Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    tak mamy juz wszystko co potrzebne zeby zaczac,tylko ze nas tam nie ma:) ale brat dostał wszytskie upowaznienia,jest kierownik budowy wiec tylko szukamy firmy i jedziemy z koksem nawet zima ,musielismy tez napisac pismo do Urzedu Miasta o zniesienie kary i ozobowiazanie sie do wybudowania w całosci domu w ciagu dwóch lat.A Wy jak tam? my na jedno pozwolenie czekalismy 2 mce paranoja tylko nie pamietam skad ale wiem ze taki mieli czas i go wykorzystali maksymalnie
    --
  2.  permalink
    a no i za kredytem musimy sie rozejrzec,jak moge zapytac w jakim banku macie?
    --
  3.  permalink
    Nam sie dopiero projekt rysuje :(My strasznie długo czekaliśmy na warunki zabudowy. Wiem,że na pozwolenie tez ze 2 miesiące- ale my chcielibyśmy zacząc w marcu.
    A jakim systemem bedziecie budowali? Gospodarczym czy chcecie wziąc 1 firmę od wszystkiego?
  4.  permalink
    My mamy w multibanku w CHF
  5.  permalink
    Aga nie wiem -byle taniej było ,to juz M ma zaplanowane ale jak nie wiem .my najpóźniej w marcu musimy zaczac bo do gwiazdki chcemy mieszkac.nie wiem ile na kredyt bedziemy czekac i czy dostaniemy ,oby bo mamy tylko swoich oszczednosci co na stan surowy
    --
  6.  permalink
    Ciasteczko- to i tak macie sporo oszczędności :) Przeglądaj sobie juz teraz oferty banków i przeczytaj ich regulaminy- przezde wszystkim to, czy akceptują dochody z pracy za granicą.
  7.  permalink
    no działka jest nasza i mamy na stan surowy ale przeciez nie mozemy sie wypstrykac ze wszystkiego co mamy bo cos odłozone musi byc-mozemy jeszcze auto sprzedac kuoic mniejsze,i tak tylko ja nim jezdze .obawiam sie ze te oszczednosci pójda tez na kaucje bo w jakims banku nam powiedzieli ze chca 30 tys kaucji za kredtyd ale to było juz jakis czas temu.moze w innym zażadaja wiecej-no nic poczytam moze jakis wybierzemy bo ze wziasc musimy to pewne
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 2nd 2008
     permalink
    budujcie budujcie jak za pare lat mi wpadnie do glowy zeby tez cos postawic to bede wiedziala do kogo uderzac po rady :))
  8.  permalink
    Aniu fajnie jest wiedziec ze zaraz powstanie Twój dom ale to latanie za wszystkim to jest tragedia-najgorsze jest to ze sporo kasy trzeba wydac na sam projekt i pozwolenia a dopiero potem mozesz wziasc kredyt.
    my odkładamy z wypłaty M duża czesc i to co nie musimy to nie kupujemy,staramy sie zaoszczedzic jak najwiecej bo nie wiadomo jak z praca bedzie,narazie ma umowe do stycznia,miejmy nadzieje ze mu przedłuza,
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 2nd 2008
     permalink
    ja na razie mysle jedynie o splacie obecnego mieszkania i dopiero jak mi sie kredyt skonczy to zaczne myslec co dalej.
    dzialke mamy ale kiepsko tam z wymiarami wiec moze byc roznie. ostatnio sasiedzi ktorzy maja dzialke obok mowili ze buduja sie poza miastem i ten dom beda sprzedawali (pol blizniaka) wiec pewnie wezmiemy pod uwage kupno tego domu zeby miec duzo miejsca przed domem. wiadomo wolalabym dom wlasnego projektu i wymarzony ale jak sie okaze ze nie ma szans na budowe na naszej dzialce to bedziemy kombinowali z zakupem tamtego
  9.  permalink
    Aga nie wiem ale 200 tys chyba starczy bo nasz projektant powiedział ze lepiej od razu wiecej niz dobierac,ale ja nie mam jeszcze kosztorysu wiec nie wiem ile dostaniemy.Boje sie ze to nie starczy bo dom ma 180 mkw wiec mozemy go niewyposazyc do konca .Pytalismy znajomych co sie budowali i juz mieszkaja-dom 150 mkw wyszedł ich 220 tys z całym wyposazeniem ale mówili ze wszedzie szukali zeby było tanio
    btw facet na naszej działce budowal dom na sprzedaz z badziewnych materiałów zeby było taniej i mu sie pietro zawaliło:shocked:
    --
  10.  permalink
    Nasz też ma 180 m. Też się boję,że kasy nie starczy- no ale przyjdzie czas będzie rada.

