Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Izunia- moze do tego czasu wprowadzą jakąs konkretną reformę oświaty i wróca do tego co sprawdzone- czyli wypozyczania ksiązek ze szkolnej biblioteki :confused:
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    zła jestem, bo tyle czasu mój małżonek stracił na zamontowanie i ustawienie anteny, a jej nie ustawił tak jak powinna być... odbierają nam za to kanały rumuńskie, białoruskie i jeszcze parę zagadkowych
    to co ewentualnie mogłoby być ciekawe, to zakodowane...
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Aga oby bo w przeciwnym razie będą mieć wszystko na pół - tylko zeszyty swoje ...
  2.  permalink
    NR- masz szanse zostac poliglotka ;)

    Izunia - to nie takie proste- teraz oprócz książek są jeszcze ćwiczenia( u młodego np do matmy 3 szt) no i oczywiście zeszyty. Szlag mnie trafia gdy moje dziecko targa 15 kg plecak- bo do samej muzyki niesie:
    - książkę
    - ćwiczenia
    - zeszyt z kratkę
    - zeszyt do nut
    - flet

    Potem się dziwią,że garbate i kulawe pokolenie nam rośnie:confused:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    No to fajnie ... Jestem strasznie do tyłu jeśli chodzi o szkolnictwo ...
    Trochę się słyszy to tu to tam - obłęd !
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Aga moja Ania w 6 nie ma muzyki i jak usłyszała że u Was jest chce się przeprowadzać razem z nauczycielką :)
    A bardziej na poważnie i mniej wesoło - część podręczników mamy używanych a na 2 dzieci poszło i tak ponad 500zł Dzis dokupiłam TYLKO teczke dużą dla Kuby, gumki, miękkie ołówki, farby plakatowe, temperówkę, pióro na naboje (najtańsze czyli za 4zł) 1 ćwiczenia dla Ani (przyroda) i zapłaciłam 56zł :/ Masakra!

    aa aaa chwale się :P waga 57 (około 10kg od początku ciąży w plusie!) w pępku około 92cm a Weronika waży 9kg! czyli z nią nie jest aż tak źle i przybiera a i ja ładnie utytłam i oby ta waga nie spadła u mnie (i małej też) :cheer:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    A i jeszcze coś chciałam :P Kuby tornister na jutro (4 lekcje) waży ponad 4kg - tylko piórnik część 1-wsza (podręcznik, karty pracy zeszyt ćwiczeń) plus zeszyt linia kratka, teczka z blokiem kredkami farbami plasteliną (na szczęście ona zostanie w klasie) nie liczę picia i kanapki ale to też bedzie :/ Ani plecak 5 lekcji w tym w-f 5kg :/ to wcale nie jest śmieszne bo to przecież ciężar dla malucha jak i dla dorosłego :/
    --
  3.  permalink
    And- pewnie będzie miała muzykę w 2 półroczu-albo mieli w 5 klasie więcej godzin muzyki. To wszystko zalezy od tzw. 3-letniego planu nauczania.

    Tez chcialam kupic używane podręczniki, ale zanim się zebrałam bylo za późno:( Gapowe sie płaci- trudno

    A co do wagi- kurcze- chciałabym się cieszyć ,ze tyję ;)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    aga to możesz sobie podać z moją Adą rękę hi hi hi z tym, że my czekamy na 3 książki do końca aukcji i zobaczymy co się z tego urodzi :(
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    niewiele jest kobiet cieszących się, że tyją.... u mnie to powód do załamki a spadek to radość jakich mało :P
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    chyba sobie zamówię na zimowe wieczory przed netem z wami kask piwny damski he he he
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    o kurcze a ja sie przejelam ze jutro 200do przedszkola musze zaniesc... az strach pomyslec co bedzie za rok...
    chociaz kolezanki corka poszla do 1 kalsy i komplet podrecznikow z angielskim kosztowal ja 180zl fakt ze po rabacie ale to jeszcze ujdzie.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Aga oni meli w kl 4 1gd tyg a w 5 2gdz Ale plastyki nie mają też - nie wiem dlaczego te najbardziej odstresowujące przedmioty im ucięli, ale Ania jest nie pocieszona brakiem muzy i teraz modli sie by nic jej nie naszlo na kółko zespołu szkolnego. A tak w ogóle to sobie wymyśliła w tym roku 3 lub 4 kółka - ciekawe jak da radę ale ja póki co siedzę cicho

