Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    u mnie przed wakacjami musiałam jeszcze zainwestować ratalnie w sprzęt typu żelazko i suszarka :( Nie wiem czy to jakaś zlośliwość rzeczy ale zazwyczaj w czerwcu wymieniam sprzęty przed wakacjami buuu
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    myszroko powiedz mi bo u mnie na brak sklerozy nie narzekam :( pytałaś o Mercedesa A Classe - czy kupiliście go czy macie w planach???
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    Lady a co tam poszaleje, nie byłam na wczasach od kiedy jestem po ślubie a to jest 5 lat, więc uważam że coś nam się z M należy, tym bardziej jemu jak przez 4 lata pracował 7 dni w tygodniu
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    Skromnie licząc sam nocleg plus dojazd to już koszt rzędu tysiąca. plus jedzenie, jakieś wypady, to picie to coś - dupa blada, mam szalone pomysły ale mam w dupie brać kredyt (nawet gdybym mogła go wziąć) po to by tydzień czy 2 miło spędzone spłacać potem kilka miesięcy czy lat... Nie powiem że nie chciałabym, bo chcę i to bardzo ale realnie nie jestem w stanie i wybijam to sobie z głowy ciesząc się że Ania pojedzie, a za rok może pojedzie i Kuba
    Tej ciotki nie lubię od początku od zawsze i od kiedy tylko poznałam Andrzeja i miałam z nią styczność - i ona o tym wie i ja.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    Myszroko owszem należy się i Tobie i Twojemu M - wakacje dobrze wpływają na człowieka :)) Mam nadzieję, że odpoczniecie sobie i zbierzecie siły na dalsze wychowywanie Matiego hi hi hi
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    Lady z reguly jak cos sie psuje i pojawiaja sie wydatki to hurtem...
    ja sie ciesze ze moj kuzyn jest mechanikiem samochodowym a maz w branzy siedzi i wszystko ma po cenie dystrybutora bo inaczej naprawa samochodu pewnie by nas teraz pozarla a tak po kosztach pojdzie.
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    Lady mamy zamiar kupic jakiś samochód w przyszłym roku. Myslałam z M o tym mercu ale częsci sa drogie, potem wszedł w opcję chevrolet aveo nowy na raty, ale podobno jest niedopracowany i części tez nie sa tanie, i traci dużo na wartości. Teraz w opci mamy opla astrę 2. Nie wiem jakie będą promocję w przyszłym roku. Chcemy nowe auto ale muszą byc jakieś super warunki np .spłata przez 5 lat i kredyt 0%. chyba że będzie jakaś okazja kupić używane ale naprawdę sprawdzone auto.
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    Aniu brat meża też ma warsztat tzn zarządza nim, tez mamy wszystko taniej ale np,jak lusterko nam odpadlo to u niego jakiś koszt 70zeta a M pojechał do szklarza i ten mu przyciął za 15zl i sam sobie przykleił.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    Myszorko dobre z tym szklarzem :) mowiac szczerze bym na to nie wpadla :)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    myszorko mój M odradza A classę ze strony technicznej chociaż fajnie się nim jeździ :) Astra II ale zależy z jakim silnikiem bo myśmy przerabiali najbardziej wadliwy 1,7dti - totalna porażka! Do tej pory nie zawiódł nas PASSAT i CLIO ( to autko małe ale ho ho ) nie zawiódł ESPACE też francuz! no i obecnie mamy NISSANA! Dobrze się spisywało też AUDI 80 i 100 - ta to już w fuul opcji była boska ale pożerała nas z paliwem :(
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    myszorko gorzej jak podgrzewane będzie :))
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    Mój M mnie osłabił totalnie dziś rano. Szedł do neurologa (ogólnie leczy sie we Wrocławiu ale szukamy lekarza w Jeleniej bo wizyty i dojazdy to fortuna) a on żadnych dokumentów nie miał przygotowanych! No i o 7 rano była akcja papiery wrrrr nie znalazłam 2 ważnych - gdzieś je położył "na wierzchu" Jestem wściekła jak nie wiem co i na niego i na całą sytuacje. Poszłabym z nim ale "leciutko" pada a ja zgubiłam folię p.deszczową
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    oj laseczki wsadziłam sobie do ucha słuchaweczkę i słucham muzy i suuuuper się czuję... Uwielbiam stare przeboje - piękne myśli wracają i wspaniałe wspomienia :)) teraz BOYS na fali :)) jesteś szalona :))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    no nasz nissan micra mimo ze jest juz wiekowy tez nie zawodzi :)
    ostatnio maz wspominal o jakims aucie gdzie najdrobniejsza czesc to wydatek w setkach a zaden mechanik oprocz serwisu nie che sie w ogole tym sprzetem zajac, jak wroci ze szkolenia a nie zapomne to zapytam o jaki samochod chodzilo.
    wiem ze mowil ze dacia i nowy fiat to 'padaka' pierwszy sort
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    lady auta z silnikiem diesla są masowo sprzedawane w Niemczech bo weszła ustawa o tym że ci co mają takie auta musza jakiś podatek płacic i Niemcy chcą się tych aut pozbyć, i myśle że polski wspaniały rząd też niedługo coś wymyśli.
    ogólnie nie chcemy francuza bo mają częsci drogie. passat mnie sie podoba jak i vectra, teraz mamy mazdę i nie można w sumie narzekać ale ma już swoje latka.
    chyba zacznę grac w totka i nie będę musiała się przejmowac jakie i za ile i czy nas stać
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    And załóż mu teczkę na papiery dotyczące zdrowia etc ... u mnie wszystko jest posegregowane i łatwiej mi się odnaleźć a te bieżące lądują w segregatorze !!!
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    Lady lusterko nie podgrzewane bo auto ma 14 lat :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    myszorko to czas na jego zmianę po wakacjach :))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    Lady czytalam o tym wsadzaniu do ucha i msylalam ze tu jakies utkniecie patyczka czy czegos opiszesz a ty tu o muzyce :P

