Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    heheh dooobre... smieszne te niektore wasze slaskie zwyczaje :)

    u nas na szczescie mlodzi bija kieliszki juz po slubie koscielnym a przy wejsciu na sale weselna. rodzice witaja mlodych chlebem i sola i fruuu kieliszki w tyl :)
  1.  permalink
    Rany- ale macie fajnie na tym Śląsku... ja bym sobie chętnie trzasnęła tym szkłem z raz w tygodniu :bigsmile::shamed:
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    :smile: Mnie się generalnie obrzędy ślubno-weselne nie podobają, ale tłuczenie szkła by mi odpowiadało, hehe :wink:
    Niechcący chyba przyjdzie mi schudnąć. W związku z notorycznym dobieraniem się dziecka do lodówki musiałam wymyśleć coś, żby mu to utrudnić - i na razie uchwyt od lodówki jest przywiązany do czegoś z tyłu, żeby się jej przez pociągnięcie nie dało otworzyć. Przez co nie chce mi się jej otwierać tak często jak kiedyś, bo wiąże się to z odwiązywaniem podwójnego supła.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    aga1976: To tylko od Ciebie zależy And
    Tak Aga zgadza się tylko że mam niewielkie "pole" do manewru -> hormony odpadają z wielu powodów (głównie przejścia na i po prowerze i obawiam sie depresji) jestem przeciw spirali i zdania nie zmienię więc zostaje mi albo jakieś podwiązanie jajowodów albo konkretne i porządne obserwowanie się ... czy na krok "samookaleczenia" sie zdecyduje się nie wiem ale nawet dzis rozmawiałam o tym ze znajomą "ciotką" i dla niej to takie normalne ... Nie zdobędę sie na taki krok raczej i nawet nie mam specjalnej argumentacji ... to nie chodzi o to czy chcę jeszcze dzieci - po prostu boję się jakiegoś tam "zbędnego" zabiegu ...
    Izunia79: And nie moja sprawa, ale korci mnie zapytać czy planujecie jeszcze dzieci
    Iza ja też planowałam 3 max 4 ;) ale tak naprawdę za więcej szczerze dziękuję
    IWA: czy jeszcze planujecie, albo raczej czy dalej będziesz miała podejście: co Bóg da??????
    1część pytania już odpowiedziałam Izie a 2 -> nie podjęłam jeszcze decyzji jak będę zapobiegać kolejnej ciąży, jeśli to będzie samoobserwacja to no cóż będą "sztywniejsze" reguły i będziemy bardziej uważać. ja z wielu powodów nie mogę mieć kolejnego dziecka i chyba nawet nie chcę ... jeśli mimo wszystko pojawi sie ciąża (niezależnie czy z jakiegoś nowoczesnego zabezpieczenia czy z mojego błędu) to na pewno nie usunę ... Ale tak prawda jest taka - to rozmowa na priv
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    Dostałam dziś pralkę - franie i jestem zmęczona ale zachwycona tym jak doprała mi rzeczy i nasze i dzieciów (jupi)
    Nałaziłam sie troszkę ale fajnie cieplutko było więc pomęczyłam Itulkę :)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    Niekoniecznie sztywniejsze reguły. Do odłożenia wystarczą poprawne i zgodne z wybraną metodą.
    --
  2.  permalink
    u nas to trzaskanie szkła nazywa sie purtelam i bardzoooo to lubie zawsze mamuy zostawione butelki słoiki cokolwiek zeby było duzo szkła
    tesc przyjechał do szwagra ,weszłam do pokoju powiedziałam dzieńdobry-nie odpowiedział...miły:)
    --
  3.  permalink
    And- ale przeciez ja nie mówiłam nic o metodach zapobiegania ciąży... Napisałam,że to od nas zalezy jak kierujemy swoim zyciem. Nie wiem , czemu tak to odebrałas....

    A powiedzcie - to szkło to się tłucze w domu? O podłogę się wali? czy o sciany tez mozna? Kurcze- szkoda,że nie mam rodziny na Śląsku :(

    Ciacho- miły jak cholera ten Twój teść. No ale to w zasadzie jego problem, a nie Twój.
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    aga :D najczesciej na klatce schodowej przed drzwiami albo na dworze jak ktos ma dom :D my sprztamy a goscie maja prawo nam to wysypac jeszcze raz na podłoge :D
    --
  4.  permalink
    No naprawdę fajosko macie...
    I ile się tu człowiek nauczy - już wiem co to karminadel i purtelam. Jutro w pracy zapytam kolezanki czy wiedzą co to, hehehe :) Do tej pory znałam tylko hasiok i szłapki.:rolling:
  5.  permalink
    Już po zabawie, szkło trzaskaliśmy przed wejściem do domu, to na ogół jakieś talerze, porcelana, chodzi o to, zeby też sie nie rozsypywało w drobny mak, bo to ma byc zabawa a nie robienie komuś problemów, było bardzo wesoło, bo tata sąsiada gra w orkiestrze i cały zespół przyjechał poprzebierany, i śpoewaliśmy rózne ślaskie przyśpiewki hihi:)
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    •  
      CommentAuthorSheherezadah
    • CommentTimeOct 8th 2008 zmieniony
     permalink
    A na trzaskanie szkła mówi się u mnie polter abynd:D
    -- http://cudmania.blox.pl/html
  6.  permalink
    no Aga co lepisi ze szkłem wysypuja pierze wiec jest wiecej sprzatania.koniecznie Pan Młody musi sprzatac a nie Pani,ale moze miec pomocników
    --
  7.  permalink
    szkoda,że u nas nie ma takich śmiesznych obrzedów... Jak są to takie ..hmmm... głupawe
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    Ale mnie wkurza 28 dni, nic mi nie chce działać jak powinno.
    --
  8.  permalink
    U mnie wszystko ok. MOże masz jakiś problem z netem?

