Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 8th 2008
     permalink
    Myszorko moja kolezanka brala teraz 15tys wlasnie w PKO BP. wyszlo jej niewielkie oprocentowanie i dogodnie jej rozlozyli na raty i z tego co sprawdzala w roznych bankach u nich sie najbardziej jej oplacilo ale cos mi sie wydaje ze ona ma u nich konto wlasnie.
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJul 8th 2008
     permalink
    ale wiatr okropny,VEVE spi ,jak sie obudzi to jedziemy ,do pracy po mizerny czek...
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJul 8th 2008
     permalink
    Aniu ROR ma własnie w pko bp, więc jak się okaże ze sie zamieniamy to musze wziąc taki kredyt.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 8th 2008
     permalink
    152 posty nie do przeczytania przeze mnie w tej chwili wrrr ale prodkujujecie :))

    u mnie niby OK ale jestem jakoś zmęczona Julcią gdyż zaznała uroków wsi i najchętniej to gdyby mogła nie opuszczałaby podwórka ... niestety tak się nie da do końca bo czasami w domku trzeba posiedzieć :((

    Na 20 lipca szykuje mi się kolejny wyjazd na wakacje nad morze na sześć dni a może dłużej :))
    ech czasami tęskno mi do domku do moich wąskich 4 kątów :))

    aaa i zapomniałabym walczę od zeszłej środy z biegunką u małej. Podaję nifuroksazyt ale coś nie pomaga - jest na wodzie z butelki. Bardzo ją to osłabiło w chodzeniu i troszkę mniej sobie radzi niż na początku tzn już na chwilę obecną wraca do siebie .... pić pije bardzo dużo na szczęście i jeść tak samo je!!!

    Dobra znikam bo mała nie chce wysiedzieć w miejscu i marudzi a na dworze mokro po deszczu...
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJul 8th 2008
     permalink
    wies sprzyja dzieciom,moja VEVE biega (trzymana pod paszki),po podwòrku za kotem,jest juz lekko podrapana,i lubi zbierac ogòrki i baklazany z babcia,ciekawska straszne...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 8th 2008
     permalink
    oj ewa u mnie każdy ją nosi na rękach i chodzi wszędzie bo ją wszystko interesuje ... czasami nie daję sobie z nią rady jak wchodzimy do domku bo robi się nieznośna!

