Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 12th 2008
     permalink
    Ewa to chyba zalezy jakie. ja w naszej ksiegarni kupowalam prezenty gwiadkowe po tyle samo co sa na merlinie i w innych ksiegarniach internetowych. jedynie na allegro bylo po 1.50 taniej ale to i tak sie nie opyla
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeDec 12th 2008
     permalink
    no to poczekam ,do lata ,siostra w takim razie jej przywiezie...jakos lepiej mi czytac ,po polsku niz po wlosku...
  1.  permalink
    Mi się wydaje,że jezeli jest różnica- to naprawde niewielka. Zreszta ja wolę kupować ksiazki w ksiegarni- muszę sobie pooglądac i podotykac, bo wiele jest niestety koszmarnych.


    A tak w ogóle to chyba warto kupowac dzieciakom książki od najmłodszych lat...Dziś przeczytałam w cv - OPSŁUGA KĄPUTERA
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeDec 12th 2008
     permalink
    moze jakas kumpela pojedzie wczesniej ,to cois mi podrzuci...
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeDec 12th 2008
     permalink
    no VEVE ,LUBI ksiazeczki,ale te polskie,to juz zna,wloskich jej nie brakuje...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 12th 2008
     permalink
    Aga :shocked::shocked::shocked:
    no juz nic mnie chyba nie zdziwi... sa typy ktore pisza ałtobós przeciez :devil:

    Ewa a przesylka z polski do wloch jest droga? ja wysylam siostrzycy ksiazki do stanow czasami i jeszcze wiecej nzi 10zl nie placilam
  2.  permalink
    HEHEHE-no fakt. Az oczy bolą
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeDec 12th 2008
     permalink
    były kolega z pracy napisał kiedyś na segregatorze firmy " restałracja xxx" - i uczniem to on juz dawno nie był ;)
  3.  permalink
    jemma- o tym "kąputerze " to tez nie napisał uczeń, tylko osoba starająca sie o przyjęcie do pracy :/ Wiesz- ja nie jestem nauczycielką :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 12th 2008
     permalink
    Mój brat jest dyslektykiem i miał m.in opis gg gdzie pisało "rzycie" :P takie błędy to dla niego chleb powszedni - chłopak dużo czytał od zawsze, no po prostu ortografia mu nie wchodzi do łba i już. Ale za to mam z kogo łacha podrzeć hihihi a on się wścieka. Czasami jak z nim piszę na gg to potem przeds napisaniem zwykłego wyrazu 3x sie zastanawiam jak się go pisze bo głupieje przy nim (moim bracie)
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeDec 12th 2008
     permalink
    ANIA nie wiem,bo do tej pory zawsze ktos mnie odwiedzal,wiec wszystko mialam z PL, siostra i mama ,wybieraja sie dopiero w maju,wiec szperam po necie i patrze na ksiazeczki,ale chyba kumpela w styczniu bedzie jechac,to jakies bajki mi przywiezie...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 12th 2008
     permalink
    Ja już mówię dobranoc - skończyła się bajka i smarkacze idą spać :)
    --
  4.  permalink
    And- mój syn jest dyslektykiem. Niestety- taką łatkę czesto przypina się zwykłym nieukom. Z doświadczenia z młodym wiem, że dys...... to nie przywileje, ale cięzka praca nad zapamiętaniem zasad ! Poza tym przeciez wszelkie dys...nie objawiają się tylko robieniem błędów ort - to maaaasa różnych objawów i przypadłosci.
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeDec 12th 2008
     permalink
    No tak, "w cv" - znowu lecę z postami " po łepkach " , wybacz Aga ;)
  5.  permalink
    Wybaczam :D
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeDec 12th 2008
     permalink
    no patrzylam 13 zl ,ale tez zalezy ,od wagi a ksiazki ciezkie,wiec w sumie chyba drogo wychodzi...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 12th 2008
     permalink
    Ewa ja za wysylke ksiazki 300stronnicowej place ok 6zl do USA wiec moim zdaniem dosc tanio zwlaszcza ze w polskiej ksiegarni u nich ta ksiazka kosztuje 4x tyle co w PL

