Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 22nd 2007
     permalink
    a co do gardełka to Ja typuje na jakąś anginkę - tak pobolewa.... qrde chyba dawno nie byłam chora wrrrr
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeFeb 22nd 2007
     permalink
    Amazonka pieczarki wrzucasz surowe, woda odparuje, po prostu wszystko dusisz w jednym garze.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 22nd 2007
     permalink
    Lady ja mowilam o soli morskiej takiej co to sie do nosa wpuszcza :) tak jak kropelki :wink:
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeFeb 22nd 2007
     permalink
    no mojej małej taką psiukałam jak była mała
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 22nd 2007
     permalink
    Ania hahahah to biedny mąż będzie w aptece hahahah może się jakoś dogada z aptekarką :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 22nd 2007
     permalink
    :cry:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 22nd 2007
     permalink
    no kupili mi sól .... a mieli do wyboru w aptece woda czy sól. Córa podpowiadałam mężowi, że może woda będzie lepsza a on nie bo ma być sól i koniec i basta hahahhaha. Nie pozostaje mi nic innego jak rozcieńczyć ją we wodzie i wlać do nawilżacza...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 22nd 2007
     permalink
    :cheer:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 22nd 2007
     permalink
    hmmm smutny może to jest temat ale dla ciekawskich polecam w szczególności dla ciężarówek

    Pogrzeb zamiast chrzcin ( taki nosi tytuł )

    http://www.federa.org.pl/?page=article&catid=778&lang=1
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 23rd 2007
     permalink
    A ja mam tradycyjnie przeboje kibelkowe przezd wyjazdem na studia.... juz 4 razy zaliczylam posiedzenie no ale lepsze to niz obejmowanie sedesika. a propos juz 5 dni jestem bez kiblolandii!!! mam nadzieje ze sie to przedluzy az do lipca :wink:
    Ehhhh trzeba sie w koncu przebrac z pizamki w jakiejs bardziej wyjsciowe wdzianko, o 12,30 wyjezdzamy. Mam tylko nadzieje ze trasa nie jest zla bo liczymy ze w 2 godziny dojedziemy ;) Rozdzial dokonczony i mam nadzieje ze wizja promotora bedzie taka jak moja 3majcie mocno kciuki :thumbup:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 23rd 2007
     permalink
    Aniu spokojnie.. będzie dobrze!

    Ja mam kiblolandię i już nie wiem po czym hmmm piję herbatkę z miodem i cytrynką i piłam mleko z miodem wrrr
    Ogólnie czuję się bez zmian ... głowa boli, katar trzyma.... a Ja muszę do imprezki robić....
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeFeb 23rd 2007 zmieniony
     permalink
    Lady mi pomogło oscillococinum i taki drugie też homeopatyczne na gardło i inhalacja na katerek z olbasa, sól fizjologiczna do psikania do nosa i łóżeczko!

    Dzisiaj byłam u mojego gina dał mi skierowanie na echo pojechałam do szpitala i pani doc. hab. napisała mi na skierowaniu że moje pierwsze dziecko "nie ma wady serca jedynie otwor owalny który został stwierdzony w 1 miesiącu zycia co jest fizjologią. Przyczyną badania echa płodu może być brak ....(słowo niedoodczytania) serca na usg ale nie wada serca dziecka" Niewiele mi to mówi a raczej trochę mnie wkurzyła stwierdziła to nie rozmawiając wogole ze mną ale mam wizytę na 6 marca :) i tak stanęło na moim mimo że pani doc. hab. może być nieuprzejma-zobaczymy!
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 23rd 2007
     permalink
    Maguś spokojnie będzie i jest dobrze :)) widocznie nie ma nic niepokojącego jeśli nic nie mówiła :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 23rd 2007
     permalink
    Magg mam jeszcze pytanie co do sałatki jaką podałaś stronę wcześniej - cebulkę jak kroisz?? w kosteczkę czy inaczej hmmm bo nie wiem skąd mi się uwidziło, że ćwiartki w paseczki hahaha czy jak to tam nazwać!! no i oczywiście robisz ją w tym samym dniu co imprezka czy dzień wcześniej??
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeFeb 23rd 2007
     permalink
    cebulka w kostkę i trzeba sparzyć wrzątkiem na sitku, ja zazwyczaj robię tego samego dnia jakieś 3-4 godziny wcześniej bo jak poukładasz warstwy to dobrze jakby postała trochę w lodóece

