Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    lady to nie może być gra, bo to ma być dla kogoś kto ma zagipsowane ręce a chętnie napił by się browarka; jak byś czytała uważniej wykresy "przyjaciółek: to byś wiedziała o co chodzi :updown:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2008 zmieniony
     permalink
    JEMMA Ja podrzucam to co mi ciągle wpada na allegro ciekawego a mam tego dużo :P
    a napisałam nad planszą, że to na imprezkę zakrapianą :P
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    gdzieś widziałam torebkę na pas właśnie na napoje % z rurką coś na zasadzie kasku!
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    ale kask jest zabawny, nadaje się na kawalerskie; zlinkujesz mi go ?
  1.  permalink
    jemma- a jak dzisiejszy dzien z obcym babskiem w domu? ;)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Ja ogólnie jestem za mundurkami ale albo wszyscy albo nikt :/ z Ani klasy chodziły w nich 2-3 osoby i zero konsekwencji od dzieci które ich nie nosiły. To były sztruksowe kamizelki dla dziewczynek do pół łydki dla chłopca krótka kamizelka. Tyle że jak ktoś chciał kupić w połowie roku szkolnego to słyszał odp proszę znaleźć materiał i sobie uszyć :/ Anka musiała i musi mieć mundurek bo zespół w nim śpiewa ale dziewczyny pod spodem mają tylko białą bluzkę i białe rajstopy - Anka komicznie wyglądała gdy mundurek był ciut za pupę a do tego bez żadnych kroi dziewczęcych (zakładek na bioderka czy piersi) Dla mnie to była porażka totalna i jak teraz tak będzie to współczuję i Ani i zespołowi bo jednak reprezentują to szkołę a dziewczyny z klas 5-6 maja juz kobiece kształty i wyglądają jak w worku :/
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeSep 1st 2008 zmieniony
     permalink
    zupełnie dobrze, Maksiu ją zaakceptował od samego początku; ja, jak to ja, musiałam się chociaż na chwilę ewakuować ale polubiłam to obce babsko ;D

    a jak to jest dziewczyny z tymi mundurkami, są tylko 1 ? i można je prać tylko raz na tydzień, w weekendy?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    a to dla odchudzających się
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    dla dociekliwych binarny zegar!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    pora na dobranoc.... lece do wyrka, mam dzisiaj trudny wybor - sudoku czy ktoras z 3 ksaizek lypiacych na mnie z biurka :)
    do jtura
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
  2.  permalink
    jemma- rodzic może zamówic i 10- wszystko zalezy od zasobnosci portfela. Jeżeli są to kamizelki, bezrękawniki to zazwyczaj dzieciaki mają 1 szt- bo wystarczy je uprac weekendowo- nie stykają się z ciałem
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    A MOŻE KLAPECZKI ?

    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    And mnie tzn Ady w szkole przez radę rodziców została podjęta decyzja o nienoszeniu mundurków. Na szczęście mieli niebieskie dwa t-shirty z logiem szkoły..
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2008 zmieniony
     permalink
    to też ciekawe he he he i bardzo mi się podoba :)

    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    klucz do piwa
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2008
     permalink
    Nie wiem jak w innych szkołach ale u nas nie było problemu z domówieniem/.... no i obowiązkowo musiały być czyste!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 1st 2008 zmieniony
     permalink
    Ania u Ady w szkole jest fajne to, że na starcie dostają bonus 150 pkt... od nich teraz zależy czy im ta suma zmaleje czy się zwiększy... im więcej uzbierają ( np za aktywny udział w życiu szkoły - makulatura, imprezy i pomoc w ich organizowaniu etv ) tym lepsza będzie ocena na świadectwie z zachowania ale jeśli punkty będą malały i tutaj za: nieodpowiednie zachowanie, za brak mundurka szkolnego mieli, za farbowane włosy, za używanie komórki w szkole - mają zakaz! Za wagary i wiele wiele innych .

