Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Wolisz, aby Veve nie miała rodzeństwa?
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Ania no to fajnie - ja sobie jeszcze poczekam :P
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    AMA ,jak finansowo ,bedzie ok ,to postaramy sie o 2,wiem ze pewnie okropnie materialnie to brzmi,ale dla mnie sytuacja ekonomiczna jest b.wazna...znam rodziny ,co nie dociagaja do konca miesiaca...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Ewa ja też znam i mają po 6-7 dzieci i niczym się nie przejmują - ja mam dwójkę i boję się planować na wyrost ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    no to ja tez jestem materialistka bo warunkiem decyzji o trzecim dziecku jest wlasny dom (a nie 44m w bloku) i porzadne dochody
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    IZA ja sie jednak przejmuje,dzicku trzeba w zyciu pomòc i stworzyc warunki ,do uczenia itp itd ,niestety wszystko kosztuje...stresowac sie ,czy starczy mi do konca miesiaca,to nie dla mnie,tez chce zyc pogodnie,jezdzic na wakacje,zapisac VEVE gre na jakims instrumencie,albo taniec klasyczny ,tzn co sobie wybierze...ale to tylko moje zdanie...
  1.  permalink
    To i ja dołączam się do grona materialistek :) Jasne,że miłość w rodzinie jest najważniejsza- ale uważam,że sprowadzanie kolejnych dzieci na świat i oczekiwanie wyłącznie na pomoc panstwa jest chore.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Wnioski o rodzinne u mnie też będą wydawane po pierwszej połowie lipca. Co do oczekiwania na pomoc państwa... nie miałam takiej do tego roku - owszem rodzinne brałam i tyle. Największa pomocą było i jest dla mnie przedszkole dla Kuby i Gabi (teraz zostanie tylko Gabi) I to nie jest tak że sie nie przejmuję - bo martwi mnie tak samo dzisiejszy dzień jak i to co bedzie za 10 lat (studia dla Anki szkoła dla pozostałych czy też "wyprowadzenie" ich z domu "na swoje")
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Nikt nie wspominał o sprowadzaniu dzieci na świat ze względu na pomoc państwa.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    And ale przeciez rodzinne to tez pomoc panstwa... tak samo jak dodatek dla rodzin wielodzietnych.

    ja w prawdzie z domu wiele nie dostalam ale przynajmniej rodzice byli w stanie zapewnic mi studia (licencjackie panstwowe, mgr zaoczne). Mieszkania dorobilismy sie sami ale siedzimy po uszy w kredycie dlatego bysmy chcieli dzieciom zapewnic latwiejszy start wiec z pewnoscia decyzja o kolejnym dziecku musi byc maksymalnie przemyslana zwlaszcza ze przewiduja sprywatyzowanie uczelni wyzszych :confused:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Widze, że był wątek o podzielnikach ciepła; znam się trochę na tym bo mój tato w tym "siedzi" i co roku mu pomagałam. Myszorka ma rację, że mieszkania szczytowe mają inne przeliczniki. Podzielniki cieczowe są beznadziejne, elektroniczne są dużo bardziej sprawiedliwe.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Jemma moze w niektorych spoldzielniach tak jest ale u nas kazde mieszkanie liczone jest IDENTYCZNIE bez zaleznosci czy szczytowe, parter czy ostatnie pietro :devil: taka polityka spoldzielni i niestety nie idzie nic wywalczyc. baaa u nas sie nawet przyczepoili ze grzejnik powinien miec 4 zeberka a my wymienilismy na nowa 'piatke'. musielismy az pismo do prezesa pisac :confused:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJul 9th 2008 zmieniony
     permalink
    zapytam taty, ale rozliczanie za pomocą podzielników jest w jakiś sposób normowane; nie może sobie spółdzielnia wymyślac swoich zasad

