Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    nie będziesz musiała inwestować w żadne piecyki gazowe czy elektryczne bo wodę dostarczy Ci kotłownia osiedlowa!
  1.  permalink
    no wiem,że bez piekycków itp. Ale taka woda jest droższa od zwykłej miejskiej? tak z ciekawości pytam....
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    Aga - ciepla woda czyli placisz za metr szescienny zimnej plus za jej podgrzanie. no a podgrzanie zapewnia cieplownia miejska. porownujac koszt wody w starym mieszkaniu podgrzewanej bojlerem + swiatlo jakie bylo zuzywane z rachunkami po przeprowadzce te blokowe byly jednak nizsze.
  2.  permalink
    Oj, nie, nie... U nas jest tak- wodę ciepłą i zimną dostarcza miasto i płaci się wg wodomierza ALBO własnie tak jak w tym bloku w którym zamieszkam- czyli zimną dostarcza miasto a ciepła jest jakoś w bloku grzana. I ta róznica mnie zastanawia.

    Ja dotą miałam piec dwufunkcyjny, który gazem ogrzewał mieszkanie i wodę, więc nie bardzo znam się na innych kosztach...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    hmm no to nie mam pojecia jakie to bedzie rozliczenie przy takim ogrzewaniu :| wyglada na to ze w piwnicy lub jakims budynku na osiedlu jest kotlownia

    btw - sprawdzilas jak wyglada sprawa z podzielnikami za ogrzewanie? zeby nie bylo ze masz zaplacic za czyjes zuzycie
  3.  permalink
    Oczywiście, ze... nie sprawdziłam :confused:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    nie wiem jak wtej twojej nowej spoldzielni ale u nas pomierniki w jednej zczytuja w maju i rozliczenie dostaje sie w pazdzienriku i wtedy albo doplaca sie albo jest jeszcze zwrot. w drugiej zczytuja w pazdzierniku przed samym okresme grzewczym a zwrot w styczniu. w kazdym badz razie w zaleznosci o tego jak porzpedni lokatorzy sie grzali bedziesz miala albo doplate albo nadplate. no chyba ze ogrzewanie juz jest w gestii wynajmujacego mieszkanie to wtedy to nie twoj problem
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    Dobrej nocki ja już spadam :P
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    Izunia już ... dopiero się młoda godzinka :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    a tak na serio mnie się też mordka rozdziawia na myśl o wyrku :))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    ja wstalam dzisiaj o 5 rano ale spac jeszcze nie pojde bo... dopijam piwko z sokiem i wcinam slonecznika. szkoda zeby sie towar zmarnowal :D
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    Ania weź nie rób smaka :)
  4.  permalink
    no ja własnie pzrzed sekundą przyniosłam sobie reddsa :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    na piwo z sokiem malinowym czy pysznego slonecznika z dzialki :)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    Ania na słonecznik rzecz jasna... Martini wypiłam i mam dość bo ciutkę mi szumi w głowie - słaba ona jakaś do picia :))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    mam jeszcze super pachnace malinowe dzialkowe pomidory, chcesz jednego?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    Ania dzisiaj na pomidorach miałam zupkę --- mmm pychotka :))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    zmykam do meza. w koncu wrabal swoje 6kanapek wiec moge podialogowac

    spokojnej i przespanej nocy dziewczyny
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    Spokojnej i Tobie ... pomóż mu spalić te kanapki teraz :))
  5.  permalink
    To i ja zmykam sprawdzić, czy mój maż nie ma czegoś do spalenia ;)
    papapa
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    aga hi hi hi mój już spala sam - chrapanie głośne też pochłania nadmiar kalorii hi hi hi
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    rany 2 tysiace same rachunki :shocked: ja to ubolewam jak mam wydac 800 zł na same rachunki :P
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    kfiatuszku 400 gaz pierwsza opłata - pierwszy raz tyle mam i sama nie rozumie dlaczego a druga duża płatność to energia 300 pierwsza wpłata :((

    1300 złotych to u mnie normalne opłaty ale teraz to dla mnie też szoook wielki :((
    Nie wspomnę jeszcze o szkole Ady brrrr
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 29th 2008
     permalink
    od jakiegoś czasu musimy piecyk wymienić bo ciągnie nam na bieżąco gaz i nawala!!!
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeAug 30th 2008
     permalink
    moja mama,mieszka sama i ma 1200 renty,wezcie jak jej przyjda rachunki,zaplaci za cholernie drogie leki,to zeby w sciane...chore to wszystko...DZIEN DOBRY...
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeAug 30th 2008
     permalink
    Witam sobotnio, nocka udana - wszyscy spali jak zabici!
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 30th 2008
     permalink
    bry, u mnie slonko za oknem i mimo ze nie jest jakos super cieplo jest szansa na ladny dzien. ja juz przylecialam z zakupami i swiezym pieczywem. Gabrysia sobie tanczy a maz z Krzysiem jeszcze spia. zaraz jakies szybkie sniadanie i wyciagam rodzine do tesciow. dzieci poszaleja w ogrodku a my spokojnie auto umyjemy bo pod blokiem nie ma jak
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 30th 2008
     permalink
    Witajcie na kawie :)
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeAug 30th 2008
     permalink
    dzień dobry w weekend :)

