Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    a co się stalo Aniu?
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeOct 10th 2008
     permalink
    właśnie. co zrobiłaś ? ;>
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 10th 2008
     permalink
    Ania !!! Co zbroiłaś ???
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeOct 10th 2008
     permalink
    a moja VEVE nie spi,wziela dwie szmaty w rece i raczkuje,wycierajac podloge...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 10th 2008
     permalink
    Ewa nie źle córę wyszkoliłaś :DDD
  2.  permalink
    Pozarłam te czekolade, a teraz czekam aż wybije 17, a czas mi siędzisiaj wlecze.....
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeOct 10th 2008
     permalink
    aga - no to w szoku jestem, że na boso powiedział ci że mała nie może chodzić, bo mój uważa, że najlepiej na bosaka, bez butów, czy kapci. Jak powiedziałam o tych kapcuszkach co AniaM pisała np. ZET-POL, BEFADO itd. to w ostateczności powiedział, że ok. , ale nie za długo więc Oliwka chodzi w nich tylko do babci (górą przez strych idą) i troszke tam. Po domu jednak na bosaka raczej!
    A jeśli chodzi o nagrody to szefowa musi cie dobrze ocenić (musisz uzyskać min.16 punktów na 20)i musi wystosowac wniosek do naczelniczki. Dopiero jak spełniasz te warunki i naczelniczka uzna to za stosowne to przydziela bądź nie. Na bank wszyscy dostaja u nas tylko oszczedności półroczne i trzynastki - proporcjonalnie do przepracowanych dni w półroczu.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeOct 10th 2008
     permalink
    Ania się zgubiła :D
    albo nie chce nam napisać :p
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeOct 10th 2008
     permalink
    No niech zrobi te naleśniki kobieta, bo nie będą mieli co zjeść!
    Poczekamy!:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeOct 10th 2008
     permalink
    Ok, ok :D
    hehe :D
    --
  3.  permalink
    Iwa- no to ja jestem w szoku,ze Twój lekarz mówi,że po twardej podłodze ma dziecko na bosaka chodzić... Z tego co ja wiem i z tego co czytałam we wszystkich ksiażkach to boso tak, ale wyłącznie na piachu, trawie itp.

    U nas jest lepszy system nagradzania ;)
  4.  permalink
    U mnie nei ma żadnego systemu nagradzania, ale za to jest bardzo dokładnie opanowany system marudzenie i obnizania wydajności i chęci do życia pracowników;D
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 10th 2008
     permalink
    She u mnie swego czasu też tak było - ale doczekałam się poprawy sytuacji :D
    U mnie do tej pory była premia uznaniowa ...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 10th 2008
     permalink
    hmm ja znam tą samą szkołę co Iwa - jak najwięcej na boso właśnie po twardym :confused: Weroni i tak chodzi na bosaka po domu bo kapcie zdejmuje w 3 minuty :/ pod rajstopy zakładam jej tylko ciepłe skarpety (skarpetki też oczywiście nie trzymają się na stopach :/)
    A tak w ogóle muszę sie Wam pochwalić że moja Itka coraz ładniej chodzi i na coraz dłuższe trasy :) Dziś dreptała fajnie ponad km i wcale nie miała ochoty siadać do wózka tylko wstrętna matka sie zmęczyła żółwim tempem. Zdecydowanie lepiej jej sie idzie jak ma "puste" rączki albo listki w nich zamiast trzymać mamę za palca - dziś szła na szelkach od wózka. W niebezpieczeństwie za to są wszystkie psy jakie widujemy, i lezie do każdego od małego jorka po wielkiego wilczura :/ żadnego się nie boi i aż ciężko by szła dalej - ciut mnie to niepokoi że się nie bpi tylko buzi chce dawać obcej zwierzynie
    --
  5.  permalink
    And- to o czym mówicie to szkoła sprzed 20 lat :P

    Cyt art z baby boom "Gdy po twardym podłożu biega na bosaka, zmienia się obciążenie stopy: kość piętowa ucieka na zewnątrz, wykoślawia się, a łuk podłużny stopy obniża się, co powoduje płaskostopie, a potem dochodzi do deformacji w stawach kolanowych, biodrach, a nawet kręgosłupie.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeOct 10th 2008
     permalink
    dzidzia ciekawa życia, ot co :D
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 10th 2008
     permalink
    Aga a ten lekarz u którego byłaś z Hanią młody ? ... Nie no żartuję :P
    Muszę się wybrać z moimi do ortopedy - pewnie moim chłopakom zalecą chodzenie na szpilkach bo co lekarz to inna opinia ...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 10th 2008
     permalink
    Dobra zmykam do kuchni - jak coś widzim się wieczorem narka :D
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 10th 2008
     permalink
    Aga nie wiem czy sprzed 20 czy jeszcze starsza ale mi pediatra też mówiła że im więcej na bosaka tym lepiej :confused: Póki co moje dziecie toleruje tylko 2 pary butów i ich nie zdejmuje - adidaski które dostała od Cioci i sandałki które są już na styk, więc chyba ani w 1 ani 2 nie dało by rady ją puszczać po domu :/ Jak teraz będę u ortopedy ze sobą spytam o to... jakoś wcześniej nawet nie przyszło mi to do głowy :/
    --
  6.  permalink
    Izunia- taki 35-40 :P


    And- z tego co ja wiem, to rzeczywiście dużo ma chodzic boso- ale po naturalnym terenie- po kamykach, trawie, wodzie, piasku żeby stopa mogła pracowac.