    zapytaj spółdzielnię o t.zw. wsólczynniki LAF - to one uwzględniają położenie mieszkania w budynku
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Jemma to chyba zależy od spółdzielni - na starym mieszkaniu miałam CO i płaciłam tyle samo co i szczytowe i 4piętro a ja mieszkałam w srodkowym na parterze
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    kurcze ale u nas pogoda - wlasnie sie zbliza 3 juz dzisiaj burza ale zauwazylam ze jak Gabrycha ma towarzystwo (od poludnia jest moja chrzesniaczka) to i burzy sie nie boi i tak jakby jej zupelnie nie zauwazala :D
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Nie ucz dzieci palić - spot z kampanii antynikotynowej - ang, ale obraz jest zrozumiały.
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    And a płaciłaś ryczałt czy miałaś podzielniki?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Jemma mieliśmy podzielniki. Tylko ze mieszkanie było bardzo bardzo ciepłe (23st w zimie) i jak w sezonie 3 razy odkręcałam to było dużo (rury od ogrzewania w pokoju dzieci, kuchni i łazience plus pod podłogą) i jak kolejny rok z rzędu mieliśmy bardzo duży zwrot 1 zarzucili nam oszustwa a 2 obniżyli czynsz :P zużycie miałam od 3-7 na kaloryferze dzieci
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Kurcze And, to ja nie kumam ... to płaciłas tyle samo co ci w szczytowym na 4 piętrze czy dużo mniej od nich? To z resztą nie ma znaczenia bo po tym nie poznasz czy w obliczenia kosztu zużycia ciepła w Twoim lokalu są w liczane współczynniki LAF .

    Z resztą... nieważne...

    Strasznie mi było dobrze na tym urlopie, dopiero teraz zdaję sobie z tego sprawę . W pracy dosłownie nie mogę wysiedzieć a roboty jak zwykle sporo :confused:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Jemma wg stawek płaciłam tyle samo przez pierwsze 3 lata - po 2 zwrotach miałam kontrole i wymianę liczników "bo coś kombinujecie" po 3 roku obniżyli nam czynsz i już nie płaciłam tyle samo. Aby było śmieszniej to sąsiadka majaca kawalerkę miała dopłaty po kilkaset zł - powód otwarte okno i kaloryfer na full podczas gdy my owszem otwieraliśmy okna ale na krócej i intensywniej - po co 2 godziny uchyły jak wolałam 10minut na oścież

