Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2008 zmieniony
     permalink
    MD proszę

    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    albo zdrowsze
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    A to najpierw kawusia a potem soczek dziekuje Droneczko :wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Dzieś na rozpoczęciu mówili że od przyszłego roku pierwszaki to już będą dzieci 6 i 7 letnie, więc to przejdzie. My po rozpoczęciu Jakub na dzień dobry ma jutro 7 lekcji i te same konkretne a młody o dziwo jak wstał o 7 to nadal grasuje jak ta mała kaczucha łazi i nie daje żyć Jakubowi oj teraz starszy będzie musiał drzwi zamykać żeby mu ten mały berbeć w tornistrze porządków nie zrobił:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    ale ranek mi momentalnie minal, obiad nastawiony, Krzysko juz po porannej drzemce i zaraz trzeba sie zbierac po mloda. ciekawe jak mi pojdzie reorganizacja dnia na dluzsza mete bo na razie to wygladaloby ze cale nic idzie zrobic przez te 4godz. :|

    Hogatko nie wiadomo czy przejdzie bo nauczyciele spory sprzeciw stawiaja a i tysiace rodzicow podpisuje sie pod petycja zeby nie bylo takiej reformy. poza tym jakim cudem w przyszlym roku skoro projekt by obejmowal dopiero dzieci z rocznika 2005? na razie to oni projekt tworza a jeszcze przez komisje musi przejsc i przez sejm, dluga droga przed nimi zwlaszcza ze trzeba podstawy programowe byloby zmienic i mysle ze i podreczniki zwlaszcza ze obecne 5latki nie ida planem zerowkowym... ehhh ogolnie polskie szkolnictwo jest do bani :confused:
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Witam w poniedziałkowe przedpołudnie :)
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeSep 1st 2008 zmieniony
     permalink
    Aniu ty bardziej na bieżąco z tym co piszesz z racji zawodu,ja po prostu to usłyszałam w przemowie na rozpoczęciu. Podobno ci rodzice którzy będą chcieli puścić wcześniej dzieci to już będą mogły ale to tylko słyszałam w rozmowach niektórych mam dlatego też nie wiem ile w tym prawdy.Zanim Hubert zacznie to jeszcze wiele się może zmienić a takie wczesne pójście do szkoły to dla mnie bynajmniej przesada
    --
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeSep 1st 2008 zmieniony
     permalink
    dziś serwuję tortille

    Tortilla po chłopsku

    porcja dla 6-8 osób:

    * Mrożonka zupa wiejska HORTEX - 1 op.
    * Jajka - 12 szt.
    * Oliwa z oliwek - 4 łyżki
    * Masło - 2 łyżki
    * Sól
    * Biały pieprz świeżo mielony

    http://www.hortex.com.pl/repository/images/mrozonki/przepisy/przekaski/tortilla-po-chlopsku.jpg

    Rozmrożoną zupę wiejską HORTEX smażymy na oliwie z oliwek. Gdy warzywa są chrupiące odstawiamy do przestygnięcia. Jajka wybijamy do miski i roztrzepujemy trzepaczką lub widelcem. Wlewamy do przestudzonych warzyw. Doprawiamy do smaku solą i pieprzem. Delikatnie mieszamy. Smażymy grube omlety na teflonowej patelni z masłem.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    My już też po rozpoczęciu. U nas też było powiedziane że obecne 6 i 7latki (kl 0 i kl 1) to historyczny rocznik bo za rok już 5-cio i 6-cio latki idą do szkoły. Gabi pójdzie starym systemem i za rok zerówka (ale zostaje w przedszkolu)