    Lece do domku.Pa
  11.  permalink
    A ja jeszcze godznkę w pracy i mogę leciec na siłownię:)
    -- http://cudmania.blox.pl/html
  12.  permalink
    a ja po spacerku zjadłąm bounty mmm jak ja je uwielbiam a teraz to sciemniamy oboje zeby wieczór zlecial
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeDec 2nd 2008
     permalink
    ja tez w domku,palimy w kominku z VEVE,myslalam,ze bedzie dotykac i latac do kominka,ale raz dotknela i krzyknela i teraz wie ,ze goracy..
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 2nd 2008
     permalink
    Witajcie kobiety :))

    widzę, że piszecie i piszecie :))

    Ewa w polsce nie ma źle z pracą - jest, kwestia tyko umiejętnego jej poszukania...
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeDec 2nd 2008
     permalink
    LADY ,ja pisalam o sytuacji tutaj,gdzie mieszkam.W Polsce ,to normalne,ze prace znalazlabym latwiej,tym bardziej,ze jestem z Krakowa...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 2nd 2008
     permalink
    wiecie co mnie przeraża, że wcześniejsza recepcjonistka się rozwiodła, obecnie dwie w tym roku się rozwiodły i jak mi to mówiły to tylko spojrzały na mnie wymownym wzrokiem :)))) Przemilczałam temat.

    W tej pracy najciekawszy jest jej czas... niby system zmianowy czyli od 7 do 15 ale i tak podobno godzina albo dwie w nadgodzinach to norma, czy też od 13 do 21 - wychodzi się znacznie później - taki urok tej pracy niestety!

    Mój M się buntuje codziennie i warczy na mnie jak nie wiem co. Dzisiaj z mamą ustaliłam, ,że przepracuję ten miesiąc a potem się zobaczy co i jak dalej...z pewnością jeśli padnie oferta z biura rachunkowego gdzie miałam półroczną praktykę to skorzystam z oferty :))
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeDec 2nd 2008
     permalink
    LADY ,wiesz ja chcialabym znalezc cos na pòl etatu,bo nie chce byc gosciem w domu...
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeDec 2nd 2008
     permalink
    albo tylko na lato w hotelu a zima siedziec w domu...
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeDec 2nd 2008
     permalink
    jak pracowalam w restauracji,to kobitki pracowaly po 10 12 godzin ,jak trzeba bylo i tez malzenstwa z latami porozpadaly sie...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 2nd 2008
     permalink
    Lady ale te nadgodziny chociaz platne???

    u mnie w miescie z praca jest duzy problem. ciezko znalezc cos rozsadnego nawet przy wyzszym wyksztalceniu. w sklepach wyzysk bo placa po 800zl za 10godz dziennie i 6dni w tyg platne, no ale jak sie szuka nianki to nawet pani na emeryturze spiewa 700zl za 5h dziennie i za mniej nie chce przyjsc bo "sie nie oplaci"
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeDec 2nd 2008
     permalink
    Moja siostra ,jest po turystyce miedzynarodowej,jako pilotka ,dostsawala malo,jako recepcionistka tez,zeby sie troche dorobic musiala jechac do ISLANDIII...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 2nd 2008
     permalink
    no właśnie dzisiaj kiedy byłam z jedną z dziewczyn przeprowadzać rozmowę z klientem, która u nich ma nazwę SERVICE FOLLOW-UP wydusiłam troszkę informacji od dziewczyny. Na dzień dobry wiem, że Ja krzyknęłam o połowę mniej kwoty tego co ona powiedziała he he he, niby po 3 miesiącach miała mieć podniesioną stawkę ( tak samo jak Ja uzgadniałam z prezesem ) + premie miesięczne ale jak się okazało pierwszą premię wywalczyła sobie po 9 miesiącach i to poprzez nadgodziny a po drugie nie podnieśli jej stawki! Jestem ciekawa jak wytrwam tyle jak to będzie w odniesieniu do mojej osoby :) już się z tego śmieję na maksa :)

    Zatem Ania nadgodziny płatne jak się okazuje chyba ale po ich wywalczeniu i niestety nikt nie pisze czy siedzi nadgodziny czy też nie.... listę płac się podpisuje od np 7 do 15 rano :)