    Tato był?
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    Był, w sumie dowiedziałam się, że Bożena jest laborantką, a poza tym pracuje też w jakimś salonie dekoratorskim. Poza tym nic szczególnego. Powiedział, że jakbyśmy chcieli to w weekend możemy przyjechać na obiad.
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    W sensie, że do niej.
    Plan mają taki, że w niedzielę jadą do mojej babci na działkę, a później do niej...
    Wszyscy się cieszą, że Tata sobie kogoś znalazł, nawet mama (moja).
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 8th 2008 zmieniony
     permalink
    aga1976: And- ale przeciez ja nie mówiłam nic o metodach zapobiegania ciąży... Napisałam,że to od nas zalezy jak kierujemy swoim zyciem. Nie wiem , czemu tak to odebrałas....
    Aguś bo po części o tym myślałam i potem na pytania dziewczyn czy planuje jeszcze Bobo o tym wspomniałam :) i w końcu zlałam to w całość
    Przepraszam :)
    Nie wiem co będzie dalej - marzą mi się studia itd ale to daleka przyszłość bo "kasa bubu" a poza tym mam troszkę "zawirowań" i wiem że wiele sie wyjaśni w ciągu najbliższych tygodni miesiecy
    --
  9.  permalink
    NR - a Ty się cieszysz?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    Aguś tak i przepraszam edytowałam i napisałam jeszcze raz -> zlałam 2 wypowiedzi i jestem zamot PRZEPRASZAM :whorship:
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    Cieszę się i będę się cieszyć jeszcze bardziej, jeśli ojciec sobie wreszcie jakoś poukłada życie.
    --
  10.  permalink
    Ja pochodzę z rozbitej rodziny. Moa mama nigdy nie ułożyła sobie życia po rozwodzie, a z tatą zaczęłam utrzymywac kontakty po 20 latach. Gdy były już na dobrej drodze to umarł :/
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    Rozmawiałam dzisiaj ze znajomą i właściwie odpowiadając Aguś Tobie przypomniała mi się rozmowa z nią i w ogóle... Koniec końców był taki że spirala, podwiązanie jajowodów, depresja po anty itd wszystko to jest mało istotne bo najważniejsze jest to bym właśnie "COŚ ZROBIŁA" dla siebie... w pewnym sensie to był prawie "nakaz" aż poczułam się jak dziecko które jest skarcone za coś na co nie do końca miało wpływ...
    Nie chcę w planach wybiegać w jakąś tam przyszłość itd bo nie wiem jak i co sie wydarzy - najpierw wiadomo dzieci trzeba wychować wykształcić itd, może jak Weroniczka będzie w wieku przedszkolnym a Tośka odchowana z pieluch zdobędę się na jakąś szkołę i coś zrobię ... Narazie muszę poukładać swoje życie "prywatne" i małżeństwo, a potem pomyślę o czymś dla siebie ...

    Chyba udało mi sie jakoś "logicznie" napisać ...
    --
  11.  permalink
    Aga- sedno sprawy wcale nie tkwi w spirali, podwiązaniu czy nawet w rozpoczeciu jakiejkolwiek szkoły. Kazdy ma inny pomysł na życie i na dążenie do szczęscia- tylko od jakiegoś czasu to szczescie i optymizm wcale nie tryska z Twoich wypowiedzi... :(
    MOze znajoma wcale nie nakazuje- tylko zamiast usmiechnietej dwudziestokilkulatki spotkała zmęczoną i styraną życiem starą kobietę? Może chciała Ci tylko powiedziec,żebyś zaczęła troche żyć też dla siebie ?