    Zapisałam Kubę na swietlicę - opłata roczna to 25zł więc idzie przeżyć a nie będę musiała się martwić co robi :) Świetlica idzie z dziećmi na obiad i do 16 ktoś musi go odebrać - jak najbardziej może to być starsza siostra :cheer:
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Skorpi ja już glodna jestem ,wiec nie kuś,
    And super ze się udało ze swietlica.
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Z tego co ja słyszałam to reforma od przyszłego roku ale pierwsze 3 lata rodzice mają wybór; i chyba nie jest ustawa jeszcze odpisana przez prezydenta.
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    a to tylko w PL ,TAKIE ZMIANY W SZKOLE???czy w ogòlnie w europie????????????
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Zapomniałam sie pochwalić że w sobote zakupiłam sobie płaskie buciki skóra - lakierowana w męskim stylu do garnituru do pracy (takie 20-lecie międzywojenne jak ja to mówię). Zdjatko wkleje jak zrobię w domku!
    A teraz poszukuję takiej lakierowanej dużej torby, ta mi sie podoba, ale jest podejrzanie tania - to znaczy trwa aukcja i narazie koszt 10,50 zł - to nienormalne:
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeSep 1st 2008 zmieniony
     permalink
    A co do zmian w polskim szkolnictwie - to tylko w Polsce naszej kochanej potrafią coś takiego wymyślić. Już kiedyś podpisywałyśmy tu jakąś petycje w tej sprawie! Ja jestem na NIE!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeSep 1st 2008 zmieniony
     permalink
    wiecie o co chodzi: młodzież szybciej pokończy szkoły i szybciej pójdzie do pracy utrzymywać emerytow i rencistów, ale ja oczywiście też jestem na nie
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Ania tylko pierwszy dzień taki "zakręt" napewno wszystko sobie zorganizujesz ;D
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Jemma ja również jestem na NIE w tym temacie !
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    A swoją drogą nie pamiętam takiego ładnego 1 września - u mnie słonko i cieplutko - jak ja zawsze szłam na rozpoczęcie roku szkolnego to lało o było chłodno - no tak pamiętam :P
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Myszorka jak tam weekend - pogoda dopisała ? ;D
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Izunia było super, juz wrzuciłam pare fotek. A przed chwila się dowiedziałam ze mam 1 zajęcia na uczelni 11,10 i to 8h pod rzad. :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    myszorka, łączę się z Tobą w bólu :cry:
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    No to sobie posiedzisz!
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    jade na zakupy spozywcze ,papa...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Myszorka nie źle - ja już odwykłam od takiego siedzenia :P
    Muszę wybrać się na mgr ... Ale niech chłopaki jeszcze podrosną - mnie zapał do nauki nie minął i chętnie podejmę studia !
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Jemma a kiedy masz pierwsze zajecia??
    Izunia no rok poczekaj a potem edukuj się kobieto :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Myszorka dokładnie - mój M też wybiera się na mgr więc jestem w kolejce rozumiesz :P
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    A co to za studia co się wybierasz, bo nie doczytałam :shamed:
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    aha,a jemu to cos da ze zrobi mgr, w sensie awansu>?
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    W sensie awansu nie, musiałby studiować w szkole wojskowej - mgr chce zrobić dla siebie - ma licencjata politologia-stosunki międzynarodowe :P
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    no to moja zerowkowiczka juz w odmu, szczesliwa ze poszla do przedszkola i mysle ze dzieciak troche po przejsciach odzyje no i w innym towarzystwie niz mama brat i dzieci z podworka pobedzie :D
    przerazily mnie koszty takie na zaraz ksiazki, wyprawka i ubezpieczenie platne max do konca tygodnia a najlepiej do jutra to koszt 200zl. dobrze ze odpada chociaz oplata za przedszkole bo zbankrutowac by przyszlo...

    And jaki jest u was koszt wyzywienia dziecka w przedszkou dziennie?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Myszorko 8godzin na uczelni to jeszcze idzie przezyc. my zaczynalismy zajecia o 8 i konczylismy 19:50 a w miedzy czasie mielismy tylko jedna 30min przerwe a pozostale 5minutowki. dobrze ze bylo duzo toalet bo z siusiu ciezko bywalo
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    siemanko, my też szkołę zaliczyliśmy plan moze być pn 11.30 wt 9.50 a potem na 8 da się przezyć...
    u nas też piękna podgoda... ale ten czas leci....
    --
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    powodzenia dla szkolnych mamusiek :) :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Laski co porabiacie - jaaaaaaaaaaaka cisza ;D
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeSep 1st 2008 zmieniony
     permalink
    ja tluke kotlety...he
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    skorpi dzięki :))

    Moje dziecię wzięło się za wystawianie książek z zeszłego roku he he he ........ ale dostała oświecenia :)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Pogoniłaś ją co Lady :P
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Izunia pogoniłam mało powiedziane ..... nie wytrzymałam i opierdzieliłam wrrrrrrrrrrrrr
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Lady ważne, że poskutkowało a grosz się przyda - tym bardziej, że książki do szkoły z roku na rok droższe ...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Izunia o ile się o tym czasie sprzedadzą wrr wrrr bo raczej każdy się już w nie zaopatrzył!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    ona jeszcze ma 4 brakujące więc byłyby to pieniądze przeznaczone na nowe!
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    No wiesz Lady nie każdy ma wszystkie podręczniki na 1 września - mnie się zdarzyło nie mieć :P
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Mąż wybył do pracy na noc.
    Źle się czuję, nabawiłam się jakiegoś przeziębienia. Zaraz chyba się położę spać, mimo, że taka wczesna godzina.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Bądź dobrej myśli i nie zakładaj najgorszego ;D
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Mnie też często zdarzało się, że podręczniki kupowałam po 1szym września - bo niektórzy nauczyciele dopiero we wrześniu się określali...
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    NR zmykaj do łóżka a to już ! Nie daj szans choróbsku i zdrowiej - herbatki z cytrynką lub mleka z miodem się napij :D
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    dobranoc wszystkim...

    spokojnej nocki i nie dajcie się przeziębieniom :)

    czas zmienić stringi na reformy :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  1.  permalink
    Czesc babolki

    No cóż- wrzesien i nowy rok szkolny stał się faktem :(
    Przed nami 6 klasa- ciekawe , jak mój orzeł sobie poradzi;)

    Kupilismy ksiązki i inne pierdoły i poszło 6 stów:shocked: Powariowali normalnie
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Aga :shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    To jak moje zaczną się edukować to jaki zapłacę rachunek ? :shamed:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.