    Ja co prawda znów dzisiaj cały dzień sama, ale jakoś damy radę :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 30th 2008
     permalink
    ktoras z was glodna??

    zapraszam do WIRTUALNEGO BUFETU

    Zobaczylam i spadam na sniadanie :)
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeAug 30th 2008
     permalink
    No, no, trunków a trunków, bufet chyba bardziej wieczorny, bo chyba nie godzi się od rana tak tankować...
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeAug 30th 2008
     permalink
    niezły bufet, ale ja wpadnę wieczorkiem do niego, bo teraz to jak Oliwka wstanie to czas na zakupki!:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 30th 2008
     permalink
    Witam z rana

    Jestem już po kawusi a jęczydupa moja chodzi i mi mamuje wrrrr i krzyczy!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 30th 2008
     permalink
    wiecie co chyba przegapiłam złożenie dokumentów związanych z rodzinnym na Julę i Adę wrrr
    Powiedzcie mi do kiedy się składało do ostatniego sierpnia aby we wrześniu otrzymać ???
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeAug 30th 2008
     permalink
    coś na ząb :cool::cool::cool::cool:

    Ogórek faszerowany mieszanką prowansalską

    receptura na około 8 porcji:

    * Ogórek świeży krótki - 4 sztuki
    * Mrożonka „Danie Prowansalskie” HORTEX - 1 opakowanie
    * Olej sojowy - 3 łyżki
    * Sól
    * Pieprz biały świeżo mielony
    * Sałata masłowa do dekoracji
    * Majonez dekoracyjny - 160 g (ok. 8 łyżek)
    * Brandy - 1 łyżka
    * Pomidory Pelati - 80 g
    * Olej sojowy - 1 mała łyżeczka
    * Krewetki koktajlowe (bardzo drobne)
    * Drobno pokrojona natka pietruszki
    * Pieprz Cayenne lub kilka kropli Tabasco
    * Sól

    http://www.hortex.com.pl/repository/images/mrozonki/przepisy/przekaski/ogorek-faszerowany-mieszanka-prowansalska.jpg

    Przygotowanie mieszanki dania prowansalskiego:
    Mieszankę „Danie Prowansalskie” HORTEX nie rozmrożoną smażymy przez 10-12 minut na oleju sojowym. Pod koniec smażenia wsypujemy zawartość saszetki dołączonej do mieszanki. Jeżeli jest to konieczne doprawiamy solą i świeżo zmielonym białym pieprzem. Odstawiamy do przestygnięcia.

    Przygotowanie ogórka:
    Każdy ogórek po umyciu rozcinamy wzdłuż. Z każdej połówki małą łyżeczką wydrążamy pestki. Do tak wydrążonego ogórka wkładamy niewielki kawałek ładnie urwanego listka sałaty. Na wierzch nakładamy przestudzoną mieszankę warzywną.

    Przygotowanie sosu majonezowego:
    Zmiksowane pomidory Pelat wraz z olejem dusimy do odparowania nadmiaru wody tak, aby powstał gęsty sos, który po przestudzeniu łączymy z majonezem poprzez dokładne wymieszanie widelcem. Do tak przygotowanego sosu majonezowego dolewamy brandy i ponownie mieszamy do momentu uzyskania jednolitej konsystencji. Dodajemy sól i pieprz Cayenne oraz odciśnięte z nadmiaru wody krewetki drobno pokrojoną natkę pietruszki. Mieszamy bardzo delikatnie, aby sos nam się nie rozwarstwił, dlatego między innymi należy pamiętać, aby wszystkie składniki sosu był schłodzone.