    Jak dla mnie to suuuper sprawa bo wielu uczni bardzo mocno trzyma się tego i pilnuje! Poza tym co miesiąc dostajemy listę z ocenami z każdego przedmiotu - do wglądu i do podpisania. Wraca ona do nauczyciela i tak co miesiąc! Obecnie wprowadzają komputerowy system wglądu na oceny płatny na rok 20 złotych. Codziennie będę mogła zobaczyć jaką ocenę zarobiła w danym dniu! Na wywiadówkach dostajemy dodatkowo kopertę a niej wszystkie zwolnienia lekarskie i usprawiedliwienia...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    Lady u nas z tymi pkt tez wprowadzisz probowali ale niestety nie przeszlo bo co niektorzy mieli w nosie pkt albo robili na diabla a pozniej wlasnie makulatura, kwiatkiem do pracowni czy jakas akcja nadrabiali :confused:
    co do e-dziennika to z tego co mowily kolezanki w naszej szkole tez to weszlo tylko jest jeden problem - nie w kazdej pracowni jest komputer a nawet jak jest to bez dostepu do internetu wiec wszystko spadalo na wychowawce zeby ten dziennik uzupelniac. nie wyobrazam sobie przejrzec oceny nawet z 5przedmiotow jednego dnia dla 30uczniow i sprawdzic czy ktorys jakiejs nie dostal :devil: najpierw niech przygotuja stanowisko pracy w kazdej sali a pozniej niech wprowadzaja innowacje
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    a tak w ogole to witajcie juz wtorkowo. ponoc dzisiaj ma byc powrot lata. pozyjom uwidzim albo i nie uwidzim :wink:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    Witajcie na kawie
    Ania poszła z Kubą do szkoły. Już o 6 rano Syn nie spał i "mamo budzić Anię, Mamo już ubierać się..." Ania jako kochająca starsza siostra zaniosła bratu tornister :P Małż zaprowadza Gabi a ja mam ciszę i spokój bo Iśka dosypia :) Luksus normalnie
    --
  3.  permalink
    Miłego dni8a dziewczyny:)
    U mnie póki co chłodno, ale pewnie temperatura wzrośnie wkrótce:)
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    A JA JESTEM BARDZO ZA mundurkami!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dzien dobry...tutaj to jest istna rewia mody w szkolach ,mundurki nawet w szkolach srednich powinny byc obowiazkowe!!!!!!!!!!! a nie stringi na widoku...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    A witajcie !
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    Izunia dobrze ze ta kawa bez mleka bo bym miala przerabany dzionek :P
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    A może z pianką ? ;D
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    No rok czasu dzieciaki "męczyły się" mundurkami - teraz znowu jak kto chce - bez sensu ...
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    witam, dzięki za kawe, bo coś mam loty dzisiaj, a cisnienie w Katosach w miare wysokie
    --
  4.  permalink
    CZESC dziewczyny
    pedze dzis do okulisty a M jedzie z małym wiec mam prawie cały dzie ze tak powiem WOLNY!!!!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    Ciacho no to udanego wykorzystywania wolnego dnia :)

    ja w prawdzie z dziecmi ale tez pedze na zakupy. moje dziecko wyroslo z wszystkich cienkich skarpetek a gumki do wlosow albo nog dostaly albo popekaly i kazdy pies z innej budy i jak tu 2 kucyki zrobic :P Krzychu jeszcze sobie postanowil pospac po wyjsciu rodzinki a ja probuje sobie dzien rozplanowac zeby wszystko zdazyc zrobic i oczywiscie ie nie narobic :wink:
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    Cześć dziewczyny
    U nas też nie ma już mundurków ale jeśli ktoś chce może zakładać, ja Jakuba generalnie do szkoły wysyłam w jednolitym koloże granatowym lub ciemnej zieleni, bo poza mundurkami to były barwy szkoły.
    Aga podręczniki kupiłam używane, na szczęście gdyby dopiero szedł do 4 klasy musiałby mieć nowe tylko ćwiczenia nowiuśkie ma i za nie 151 złotych podręczniki 100 a zeszyty i przybory do rysowania i długopisy 100 teraz pozostają ekierki,linijki, cyrkle piszę w liczbie mnogiej bo muszę mieć kilka zestawów bo mój dzieć notorycznie gubi:bigsmile:
    A co każą jeszcze pokupować to dopiero w praniu wyjdzie.
    Plecak młodego jak w zeszłym roku dał radę pomieścić tak w tym ledwo na dziś spakowany bo ma 7 lekcji i tylko w-f z tych lżejszych a wiadomo nie dość że książki, ćwiczenia to i zeszyty, młody jęczał że juz go ręce bolą od samego założenia. muszę inny plecak zakupić znaczy większy i pojemniejszy.A z tego co mówił wychowawca to tylko w piątek będzie 5 godzin.
    Nie wiem gdzie oni mają powrót lata u mnie może 6 tponi a u Hubcia w pokoju(jest najzimniejszy) to prawie lodówka a za oknem pada wwrrrrr
    --
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    witam dziewczynki...