    Co do tej pani doc. to co miała powiedzieć skoro badanie mam 6.03 a osobiście nawet słowa ze mną nie zamieniła! Tak jakby wydała osąd za wczasu!
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeFeb 23rd 2007
     permalink
    Magg ja jadę teraz we wtorek, normalnie tak się boje :sad:
    zobaczymy co nam powie pai profesor ...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 23rd 2007
     permalink
    mnie czeka USG 3D i też się boję odnośnie tego czy wszystko będzie OK! Maluszek zaczyna się udzielać i bardzo ale to bardzo się z tego cieszę! Przynajmniej w chorobie mam kogoś blisko siebie kto nie zrzędzi mi nad uchem :))

    Dziewczyny damy radę dla Naszych pociech............
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeFeb 23rd 2007
     permalink
    Lady niooooooo musimy a ja to podwójnie :bigsmile:
  1.  permalink
    Lady - USG genetyczne nie musi byc wykonywane w trójwymiarze. Najwazniejszych pomiarów lekarz i tak dokonuje w 2D. 3D to tak naprawdę bajer dla rodziców- ale prawie każda z nas się na to łapie, bo dzieciaczki wyglądają rewelacyjnie:)
  2.  permalink
    Tez mam wizytę i USG D 15 marca... I tez się jakoś boję...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 23rd 2007
     permalink
    Lady usg genetyczne to taka nazwa dla tego usg polowkowego co to sie miedzy 21 a 24tc robi :wink: ja 3d/4d nie bede miala i zadowolimy sie 2d, z Gabrycha tez takie mialam wiec o ile lekarz prowadzacy nie powie mi inaczej to wcale nie bede o tych trojwymiarach myslala, nasz wielki dzien juz we wtorek
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 23rd 2007
     permalink
    A w ogole to my dzisiaj mamy ciut nie swieto...Gabrysiatko tak sie rozbawilo u babci ze postanowila tam przenocowac!!! odkąd urodzila sie mala to dopiero 2 taki raz ze mamy wolna chate wiec trzeba to wykorzystac :wink: lece do meza hiihih
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 23rd 2007
     permalink
    oj kobiety! Pozazdroszczę Wam w tej chwili tej energii! Ja swoją muszę wydobywać bo katar jak to katar udziela sie z każdej strony! Dzisiaj zamiast spac 12 godzin jak codziennie :crazy: spałam niecałe 6 wrrr !

    Mam dużo roboty jeszcze w domku a dzisiaj goście popołudniu ... obym dała radę!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 24th 2007
     permalink
    a ja bede ambitnie dzisiaj pracowac. do 15 powinnam skonczyc i wpadnie pare grosikow coby pozwracac zaleglosci rodzicom. Ogolnie czuje sie swietnie - wczoraj caly dzien z mezem bo wiekszosc zajec poodwolywali wiec mielismy mase czasu dla siebie no i jakos sie podbudowalam psychicznie bo i z mala lepiej... mam nadzieje ze ten weekend naladuje moje akumulatory na kolejne 4 dni pracy i wrazen

    Lady 3mam kciuki za udana imprezke. Z tym katarem to kiepsko ale jak to mawia ciotka pigua - katar nieleczony trwa tydzien, leczony 7 dni. 3maj sie babolu :hugging:
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeFeb 24th 2007
     permalink
    Lady udanej imprezki! Babolu :bigsmile:
    --
  3.  permalink
    Lady- daj znac, czy sałatki smakowały :)
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeFeb 24th 2007
     permalink
    Droneczko gdzie taki katar Cię dopadł, czyżby na Śląsku było tak zimno ...
    Zdróweczka Kochana i udanej imprezy :wink:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 24th 2007 zmieniony
     permalink
    jedną z sałatek już próbowałam tę z pieczarkami - świetna jest i nawet jest jej sporo :) tylko pietryszka mi się klei do podniebienia! Chyba nie za drobniuteńko ją pokroiłam ( ale i tak by sie kleiła) Tę warstwową na razie trzymam w lodówce! świetnie te żółtko wygląda potarte hi hi hi kto by się spodziewał :))

    Jak nigdy odnośnie imprezy liczę, że goście szybko sobie pójdą! Katar dobija mnie!