    Dziewczyna wywalczyła bo w pewnym momencie zaczęła listę podpisywać wraz z godziną wyjścia... ale musiała niestety tłumaczyć się nieźle prezesom i dyrektorem i kadrowej dlaczego tak pisała!
  13.  permalink
    Lady - postaraj się widzieć największy plus swojej pracy- WYSZŁAŚ DO LUDZI!
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeDec 2nd 2008
     permalink
    my juz wykapane ,VEVE bryka z M A ja klikam...
  14.  permalink
    Ale mam stresa, zalogowałam się na moje konto, robiłam przelew, i po autoryzacji zanim jeszcze "dostałam" potwierdzenie, wszystko sie jakby zawiesiło, a teraz nie da się otworzyć strony banku, nie wiem, co jest grane, ale coraz bardziej się denerwuję, czy któraś z Was ma konto w KB, i mogłaby sprawdzić, czy strona działa?
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeDec 2nd 2008
     permalink
    oj nie pomoge,bo nie mam...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 2nd 2008
     permalink
    Sheh dzisaij jak bylam na stornie to tez mi sie zwiesilo. teraz zalogowalam sie i wczytalo chociaz chwile to trwalo

    ja spadam do ksiazki. wracam do porzuconego przez egzamin przed kiloma tyg. Cobena

    spokojnej nocy
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 2nd 2008
     permalink
    aga i cholera mam o dziwo jak nigdy związany język w pracy do klientów.... wrrr ale mnie przez ten długi czas poblokowało ... wrrr

    dzisiaj dostałam wydruk standardów obsługi klienta w serwisach sieci dealerskiej dcap hmmm ciekawie napisane ale będzie mi na tę chwilę jeszcze ciężko to wdrożyć....
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 2nd 2008
     permalink
    czy ma któraś z was jakiś kalkulator do wyliczania składek czyli coś na bazie listy płac ???
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeDec 2nd 2008
     permalink
    Może tutaj znajdziesz coś http://www.infor.pl/kalkulatory.html


    Miłego wieczora.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 2nd 2008
     permalink
    POLSKA LISTA PŁAC - ile kto zarabia i gdzie.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 2nd 2008
     permalink
    NR dziękuje...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 2nd 2008
     permalink
    Dziewczyny działa Wam gg?? nie mogę się coś zalogować :/
    --
  15.  permalink
    Mi działa, ale mojemu chłopakowi nie, nie umie się zalogować
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 2nd 2008
     permalink
    już mam - coś musiało sie dziać bo kilku osobą nie działało :/
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 3rd 2008
     permalink
    witajcie porannie
    wlasnie odpalilam liste plac zlinkowana przez Lady i patrze sobie jakie rozbieznosci sa w cenach opiekunek... jeszcze nie doszlam do zarobkow nauczycielskich ale tez mnie to baaardzo interesuje

    milego dnia
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeDec 3rd 2008
     permalink
    Witam i ja z kawą!:bigsmile:
    --
  16.  permalink
    czesc wszystkim
    cos ostatnio jestem nieewyspana,dzisiaj musze isc do Centrum wiec nie ma co sie kłasc tylko ttrzeba sie ogarniac.a tak mi sie nie chce jak nigdy bo wiem ze piotrus bedzie mi szopki w sklepie odstawiał
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeDec 3rd 2008
     permalink
    muszę poszukać urzędników - tylko kurcze słabo chodzi ta strona!:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeDec 3rd 2008
     permalink
    cześć ciacho - nie przewiduj czarnego scenariusza - a może syn cie zaskoczy!?:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeDec 3rd 2008
     permalink
    witam i ja środowo
    Lady mam nadzieje że wszystko się ułozy i nie będzie tak źle jak to się wczoraj zarysowało
    Ciacho i Aga zazdroszcze Wam w tym pozytywnym znaczeniu, bo u mnie cięzko z jakimkolwiek kredytem,mieszkaniem i co za tym idzie drugim dzieckiem bo mąż wychodzi z założenia ze lepiej jedno i żeby miało wszystko niż dwójka i bieda.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 3rd 2008
     permalink
    Witajcie na kawie
    Nie wyspałam się - to była jakoś dłuuuuga noc
    Miłego dnia :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 3rd 2008 zmieniony
     permalink
    we wroclawiu na zmywaku zarabia sie wiecej niz nauczyciel mianowany z mgr w szkole :|

    edit - wg tego co napisali wyglada na to ze jak zrobie dyplomowanego i bede miala % za wysluge wychowawstwo dodatek motywacyjny i kilka nadgrodzin to za jakies 5lat moge zarabiac tysiac zl wiecej :)
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeDec 3rd 2008
     permalink
    Witam w środę

    U mnie się niestety nie zaczyna fajnie.
    Zaraz pędzimy do lekarza, bo dziecko jak piecyk :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 3rd 2008
     permalink
    o kurcze, mam nadzieje ze to nic powaznego. daj znac jak wrocicie
  17.  permalink
    kurcze NR zdrowia dla Cyrylka
    no a mój Pietruszek pare razy słysze ze zakaszlał=dam mu drosetux na wszelki wypadek zeby mi go nie rozlozyło
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeDec 3rd 2008
     permalink
    MYCHA ja i M ,tez myslimy jak twòj M...
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeDec 3rd 2008
     permalink
    Ewa a jak tak bardzo marzę o drugim dziecku ale wierze w to że się kiedyś uda.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.