    Pewnie są jak zwykle 2 szkoły. Ja jakoś mam ograniczone zaufanie do lekarzy starej daty- wydaje mi się,że są często zamknięci na rozwój nauki.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 10th 2008
     permalink
    Aguś moja "nowa" pani pediatra jest młodą babeczką i sama ma dzieci malutkie więc jakoś tak bardziej jej ufałam niż poprzedniej pediatrze :/ Pewnie jest tak jak mówisz - są 2 szkoły.
    Idę do kuchni bo niebawem tata z dzieciami wróci więc już widzę ich radość na goferki :)
    --
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeOct 10th 2008
     permalink
    Aga ja znam tą nowszą szkołe dlatego młody smiga zarówno w kapciach jak i boso, tylko gnida gdzieś posiała jednego kapciucha wczoraj i ja go znaleźć nie umiem.
    Ja w innej sprawie od 3 dni młody odmawia jedzenia miał podwyższona temp, oczka zaczerwienione i lekko łzawił a od dwóch dni ma wysypke, póki była tylko na twarzy to jakos tego nie kojażyłam ale teraz jest wszędzie a na nogach wygląda okropnie zreszta na buziuni też. Czy ja dobrze myślę i kojarzę że on ma różyczkę bo pora roku tez niby by się zgadzałą.Poza tym ze jest rozdrażniony marudny i jakis taki nie swój:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 10th 2008
     permalink
    Hoga na to by wyglądało, z Twojego opisu faktycznie można wnioskować, że to różyczka ...
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeOct 10th 2008
     permalink
    Izunia mnie też teraz tak się wydaje bo to że miał podwyższoną temp myślałam że to zęby potem przestał jeść normalnie dziubie po 2 łyżeczki i więcej nie chce a wysypka mnie własnie zastanowiła bo nic nowego do jedzenia mu nie dałam i do tej pory nic mu nie było, na nic z jedzenia proszku czy czegokolwiek nie reagował wysypką. Dopiero dziś jak ta wysypka zeszła na resztę ciała to siedzę i dumam .Chyba podjadę na dyżur choć i tak nic na nią nie dają ale miałam gości i oni u siebie mają wnuczka małego i muszę ich uprzedzić żeby tamtego maluszka nie zarazili. Bo zaraza się drogą kropelkową nawet dotykając rzeczy , czy przedmioty które miały styczność z chorym.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 10th 2008 zmieniony
     permalink
    reflektuje ktoras na nalesniki z serem? spalilam tylko jednego jak lecialam ratowac Krzysia ktory idac w slady Gabrysi planowal zeskoczyc z fotela :devil:

    zabraklo mi farszu serowego a plackow masa zostala. chyba kupie jutro pieczarki i krokiety machne :)
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeOct 10th 2008
     permalink
    ja tez myslalam,ze na boso jest ok??? moja jeszcze nie chodzi,ale nie widze jej w papciach,bo skarpetki ciagle sciaga,wiec ubieram ja w rajtki...tez spytam lekarki...
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeOct 10th 2008
     permalink
    ja z jablkami wysmazonymi poprosze...
