Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 10th 2008
     permalink
    Jemma ja nie mam sprawdzianów, a zaliczenia dostaje się na podstawie obecności ale to tylko zal wpisane do indeksu. Potem mam 4 egzaminy z 4 bloków tematycznych, no i obrona pracy dyplomowej na którą nie mam pomysłu :-(
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 10th 2008 zmieniony
     permalink
    Aniu, wcale nie dużo bo 4,5/h ; 800 zł. wychodzi za 22 dni robocze i 8 godzin dziennie
    Aga poza tym, to wszystkie papiery macie już pozałatwiane?
  1.  permalink
    Wstępnie wybraliśmy gotowy projekt, ale ostatecznie zdecydowalismy się na indywidualny. Wiesz... dopiero w piatek odebraliśmy "warunki zabudowy"- bez tego papierka nie moglismy nic ruszyć.
    Te pozwolenia to droga przez mękę :/
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 10th 2008 zmieniony
     permalink
    JEMMA no to nieźle masz ale powiem Ci szczerze, że Ja bym nie czekała ani minuty i policję wzywała. Nie zareagujesz Ty ani nikt inny będą sobie pozwalali na coraz to więcej! Anonimowy telefon. Jak każdy tak będzie ustępował to będzie samowolka. Co jak będziesz sama i przez przypadek Ci drzwi wywarzą... wystraszą Maksia....

    M bym usadziła w domu jak by nie wyłożył a potem na piwo polazł i stawiał kumplom.... a jak nie to przy najbliższych zakupach piżama dla Ciebie i Maksia :)))


    Będzie dobrze... Jutro nowy dzień :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 10th 2008
     permalink
    Jemma no to w sumie u nas za 5godz dziennie wolne w ferie i swieta uslyszalam po 600zl. tyle ze dla mnie taka suma to porazka patrzac na zarobki w szkole. na chwile obecna Krzysko od wrzesnia bedzie smigal do grupy zlobkowej w przedszkolu do ktroego teraz chodzi Gabrysia

    Aga najgorsza faktycznie ze wszystkim papierologia. u nas przy kupnie mieszkania glupie zasiwadczenia o uregulowanych splatach z roznymi instytucjami tez byly wkurzajace. na szczescie nasze znajomosci plus znajomosci znajomych pomogly...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 10th 2008
     permalink
    aga ale ci pozytywnie zazdroszczę mmmm marzenie moje :) My na tę chwilę rozpatrujemy wydzierżawienie działki!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 10th 2008
     permalink
    aaaa dziewcyzny czy ktoras z was orientuje sie ile moga kosztowac takie w miare zwykle drzwi wewnetrzene? atkie do pokoikow bez zadnych udziwnien. w wakacje bedziemy robili remont no i chyba czas najwyzszy cos w futryny wsadzic o ile w te starocie da rade cos dopasowac
  2.  permalink
    My jak kupowaliśmy mieszkanie to był pikus w porównaniu z pozwoleniami do budowy.

    O tak- popieram- Piżama dla Maksia i dla Jemmy :D
  3.  permalink
    Ania- w ogóle nie zawracaj sobie głowy z wstawianiem drzwi w stare ościeznice. Ja wiem,ze to drożej wychodzi- ale efekt zupełnie inny.
  4.  permalink
    Magg jestesmy w Stavanger-ale zamieszkac to nie wiem czy bym tu chciała,naRAziE nie bardzo moge sie tu odnaleźć,widoki fakt piekne aLe wIADOmo to nie wszystko ti
    Jemma mzoemy sobie reke dzis podac...wczoraj M na tych rybach a dzisiaj zamiast mi pomóc przy małym który jeszcze nie spito sobie na czacie siedzi...mały mn
    ie tak wnerwia dzisiaj ze poprostu koniEc.swedzi mnie juz reka ...
    od jutra zaczynam przestawiac go na jedno spanie w dzien-mam juz dosyc wszystkiego
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 10th 2008 zmieniony
     permalink
    Aniu, z tego co pamiętam to z kilkaset złotych za drzwi trzeba liczyć ale ceny są różne...
    Lady policja była u nas nie raz ale to naprawdę żadne rozwiązanie, trzeba się wynieśc i tyle...
    Jak to wydzierżawic działkę? Od miasta?
    Aga no własnie tej papierologii trochę sie obawiam