    moje dzieci spia... nie widac nawet zeby byly bliskie pobudki... a moglyby wstac bo musze skoczyc ciut w aucie ogarnac nim go bratu oddam ;)
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    Lady w tym roku nie da rady. W przyszłym już trzeba, dobrze że drzwi po tym jak M ktoś wrąbał na parkingu za 100zl się udało kupić na allegro.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    hahaha Dronko teczka to mało. Wszystko było w wielkich kopertach posegregowane rocznikami, a te koperty w wielkiej reklamówce, wszystko włożone w szafkę "pod kluczem" No ale przecież jak coś się wyjmuje to po kij schować z powrotem, no a niestety ja nie mam sił chęci i w ogóle by łazić jeszcze za nim by to zrobił

    Weroniczka zasnęła więc idę pod prysznic i może uda mi sie coś jeszcze zrobić zanim się obudzi
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    ANd - segregator to jest to! ja wszystkie dokumenty mam tak pozbierane, i szpitalne i platnosci... przynajmniej wiem ze wszystko w jednym miejscu...


    a nasza micra ma lat hmmm 15 i jakos nie planujemy jej wymiany dopoki sie turla... jeszcze rok bedziemy ja splacac, an szczescie w szkolach sa kredyty nieoprocentowane :D
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    Aniu nam już nadkola się sypią a i sprzęgło tez już coś tam się ślizga, koszty są już wysokie.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    u mnie pod kątem segregowania wszystko musi mieć ręce i nogi ... uwielbiam mieć poopisywane i poukładane!!!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    myszorko a czym teraz jeździcie ???
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    AniaM: ANd - segregator to jest to
    Aniu to są i klisze i EKG i EEG i różne "cuda na kiju" z 30 lat choroby... wizyt po kilka godzin czy dni, tygodni i miesięcy w szpitalu, wizyt u lekarza minimum raz w miesiącu, na początku choroby kilka wizyt w tygodniu u różnych specjalistów, ostatnie 3 lata też masa tego (bo ZUS uzdrowił mojego męża w 2003roku i orzekł że choroba była symulowana) Segregator nie spełnia w tym wypadku zadania.
    Za to w segregatorach i skoroszytach mam inne papierki :) a te mniej potrzebne w teczkach