    Aga popieram z tymi DYS... ze mega czesto jest to przykrywka olewactwa i wygody rodzicow....
    chociaz znam chlopca ktory mial wszystkie mozliwe DYS wlacznie z jakas dziwna matematyczna. super zdolny chlopak, wszystkie regulki zasady znal ale jak przyszlo cos napisac to ledwo czlowiek rozszyfrowywal. nie dosc ze charakter pisma nieczytelny wiec pisal drukowanymi to jeszcze przestawial kolejnosc literek i blad na bledzie... no ale jakims cudem byl laureatem konkursu jez. angielskiego najpierw w gimnazjum a pozniej laureatem olimiady w liceum. lebski facio z niego
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeDec 12th 2008 zmieniony
     permalink
    Ja na pewno mam jakąś odmiane dys.... Robię błędy i jest nawet kilka takich wyrazów, których muszę za KAŻDYM razem sprawdzać pisaownię: żadać, rzadko, wszelkie razem czy osobno ... Z resztą ja mam ewidentnie ścisły umysł i tak sie jakoś zawsze usprawiedliwiam ;)
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeDec 12th 2008
     permalink
    kobitki ,ide pod prysznic,M skonany spi z VEVE...
  6.  permalink
    Jemma- ja tez nie raz zastanawiam się nad pisownią jakiegos wyrazu. Ale wiesz- mi raczej chodzi o takie (za przeproszeniem) oczojebne błędy- typu curka, lekaż itp

    Aniu- mój Michał zna wszystkie regułki na pamięc. Co z tego,jezeli nie umie ich zastosowac :(
  7.  permalink
    wiecie ja mam dzisiaj jakis wkurzajacy dzien-najpierw sie denerwowwałam tym siniakiem małego a teraz...dostalismy linka do zdjec weselnych siostry M.z 800 prawie zdjec my jestesmy na jednym i to niebardzo udane a Piotrus tez az na 1.troche sie rozczarowałam bo innych dzieciaków pełno a nas jakby ominieto.nawet mi sie przykro zrobiło ..ale M mi juz troche poprawił humor obiecał ze jak wrócimy to za to pójdziemy sobi eporobic do fotografa jakies fajne zdjecia i bedziemy mieli tyle ile chcemy.on był swiadkiem i liczył ze gdzies tam sie zobaczy a tu zonk.:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 12th 2008
     permalink
    zwlaszcza pisane na komputerze... od czego jest sprawdzanie pisowni???
    w wordzie przeciez mozna wlaczyc i po problemie. baaa nawet mozilla ff takowa opcje oferuje :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 12th 2008
     permalink
    AniaM: zasady znal ale jak przyszlo cos napisac to ledwo czlowiek rozszyfrowywal. nie dosc ze charakter pisma nieczytelny wiec pisal drukowanymi to jeszcze przestawial kolejnosc literek i blad na bledzie
    hehe to niczym mój braciszek. Aga on ma nie tylko to "dys..." ale całe życie :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeDec 12th 2008 zmieniony
     permalink
    Jak miałam ff w wersji pl to z tej opcji korzystałam , teraz muszę liczyć na szczęście ;)
    Ciacho nie przejmuj się, fotograf może nie wiedziec kto jest wazny ;)
  8.  permalink
    Ciasteczko - no co zrobić. Trudno się mówi.
    A na siniaki ja mam swój sposób - smaruję białkiem z jajka. Zawsze jest zimne( jajo z lodówki) i jak zastyga na czole to tworzy się taka jakby skorupka i siniec sie nie rozlewa.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 12th 2008
     permalink
    Aga jak to co z tego - przynajmniej sie dzieciak stara!!! ja w szkole spotykam 95% olewaczy i wiekszosc rodzicow tez ma zasade "no przeciez ma papier"


    Ciacho nie ma swiadkach na zdjeciach??? eee no to faktycznie zonk. a foty robil profesjonalny fotograf czy rodzina po prsotu stzrelala gdzie popadlo??
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 12th 2008
     permalink
    inny sposob na siniaki nawet te pozno zauwazone to oklad z fusow herbacianych tyle ze ja go stosowalam u Gaby dopiero jak miala ze 3 lata bo wczesniej sie nie dalo. przy Krzysiu uzywam masci SINIAK. kosztuje ok 6zl i po 3 aplikacjach ladnie blednie