    Sposób podania:
    Ogórki układamy na półmisku a sos podajemy oddzielnie w sosjerce.
    Jeżeli chcemy podać indywidualnie, dla każdego gościa należy ułożyć połówkę ogórka na płaskim talerzu a majonez podać oddzielnie w małym porcelanowym naczynku (może to być np. naczynie do jajek gotowanych). Obok podajemy zrumienione ciepłe tosty.
  6.  permalink
    czesc dziewczyny
    u mnie jeden sukces i jedna porazka
    sukces-mały PO RAZ PIERWSZY przespał całą noc od 19 do 6 rano
    porażka-moje ucho...M w nocy jechał do apteki i kupił Otivin i do tego nurofen-przez noc budziłam sie dokłądnie co godzine-tyle działała tabletka nurofen ultra forte
    tragedia
    teraz lepiej ale jeszcze czuje jak mnie szczena i gardło do tego bola.jak pogorszy sie a=to smigam z wesela na pogotowie-swoja droga ale bede miec wesele co??
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 30th 2008
     permalink
    Skorpi czy Ty to sobie codziennie serwujesz co wklejasz ???
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeAug 30th 2008
     permalink
    a my w domku siedzimy ,wychodzimy ok 3 bo jestesmy leniwi dzisiaj...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 30th 2008
     permalink
    my juz od tesciow wrocilismy. niby piekne slonce swieci ale jest taki wiatr ze w ogrodku nie za fajnie posiedziec a jak mam siedziec w domu to wole u siebie przynajmniej jakies konstruktywne dzialania moze podejme ;)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 30th 2008
     permalink
    Ciacho a to nie poszlas wczoraj do laryngologa? szkoda bo nurofen nie bardzo pomoze, moze jednak skocz na pogotowie zeby ci antybiotyk przepisali (na ucho najczesciej augmentin lub ospamox Gabrysia miala)
    kicha z tym uchem na samo wesele ale moze jakbys leki lyknela to jeszcze ciut by przeszlo.

    Lady u nas bylo tak ze trzeba zlozyc do konca lipca i wtedy dostanie sie we wrzesniu, zlozone w sierpniu beda platne w pazdzierniku dopiero. pamietaj tez o kasce zwiazanej z rozpoczeciem roku szkolnego. dodatkowa 100 na drodze nie lezy
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeAug 30th 2008
     permalink
    ja tez ,jak mam siedziec w domu ,to wole u siebie niz u tesciowej,bo tesciu mnie oslabia...
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeAug 30th 2008
     permalink
    Witam się sobotnio
    Od rana ganianie za książkami w kolejce ponad godzinę potem cwiczenia i wreszcie dotarłam. Jedyny plus to że bez Hubcia który został z tatą. Teraz chwila relaksu i czas na kawę.
    Ania super że u Gabi się wszystko goi i jest ok
    Więcej nie pamiętam co komu, bo tylko po łebkach przeczytałam. Rachunki potrafią dobić ja czekam za prąd ale ostatnio miałam nadpłatę za wodę prawie 190 zł więc chociaż raz miałam radochę. Miłego dnia dziewczyny, zon w domu to ograniczony dostęp do kompa:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeAug 30th 2008
     permalink
    A myśmy się rzucili na spacer i tyle, co zdążyliśmy mięsny odwiedzić i tatusiowi do pracy identyfikator przynieść i zaczęło padać :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 30th 2008
     permalink
    Dokładnie by dostać we wrześniu to trzeba złożyć do końca lipca. Jak sie złoży później wypłacane jest w październiku z wyrównaniem za wrzesień

    Jestem dzisiaj jakaś ble i śpiąca i w ogóle nie do życia :/
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeAug 30th 2008
     permalink
    Mówię siemka i spadam :)
    Mamy dzisiaj gościa będzie wołek i wino... do tego sałatka pieczarkowa made in Aga i ciacho ze śliwkami mniak mniam... skromnie ale się nie zapowiedział tydzień temu :devil:
    pozdrowionka :))))
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 30th 2008
     permalink
    U nas też niby słoneczko ale jednak wiaterek troszku zimnawy - ale wczoraj lało i lało i dopiero przestało o 20 ...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 30th 2008
     permalink
    Magg no to miłego spędzenia czasu gościnnie :P
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 30th 2008
     permalink
    Nie wiem czy wam pisałam, mieszkam jakieś 400 metrów przed dyskoteką EVOLUTION i w nocy dziś jacyś chłopcy tak tłukli się nawzajem, że normalnie policja interweniowała wrr ... Oczywiście nie pospałam bo hałas wielki ...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 30th 2008
     permalink
    Witam i Ja... wróciłam ze sklepu... byłam w poszukiwaniu warzyw na leczo no i na moje szczęście kupiłam mam nadzieję wszystko co potrzebowałam... Chęci jednak brak do siedzenia przy garach ale coż mogę począć jak nie zabrać się za robotę!

    Kupiłam tego lisnera tutaj proponowanego przez ciacho ---- szczerze powiem OBLECI hi hi hi pomidorki super smakują te suszone :)))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 30th 2008
     permalink
    Izunia Ja dziennie nie dosypiam bo Julka to cała Julka nie daje się wyspać. Nie chce franca przespać całej nocy tylko od 2 robi mi maratony! Poza tym ciucioki jej tylne wychodzą ....
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.