    Zestaw środków zwalczających katar w moim wydaniu:
    - herbata z miodem z lipy i z cytrynką
    - herbata z sokiem z malin
    - szałwia ( awaryjnie będę płukała gardełko )
    - rutinoscorbin 2 tabletki rano dwie wieczorem
    - witamina C
    - syrop z cebuli z cukrem ( jacie jaki to niedobre łeeeeee - ale jak trzeba to spoko - wytrzymam )
    - kropelki OLBAS na dresiku wrrrr
    - woda morska do nosa
    - tantum verde od czasu do czasu - nie za często
    - w nocy nawilżacz w pomieszczeniu i nawilżacz do noska - woda morska :))

    Mam wielką tylko nadzieje, że to nie zaszkodzi dzieciątku!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 24th 2007
     permalink
    Izunia bo wyskoczyłam sobie z córą na miasto ubrana jak na wiosenną porę wrrr - stara baba ze mnie i głupia i mam nauczkę! Troszkę przemarzłam i tak to się skończyło jak widać....
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 24th 2007
     permalink
    PePsia Ja to kroję w cieniutkie plasterki wkładam do słoiczka i zasypuję cukrem. Odstawiam w ciepłe miejsce i czekam!
    Dzisiaj dla szybszego uzyskania soczku, już zasypaną cebulkę pogniotłam tłuczkiem a następnie zamknęłam słoiczek, wstawiłam go garnka z wodą i deliktanie gotowałam ot wisio.......
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeFeb 24th 2007
     permalink
    A nie zapomniałaś posolić i popieprzyć troszkę warstw?
    a zótko fajowo wygląda to fakt!
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 24th 2007
     permalink
    Magg tylko posoliłam i popieprzyłam warstwę cebuli :))
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeFeb 24th 2007
     permalink
    Zawsze można doprawić na talerzu!
    A tu niespodziewanie i umnie zkręciła się impreza szybko robię skrzydeła pieczone, ziemniaczki, śledzie w oleju i jakaś przegruzka no czasu mi za dużo nie dali :boogie:
    Do jutra!
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeFeb 24th 2007
     permalink
    Biedronka mnie też dopadło przeziębienie, byłam 2 dni na szkoleniu, a na sali było strasznie zimno. Zupełnie nie rozumiem , ktoś organizuje szkolenie a nawet warunków nie zapewni. Oczywiście drapanie w gardle i ciąganie nosem. Pani w aptece dała mi "homeogene" lek homeopatyczny na ból gardła i chrypkę, 60 tabletek do ssania cena 11 zł. Zobaczymy czy pomoże.
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeFeb 24th 2007
     permalink
    w gazetcie m jak mama jest artykuł jak wyleczyc sie z przeziebienia :)) fakt nie czytałam bo nie jestem chora ale przyda sie na pozniej :) jak ktos cos bedzie chcial wiedziec to mowic :)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 24th 2007
     permalink
    Zuza, bigos z pieczarek przypominał trochę leczo. Czy tak ma być? Jaka kiełbasa najlepiej się nadaje? Czy gotowe danie można zagęścić kwaśną śmietaną?
    Ogórki = czosnkowe Provitus - dla mnie te są najlepsze.
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeFeb 24th 2007
     permalink
    Amazonka , forma dowolna , chociaż ja nie dodawałam śmietany, jak Ci pasuje. Dodaję przecier i zostawiam do odparowania , ma być gęste, i lepiej żeby wybijała się masa niż sos. Ale oczywiście jak komu pasuje.Kiełbasę kupuję zwykłą, z takich wytapa się ładnie tłuszczyk. A w ogóle to smakował Ci ten bigos ?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 24th 2007
     permalink
    Tak, bardzo dobre, wybranek też zadowolony, choć zaskoczony połączeniem z ogórkiem. Przypominało mu fasolkę po bretońsku - nieco pikantne, bo dodałam ostrą paprykę.
    Podałam po paru minutach gotowania z koncentratem i przyprawami. Pieczarki były dobre - ugotowane, nie usmażone.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 25th 2007
     permalink
    a sałatki które Ja robiłam z przepisów od dziewczyn z pieczerkami i fetą oraz z tuńczykiem poszły jak burza ze stołu :))

    Zuza Ja nadal walczę z przeziębieniem... już nie wiem co robić aby móc spokojnie spać... w nocy zatyka mi nos i co chwilę papier toaletowy w ruchu pod kątem siąkania! już dwie rolki opanowałam wrrr! Jestem bezsilna! Biorę 2 razy dziennie po 2 tabletki rutinoscorbinu .... a rano dodatkowo witaminę C...

