Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 29th 2007
     permalink
    Aniu tu zamieszczam coś dla ciebie jako malutka część
    http://www.dashofer.pl/wskazniki.php?id=15
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 29th 2007 zmieniony
     permalink
    Lady - dziewczyny z forum o dzieciakach po gastro wszystkie maja zaislki pielegnacyjne tyle ze one nie sa na wychowawczym tylko bezrobotne. zobaczymy jak to wyjdzie u nas. na szczescie znajoma jest radca prawnym to moze podpowie. te 153zl miesiecznie to jednak bardzo duzo tym bardziej ze jesli sie zdecyduje przejsc na wychowaczy to dostane 400zl :sad:

    a swoja droga rodzinne to jest smieszne... 50zl na dziecko to ledwo na pieluchy starcza
    Zasiłek rodzinny* od 1 września 2006 do 31 sierpnia 2007
    na pierwsze i drugie dziecko 48 zł
    na trzecie dziecko 64 zł
    na czwarte i kolejne dziecko 68 zł
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 29th 2007
     permalink
    Ja zasiłek rodzinny na córę mam 64 bo ukończyła 5 lat więc 48 dawno poszło w niepamięć!
    Aniu wiem ze to wszystko jest mało ale lepiej to niż zupełnie nic!
    Swoją drogą to niemcom pozazdościć becikowego :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 29th 2007
     permalink
    Przekleję to raz jeszcze :))

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 29th 2007
     permalink
    Lady no to ja nie wiem jak to z tymi przepisami jest - te stawki skopiowalam ze strony ktra mi podalas i tam nic o wieku nie bylo... wszystkiego dowiemy sie dopiero w praniu tak mysle...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 29th 2007
     permalink
    Aniu zaraz ci dam co do wieku
    poczekaj znajde gdzie to było
    Ja pobieram jak widzisz 64 złote a Adriana ma przeciez 12 lat skończone
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 29th 2007
     permalink
    Jednorazowa zapomoga z tytuły urodzenia dziecka zwana powszechnie „ becikowym”, przysługuje jednorazowo w wysokości 1000 zł matce, ojcu bądź też opiekunowi prawnemu dziecka.

    Pisemny wniosek o jednorazową zapomogę można złożyć w urzędzie gminy lub w ośrodku pomocy społecznej (w miejscu, gdzie wypłacane są świadczenia rodzinne) Termin na złożenie wniosku to trzy miesiące od dnia urodzenia dziecka. Wnioski, które zostają złożone po wyżej wymienionym terminie są pozostawiane bez rozpoznania.

    Do pisemnego wniosku o zapomogę powinny być dołączone następujące dokumenty:

    1. dokument stwierdzający tożsamość osoby ubiegającej się o przyznanie jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia dziecka;
    2. skrócony odpis aktu urodzenia dziecka lub inny dokument urzędowy potwierdzający datę urodzenia dziecka;
    3.pisemne oświadczenie, że na dziecko nie została już pobrana jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka (np. przez drugiego z rodziców).
    Katalog tych dokumentów nie jest jednak zamknięty. W razie wątpliwości, gmina może żądać dodatkowych dokumentów i informacji np. dokumentu o miejscu zameldowania drugiego z rodziców dziecka (informacja taka znajduje się dokumencie potwierdzającym jego tożsamość), a w przypadku gdy nie pokrywa się on z meldunkiem pierwszego z rodziców, ubiegającego się o zapomogę, żądać od drugiego rodzica zaświadczenia z gminy, w której jest zameldowany, że nie ubiega się tam o zapomogę.



    W odróżnieniu od jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia dziecka, dodatek z tytułu urodzenia dziecka, przysługuje matce lub ojcu, opiekunowi prawnemu dziecka oraz opiekunowi faktycznemu (Opiekunem faktycznym jest osoba sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu rodzinnego z wnioskiem o przysposobienie tego dziecka.), którzy są uprawnieni do zasiłku rodzinnego, czyli ich dochód netto nie przekracza kwoty 504 zł miesięcznie na osobę w rodzinie albo 583 zł miesięcznie na osobę w rodzinie z dzieckiem niepełnosprawnym.


    Wniosek o dodatek z tytułu urodzenia dziecka należy złożyć u pracodawcy, jeśli zatrudnia on więcej niż 20 pracowników, jeśli natomiast osoba ubiegająca się jest osobą bezrobotną, funkcjonariuszem lub jej pracodawca zatrudnia mniej niż 20 pracowników, wniosek o przyznanie dodatku należy wówczas złożyć do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.