    Teraz za to płaczę bo mam gazowe i choć mocno oszczędzam to rachunki z sezonu grzewczego mnie przerażają bardzo bardzo
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    ale sasiad ,mnie wkurzyl,powywala graty z domu i polozyl obok,kontenera na smieci ,drugi NEAPOL TU chce zrobic? a na kontenerze jest napisany nr tel,za bezplatny przewòz smieci nietypowych,nie chce sobie wrogòw robic,wiec siedze cicho...(on jest z NEapolu)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    doslownie sie turlam. pizza wyszla fenomenalna a ze poszalalam z dodatkami to koncowke to juz tylko farsz zzeralam. nawet Krzychu ciachem sie zajadal :)
    i wszystko byloby pieknie i dzien bym uznala za mega udany gdyby dziewczyny nie rozwalily kanapy. mamy taka rozsuwana i jak maz ja rozlozyl to one wapdly na pomysl zeby sobie poskakac... kurcze moze z 10razy odkad ja mamy (czyli 3lata) byla rozkladana :( mam nadzieje ze bedzie mozna to naprawic jakims malym kosztem bo planowo to mialo byc nasze lozko od przyszlych wakacji :confused:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    KINo NO ŁÓŻKACH w ten weekend w moim mieście; może być fanie :wink:
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJul 10th 2008
     permalink
    witam ze sniadaniem
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJul 10th 2008
     permalink
    DZIEN dobry,ale upal...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 10th 2008
     permalink
    matko nie moge sie dobudzic... normalnie oczy na zapalki dzisiaj :devil:
    stonka od kwadransa szaleje a ja sie zastanawiam jak ich okielznac :)
    na szczescie dzisaij ma nie padac i temp przewidywana ok 20stopni wiec moze troche czasu sie poszlajamy
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 10th 2008
     permalink
    Witajcie. Śniadanko mniam mniam :P
    Ja wierciłam się do 4 :neutral: jestem skonana i jest mi ble
    Czekam na telefon od fryzjerki że mogę przyjść i machniemy pasemka - na jakiś czas będę miała spokój z kłakami przynajmniej.
    Pazury wyhodowałam ponad pół cm więc coś z nimi będę robić dalej, zobaczę w rossmanie czy są jakieś naklejki bo i tak idę tam po mleko, a jak coś mi się spodoba to zrobię sobie, jak nie to tylko pomaluję delikatnym kolorkiem
    Zostały mi do kupienia jakieś butki czy sandałki... chciałabym takie na całe lato a nie "okazjonalne" więc pewnie nałażę sie dzisiaj troszkę ale naprawdę nie mam nic do kostiumu czy spodni wyjściowych - zobaczymy co jest na ryneczku z najtańszych butków :P
    Jutro zaczne szykować dzieciaczki a w sobotę ten ślub - szybko ten czas zleciał
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJul 10th 2008
     permalink
    a moja VEVE ,nareszczie zaczela ladnie spacc,bo spala malo,teraz to 2 godz rano i 2 popoludni i pòl godz wieczorkiem...a zadowolony i wypoczeta,ze az milo...
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJul 10th 2008
     permalink
    And no czas leci niestety bardzo szybko.
    A poza tym tak cicho tu że szok,
    she gdzie ty jestes bo juz dawno nie pisalas na forum.
    A reszta śpi albo lezy na trawce i się opala?
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeJul 10th 2008
     permalink
    u mnie taki upal,ze ja kisze do 3 w domu na balkonie w cieniu,wychodzimy o 3...
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJul 10th 2008
     permalink
    A u mnie ta pogoda taka nijaka,a mnie plecy bolą i chyba pójdę na solar się wygrzać.
    --
  2.  permalink
    Hej dziewczynki, melduję się po przerwie:))
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJul 10th 2008
     permalink
    She dopiero co o tobie napisalam a ty juz do nas piszesz
    gdzie sie podziewalas kobieto, pracy lepszej szukałaś:wink:
    --
  3.  permalink
    SH- fajnie ,że jesteś :) Dawno Cię nie było?
    Co słuchać? jak lawstorant?:wink:
  4.  permalink
    Ehh jakiegoś lenia mam ostatnio, nigdzie się nie udzielam, ale postaram się dzisiaj i jutro trochę z Wami czasu spędzić:). Ale miałam dużo do czytania:).
    Wczoraj byłam na męskiej siłowni (u nas są dwie siłownie, dla pań i panów), czułam sie tam jak ufo, ale rzeczywiście, jest tam dużo więcej sprzętu i można bardziej intensywnie poćwiczyć. Musze się pochwalić - podczas rozgrzewki potrafie już przebiec 8,5 km w 45 minut, sama w to nie mogę uwierzyć, ciekawe tylko kiedy wreszcie ten trein g sięprzełoży na utratę kilogramów, póki co schudłam jedynie 3 kilo...
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 10th 2008
     permalink
    To już coś.
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJul 10th 2008
     permalink
    She super :clap: zawsze to o 3 mni3j :) Ja strasznie się bałam że przez te dwatygodnie przytyje więcej niż te 2 kg co ostatnio schudłam bo nie folgowałam w jedzeniu ale na szcęście tylko 0,5 wróciło i mam nadzieję że nie na długp :)))