    czas na śniadanko :)

    http://www.kwestiasmaku.com/dania_dla_dwojga/kanapki/szynka_oliwki_brie/files/page207_2.jpg
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    ooo oliwki mniam mniam... i jeszcze ser plesniowy... to musi byc mega dobra kanapka :)

    Hoga no u mnie tez ponuro za oknem ale temp nie mam jak sprawdzic bo nie dorobilam sie termometra ale nie wyglada mi na cieplo, predzej na deszcz sie zbiera... kurcze a ja Gabryche ubralam na letniaka z nadzieja na pozniejszy spacer
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    no kanapeczka pyszna...
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    u nas jak zwykle piekna pogoda,bo slonecznie ale nie upalnie,teraz zaczna sie spacery,bo wczesniej to za goraco bylo...
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    Pogoda do bani a ja i tak muszę wyjść z młodym, odebrać rachunek za książki i pokserować papiery. A aura wcale mnie do tego nie zachęca.
    Skorpionka ale ty smaka robisz tymi sniadankami:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    Skorpi super kanapka, chyba sobie zrobie w tym tygodniu sałatkę grecką bo już za mna chodzi.
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    Witam dziewczynki i dzięki za kawkę, ja poproszę tą z pianką, no i kanapeczke, bo pysznie wyglada!
    Wczoraj wieczorkiem nawet nie zajrzałam, padłam po zakupach w Leclercu.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    witam porannie.... obudził mnie dzisiaj budzik o 9 bo sobie nastawiłam radyjko ale byłam zła no i jestem!
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeSep 2nd 2008 zmieniony
     permalink
    czas przygotować obiadek....

    Marokańskie pierożki

    http://i.wp.pl/a/f/jpeg/18196/pier_kopia.jpeg

    SKŁADNIKI:

    CIASTO:

    * 2 jajka
    * 600 g mąki
    * 250 g masła
    * szczypta soli
    * 4 łyżki zimnej wody
    * białko do smarowania ciasta

    FARSZ:
    * 300 g mięsa mielonego
    * duża cebula
    * sos uncle ben's pikantno-slodki smak Maroka
    * 1 jajko
    * 2 łyżki tartej bułki
    * sól,cukier, pieprz, olej do smażenia

    SPOSÓB PRZYRZĄDZANIA
    Do przesianej mąki z dodatkiem soli zestrugaj masło.rozetrzyj je placami zanurzonymi w mące.Uformuj w stożek z dołkiem po środku.Wlej do środka rozkłócone jajka.Dodaj zimną wodę i szybko zagnieć ciasto.Uformuj wałek i odłóż do lodówki na pół godziny. Drobno posiekaną cebulę przesmaż na złoto na oleju.Na tej samej patelni przesmaż mięso.Dodaj sos uncle ben's .Gotuj ma małym ogniu ,mieszaj od czasu do czasu przez 10 minut.Odstaw by ostygło. Do ostudzonego farszu dodaj jajko oraz bułkę tartą, dopraw solą, pieprzem według własnego uznania. - Wyjmij schłodzone ciasto z lodówki.Z wałka odkrawaj placuszki szerokości ok.1 cm. Spłaszcz je w ręce i układaj farsz zostawiając dość szeroki brzegi dokładnie zalepiaj.Wierz pierogów posmaruj białkiem z jajka. Przygotowane pierożki układaj na posmarowanej tłuszczem blaszce.Piecz w gorącym piekarniku 230 *C przez 15 minut. Najlepiej smakują jedzone zaraz po wyjęciu z pieca ale i na zimno są też pyszniutkie.
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeSep 2nd 2008 zmieniony
     permalink
    Zupa pomidorowa z warzywami i grzankami

