Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeDec 17th 2008 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny mam problemik- przepraszm, że tutaj, ale tutaj najwięcej z was zagląda:
    Oliwkę coś wysypało, ale od poczatku:
    Ta wysypka po trzydniówce zaczęla sie ok. środy/czwartku i zaczęla znikać piątek/sobota.
    Niestety w niedziele zauważyłam kilka dziwnych plamek-krostek typu wysypka pokarmowa na nóżkach (po 3-dniówce nie miala na nóżkach), tej wysypki zrobilo sie więcej w poniedzialaek, doszły obsypane raczki, a dzisiaj troszke widoczne na twarzy. To jest taka wysypka jaką miala Oliwka po mleku Bebiko jak była malutka i okazało się, że to skaza białkowa.
    W sumie nie wiem od czego to może być???
    W sobotę lub niedzielę zaczęłam podawac jej Vibovit waniliowy - czy to może być od tego???
    Pozatym nic nowego nie dostała, chociaz nie pamietam czy jadała już kaszke - owoce leśne z Bobovity.
    No i ten Lacidofil podaję od niedzieli, bo Lakcid mi sie skończył, ale przecież od tego nie jest możliwe uczulenie???
    Kurcze nie wiem co robić, czy to może być różyczka lub inna choroba??? Poczekać do jutra???
    Wczoraj odstawiłam Vibovit i ta kaszkę i podałam Fenistil w kropelkach.
    A może lepiej zadzwonć i zarejestrować małą do pediatry????
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 17th 2008
     permalink
    Iwa ale to sa plamki? krostki? czy co? ją to swędzi czy raczej nie zauważa tego?
    u nas jest wysyp ospy znowu w szkole/ przedszkolu
    --
  1.  permalink
    Iwa dziwna sprawa z ta wysypka,moze faktycznie to uczulenie jej wyskoczyło ale jak Cie niepokoi to co szkodzi pokazac te krostki pediatrze?
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeDec 17th 2008
     permalink
    AND - to chyba jej nie swędzi, bo mała nie drapie się i nie zauważa tego.
    Krostki to nie sa raczej takie malutkie plameczki delikatnie podniesione, nie jest gładka skórka.
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeDec 17th 2008
     permalink
    A jeżeli to uczulenie to ile dni może potrwać i co jeszcze moge jej podać???
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 17th 2008
     permalink
    IWA hmm, też pomyślałam o ospie lub skazie ... Ale z skazą miałyście przecież spokój już.
    No właśnie, napisz czy Oliwia się drapie i czy ma temperaturę?
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 17th 2008
     permalink
    Już doczytała, że odpowiedziałaś.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 17th 2008
     permalink
    Kurcze wiesz gdyby to u mnie się teraz pojawiło, to na bank miało by to związek z szczepieniem (Priorix) bo właśnie dr uprzedzała mnie o wysypce ... Sama nie wiem - kurcze poczekałabym może do jutra, jeśli to by się nasiliło to wtedy do lekarza.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 17th 2008
     permalink
    Iwa zawsze możesz zastosować sposób AniM - posmarować rozrobionym wapnem - nie zaszkodzi a pomoże nawet jeśli to zmiany chorobowe a nie uczuleniowe. Chyba też poczekała bym do jutra
    (też pomyślałam w pierwszej chwili o ospie)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeDec 17th 2008
     permalink
    śpiąco mi...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 17th 2008
     permalink
    ja juz po spacerach. troche zdenerwowana jestem i mnie nosi bo nie znsoze czekac a mama sie nie odzywa :((

    Sheh a to wyplata za grudzien czy zalegaja jeszcze za listopad? bo jak za grudzien to bym zrozumiala ale jesli listopadowa to im nie popusc

    Iwa moj sposob ze smarowaniem wapnem powinien zadzialac przynajmniej miejscowo. no i zadnych kosmetykow. nawet do kapieli czysta woda i myslo zeby dodatkowo nie podrazniac
  2.  permalink
    Aniu, za listopad, tyle, ze oni w ogóle nie wiedza co to jest myślenie o przyszłosci, no i nie maja kasy, czekają az z nieba spadnie,a mnie już coś bierze wrrr, podjęłam już decyzję o zmianie pracy, ale najpierw chce napisac te licencjacką, bo nie jestem w stanie tego wszystkiego na raz robić, chociaż przyznaję, ze w pracy przeglądam ogłoszenia, znalazłam juz kilka fajnych, ale jestem od razu zdyskwalifikowana-nie mam prawa jazdy:(, ale szukam dalej, a od stycznia zacznę rozsylac cv, a z tym moim 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia to chyba tez cos wymyśle, postrasze ich może PIP-em, albo coś w tym stylu, to moze uda mi sięrozstać za porozumieniem stron, zobaczymy... Już sietego boję, ale musze stąd uciekać, moze będe miała wreszcie normalną prace...
    -- http://cudmania.blox.pl/html
  3.  permalink
    łoamtko She to oni nie wiedza ze ludzie na swieta kase potrzebuja??? masz racje ze szukasz nowej pracy-jestes niedoceniana tam
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeDec 17th 2008
     permalink
    Poczekam do jutra!
    Zakupie dzisiaj wapno i wykorzystam sposób Ani, a wpano do picia dla dzieci też mogę jej podać?
    Obejrzę ja jutro i jak bedzie bez zmian to udam sie do lekarza.