    Jemma a jaka masz teraz przegladarke?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 12th 2008
     permalink
    Wydano podsumowanie osiągnięć Wydziału Stomatologicznego, które składało się głównie ze spisu publikacji. Na jednym z etapów przygotowania do druku okazało się, że dr wpisała pracę pt. "Ocean próchnicy.." zamiast "Ocena próchnicy..".
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeDec 12th 2008
     permalink
    ff ale wersję nie "spolszczoną"
  9.  permalink
    własnie dziewczyny ja bym zrozumiała jakby fotograf nas nie znal,ale na tych zjeciach jest przewaznie rodzina panny młodej czyli nasza bo to fotograf który jest od naszego wesele zamawiany na kazda impreze .No włąsnie dziwne z tym swiadkiem bo jest az na jednym zdjeciu w kosciele a potem to gdzies tam daleko jakies plecy widac i takie tam-aaa no i nie wspomniałam -nie ma mnie na zdjeciu grupowym bo robili jak byłam na chwile w pokoju hotelowym.obiecał dokleic mnie a jednak nie ma.dał ciała ten fotograf nie ma co.
    i nie chodzi o to ze mi zalezało zeby "byc" na zdjeciach ale o to ze wszyscy sobie zamwiaja teraz bo pełno dzieciaków i siebie znajuja na nich a nas tak jakby nie było
    --
  10.  permalink
    Aniu- u nas dzieciak nie dostanie zaswiadczenia z poradni jezeli nie zna zasad. A czy mój młody się stara? Hmmm... no ... jakby Ci tu powiedzieć... w pewnych sprawach nie ma innej możliwosci bo matka-zołza stoi nad nim ;)


    A dziś właśnie się niexle wkurw....... na jego nauczycielkę angielskiego. Jakas nowa dziumdzia przyszła i rzuca na kazdej lekcji tekstem" jak ci się nie podoba to powiedz matce, niech cię wypisze z angielskiego". Na nic moje tłumaczenia,że się nie da wypisać z anglika, bo to taki sam przedmiot jak matma czy polski... Michał mnie molestuje i wciąż słyszę " mamo- wypisz mnie. pani powiedziała,że można" :devil:
  11.  permalink
    co do siniaka-wygladał strasznie jak sobie nabił-od razu wyszła tak afioletowa krecha-ale altacetem zadziałałam i tez taka sie powłoczka zrobiła i teraz ma ale juz o wiele mniejszy ,ma tylko sina kreske ale juz nie ma zadnego guza.ale ta masc kupie SINIAK juz nie raz o niej słyszałam wiec nabede bo teraz to sie pewnie dopiero zaczna siniaki i guzy
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 12th 2008
     permalink
    Aga to idz do loli i powiedz ze niech sie z przepisami najpierw zapozna. zreszta co to za tekst "jak ci sie nie podoba" gooosh nie znosze takich franc :| uwazam ze nauczyciele bez powolania nie powinni byc dopuszczani to wykonywania zawodu albo po okresie testowym byc wykopywani ze szkoly


    Ciacho olej zdjecia... zreszta pociecha taka ze cie przynajmniej nie odetna bo wiesz z rodzina to na obrazku najlepiej i to koniecznie w srodku :wink:
  12.  permalink
    Ja coraz częściej mam wrażenie,że nauczyciele nie lubia dzieci :cry:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 12th 2008
     permalink
    no niestety sa tacy, ja mimo trudnychp rzypadkow dalej lubie moich uczniow i po trosze nie moge sie doczekac powrotu do szkoly :)

    aaaa dzisiaj sie na plotach dowiedzialam ze nauczycielka jednej z podmiejskich szkol zwiazala sie ze swoim uczniem. jest miedzy nimi 11lat roznicy. kurcze ona 36 on 25 jak dla mnie roznica pioronujaca no i kicha troche tak z wlasnym wychowankiem :confused:
  13.  permalink
    No milosc nie wybiera :)

    Ja chyba juz spadam. Cos mi głowa ciąży. To był cięzki tydzien. Dobranoc
  14.  permalink
    wiecie co a mój brat przynosił ze szkoły gorsze teksty od nauczycieli:/
    a co do zdjec-olewam masz racje Aniu ,zrobimy sobie nowe jakies fajne we trójke i tez na nich nikogo nie bedzie-fakt troche sie wykosztujemy ale ja moge to wziasc na siebie jako prezent na roczek dla dziecka-taka pamiatka
    ide spac bo M mnie goni juz
    --
  15.  permalink
    Wpadam do Was na chwilkę, poczytałam po łebkach, bo mam tylko moment przerwy od pisania pracy licencjackiej; po tym jak sformatowałam ją wg rad kolegi z roku dziwnie się skurczyła i musze przyspieszyć z pisaniem:D
    A propos siniaków - mam teraz pięknego na udzie, nie wiem kiedy go nabiłam, już drugi tydzień mi się panoszy na nodze, średnicę ma tak na oko 6cm, zmienił już barwę z fioletowego na żółty, na szczęscie w mini nie mam zwyczaju chodzić, więc nikt prócz rodzinki go nie może podziwiac:D
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeDec 13th 2008
     permalink
    dobranoc :p
    --
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeDec 13th 2008 zmieniony
     permalink
    Dybry
    Co do pisowni to Jakub zna regułki a to jak pisze to :shocked: nawet przepisując tekst robi takie bycole jak nie wiem
    Jemma ja wiem że psycholog ale nie wiedzieć czemu najpierw pani psychiatra musi stwierdzić co mu jest ewentualnie dać leki żeby pani psycholog zaczęła cokolwiek a terminy do psychologa to też ze 3 miechy między jednym a drugim, jak będę z nim u lekarza to podpytam może ma namiary na kogoś kto przyjmuje częściej. W szpitalu nie chce zamykać bo wiem, że wtedy po wyjściu moje dziecko by całkiem straciło chęć bo go zamknęłam, nauczanie indywidualne to tak jak piszesz ale musze na razie poczekac, pogrzebię w necie może tak jak wyszukałam tego psychiatrę to może i psychologa znajdę.