    Nie mów Agi,ze nie chcesz wybiegać w przyszłosc w swoich planach. Rób to. i dąż uparcie do celu, który wyznaczysz.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    Pospacerowałam, pooddychałam pełną piersią, przewiałam myśli i wyleżałam się w wannie – tego właśnie potrzebowałam …
  12.  permalink
    A ja zrobiłam moją ulubiona sałatkę ananasowo- czosnkową. Miałam zjeść tylko jedna łyzeczkę... W koncu byłam 4 razy po dokładkę :shamed:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    aga1976: dąż uparcie do celu, który wyznaczysz
    tylko że ja go nie mam ...
    aga1976: szczescie i optymizm wcale nie tryska z Twoich wypowiedzi... :(
    może kiedyś zacznę nim tryskać na nowo - na razie liczą sie dla mnie tylko dzieciaczki i oby do grudnia ... To nie temat na forum i czasami chyba lepiej nie pisać nic niż napisać za dużo :)

    Powoli ewakuuje sie do spania nie mam nawet ciekawej książki :( ale chyba emocje dnia dzisiejszego jak i zmęczenie szybko mnie zmorzą :)
    Jutro muszę iść do przychodni bo mam źle wypisane L4 :/ zabrakło ilości dni wrrrr
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    Haha - Aga na zdrowie :P
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    And to ja życzę spokojnej nocy i kolorowych snów ;D
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    Aga, moi rodzice nie są razem chyba od 12 lat... Moja mama ułożyła sobie życie, bo zaczęła je układać jeszcze przed rozwodem, ojciec do tej pory miał tylko mnie, a ja - no wiadomo, teraz już jestem od święta. Więc fajnie, że w materii towarzyskiej wreszcie się zaczyna coś poprawiać.

    Izunia, życie nabiera kolorów :)
    --
  13.  permalink
    zmykam i ja-bo u mnie kazda nocka to wielka niewiadoma,wiecie ze za 10 dni mój M wraca????????
    w kazdym razie mam nadzieje ze nie bede pierwsza na forum:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:
    Aga jedz na zdrowie ja tez sie odchudzam a dzisiaj ta arbuzowa milke zjadłam CAŁĄ
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    NR no mam nadzieję, że nabierze pełną paletę :D
  14.  permalink
    Ja chyba tez pójdę... Dziś rano jeszcze półprzytomna zamiast policzyć cos na kalkulatorze to stukałam cyfry na aparacie telefonicznym :/
    And- jeszcze raz powiesz,że nie masz celu w życiu a osobiście pojadę do Jeleniej i Ci dupę skopię. Zobaczysz.
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    A JA JESZCZE SIEDZE I OGLADAM YOU CAN DANCE!!!
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    Jestem pełna optymizmu po przeczytaniu tego artykułu :D
    Mundurowi planują
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    Aga, mówiąc szczerze to ja też jeszcze nie mam celu w życiu.
    --
  15.  permalink
    wygońcie mnie
    ja mam cel teraz jest nim nasz dom a potem znajde sobie inny ,Dobranoc
    --
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    A MóJ CEL TO WYCHOWANIE MOJEGO DZIECKA A W PRZYSZLOSCI DZIECI NA DOBRYCH LUDZI!!!POZA TYM TO TAK JAK WIEKSZOSC WLASNY DOMEK!!!
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    Idź spać CIACHO!

    To ja też pójdę...
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    Ja na razie chcę zrobić tego magazyniera, ale to raczej środek do celu, nie cel.
    Dziecko - nie chcę o nim myśleć w kategoriach celu.
    --
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    ZLE MNIE ZEOZUMIALAS!!!WCALE NIE MYSLE ZE TO CEL!!!ALE JESTEM MLODA I WSZYSCY MYSLA ZE JAK MLODA TO ZLE WYCHOWA DZIECKO A JA IM UDOWODNIE ZE TO NIEPRAWDA!!!
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    Nie pisałam tego odnośnie Twoich słów, tylko swojego sposobu na życie.
    Też chciałabym wychować mojego syna na dobrego człowieka i ewentualne kolejne dzieci na dobrych ludzi, ale nie chcę, żeby to było moim celem w życiu. Nie umiałabym się w tym odnaleźć.
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    Dobra - dojrzałam. Już kark mnie boli, siedzę jakoś dziwnie wykręcona.

    Spokojnej nocy, miłych snów.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
    Kobietki spokojnej nocy - ja też już się odmeldowuję - do jutra pa.
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeOct 8th 2008
     permalink
  16.  permalink
    dzieńdobry
    jest 04.08 i moje dziecko zrobiło sobie przerwe w spaniu...wrrrrr siedzi i sie bawi a ja co no tez musze siedzec
    mam nadzieje ze najpóźniej za godzine padnie ale wyglada na to ze na forum jestem pierwsza
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 9th 2008
     permalink
    Witajcie na kawie :) Ciacho mam nadzieje ze dosypiasz właśnie z małym Zbujem
    Ja dziś miałam pobudkę koło 5, chwilkę męczyłam się z Małą ale zasnęła względnie szybko, niestety w naszym łóżku :/ do 7 spała a teraz leży w łóżeczku z butelką

    aga1976: And- jeszcze raz powiesz,że nie masz celu w życiu a osobiście pojadę do Jeleniej i Ci dupę skopię. Zobaczysz.
    Aguś jak tylko będziesz w pobliżu to wiesz że zapraszam na kawę a nie na kopanie mi zadka :)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 9th 2008
     permalink
    Boshe Ciacho ! Pietruszka jest niemożliwy :P
    Toż to środek nocy ;D
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 9th 2008
     permalink
    Witam w czwartek - rany już czwartek - szok ! Jak jutro będzie ładna pogoda i nie będzie wiatru to wychodzimy na spacer - nareszcie :D
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.