    Kręci w nosi, że szooook mam dość - jutro chyba zaliczę lekarza rodzinnego!! Nos czerwony i boli! i ciągle slinę przełykam bo gardło też się udziela :((

    Do jutra kobiety i dbajcie o siebie nie dając się żadnej grypi szczególnie jak jesteście w ciązy!!!
    •  
      CommentAuthorhimeko
    • CommentTimeFeb 25th 2007
     permalink
    Informacje dla Magg, trafiłam na ten artykuł przypadkiem, może na coś się przyda:
    Prenatalna diagnostyka wrodzonych wad serca - znaczenie echokardiografii płodowej http://www.forumginekologiczne.pl/txt/a,1828,3
    Tylko trzeba sobie tam założyć konto, pozdrawiam i oby wszystko było OK z maluszkiem.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 26th 2007
     permalink
    i znowu poniedziałek ...........
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 26th 2007
     permalink
    wiosna była wczoraj a dzisiaj znowu nie wiadomo co to za pogoda na śląsku!!
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeFeb 26th 2007
     permalink
    wiosna idzie - widziałam już wracające gęsi, krokusy, bazie , mlode listki, sikorki już mają gody i leszczyna pyli :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeFeb 26th 2007
     permalink
    a u mnie dzisiaj pada deszczyk - mama nadzieję że to zwiastun wiosny :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 26th 2007
     permalink
    Lily to gdzie Ty mieszkasz??
    U mnie pada deszcz....
    Skarbel Ja tez mam taką nadzieję


    Ktoś się pytał o przepis z cebulki na syropiek - podaję dodatkowy

    cebulę kroimy w plastry i układamy do słoika, przekładając warstwami miodu. można też wkroić czosnek. odstawiamy w ciemne miejsce, na drugi dzień syrop gotowy. pijemy 3 razy dziennie po 1 łyżce stołowej.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 26th 2007
     permalink
    wiecie co jestem oburzona!
    obserwuję codziennie na osiedlu biegającego psiaczka! biedaczek wystraszony podlatuje do ludzi i wącha w nadziei na odnalezienie swoich włascicieli! czasami skacze łapkami na samochód.... Ja się dowiedziałam od mojego M jego własciciele wzieli go z azylu ale z powodu jakiegoś tam problemu z nim jadąc do pracy wypuszczają go na cały dzionek na podwórko! Nie ma znaczenia dla nich, że jest zimno i sa a raczej były zza dnia temperatury minusowe! świetny pomysł na pozbycie się problemu! Mam wielką ochotę ich zgłosić hmmm tylko gdzie aby ich ukarali za takie traktowanie psiaczka!
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeFeb 26th 2007
     permalink
    najlepiej chyba zadzwonić do schroniska z którego go zabrali...
    - ja jestem z pozen - dziś nawet trochu słonka się pokazało u nas :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 26th 2007
     permalink
    a u nas pada snieg. mroz i slizgawica po diable... od dzisiaj chorujemy rodzinnie - corcia maz i ja... zesmy sie dorobili... ja mam zamiar probowac dzisiaj plukac gardlo woda z jodyna (na pol szklanki 5kropli jodyny) ponoc idealne przy anginie, trudno bede najwyzej kibelek przytulac ale sprobowc mam zamiar
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeFeb 26th 2007
     permalink
    Witajcie!
    Lili krokusy i bazie też wracają z ciepłych krajów? hihihiihihihihihi strasznie się uśmiałam bez obrazy!
    Himeko bardzo Ci dziękuję za nica nie omieszkam sprawdzić . Ja wierzę że będzie wszystko dobrze!
    Ledy jak imprezka sałatka smakowała?

    Dfzisiaj zaliczyłam fryzjera i od razu mi wiosenniej choć za oknami sypie śnieg!
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 26th 2007
     permalink
    Magg jak pisałam wcześniej sałatki się sprawdziły i ta pieczarkowa z fetą i ta warstwowa z tuńczykiem! Zniknęła w całkości i nie zostało nic a nic a i kobiety upomniały się o przepisy więc musiałam im podrukować :))

    Aniu Ja tam wolę szałwią płukać gardełko albo wodą z solą!

    U mnie dzisiaj mniej siąkania w papier - mam nadzieję, że choroba zaczyna się cofać! :))

    Co do wiosny niestesty nie moge tego samego powiedzieć czy też napisać co Lilly! Zimno i deszczowo i nic nie chce przylatywać :))
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.