    Mój Jakub nie lubi swojej pani od anglika bo mu mówi że"ma w dupie owsiki skoro nie potrafi całkiem spokojnie siedzieć" nic że we wszystkich szkolnych papierach napisane i zaświadczenia i młody uważa, ze pani nie ma prawa mu ubliżać

    No i Hubcio wstał nie da popisać, zakupiłam wczoraj 4 ksiązki więc zajęcie będzie.
    Miłej soboty
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 13th 2008
     permalink
    jestem i ja sobotnio
    mezu w pracy ale tylko do 14tej wiec nie zupelnie to bedzie dzien jak co dzien. R. mowil ze jak wroci z roboty to pomyje okna wiec zaraz posciagam firanki, najgorzej bedzie zlozyc z Gabrysia ta 10metrowa ale moze jakos poredzimy. w planach mam jeszcze upranie dywanu z duzego pokoju, dywanika od Gaby i chodniko-wykladziny z przedpokoju. ciekawe czy Krzysko pozwoli na te manewry bez zanurzania sie w misce z woda :P
    no a na razie to jakos reanimowac sie musze - czytalam do po 4tej a o 7:30 pobudka :devil:
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeDec 13th 2008
     permalink
    Ania oj ja wczoraj zaczęłam czytanie ale zmęczenie wzięło góre, ale dziś to ciekawe jak długo będę siedziała wieczorem.
    Ja zaraz sie powoli będę szykować na wigilię w abecadle, lenia mam ale fajnie tak się spotkać z dziewczynami i ich brzdącami
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 13th 2008
     permalink
    Hoga a co czytasz?? ja tak zakreconej ksiazki jak Niewinny-Cobena to jeszcze nie czytalam
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeDec 13th 2008
     permalink
    czesc,ja tez jestem na chwile,gotuje kalafior i spadamy na basen,jakj zwylke M nie chce isc,bo zimno 10 stopni eeee ...jak VEVE podrosnie,to bede sama chodzic...
  16.  permalink
    czesc sobotnio
    M w pracy i nie wiem jak długo a my jemy sniadanie,dziecko pospac nie dało niestety ale wczoraj wczesnie padł
    Aniu podziwiam Cie ze tak długo dałas rade czytac ,ja bym padła ze zmeczenia
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 13th 2008
     permalink
    Dziewczyny miłej soboty!
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeDec 13th 2008
     permalink
    dobry dzień ;)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 13th 2008
     permalink
    Magg oczywiście we wtorek będę trzymała kciuki - fajnie! Niech się uda :D
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeDec 13th 2008
     permalink
    Ania mam dwie kolejne części Eragorna , Jane austin"rozważna i romantyczna" i Sandry Brown"Rykoszet"
    Cobena nie czytałam i zobaczę może jako subskrypcję kolejną sobie zamówię bo w świecie książki jest
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 13th 2008
     permalink
    no to jeszcze tylko 1 dywan mi do uprania zostal ale to juz wieczorowa pora bo przy Krzysiu nie bardzawo idzie robota. zawziecie chce pomagac i mi piane z miski wywala :P

    dziewczyny mam pytanie - czy zapalenie pluc jest zarazliwe? dwa razy dziennie chodze do sasiadki pomagac jej przy przekaldaniu chorej starszej mamy no i teraz przypaletalo sie do starowinki zap. pluc i sie zastanawiam czy jakis pradkow do domu nie przeniose. wpadlam i sie od razu wyszorowalam i koszulke zdjelam ale wiadomo ze to moze byc malo bo w powietrzu przelazi.. odmowic nie odmowie ale mam nadzieje ze niczego tez nie przytargam.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.