    :cool:
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJul 8th 2008
     permalink
    LADY ogòlnie ,wakacje sie udaja??
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJul 8th 2008
     permalink
    Śpicie LASKI ?? :wink:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJul 8th 2008
     permalink
    Oj chyba śpicie - napiszę tylko, że sie stęskniłam się za Wami :D
    Spokojnej nocki !!
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Witajcie na kawie
    Mnie ostatnio jakoś bardzo męczy siedzenie przed kompem i hałas dzieci ... chyba sie starzeję ;) Ale jakoś dni mi ociekają przez palce. W domy niewiele zrobione a mi czasu brakuje na wszystko - jakoś tak dziwnie
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    DZIEN DOBRY,ale upal..
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Lady widze ze wakacjonowanie pelna para :) fajnie ze uda sie wyskoczyc nad morze no i super ze masz pomocnikow w opiece nad Julka.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    ma ktoras z was pomysly na zabawe dla dziewczynek 9 i 6lat?
    dzisiaj ok 14 trafia do nas moja chjrzesniaczka i zostaje do jutra tak do 16tej. chce cos wymyslec zeby dziewcyzny zbytnio sie nie znudzily. jak bedzie pogoda to je przeciagne po placach zabaw ale cos burze na dzisiaj zapowiadali. w planach mamy robienie pizzy, salatki a w razie nudy machne z nimi jakies ciasteczka jeszcze
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    ANIA ciuciu-babka..
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    witam, kawę już koncze pic ale zaraz zabieram się ostro do pracy
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Ewa jaaaasne na 44m2 lub na podworku z Krzysiem :P
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Myszorko co ustaliliscie z zamiana?
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    AniuM byłam wczoraj mieszkanie oglądać, jak dla mnie jako kobiety mieszkanie w którym mieszka 60letnia nauczycielka to ruina, bałagan wszędzie. Generalny remont trzeba zrobic, okna ma 2 plastiki a dwa drewniane, wiec te drewna tez trzeba wymienić. łazienka którą ona się zachwyca tez nie bardzo, umywalka dla krasnala, szafka jakas taka brudna z fugi i silikonu, piecyk gazowy no name, kabina tez jakby ledwo się trzymała. Kuchnia total do wymiany, drzwi wszystkie włącznie z wejściowymi, kaloryfery a na balkon to bym się bała wyjść, a ona mówi że tam jej 5 letnia wnuczka sie bawi.
    Po obliczeniach i przejrzeniu ofert to za moje bym dostała 140 a za jej 150 mimo 15m2 różnicy, choć ona rzekomo twierdzi ze za 180 ktoś je chciał kupić, nieźle bajeruje:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Myszorko a na ktorym pietrze to mieszkanie?
    my kupujac nasze to nawet sie cieszylismy ze kompletna ruina bo moglismy zrobic po swojemu :) kaloryfery jeszcze 2 zostaly stare bo juz pieniedzy nie bylo, drzwi zreszta tez ale lazienke i kuchnie mam taka jak chcialam :P
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Aniu 4/10 a na dodatek ja przy małym dziecku mam na podzielniku elektronicznym 475 jednostek zużytych a ona 1075 :shocked: a ja na 10/10
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Myszorko moze to kwestia tego jak kto cieplo ma w mieszkaniu. moi sasiedzi mieszkajacy na parterze (mieszkanie szczytowe tak jak my) w zeszlym roku dostali prawei 500zl zwrotu a my 200 tyle ze my nie oszczedzamy na ogrzewaniu i zima mamy po te 22stopnie tak zeby mozna bylo chodzic nawet w krotkim rekawku... moze babka starej daty tak jak moja ciocia i w domu musi 25stopni miec :P
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Aniu zwrot za CO zalezy od tego jakie koszty wejdą na budynek i jaką masz zaliczke ustaloną, ludzie myślą ze jak co roku dostają zwrot to zawsze tak bedzie a nikt nie zwraca uwagi na to ze jak ma się zwrot to zaliczka jest juz mniejsza.A ona mówi że jej cieplo a na tym moim 10 to nie wie jak w lato wytrzyma.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Myszorko ja wiem jak sie liczy zwrot ale ci sasiedzi mieszkaja pod nami wiec przelicznik maja identyczny :P
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    mycha,ja tez bym wplala ruine,bo po swojemu sobie zrobie,jakby bylo nowe i brzydkie,to gorzej ...
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    na podwòrku,to w klasy fajnie pograc,albo w gume...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Ewa ale pisalam ze przewiduja burze na dzisaij dlatego szukam zajec alternatywnych... zreszta o ile w klasy to jeszcze dzieci czasami grywaja o tyle w gume to juz z 2lata zadnych skaczacych nie widzialam... inne czasu nastaly
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Aniu M współczynnik korekcyjny jest inny za parter a inny za 1 piętro, przynajmniej w mojej spółdzielni
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008 zmieniony
     permalink
    Myszorko i tu sie mylisz.... u mnie w spoldzielni WSZYSCY sa liczeni wg jednego szablonu, czy to parter 2 czy 4pietro. to jest chore bo my mamy mieszkanie szczytowe i dostajemy takie same przeliczenie jak ludzie ktorzy mieszkaja w srodkowej klatce.poza tym kiedys bylo inaczej liczone jak grzejnik byl nisko a inaczej jak wiszacy a tu od paru lat jest tak samo i np w kuchni gdzie jest na stale zakrecone u nas zuzycie jest 7jednostek podczas gdy w pokoju np 47
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Aniu to bardzo niesprawiedliwe jest, a kaloryfer mimo ze jest zakrecony moze nabic jednostki
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    wiem ze moze nabic bo niestety nie liczy zuzytego ciepla (w sensie przeplywu) a jedynie cieplo w pomieszczeniu.
    ostatnio facio jak spisywal liczniki mowil ze w nowym budownictwie zakladaja juz elektroniczne takie przeplywowe co to zliczaja faktyczne zuzycie a nie z cieploty w domu... my mamy sloneczne mieszkanie wiec jak zakladaja nowe wklady maju to do pazdizernika juz jest spory ubytek :|
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Aniu ja mam 1 rok elektroniczny a tak miałam cieczowe takie fiolki, teraz jest lepiej zdecydowanie i już większosc mieszkan w spoldzielni je ma a jest to duza spoldzielnia.
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    My mamy cieczowe liczniki w kuchni i w pokoju - na szczęście nie w łazience. Mój mąż swego czasu próbował swrego czasu walczyć o ten licznik w pokoju, bo mamy założony między 4 a 5 żeberkiem (z 11), gdy na ogół właśnie do 5 grzeje, bo notorycznie jest zapowietrzony, a spółdzielnia nie kwapi się, żeby coś z tym zrobić. Chociaż ostatniej zimy było w miarę, chyba puścili więcej wody.
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    A tak w ogóle witam środowo.
    Wczoraj mnie nie było, bo net nam wyłączyli - za niepłacenie. Ale zrobiliśmy przelew i wrócił po południu, tyle, że po południu tylko przyszliśmy do domu zostawić zakupy i nakarmić dziecko i fruu do przyjaciół :)
    Kurczę, w ogóle ta nasza przyjaciółka tak strasznie wychudła - cały czas karmi piersią (syn ma rok i 4 m-ce), a ona jest weganką - z przekonania. Wcześniej była taka fajna okrągła, nie widziałam jej około miesiąc i połowa dziewczyny...
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Cześć dziewczynki - ale się rozpisujecie - jak zawsze :P
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    NR to moze ja zmienie przekonania jak to taka dieta cud :)