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeOct 10th 2008
     permalink
    jeju,ale smaka mi narobilas...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 10th 2008
     permalink
    co do chodzenia to u nas lekarz mowil ze dopoki dziecko nie chodzi samodzielnie to w ogole nie powinno sie mu butow ani typu befado ani zadnych innych zakladac. zobacze co we wtorek powie u nas ortopeda odnosnie chodzenia po domu na bosaka. Gabrysia chodzila w befado i wszystko bylo i jest ok (w przedksozlu mieli ortopede niedawno ktory sprawdzal nozki i kregoslupy) no i Krzys teraz tez w befado smiga i zmian jak na razie nie planuje
  7.  permalink
    Aniu, ja chce nalesnika:)
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeOct 10th 2008
     permalink
    ooo, też bym sobie zjadła z dżemkiem truskawkowym.... achhh :-)
    aż mi ślinka cieknie :p
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 10th 2008
     permalink
    Aniu to robimy wymianę? Ja stawiam gofry z bitą śmietaną, dżemikiem i cukrem pudrem a Ty naleśniki :P
    Wiecie co jak widzę ten błysk w ich oczkach i rozesmiane gębusie aż chce mi się coś robić mniam :P
    --
  8.  permalink
    dziewczyny, to wy dajcie te nalesniki i gofry, a my się na nie wprosimy:D
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeOct 10th 2008
     permalink
    ooo, chętnie :d
    ja mogę mrożoną herbatkę dorzucić do popicia :p
    --
  9.  permalink
    no jestem i ja:)
    widze ze tu dania serwujecie pyszne-dzsisiaj przy piątku zasaleje biore i nalesnika i gofra
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 10th 2008
     permalink
    Ciacho ty lasuchu :fingersear:
  10.  permalink
    nie na darmo mam taki nick jak mam:))))
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 10th 2008
     permalink
    jak glupia sie nasmazylam tych plackow a suma sumarum juz jesc nie mialam ochoty za bardzo. najgorszy jest ten smazeniowy smrodek. czlowiek ma wrazenie ze chodzi za nim caly czas i pewnie z 2 dni bede go jeszcze czula. kurcze musimy w koncu na okap odlozyc bo ilez mozna przeciagi robic
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 10th 2008
     permalink
    No jaka uczta wypasiona :P
    Ciacho na fakt - omal nie poplułam monitora :DDD
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 10th 2008
     permalink
    btw Aga gadalam z sis odnosnie chodzenia i zalecen jakie sa w stanach. w rpawdzie u nich usg jest robione w gabinecie pediatrycznym przez technika i pozniej tez tylko pediatra dziecko oglada ale malec ma chodzic po domu na bosaka ewentualnie w kapciuszkach z miekka podeszwa jak w baletkach... znowu co kraj to obyczaj :|
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 10th 2008
     permalink
    Ania okap to cudowne urządzenie, tym bardziej jak ja mam małe mieszkanie - polecam !
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 10th 2008
     permalink
    Ania no widzisz i co teraz ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 10th 2008
     permalink
    Izunia wiem ze super bo u rodzicow byl. tyle ze te co mi sie podobaja sa poza zasiegiem fiansowym. nie dosc ze 50tka to jeszcze chce taka teleskopowa rozsuwana
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 10th 2008
     permalink
    Aaaa no zgadza się - wymagania kosztują :P
  11.  permalink
    Aniu- no przeciez ja się nie upieram,ze mam rację. Kazda mama zrobi tak jak bedzie uwazała za najlepsze dla jej dziecka.
  12.  permalink
    A co do okapów... Ja w starym mieszkaniu miałam takie cudo, które nadawało się wylacznie do używania go jako dodatkowego światła przy gotowaniu. Porażka totalna- tylko bzyczał sobie. Jak bede kupowała nowy to napewno jakiś polecany przez znajomych, żeby znów się nie naciąć
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 10th 2008
     permalink
    Aga nie to ze sie upierasz, po prostu z ciekawosci zapytalam. zobacze co nam lekarz powie we wtorek ale juz wiele razy sie przekonalysmy tutaj ze w roznych czesciach kraju rozne "Zwyczaje" panuja
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 10th 2008
     permalink
    a ten okap to teleskopowy mialas? z jakiej firmy??
    moja mama ma taki hmm 20kilku letni i jak odpali to malo nie wciagnie :D
  13.  permalink
    Wiem. Przeciez duza część dziewczyn w ogóle nie miała zleconego kontrolnego usg bioder bo ich lekarze twierdzili,że nie jest konieczne. Na kontrolę po rozpoczęciu chodzenia tez nie wszyscy kierują, więc domyslam się ,ze i zdania odnośnie butów tez rózne bedą ;)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeOct 10th 2008
     permalink
    Ania buahahahaaaaa :rolling:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.