklam zestaw witamin dla kobitek w ciąży, które maja w składzie cos tam na trawienie i jakby ciut lepiej :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    Aga - ja co jakis czas pozwalam sobie na pol lampki czerownego wina, przynajmniej troche mi sie cisnienie poprawia no i krazenie (problem z wiecznie zimnymi nogami i lapkami mam) a lekarz powiedzial ze jest ok pod warunkiem ze nie jest to w ilosci pol litra wina codziennie :) lampka moze byc co 2 dzien wiec z tym reddsem to spokojnie

    Lady - jak sie odchudzalaam to pilam activie na przemiane materii i niezle na mnie kibelkowo dzialala. takze ja sobie chwalilam tyle tylko ze teraz to zaden nabial mi nie podchodzi - ani serki ani joguyrty ani mleko.. musze pogadac z ginem o przyjmowaniu wapnia w tabletkach bo biada z moimi zebami i kośćmi
  2.  permalink
    AniuM - pytałas juz w swojej szkole o przyszłoroczna 13-tkę? ja własnie się dowiedziałam ,ze nie dostanę. Kurka wodna- polityka prorodzinna!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    a jesli idzie o drinki - jesli to nie jest nalogowe tylko raz na jakis czas to ja uwazam ze nie ma w tym nic zlego. owszem nie ma zbadanej dopuszczalnej dawki alkoholu i jego wplywu na dziecko ale dziewczytny ile z kobiet dowiaduje sie ze jest w ciazy bedac w jakims 7-8tyg? a jeszcze sa i takie co do 4 miesiaca pojecia nie maja takze nie dajmy sie zwariowac... jesli zrobisz kilka lykow martini raz na 4 miesiace (bo to przeciez juz twoj 4 miesiac Lady) to przeciez nic sie nie stanie... no chyba ze Ty tym martini chcesz sie "urznac" do nieprzytomnosci :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    Aga a czemu masz nie dostac? ja w pierwsej ciazy normalnie dostalam za te miesiace co pracowalam, teraz chwilowo ciagle na zwolnieniu ale za jakis czas sie zapytam. zreszta ja planuje po feriach wrocic do pracy w szkole wiec niby z jakiej racji mieliby mi za 5 przepracowanych miesiecy jej nei wyplacic??
    a sluchaj - u was w szkole to jest prezent z socjalnego za urodzenie dziecka? jesli tak to jakiej wysokosci?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    Ania a na mnie Activia nie działa - idę zareklamować :))

    Kiedyś działała woda ale teram mam wodowstręt :(( moze to przejdzie i znowu wrócę do jej picia :)) poza tym boję się zatrzymania wody w organizmie tak jak przy pierwszej ciązy :(( bo wtedy miałam 30 kilo więcej na sobie i było mi cholernie ciężko ....
  3.  permalink
    Aniu- ja nie pracuję w szkole . Jestem ten "organ prowadzący" :shamed: , ale zasady sa te same .
    Ponoć wg wyroku jakiegos tam sadu najwyzszego 13 przysługuje tak na nowym pracownikom, czyli po 6 realnie przepracowanych miesiacach. Ponieważ ja juz 2 miesiąc jestem na zwolnieniu, mam termin w lipcu i po macierzynskim idę na wypoczynkowy, to będe w pracy w tym roku przez jakies 4 miesiące. No i dupa jasiu.
  4.  permalink
    A w naszym regulaminie socjalnym nie ma forsy za urodzenie dziecka. Jest tylko za śmierć czlonka rodziny.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    Lady - a probowalas kompot z winogron? mi tesciowa dala pare sloikow i przyznam ze swietnie dziala, ale i tak najbardziej niezawodny jest sok z kiszonej kapusty... troche wypijesz (tak 1/3szklanki) a kibelek kilkakrotny nawet murowany :D

    Aga - no to ja jestem na zwolnieniu 2 tygodnie stycznia a po feriach planuje powrot i pracowanie ile tylko sie da. Po macierzynskim (dostane 20tyg bo to drugie dziecko plus zaleglego wypoczynkowego za wakacje 6tyg) wracam od stycznia wiec moze jak sie uda to przepracuje tyle. to sie zobaczy... zreszta w razie czego jakos to przezyje, kasa kazda sie przyda ale mowi sie trudno
    a co do kasy z socjalnego - nie ma za smierc czlonka rodziny ale za to za slub i urodzenie dziecka jest 500zl wiec biorac pod uwage kase z PZU i becikowe to akurat ladna sumka dla maluszka sie uzbiera :)
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    a czy w ciąży można używac słodzika ?
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 22nd 2007 zmieniony
     permalink
    Moze coś Wam z tego sie przyda! Nie doczytalam jeszcze do końca ale jestem w trakcie