    http://farm3.static.flickr.com/2213/2061878273_7914d79be2.jpg

    Składniki:
    - 750 g kości wieprzowych
    - 1 pęczek ziół (zielona część pora, tymianek, natka pietruszki, natka selera, czosnek)
    - 200 g białej części pora
    - 750 g pomidorów
    - 1/2 łyżeczki wywaru mięsnego w proszku
    - sól i pieprz
    - 2 kromki białego chleba
    - 4 łyżki posiekanej pietruszki
    - 1 łyżka masła

    Przyrządzanie:
    1. Podzielone na mniejsze kawałki kości wieprzowych włożyć do wody i zagotować. Wodę odlać, kości opłukać, włożyć do 1 l wody, zagotować, usunąć szumowinę i dodać zioła.

    2. Pokrojony w plasterki por opłukać i odstawić do osączenia. Dwa twarde pomidory pokroić w plasterki. Na 10 minut przed końcem gotowania dodać do bulionu pozostałe pomidory pokrojone w ćwiartki i bez nasion.

    3. Bulion przecedzić, zagotować i doprawić do smaku solą, pieprzem oraz bulionem mięsnym w proszku. Dodać por i gotować 5 minut na małym ogniu.

    4. Kromki chleba pokroić w kostkę i podsmażyć na maśle. Tuż przed zakończeniem smażenia dodać pietruszkę. Na talerzach ułożyć plasterki pomidorów i zalać je zupą. Do zupy wysypać grzanki i pietruszkę.


    Uwagi:
    Gotowanie: 120 minut
    Czas przygotowywania: 30 min.

    Dodatki: Odcięte od kości kawałki mięsa można pokroić w kostkę i dodać do zupy. Zamiast pokrojonych w plasterki pomidorów, do zupy można dodać sam miąższ pomidorowy (bez skórki i nasion).

    Bulion zamrażać bez tłuszczu.

    Jedna porcja zawiera 232 kcal (972 kJ).
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    zupa w wykonaniu bardzo łatwiutka :)) i jak mało kalorii :))
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeSep 2nd 2008 zmieniony
     permalink
    ZAPRASZAM DO WRZUCANIA PRZEPISÓW W JEDNO MIEJSCE

    PRZEPISY KULINARNE
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    skorpionka juz jest temat kulinarny MNIAM MNIAM wiec wydaje mi sie ze nie ma sensu zakaldac nastepnego. przenies swoje przepisy do niego. tylko zostawiaj info czy ty juz to gotowalas sama czy tylko z netu kopiujesz bo moim zdaniem to istotne
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    PRZENIOSŁAM JUŻ
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    my juz po 1 spacerku,ugotowalam ziemniaki,marchew i rybke ,dla VEVE...
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    A moje dziecię dzis bije rekordy w spaniu wstał o 6:30 (zasnął na noc o 19:30) a padł już o 7:30 i nadal śpi:shocked:a mama co, przegląda allegro:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    a Ja mam dość przebudzeń Julki w nocy... jestem nimi zmęczona bardzo.... od 2 w nocy zaczyna robić mi maraton pobudkowy co godzinę i nie wiem jak to zmienić!
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    Idę sobie na spacer z Weroniką trzeba kupić jakiś chleb i coś do chlebka Tylko jakoś mi się nie chce :D Rozleniwiłam się dzisiaj cosik
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    Lady Mati tez byl dziś wiercidupka, wstał na cyca o 22-30 :devil:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.