    My mieliśmy masakryczną noc mała obudziła się z wyciem ok 2 i tak przeturlała się przeze mnie aż do 5.30 wypiła kubek wody w międzyczasie... oczy na zapałki mam dzisiaj , myślałam że się z nią położę ale co tam dziś zaczeli kosić skurczybyki.... a potem listonosz zadzwonił i ciotka ktorej prawie nie znam.... nie dane mi było !
    --
  5.  permalink
    A tak poza tym to flirtuję sobie smsowo z pewnym egipcjaninem, instruktorem divingu hihi, udziela mi porad jak ćwiczyc na siłowi (sam wygląda jak model, a brzuch ma taki, ze po 10 latach ćwicze do takiego kaloryfera nie dojdę :D).
    Ale dzisiaj strasznie parno ....
    -- http://cudmania.blox.pl/html
  6.  permalink
    Magg a co chciała ta nieznajoma ciotka?
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 10th 2008
     permalink
    She, 14 minęła. Czekamy.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 10th 2008
     permalink
    za mna 4godzinny spacer. pogoda dziwna bo jak zawieje to kazalam dzieciom bluzy zakladac a jak bylismy na sloncu to dawaj rozbierac... dziewczyny szaleja a ja bym najchetniej zakotwiczyla sie w wyrku z jakas ksiazka :wink:

    aaaa w koncu zaczeli robic plac zabaw na osiedlu! taki drewniany z podzialem na wiek. na razie postawili czesc ale juz widze za zapowiada sie na taki z prawdziwego zdarzenia. ciesze sie strasznie bo nie bede musiala smigac po obcych placach i sluchac ze nie jestem "tamtejsza"
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJul 10th 2008
     permalink
    No coś ty to u Was jest tutejsza i tamtejsza?
    She znalazła mnie na naszej klasie bo nie miała kontaktu z naszą częścią rodziny i teraz szaleje hihihihi najgorsze że ja jej nic a nic nie pamiętam :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJul 10th 2008
     permalink
    wiecie co obiecałam sobie że jak młody wyjedzie to odgracę mu pokój ....siedzę patrzę i nie mogę się zmusić żeby zacząć....
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 10th 2008
     permalink
    Magg swego czasu zostalam wyproszona z placu zabaw w centrum miasta bo... nie bylam z tamtych blokow. dzisaij stwierdzilam ze jak mnie wyganiac beda to powiem zeby straz miejska sprowadzili i poszlam z dzieciakami ale na szczescie byla kobita z malym dzieckiem tylko i nic nie brzdakala. licze ze za tydzien - dwa bedzie u nas solidny i bezpieczny plac zabaw i nie bede musiala sie nigdzie paletac po obcych
  7.  permalink
    Takie są plusy i minusy naszej klasy, mnie ostatnio znalazł mój eks, którego laska wysyła do mnie smsy z pogrózkami, choć rozstaliśmy sięponad 2 lata temu, jak zobaczy, ze mnie dodał, to będą jaja...
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJul 10th 2008
     permalink
    no dokładnie She takie uroki..
    Ania myslalam że takie klocki to już dawo za nami....
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJul 10th 2008
     permalink
    No jestem z siebie dumna przeszłam jak burza przez pokój młodego jedna strona odgracona reszta jutro ufffffffffff :)))

    Przeżyłam dzisiaj szok między 13 jak usypiałam Tosię a 14 okradli moją sąsiadkę podobno podali się za listonosza a faktycznie listonosz był u mnie przed 14 :shocked: a ja mam zawsze drzwi otwarte tzn. nie zamykam na zamek.... od dzisiaj już będą zamknięte :confused: Policja u mnie była a ja nic nie słyszalam :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 10th 2008
     permalink
    Nigdy nie wpadłabym na pomysł niezamykania drzwi na zamek. :shocked:

    Od czasu do czasu słyszę, ża jakieś typy łażą i sprawdzają naciskając na klamkę, kto czuje się tak bezpiecznie.
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJul 10th 2008
     permalink
    No widzisz a ja wpadlam :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJul 10th 2008
     permalink
    To oczywiście żart czułam się bezpiecznie mieszkam w małym bloku wszyscy się tu znają, klatka jest zamykana - mamy domofon, mieszkam tu od 30 lat - ale teraz wiem że popełniałam błąd!!
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.