    Mój pan mąż zadzwonił że bardzo prosi bym przyszła - ryzykuję budzę Anię niech tu się położy i zajmie Weroniką jak mała się obudzi
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    ja moge miec bajzel na biurku ale papiery tez musza byc posegregowane i opisane. przydatne sa tego typu teczki

    ds
  1.  permalink
    widze ,że sie rozgadałyście o kosztach wakacji:)
    my jedziemy na 7 dni ,mamy zarezerwowane miejsce w Kołobrzegu za 250 zł za apartament ale ze znajomymi na pół apartament jest dwupokojowy czyli my za dobe płacimy 125 zł.ale bez wyżywienia.Zobaczymy jak bedzie ,dam Wam znac czy miejsce godne polecenia po powrocie
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    Myszorko u nas jedyny wydatek do tej pory to klocki hamulcowe i wymiana oleju. teraz bedziemy robic progi bo jeden juz lekko zaczyna cos lapac a tak to jest ok... no i co najwazniejsze pali bardzo malo i jest tani w utrzymaniu (oc)
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    Lady mamy mazde 121
    Ciacho a Ty już za chwilke męża będziesz tulić.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    Ania też mam ten segregator ale bez użytku... u mnie chyba segregatory to zboczenie zawodowe :)) koszulki, karteczki opisowe etc
  2.  permalink
    Czesc babeczki :)
    Widze,że temat wakacyjno- samochodowy :)

    Tym, które beda kupowały w najbliższym czasie auto baaaardzo polecam podgrzewaną przednia szybę. NIby drobiazg a ułatwia zycie- nie tzreba skrobać zimą lodu, gdy auto stoi na parkingu
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    Lady no ja biezace rachunki trzyamm wlasnie w takim, jak sie konczy ork kalendazowy to przerzucam w teczke na gumke (powkladane w koszulki za konkretne oplaty) i na dno biurka pakuje.
  3.  permalink
    ja mam o tyle dobrze ze szwagier jest mechanikiem i moje auto jest cały czas pod jego okiem więc większych wydatków nie ma.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    wlasnie przylazl sasiad z gory powiedziec ze mamy kapcia w aucie. przyjelam o w koszuli nocnej wychylajac sie zza drzwi... sobie pomyslal godizna 9 a ta rozczochrana :D
  4.  permalink
    A co do tematów wakacyjnych... Dawno temu na początku małżeństwa gdy mieliśmy problem z kasą spędzaliśmy wakacje tak,żeby wykorzystać czas na maxa i żeby było tanio. Bylismy np na wczasach wagonowych :) Mieszkaliśmy 2-3 tyg w pociągu w przedziale sypialnym w Kołobrzegu :) Było super- wagony były przystosowane do wczasowania- wiadomo,że nie było luksusów- ale za to atmosfera swietna. Wieczorami wspólne grille i granie w siatkówkę. Oczywiście siatka też była własnej roboty;)
    Uważam,że urlop można spędzić naprawdę fajnie przy małych nakładach finansowych. Branie kredytu na ten cel jest dla mnie chore:confused:
    To,że ktoś zapłaci kilka tys wcale nie gwarantuje przeciez,że z wakacji wróci szczesliwy...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    a cos takiego jak te wczasy wagonowe to jeszcze istnieje? mowiac szczerze o czyms takim nigdy nie slyszalam :confused:
  5.  permalink
    Aniu- nie mam pojęcia... Wtedy dostaliśmy namiar od kolegi z WARS-u
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    no u mnie to nawet pociagi nie jezdza i za mojej 'kadencji' nie jezdzily wiec skad mam wiedziec w sumie :wink:
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    myszorka - ja polecam duży samochodzik rodzinny, zwłaszcza jeżeli planujecie drugie dziecko w najbliższym czasie, a nie wymieniacie samochodów co 2-3 lata!
    Moja Zafirka (Opel) to poprostu marzenie dla rodzinki i osób które zabierają dużo rzeczy ze sobą, dla tych co jeżdżą na narty, na rowery i różne takie wypady sami lub z osobami towarzyszącymi w postaci rodziny!
    Normalnie wszystko mi się do niego mieści. Już kiedyś pisałam, że np. X-landerka to wstawiałam nie złożonego tylko hamulec wciskałam żeby mi nie jeździł z tyłu i jazda na zakupki z Oliwką. Teraz zobaczę jak będzie wygladał nasz wyjazd -4 dorosłe osoby i Oliwka w foteliku no i rzeczy na 10 dni i spacerówka. Myślę że problemu żadnego nie bedzie tym bardziej że mamy jeszcze bagażnik (trumienkę).