    coś dla nauczycieli

    http://www.placewfirmie.pl/page.php?type=article&id=352&PHPSESSID=0b74fbcd26169e49b0a2959ac416d28e
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    zuzka jesli nie ma sie cukrzycy ciezarnych to mozna.. tyle ze ja i bez ciazy bym kawy z czyms takowym nie przelknela :wink: wole gorzka hehehe
  5.  permalink
    Jezeli z moim brzuszkiem bedzie wszystko ok, to tez mam zamiar wrócic do pracy. Ale za nic nie uda mi się przepracowac w tym roku 6 miesiecy, bo po urodzeniu bobasa tez wracam dopiero w styczniu.
    Pewnie, że nie kasa jest najwazniejsza, ale mówiac szxczerze, to mnie zaskoczyli.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    Ania mnie to ATOM RUSKI nie ruszy - uwierz :)) jestem z tych ciężkich na kibel hi hi hi a kwaśne działa na moje pryszcze :)) one się pięknie rozmnażają :))
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    Ania faktycznie pomaga ten sok z kapusty ? Do tej pory to sobie popijałam herbatki ziołowe, ale jeśli byłabym w ciązy to nie chciałabym ich pić , a bez nich mam problemy w kibelku
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    zuza na mnie działa dobrze kawa np ricore z mlekiem - ledwo wypiłam a już mam kibel za sobą hi hi hi
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    Jabłka z góry mówię, że działają jeśli chodzi o moją osobę na wzdęcia a nie na poprawę przemiany :))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 22nd 2007 zmieniony
     permalink
    Aga - a ty to wiesz od ksiegowej czy dowiadywalas sie o tym gdzies wiecej? z mala to byl moj pierwszy rok pracy, na zwolnniueniu pamietam bylam od poczatku lutego i wrocilam do pracy od wrzesnia i 13stke dostalam. czyzby sie znowu przepisy zienily???

    Zuzka - sok z kapuchy jest rewelka, jak kiedys dluzej mialam problem kibelkowy to wyrabalam cala szklanke (moja mama sama kisi kapuche ktora kupuje u znajomej babeczki wiec jest bez octu i duzej ilosci sztucznych nawozow) no i kochana mialam takie kibelkowe branie ze szoooook :tooth: a jesli idzie o herbatki to nie wolno pod zadnym pozorem senesu, np na tych herbapolowych (3kroki te co reklamuja) jest nawet napisane ze nie wolno w ciazy... pu erh tez sie nie powinno a zielona nie wiem dlaczego ale czytalam gdzies ze do 1 szklanki dziennie ograniczyc trzeba
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    Aniu w linku jakim zamieściłam pisze o tym co wspomniała Aga tzn pół roku .....
  6.  permalink
    aniu- dowiadywałam sie u ksiegowej. Ponoc wyrok w tej sprawie wydano jakos niedawno. Jezeli bedziesz mogła- zapytaj z swoim ZOPO, ciekawa jestem co Tobie powiedzą
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    Dobra idę na allegro :)) Ania mnie zaraziła i nie tylko ona! Może coś obstawię :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    A co jeszcze pomaga oprócz soku z kapusty i jabłek ?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    zuzka - buraczki (np jarzynka) i sok z buraczkow, na mnie tez dzialaja wysmienicie jagody (chociaz mama twierdzi ze to strasznie dziwne bo normalnie zatwardzaja) no i woda - przed ciaza pijalam ok 3l dziennie, teraz woda mi nie podchodzi wiec kompot winogronkowy (tez poprawia perystaltyke jelit)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    co do wody to zgadzam się z Anią! Ja aby schudnąć swego czasu przed każym posiłkiem piłam 2 szklanki wody naturalnie gazowanej. Miałam ładne trawienie no i 13 kg poszło ze mnie w dół :))
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    Szklanka wody przed? To takie proste?
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    Amazonko tylko 2 szklanki wody przed :)) około pół godziny przed posiłkiem i nie wolno o tym zapominać.............. schudłam i Ja i mama moja ....
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    Niesamowite. Jak długo tak piłaś?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    Amazonko ja pisalam o schudnieciu 27kg na temacie "chowac czy oslaniac brzuszki" wszedzie bywasz a tego nie zauwazylas????
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    AniaM a co robiłaś ze tyle schudłaś ??