    Myszorko moja spoldzielnia najwieksza w miescie ale w starym budownictwie nie zmieniaja licznikow. blok w ktorym mieszkamy jest z lat 70tych chociaz trzyma sie lepiej niz te 15letnie :P

    spadam po zakupy i obmyslac plan dzialania. jesli macie przepis na jakies ciacho z jagodami to bede wdzieczna za podanie go w dziale przepisowym :)
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Ania, wydaje mi się, że to nie jest dobry pomysł. Dla mnie wcale nie wygląda lepiej niż wcześniej.
    --
  1.  permalink
    Czesc dziewczynki :)

    Izunia - pooglądałaś chociaz mój prezent powitalny dla Ciebie ? :)


    NR- zgadzam się w całej rozciągłości - przesadna chudość jest fuj
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    siemanko kobiety :wink:
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    ANIA to kolorowanki,czy to tez juz niemodne?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    no to u nas leje. zdazylam obrocic przed deszczem i burza. jedyna zaleta to mniejszy zaduch i przynajmniej mieszkanie sie porzadnie obwietrzy :)

    Ewa kolorowanki sa dalej na topie ;) wlasnie dziewczyny bawia sie w dom - lalki ubranka wozek gotowanie... moze na pare godzin starczy. na poznym wieczor mam monopoly junior ale w miedzyczasie cos meczacego bym wymyslec chciala. szkoda ze nie mam tiwstera ale w akcie desperacji wyciagne jakas plyte z aerobikiem i zaproponuje wspolne cwiczenia hehehehe
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Aga pewnie - widziałam i słyszałam :D
    Zapomniałam Ci podziękować :shamed: - wybacz to roztargnienie ...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Ania złożyłaś już papiery odnośnie zasiłku rodzinnego i wychowawczego ??
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Izunia u nas dopiero od 14lipca beda nowe druki i bede wtedy skladac. znowu zanosi sie na kilka godzin w kolejce :devil:
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    chyba trzeba zalozyc watek w co sie bawic z dziecmi,bo ja nie na czsie jestem...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Ja właśnie kompletuję - M pojechał do US i ZUS'u - ja druki dostałam od razu :D
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Izunia a to juz u was te druki sa??? kurcze to czemu u nas jeszcze nie ma :|
    ja swistek z zus'u i skarbowki juz mam dawno wziety. tylko do mopsu musze z nimi jechac z wypelnionym wnioskiem ichniejszym.
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    No to spędziłam 2 godziny przed kompem żeby znaleźć rowerek chyba mi się udało teraz idę robić fasolkę po bretońsku :)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Aniu ja mam wniosek właśnie z MOPS'u - może u Was papieru brakło :rolling:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Izunia no u nas powiedzieli ze dostana formularze dopiero ok 15tego bo kolejna zmiana byla.
    ja w tym roku dodatkowo kase na zerowkowiczke dostane wiec bedzie na podreczniki :)
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    wczoraj zapytalam M ,CZY jak sie ma drugie dzieciatko,to tak samo sie kocha jak pierwsze a on ,ze nie wie,jak postaramy sie o drugie to zobaczymy,czyzby mu sie odmienilo? (nie planowalismy dwòjki)...
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.