    Co do wagi to ja się bardzo cieszę ale bardziej bym była szczęśliwa gdyby tak zostało po ciąży - no chociaż 55kg! a ja pewnie znów zjadę poniżej 50 i nie nadrobię już ich :/
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Matko Lady co to za wynalazek heheheee :rolling:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 1st 2008 zmieniony
     permalink
    Aniu u nas pakiet wesoła szkoła 149,99 angielski ciut ponad 50 zł karty pracy do religii 17 (katechizmu nie kupujemy bo jakis czas temu rodzice płacili po 5zł zostały zakupione katechizmy które są w szkole w bibliotece i brane na religie)

    Książki Gabi (5cio latek) nie wiem ile bedą kosztować bo nie wiem jaki pakiet - do tej pory było ABC a teraz jest zastanawianie sie nad tym wesołym przedszkolem czy jakoś tak - w czwartek zebranie więc sie dowiem
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    And zatem życzę Ci z całego serducha aby te moje zaległe pięć kilo przeszło na Ciebie... będę to codziennie przed snem mówiła sobie ... Ja bynajmniej do 65 zjadę z czego będę uradowana :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Izunia piszesz się na niego ? dobry co nie :P
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Jasne hihihihi ;D
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    And u nas w zerowce cena 75zl i kupuje przedszkole. w kazdej podstawowce jest inny 'pakiet' ksiazek wiec nie ma jak sie nawet wsrod znajomych wymienic. a w ogole w 1-3 to nie ma takiej opcji bo trzeba caly zestaw kupowac. ja mam o tyle dorbze ze w ksiegarni jako nauczyciel mam 15% rabatu a na angielski i do 25% zalezy czy dni otwarte wydawnictwa sa czy nie :P
    a jesli idzie o 1 wrzesnia i deklaracje z ksiazkami - z angielskiego dzieciaki dowiaduja sie o podreczniku a wlasciwie jego poziomie nie wczesniej niz na 2-3 lekcji w roku szkolnym
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    no niestety dla przedszkolaka czy klas 1-3 nie ma szans kupić uzywanych :/ w przedszkolu płaci się u wychowawcy, ale w klasie 1-wszej już od czerwca wiadomo jakie książki będą - angielski Kuba miał już wcześniej podane jakie ksiażki
    Ja nie mam szans na rabaty a nie znam nikogo kto je ma :( za to usłyszałam ze w gdyni pakiet Wesoła szkoła kl 1 kosztuje od 110zł :/ u nas najtaniej 139,99 a i tak sie nałaziłam by kupić w takiej cenie :/
    Dla Ani używanych mam 3 lub 4 książki a reszta nowe - ćwiczenia wszystkie nowe i języki też (niestety w książkach od języków też sie pisze :/)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Dronka ja chętnie przyjmę ale co z tego jak szybko to zniknie :/
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    And bo dzieci trzeba uczyc zeby pisac olowkiem a nie dlugopisami po ksiazkach maza :P
    co do rabatow to maja je nauczyciele w ksiegarniach oswiatowych lub wspolpracujacymi z konkretnymi wydawnictwami. ja czasami kupowalam i w rodzinie i znajomym do ang. bo wiem ze te 15-25% przy komplecie to jednak duzo.
    jutro ide na zakupy szkolne dla siebie. wychodza 2 nowe podreczniki z testami do egzaminu gimn i wydawnictwa nie udostepnia ich nauczycielom jak do tej pory nieodplatnie. z okazji "nowosci" bedzie je mozna kupic za 1/3 ceny. wezme juz na zas bo za rok okazja moze sie nie powtorzyc
  4.  permalink
    And- a nie chcesz i moich 5 kg? Chetnie oddam :P


    Kask mnie powalił :rolling:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    :) Jasne Aniu że to dużo te 15%