    Przy pierwszej ciązy jak przybrałam 30 kg to zostało mi tylko 5 więcej bo zeszłam do 63 albo i 64 przed ciążą obecną wazyłam 67 - troszkę się spasłam ... i jeste ciekawa jak będzie teraz z zrzucaniem. Z pewnoscią będzie mnie to kosztowało wiele wysiłku :)) wiek robi swoje :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    Amazonko przez okres około 6 miesięcy a moze i ciut mniej :))
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    biedrona 30kg ????? to ty jak słonica chyba wyglądałaś :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    zuza gorzej hahhaha jak chodząca maszyna hahahha szkoda gadać bo do dzisiaj mam zakodowany obraz mojego wyglądu :))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    Zuza ja pod koniec ciazy wazylam ponad 90 kg a biorac pod uwage ze mialam zatrucie ciazowe to bylam niezle opuchnieta jeszcze (w klapkach chodzilam i adidasach meza bo na nogi sie nic nie miescilo) zdjecie z serii "na dzien przed porodem" jest tutaj na ktorejs poprzedniej stronie
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    ja przytyłam ok 15 kg, ale przy moim niskim wzroście 160 cm wyglądałam jak tocząca się kuleczka
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    na stronie 39 albo 40
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 22nd 2007 zmieniony
     permalink
    zuza Ja mam ciutk więcej jeśli chodzi o wzrost bo 173 ale i tak i tak dużo poszło mi na ciało i to źle się odbiło na rozstępach niestety :((

    Ciężarówki! czy używacie może jakieś kremy do ciała czy do biusty zapobiegające rozstępom? może macie jakies sprawdzone i skuteczne ? niestety ten problem mnie dotyczy i nie chcę go pogłębiać....
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    wiecie co nei wiem jak Wy ale Ja codziennie zmagam się z pytaniem:

    CO MAM DZISIAJ UGOTOWAć ....

    Może macie jakieś sprawdzone pomysły na szybciutki i dobry obiadek albo też podzielicie się co dziś Wy gotujecie!

    U mnie sałatka z pomidorków i ogórka zielonego + kartofelki z koperkiem + fileciki z kurczaka .....
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    Lady ja mam ok 172 cm i przytyłam 28 kg w I ciąży może to tu jest pies pogrzebany! Wysokie tyją więcej?
    Ja dzisiaj strajkuję z obiadę bo mnie skurcze lapią od rana idę zaraz poleżeć...
    Ale może na jakieś leniwe z serem męża namówię to mi zrobi....
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    Magg to dobrze, że mąż potrafi zrobić :))

    a Ja miałam sałatkę ale już zjadłam. Bosie co Ja zrobiłam 1 duży ogórek i 6 małych pomidorów i nie ma - znikły, zjadłam i tyle :))

    Potem się dziwić, że tyle ważę jak tyle jem :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    Magg a jaka była Twoja waga przed ciążą obecną? bo moja :(( 67 bo przytyło się Kasi troszkę tzn 3 kg :))
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    Moja 64 :confused:
    Ja też troszkę jem :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    Magg no to tak jak i moja przed tymi 3 kg po wakacjach :)) więc wiele się nie różnimy wagą :)) kwestia wyglądu tzn budowy :))

    oj Ja lubię pomidory z ogórkiem hmmmm mogłabym ciągle jeść i jeść :)) no i już mam skutki uboczne buuu czerony liszaj po obu stronach buzi na wysokości brody buuuu nie wiem jak to zwalczać a ciągnie się to od dłuższego czasu... - takie suchotki!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    Magg muszę sobie załatwić rowerek i zabrać sie za ruch ... ostatnio jest go mało o wiele za mało :(((:sad:
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    Może sudokrem pomoże na takie suchotki? Albo krem Oilatum mojemu synowi pomaga na takie male liszajki czy suchotki zwał jak zwał.

    Niestety ja odpuszczam ćwiczania aż do rozwiązania zostaje mi tylko spacer....buuuuu niestety skurcze mnie uziemiają A ile teraz ważysz Lady?
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    Magg do niedawna ważyłam 69,5 a teraz to z pewnością dzisiaj jakieś 70,5 jak nie 71
    Ważę się codziennie rano a wczoraj ominęłam i dzisiaj tak samo...
    Jutro jak będę miała odwagę może się zważę i szoook przeżyję
    Na razie cieżko mi to przegryźć - przyzwyczajam się do przyrostu wagi byle nie wielkiego :)) bo jak kulka nie chcę wyglądać :))
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    No dokładnie ale chyba nie uda nam się ominąć tej kulki! :wink:
    Ja już mam 71 na karku ( a raczej na dup....) jutro powiem dokładnie
    Buziaki wracam do łóżka
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    a Ja po 3 godzinach marszu z córą po markecie wróciłam do domku i jestem skonana
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    Magg no to Ja może też mam już tyle
    Wczoraj się obżarłam dzisiaj prawie kilo pomidorów
    Jesio zaczynam żreć hi hi hi
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 22nd 2007 zmieniony
     permalink
    ale to takie niewinne to nasze objadanie się prawda? :bigsmile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.