    Co do brania kredytu na wakacje to jakaś paranoja. W życiu bym tego nie zrobiła, ja wogóle jeszcze nigdy nic na raty nie brałam, teraz chciałam zmywarkę, ale sprzedaliśmy Oliwki X-landerka za 1500 zł i dorzuciliśmy i już jest w drodze do nas!:wink::bigsmile:

    Co do wakacji to ja też spodziewam się wydatku minimum 4 tys. Koszt noclegu z 3 posiłkami to 75 zł za osobę, a funduję wczasy moim rodzicom plus przejazd z 300zł i inne atrakcje. Ale taki koszt braliśmy pod uwagę i szykowaliśmy się na te wakacje już przez cały rok.
    :bigsmile::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 26th 2008 zmieniony
     permalink
    IWA my sie na wakacje szykowalismy 3 lata a wlasciwie 7 bo to nasze pierwsze takie wyjazdowe rodzinne wakacje po slubie i powiem tylko ze blogoslawiony ten kto wymyslil odpis podatki za dzieci ;)

    a co do samochodow wiekszych to moj kuzyn ma mercedesa VITO - mega pojemne auto i super komfort jazdy chociaz wyglagowo juz nie koniecznie :P

    a zakupy na raty to nie jest zla sprawa jesli ma sie wszystko na 0% i zadnych prowizji. ja jeszcze chwale sobie kredyt ktory moge wziac z socjalnego - zadnych oplat nie ma a splaty tez nie sa duze i rozlozone na 3-5lat
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    No mój M bierze jakąś pożyczkę w pracy i też beż % spłaca w ciągu 10 miesięcy odciągają z wynagrodzenia i z tego też korzystaliśmy jak urządzailiśmy mieszkanie i teraz jak kupowaliśmy autko! :wink::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 26th 2008 zmieniony
     permalink
    Ania VITO to już nieco wyższa półka....
    IWA zafirka ok ale Ja bym osobiście chciała mieć Renault Espace!!! Może być takie

    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    Lady jak dla mnie za duży samochód
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    Ania co do podatków fajnie jak się ma z czego odciągnąć... dostałam 241 za dzieci!!! PORAŻKA
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    Myszroko to polecam Ci NISSANA PRIMERKĘ w dieselku :)) na razie mam i jeździ się nią OK!!! za rok powiem o jej minusach :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    myszroko dla mnie w sam raz takie duże autko ... jeździ się rewelacyjnie :))
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    Lady a czytałaś co napisałam o dieslach w Niemczech?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    ufff w koncu dodzwonilam sie do kliniki. 11lipca jedziemy z Gabrysia ustalic termin operacji. ponoc ttrzeba czekac do 3tygodni wiec jednak uda sie wszystko zalatwic w wakacje!!!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    myszroko nie .... gdzie to pisałaś ???
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.