    Idę Kobietki do wanny i do łóżka Rano trzeba wstać i maraton zacząć :) Mąż zaprowadzi Gabi Ania Kubę :) po lekcjach Kuba na swietlicę i obiad ja go zabiorę i idę na działkę bo zielsko w domu się skońćzyło a z działki pewnie prosto po Gabi i dzień minie :/
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Ania o tym pisaniu ołówkiem właśnie dzisiaj znowu przypominałam Adrianie i jestem ciekawa czy będzie pamiętała ... szkoda bo potem książki tracą na wartości!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    And to mów sobie codziennie wieczorem, że 5 kilosów przekazane od Dronki nie zejdzie z Ciebie już nigdy :)) no i pewnie od Agi tak samo Ci się przyda :))
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    aga1976: And- a nie chcesz i moich 5 kg? Chetnie oddam :P
    Aga jasne ze chcę :P długo u mnie to nie zabawi :/ Wiecie co ja już nie wiem jak to jest - jem czy nie i tak nie tyję :/ dlatego teraz mnie cieszy ta waga i to bardzo ale od kilku tyg tuczę i siebiew i Bobo dietą Ani choć nie do końca najbardziej staram sie jeść co 2 godziny... i zmieniłam pieczywo na domowe lub grachamowe - białego chleba nie przełknę bo mam odruch :/
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Magg moje starsze dziecię ma do Ciebie prośbę... chciałaby abyś wstawiła jakieś zdjęcie od Tosindy :))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    ale np w cwiczeniach nie pozwalam uczniom pisac olowkiem :P
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    And a białe nieźle tuczy ... Ty myślisz dalczego mamy tyle kilo do zrzucenia bo go nadal wcinamy hi hi hi no i makarony tuczą mniam mniam a Ja uwielbiam włoską kuchnię mmmm
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Ania u Ady w szkole nie czepiają się o to... ona jednak i tak długopisem pisze!
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Ps i znikam - o pisaniu ołówkiem mówię już od lat - ja swoje a rzeczywistość swoje :/ a potem "bo zapomniałam, a bo to tylko tu" choć i tak polski i matmę Ania sobie sprzedała i mundurek :D A teraz musimy kupic nowe :/ tyle że tamten był mały ... no ale nie zmienia to faktu że w grudniu już w nim nie chodziła :/ i połowa szkoły wrrrr
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    And mundurki już nie potrzebne są :))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    ja kiedys pozwalalam ale pozniej uczen starl i poprawil i brzdakal ze zle sprawdzilam prace domowa. od tamtej pory w cwiczenaich tylko dlugopisem :P
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Ladybird76: And a białe nieźle tuczy ... Ty myślisz dalczego mamy tyle kilo do zrzucenia bo go nadal wcinamy hi hi hi no i makarony tuczą mniam mniam a Ja uwielbiam włoską kuchnię mmmm
    Makarony wcinam :P Ale białe pieczywo mi po prostu nie smakuje i teraz w ciaży zalatuje czyms co powoduje odruch wymiotny :/ A grahama potrafię zjeść całego
    --
  5.  permalink
    U nas juz mundurków niet- całe szczęscie :devil: Dzieciaki miały kamizelki( nota bene 50 zł za takie cuś) i zimą założenie jej na grubą bluzę graniczylo z cudem. Nie musze wam zreszta mówić, że dzieci wygladały jak balerony - kamizelka obcisła - a bluzy wystawały z kazdej strony
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    W mojej szkole niestety są potrzebne :/

    IDĘ już bo coś mi ciężko od Was dziś wyjść :/
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    nie ma męskiej wersji tego kasku? znam takiego jednego, co by mu się przydał ;)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    u nas we wszystkich podstawowkach zostaly mundurki. w gimnazjach tylko niektorych ale w wiekszosci na uroczystosci szkolne mundurki przymusowe
  6.  permalink
    Mundurki nie sa juz obligo od tego roku. Decyzje o tym, czy dzieci maja w nich chodzić czy nie podejmuje Rada Rodziców
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Jemma - jasne ze jest :P

    ds

    ni widzialas na imprezach i meczach jak w tv pokazuja??
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    a ja tam jestem za mundurkami. mialam czesto po dziurki wnosie panienek z pepkami na wierzchu i strYngamY wystajacymi ze spodni :devil:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    nieeee... no to przecież musimy dla G coś takiego załatwić :tooth:
  7.  permalink
    A ja jestem przeciw- za to jestem za przymusową edukacją dla rodziców- nie wierzę w to,ze nie widza w czym ich dzieci do szkoły wychodzą.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    JEMMA jest tego pełno na allegro
    Właśnie sobie siedzę i przeglądam różne pierdoły.
    Ostatnio nawet widziałam taki kask w sklepie
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    JEMMA albo
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    albo chcecie latareczkę breloczek
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Aga a ja wierze. raz wpadla mamuska na lekcje po corke i ... szok... narobila dziecku takiego wstydu ze laska sie poplakala a matke myslalama ze erka zabierze ze szkoly... malolaty potrafia wychodzic z domu w czym innym i sie przebierac. baaa niektore nawet kupuja rzeczy i u kolezanek trzymaja np kosmetyki :devil:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    zlinkujcie mi jakąś aukcję, co?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    JEMMA gra planszowa na imprezkę zakrapianą
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.