    A co do iżamiki to nie myślcie, że odpuściłam ;) Nie jestem na męża łasce finansowej , nie muszę mieć jego "zezwolenia" ;)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 10th 2008
     permalink
    u mnie 500 studia czy kolejne tyle na opiekunkę to by była porażka finansowa :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 10th 2008 zmieniony
     permalink
    Aga no niestety moge zapomniec o robieniu nowych oscieznic. po pierwsze nie bede robila az tak gruntownego remontu przez najblizsze X lat (podlogi sciany plytki etc) a po drugie na taki wydatek ani wtedy ani teraz nie jest nas stac.
    albo wstawimy w to co jest albo zostajemy dalej bez drzwi i pilnowanie zeby Krzys Gabie w lekcjach nie przeszkadzal no i pilnowanie siebie bo Gabrysia co raz wieksza :shamed:
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 10th 2008
     permalink
    Lady a odezwał się ktoś odnosnie pracy?
    --
  5.  permalink
    Ciach- ja mysle,ze pomysł z 1 spaniem jest b dobry. Piotruś to juz duży chłopiec...

    Jemma- Nie ma się co obawiac - jezeli nie bedzie wam się spieszyło z budową to po prostu wystarczy zaczac z rok wczesniej i po problemie. Wiesz- ja staram się załatwić to jak najszybciej bo boli mnie kasa wyrzucona w wynajem :/
  6.  permalink
    Zmykam dziewczyny- bo mąz kusiciel czeka;) Dobrej nocy
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 10th 2008
     permalink
    Ciacho łączę się w nerwie na M ;) U nas ta jedna drzemka się sprawdza - śpi wtedy z 2 h a nawet dłużej i jest czas na obowiązki :)
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 10th 2008
     permalink
    Miłej nocy Aga :) ja na swojego jeszcze poczekam, chociaż mam nadzieję, że nie zbyt długo bo boję się tego gówniarza
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 10th 2008
     permalink
    Kolorowych snów
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 10th 2008
     permalink
    poszperalam na allegro i drzwi sa po ok 300zl. liczac ze potrzebuje 3wewn i 1 zewnetrzne to juz mnie to przeraza... no nic pomyslimy co zrobic. moze zawiesze oddanie kasy sis bo skoro pozyczyla nam na 2 lata to oddam pod koniec przyszlego roku a tymczasem w wakacje spokojnie remont zrobimy. pocieszam sie ze w sklepie mieszajacym farby pracuje nasz dobry kolega a w drzwiowym sasiadka R wiec moze i jakies rabaty beda...

    Aga no to oby mezu byl cos wiecej niz kuszacy :P

    Jemma dzwon po meza niech wraca albo powiedz ze pakujesz Maksia i zaraz przybedziesz z 'sajgonkami' :))

    ja tez juz uciekam. dobrje nocy
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 10th 2008
     permalink
    Spokojnej nocki :-)
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 10th 2008
     permalink
    JEMMA mamy pusta działkę i jest na nią wieki popyt... sprzedać nie ma mowy chociaż natręty wydzwaniają jak nienajęci więc na czas ok 5 lat możemy ją wynająć np pod komis samochodowy!
  7.  permalink
    czesc dziewczyny
    mały zaczał mi pokasływac i co sadzicie co mam podac,mam Eurespal i Drosetux-kaszel widac jakby sie dopiero zaczynał.pisze tu a nie na mamusiach bio tu Was chyba wiecej zaglada a ja potrzebuje rady na juz
    dziecko poszło spac o 23 i od 6.30 na nogach-nie wiem jak ja go przetrzymam chocby do 12 bo wiem ze o 10 bedzie mi juz marudzil.Jemma on kazda drzemke a ma ich dwie ma po conajmniej 2 godziny i dlatego pewnie nam w nocy nie chce spac -ja bym bardzo chciała zeby spał raz a porzadnie.
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeNov 11th 2008
     permalink
    ANIA ,JAK chcesz drzwi nowe ,to i futryny a to wydatek okropny,Siostra robi remont i zrezygnowala ,samych drzwi nie da sie wymienic ,bo nie beda pasowac do futryn,nie wiem jak z tymi harmonijkowymi,bo siostrze sie nie podobaja...
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeNov 11th 2008
     permalink
    W Krakowie w mieszkaniu z lat 70,fytryny sa z metalu wmurowane i trzeba je wybic...za duzo roboty...
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 11th 2008
     permalink
    Witam się w 90 rocznicę odzyskania niepodległości :)))
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeNov 11th 2008
     permalink
    Witam w 90-tą rocznicę odzyskana niepodległości i w pierwszą rocznicę chrztu mojego syna :smile:

    Ciacho - ja niestety nie doradzę. Moje dziecko od 9 miesięcy nie chorowało, więc sama byłabym w kłopocie, gdyby nagle zaczął.
    --
  8.  permalink
    No włąsnie NR to super ze nie chorował-mójjeszcze nigdy chory nie był ,uchował sie praawie 12 mcy ale ta pogoda tutaj no i mój kaszel wiec chyba go cos bierze
    mysle ze AniaM by mi cos doradziła ale nie ma jej i nie ma
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 11th 2008
     permalink
    Ciuacho juz jestem, trche nam sie dzisiaj ciezko wstawalo :)
    ja bym dala sam drosetoux. eurespal zostaw na powazniejsze przypadki. nie wzielas ze sobie rubitalu pyrosalu czy czegos takiego?? jesli nie to daj mu drosetoux i wit C - jesli masz cebion to 2 razy dzioenne po 5kropli plus wapno 2 razy dziennie
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 11th 2008
     permalink
    NR fajną datę wybrałaś na Chrzest :p
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 11th 2008
     permalink
    Ewa no u nas tez blok z lat 70tych i futryny wlasnie sa tego typu jak piszesz. trzeab by podloge nawet zdejmowac. wczoraj znajoma mi na gg napisala ze u nas jest jedna firma ktora dopasowuje zawiasy i drzwi do starych futryn. ponoc usluga kosztuje 50zl drozej niz przy nowych futrynach same skrzydlo by bral. musze koneicznie sie do nich przejsc i zobaczyc co mi zaproponuja. wiem ze przysylaja stolaza ktory bierze wymiary i ich drzwi przystosowuje do twoich futryn. przy zakupie drzwi wewnetrznych i zewnetrznych daja duze rabaty wiec musze sie zorientowac co i jak. nie wyobrazam sobie zeby rozwalac podlogi i sciany w mieszkaniu gruntownie remontowanym 4lata temu :|
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 11th 2008
     permalink
    NR to widze ze my obie lubimy historyczne daty - chrzcilismy Krzysia 1 wrzesnia chociaz moj maz mowi ze to tak ze wzgledu na sentyment zawodowy bylo bardziej :P
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 11th 2008
     permalink
    Witajcie na kawie
    Dziś u mnie ładne słoneczko ale nie patrzyłam ile stopni.

    Aniu ja na poprzednim mieszkaniu wymieniałam okna i okazało sie że są o 5cm mniejsze czy większe niż standard i z drzwiami było to samo :/ Więc jedyne wyjście wymiany drzwi to było właśnie z futrynami
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeNov 11th 2008
     permalink
    NO tak,podloga tez jest do wymiany,siostra robila panele w calym mieszkaniu,wiec najpierw chciala te drzwi powymieniac ,i tez byl facet zrobic wycene,ale costy koszt byl okropnie duzt i dala sobie spokuj...
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 11th 2008
     permalink
    Antosia już tydzień ma? :-)))
    Exxxtra ;))))
    --
  9.  permalink
    Aniu ok dam drosetux mam cebion multi i wapno tez.kolezanka ma pyrosal a co on lepszy by był?.a tak wogóle to dzieki wielkie:)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 11th 2008
     permalink
    Ciacho drosetux jest na "kazdy" kaszel natomiast pyrosal to juz z tych 'napotnych' bo zawiera kwiat lipy i czarny bez i podaje sie go przy grypie anginie czy zapaleniu gardla. Pietruszka nie ma temperatury? aaa no i nawilzaj mu nosek. weisz to moze byc reakcja z opoznionym zaplonem na zmiane klimatu
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 11th 2008
     permalink
    Talko już tydzień... tylko że dla mnie on jest jakiś bardzo długi i ciężki "do ogarnięcia :/
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 11th 2008
     permalink
    będzie już tylko lepiej Kochana :*
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 11th 2008
     permalink
    u nas piekna pogoda. mielismy isc na spacer ale tak mnie strasznie bola stawy ze ledwo chodze po domu. maz mi wysmarowal kolano mascia rozgrzewajaca i przeciw bolowa i licze ze moze mi ulzy. kostka i nadgarstki tez daja popalic. chyba pogoda sie zmieni czy jak. ostatnio co raz czesciej mnie kreci :cry:
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 11th 2008
     permalink
    o cholera.
    współczuję ogromnie Aniu :*
    --
  10.  permalink
    świateczna cisza
    u nas nie ma świeta normalny pracujacy dzien-dziecko udało mi sie przetrzymac do 13 i zasnał.ja sie nudze i tak do 19.30 bede ale mam w planie spacer zaliczyc
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 11th 2008
     permalink
    Udało mi się troszkę poprasować zrobić obiad i właśnie odpoczywam przy herbacie. Zaraz zjem i jadę do Malutka. Jestem zmęczona dzisiaj :/
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeNov 11th 2008
     permalink
    Buziaki dla Antosi And :kissing:

    My dzisiaj po rodzinnym spacerku oczywiście tylko Franka od razu wcięło gdzieś z kolesiami :0 ale zaczynam się już przyzwyczajać że łazi swoimi drogami....
    Aniu i jak robiłaś girosa?
    A Izunię to gdzie wywiało?
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeNov 11th 2008
     permalink
    Witam dziewczyny!
    Już wróciliśmy. Wyjazd bardzo udany, rodzinny, luźny i wogóle. Oliwka wybawiła się z kuzynostwem. Dzieciaki powyciągały ze strychu specjalnie dla niej swoje różne, stare zabawki, więc był raj zabawkowy! Furorę zrobił chomik jednej z kuzynek i 2 kotki na podwórku. ;)))
    Był oczywiście też mały wypadek, Oliwka przewróciła się (przytrzymywana na siłe przez jedną z kuzynek) i uderzyła o drogę – broda zdarta i rozcięte w buzu ząbkami – krwii coniemiara i krzyku, ale nic poważnego się nie stało na szczęście. Krew zatamowana, broda obczyszczona i został strupek! ;))))
    Ja miałam wakacje 3-dniowe, śniadanie, obiad i kolacja podane na stół (szwagierka tak się przygotowała, że nie daliśmy rady tego przejeść),Oliwka cały czas pod opieką kuzynostwa, cioci, wójka itd. Dopiero wieczorkiem do mamusi do kąpieli i wspólne spanko!
    No cóż wszystko co dobre szybko sie kończy!
    Ja mam jeszcze 3 dni urlopu – także jutro nie muszę zrywać sie do pracy, ale mój już niestety musi.
    A ja jutro biorę się za urządzanie Oliwki pokoiku, bo wszystko stoi i czeka na poukładanie ( półki, firanki, naklejki). ;))))))
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeNov 11th 2008
     permalink
    ja tez ,juz w domku...
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeNov 11th 2008
     permalink
    O Iwa to koniecznie zdjęcia poproszę :)
    Moje maleństwo śpi, duże gra a ja idę się relaksować może jakieś pifko hmmmmm papapa
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 11th 2008
     permalink
    witam wieczorkiem
    Aniu duzo zdrówka dla Ciebie
    Iwa fajnie ze wyjazd sie udał
    A ja oglądam horrora
    --
  11.  permalink
    Dziewczyny z tym spaniem to jst nie tak wszystko!
    czy to mozliwe zebym od roku nieprzespała wiecej niz 5 godzin w nocy ? i to nie jednym ciagiem
    ja nie mam siły w dzien na to zeby sie nim zajmowac o godz 16 jestem juz tak padnieta ze nie daje rady
    kłade go dwa razy to idzie spac dopiero po 22 a i tak budzi sie po 6
    a jak kłąde go raz to idzie spac koło 19.30 i w nocy(tak jak teraz) budzi mi sie i robi sobie przerwy
    spiewa tanczy wygłupia sie a mnie to tak wnerwia ze dałabym mu na tyłek najchetniej
    a M spi bo musi rano wstac do pracy i on tego nie rozumie ze ja caly czas jestem w pracy!!!! juz wysiadam laski jak tak dalej bedzie to włąsne dziecko wpedzi mnie w jakas depresje bo to nienormalne ze ja siedze po nocach i rycze a on sobie skacze i bawi sie
    teraz tutaj nic nie zrobie ale przysiegam po powrocie pójde do pediatry i nie wyjde póki mi cos dla niego nie da na lepsze spanie ,tym bardziej ze cały czas jestem sama
    staram sie kłasc w dzien z nim ale nieraz nie udaje sie albi poprostu nie chce mi sie wtedy spac:cry::cry::cry::cry: znów sie żale na to spanie ale co mi innego zostało
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 12th 2008
     permalink
    Witam już po kawie i sniadaniu. Idę na pierwszy spacer - tzn kurs do przedszkola z Gabi a potem hmmm nie wiem jak i co potem. Czeka mnie spacer do centrum bo jakiegoś zakupa trzeba zrobić a na markety nie mam sił i czekanie na telefon od męża "wracam do domu" a wtedy zwijam manatki i jadę do Tosieńki :/ niech szybko wróci do domu!!
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.