    Odra i ospa to nie jest - ja miałam i wiem jak wygląda. Wierzcie mi nie tak ładnie jak ta wysypka.:bigsmile::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 17th 2008
     permalink
    Sheh pracujesz tam juz dlugo czy tak w miare krotko>? chodzi mi czy znasz firme od podszewki. wiesz na zasadzie czy moglabys ich jakims sanepidem czy inspekcaj pracy postarszyc pozadnie. wystarczy ze im powiesz ze PIP sie dowie ze masz niezaplacone za listopad a zobaczysz chlopaki zaczna trzasc portkami

    Iwa wapno to pierwsza rzecz ktora podajesz czy doroslemu czy dziecku przy uczuleniu. jesli juz bedziesz kupowala to wapno musujace w tabletkach do mazania to wez koneicznie bezsmakowe zeby nie ukleic Oliwki zbyt mocno


    a mnie wkurzyla tesciowa. stwierdzilam ze mam gdzies dobre obyczaje i postanowilam ja jutro wykorzystac stawiajac przed faktem dokonanym. mam w nosie co sobie pomysli :devil:
  4.  permalink
    Iwa- ja bym obstawiała uczulenie od vibovitu

    SH- rany- ale masz przerąbane :(
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 17th 2008
     permalink
    Krzys rozwala Gabie w pokoju. co go probuje czyms zajac to nie lezie z powrotem... szaleju mozna dostac

    a na dodatek skonczyl sie gaz i nie mam na czym ugotowac obiadu. nie mam nawet numeru do gazownikow zeby butle dowiezli a nawet jak przywioza to nie wiem czy oni ja zamontuja bo ja sama nie potrafie :|
  5.  permalink
    Wiecie- kupiłam ten krem Klorane który Wam pokazywałam ostatnio. Hania miała w okół ust takie małe krosteczki- prawdopodobnie od śliny i chropowata skórę na buzi. Po kilku dniach smarowanie ma idealną :bigsmile:
  6.  permalink
    Ania- zamów pizze :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 17th 2008
     permalink
    Aga no to przynajmniej twoja corka bedzie wiedziala ze kremem mozna sie smarowac tez po buzi a nie jak Krzys widzi tubke z kremem do rak to ja bierze i po pampku po tylku ciaga :P
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeDec 17th 2008
     permalink
    Iwa mnie kiedyś jakas lekarka powiedziała ze rózyczka najpierw na brzuchu się pojawia i rękach, ale nie wiem ile w tym prawdy.
    She AniaM ma rację postrasz ich trochę, a w ogóle poszukaj inną pracę.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 17th 2008
     permalink
    Aga ja mam obiad w polowie gotowy :(
    zreszta pizzowo to ochota musi byc a ja musze dzisiaj na 2 dni ugotowac bo jutro nie bede miala jak
  7.  permalink
    dziewczyny, wiem, żśe straszenie nic nie da-oni nie mają po prostu kasy...po aktach klienci będa musieli donieść, ale akty sa przed świętami, a to wszystko idzie z kredytu, więc jak przed sylwestrem będzie kasa to będzie dobrze... Straszenie nic nie da, musze stąd uciekac, ząłuję, ze wcześniej tego nie zrobiłam, ale wstyd przyznac - boję się. To moja pierwsza praca, 4 lata prawie tutaj pracuję, nawet nei wiem, jak wygląda rozmowa o pracę itp...
    -- http://cudmania.blox.pl/html
  8.  permalink
    Ania a męzu o której wraca? ja juz machnłam pomidorowa z ryzem o 10 rano
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeDec 17th 2008
     permalink
    aga - ja narazie też obstawiam uczulenie od tego waniliowego Vibovitu, ale na wszelki wypadek zarejestrowałam małą na jutro do pediatry. Jeżeli nic sie nie zmieni to może babcia z dziadkiem z nia zajrza do pani doktor - na wszelki wypadek. :wink::wink:

    O jakim kremie napisałaś, bo ja chyba przegapiłam???

    muyszorka mówią, że różyczka najpierw na twarzy, szyi, a później w ciągu dobu na całe ciało sie przerzuca, ale pewnie różnie z tym bywa.
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeDec 17th 2008
     permalink
    shehe - nie martw się za wczasu.
    Niejedna z nas dała sibie radę na rozmowie kwalifikacyjnej o pracę to i ty sobie poradzisz.
    Narazie spokojnie, a później pomyślisz co dalej, ale rozglądac to już sie możesz!:wink::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 17th 2008
     permalink
    Sheh to niech wyloza ze swojej kieszeni. nie wierze ze pracuja na piekne oczy i oni sami z tego nic nie maja.

    Ciacho mezu z pracy jest dopiero 17.30 ale na szczescie zadzwonilam i zpaytalam milego pana z dystrybucji czy mi wymienia butle bo nie umiem polaczyc ani odlaczyc to pan orzekl "alez oczywiscie mila pani" i jestem juz pocieszona.

    czy ktoras z was ma gaz z butli czy wszystkie ziemny macie??
  9.  permalink
    Iwa, musze sięwziąć po prostu w garśc i skończyć panikowac ehhh, w sumei jak mi sięuda tę pracę napisac do końca grudnia, to uda mi sięteż znaleźć coś nowego:)
    -- http://cudmania.blox.pl/html
  10.  permalink
    Aniu w tym miesiącu nic jeszcze nie mieli, wiem, ile im kaski wpada....
    -- http://cudmania.blox.pl/html
  11.  permalink
    Aniu, ja mam w domku letnim gaz z butli, ale tata zawsze zmienia.
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 17th 2008
     permalink
    Ja mam z butli Ania.
  12.  permalink
    ja mam ziemny w Polsce-tu mamy na prad taka płyte-ale juz wiem ze nie chce takiej u siebie w domu
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 17th 2008
     permalink
    a ile u was butla kosztuje?
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeDec 17th 2008
     permalink
    dziś się nie pochwalę 10km ... jakoś rano nie miałam weny :(((
    być może iweczorem!!!
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 17th 2008
     permalink
    Ania 43,- :neutral:
  13.  permalink
    a tak z ciekawosci-na ile starcza taka butla-zakładajac ze codziennie obiad gotujesz
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 17th 2008
     permalink
    Ciacho ja gotuję dziennie lub co drugi dzień, zależy co upichcę - starcza mi na 3 m-ce :P
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 17th 2008
     permalink
    Ale ja wodę też na gazie gotuję, nie używam czajnika elektrycznego.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 17th 2008
     permalink
    u nas butla kosztuje 49zl. mam kuchnie gazowo-elektryczna (czyli piekarnik elektryczny) no i mi wystarcza butla na gora poltora miesiaca. gotuje co drugi dzien zupe i codziennie robie drugie. mamy czajnik elektryczny wiec gotowanie wody na herbate odpada
  14.  permalink
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeDec 17th 2008
     permalink
    Witajcie!!!
    Dziękuję wszystkim za trzymanie kciuków opłacało się!!!! od 5.01 09 zaczynam nową pracę ,właśnie dziś rozwiązalam umowę z poprzednią i jesten happy :boogie::cheer::clap::crazy::jumping::rolling:
    --
  15.  permalink
    Magg- super wiadomosc !!!!!!!
    Gratuluje!!!!
    Pochwal się chociaz troche co to za robota?
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 17th 2008
     permalink
    Magg cieszę się - super!
    Gratulacje - właśnie co to za praca pisz :P
  16.  permalink
    Magg, gratulacje, pochwal się co to za praca:))
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 17th 2008
     permalink
    Magg super ze sie udalo z ta praca. daj znac co bedziesz robila
    a kto zostanie z Tosia???
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 17th 2008
     permalink
    MAgg czyli jednak i u was od stycznia odstawienie od mlekopoju bedzie skoro masz prace :wink:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 17th 2008
     permalink
    Kurcze fajnie, Lady się udało teraz Magg ... zapewne i She się uda ...
    A ja w tej mieścinie nie wiem czy coś znajdę jeśli dotychczasowa firma w której pracuję upadnie :cry:
    Ale nie zazdroszczę Wam dziewczyny co byście miały lekką pracę :D
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 17th 2008
     permalink
    A no i zapomniałam jeszcze o Myszorce - przecież jej się też udało :P
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 17th 2008
     permalink
    Iza jak bedziesz odchodzila z wychowawczego to za ciebie tez potrzymamy :wink:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 17th 2008
     permalink
    Ania ale jakieś doły znowu przede mną ... ehh ...
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.