    Do wniosku należy również dołączyć następujące dokumenty :

    • uwierzytelnioną kopię dokumentu stwierdzającego tożsamość osoby ubiegającej się o zasiłek rodzinny• skrócony odpis aktu urodzenia dziecka lub inny dokument urzędowy potwierdzający wiek dziecka• orzeczenie o niepełnosprawności albo o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności, w przypadku, gdy w rodzinie wychowuje się dziecko niepełnosprawne• zaświadczenia lub oświadczenia stwierdzające wysokość dochodu rodziny. Zaświadczenia takie wydają Urzędy SkarboweTermin o złożenie wniosku upływa po ukończeniu przez dziecko pierwszego roku życia.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 29th 2007
     permalink
    z głównej strony ONETU - BECIKOWY EXPERYMENT
    http://wiadomosci.onet.pl/1401272,2677,kioskart.html
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 29th 2007 zmieniony
     permalink
    CENTRUM INFORMACJI O BECIKOWYM ( Aniu poczytaj sobei tutaj )
    http://matir.ovh.org/becikowe/
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 29th 2007
     permalink
    BECIKOWE KROK PO KROKU
    http://www.becikowe.com/
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 29th 2007
     permalink
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 29th 2007
     permalink
    to szymon majewski wymyślił?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 29th 2007
     permalink
    Lily nie mam pojecia ale jak widać jego foto jest przy tym więc może być, że tak :))
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeMar 29th 2007
     permalink
    Ciekawi mnie to becikowe samorządowe ale w wawie nie ma nawet podanego telefonu....
    może już coś wiecie?
    --
  1.  permalink
    magg- w wawie nie ma becikowego samorządowego
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 29th 2007
     permalink
    u nas w miescie tez nie ma... a szkoda
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 29th 2007
     permalink
    qrde nie gadajcie bo jak Ja się dowiem ze i u mnie nie ma to będę zła :((
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeMar 29th 2007
     permalink
    A no to sprawa rozwiązana dziękować!
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeMar 29th 2007
     permalink
    a w Zabrzu jest cos takiego :) bynajmniej tam jest podane zabrze :) a wie ktos cos o tym samorzadowym??? o co w tym chodzi?? hmm jakby tak pomyslec to dziecko to swietny interes;) zartuje oczywiscie takim stwierdzeniem :P my dostaniemy becikowe potem ten dodatek bo netto nie przekracza nam tych 504 zł na osobe z dochodow moj M ma umowe podpisana na znaczie mniejsza kwote niz dostaje naprawde ale to sie przydaje czasem np do dodatku mieszkaniowego sie zaliczamy a tak by ciezko było:)pozniej jeszcze kasa z PZU no i moze te samorzadowe o ile sie dowiem co to takiego ;) a nie wiecie moze jak dlugo na to wszytsko sie czeka??
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 29th 2007
     permalink
    kfiatuszku - to ze Zabrze jest na liscie nie znaczy ze tam te becikowe samorzadowe jest. moja pipidowa na liscie jest ale w rzeczywistosci pani pod danym nr telefonu oznajmila ze becikowe samorzadowe jest u nas w "sferze planowania" czyli bedzie kiedys tam (aha juz im wierze). najprosciej bedzie zadzwonic i zapytac

    na becikowe wg linki biedrony powinno sie czekac krotko - bo jesli zlozone do 10 danego miesiaca to pieniazki na koncie do konca miesiaca a jesli po 10tym to beda dopiero do konca nastepnego. W praktyce moja kolezanka czekala 3 miesiace od zlozenia dokumentow stosownych :confused:
    pieniazki z PZU przy Malej mielismy wyplacone od reki jak tylko maz z papierami pojechal to w kasie od razu mu wyplacili, teraz wiem ze kolezanka chciala przelew na konto wiec dostala je w ciagu tygodnia. wiec chociaz ci sie spisuja :)
  2.  permalink
    A mojemu synciowi wczoraj zdjęli gips - sialalalalala:cheer:
    Jestem szczesliwa, bo naprawdę wymęczyl się biedak przez prawie 3 miesiące.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 29th 2007
     permalink
    Agus, suuuper. Tylko niech teraz od razu szalec nie zacznie zeby go znowu nie wpakowali w zbroje...
  3.  permalink
    wiem, wiem. kazali mu prowadzic przez miesiąc tryb zycia emeryta.
    Wyobrażasz sobie minę 11-latka, którego koledzy grają w piłkę, bo juz ciepło?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 29th 2007
     permalink
    Agus no ciezko bedzie ale sie da... ja znam to z opowiadan meza ktory mial operacje na biodro bedac dzieckiem i najpierw prawie rok lezal w gipsie a pozniej musial byc na wozku przez kolejny rok... opowiadal jak to bylo i skad min jego niesmialosc wynika... jestem pelna podziwu dla dzieci ktore sa w jakis sposob unieruchomione i nie wazne czy na stale czy chwilowo!!!
  4.  permalink
    Oj... no to sie nacierpiał ten Twój mężuś...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 29th 2007
     permalink
    Aga na szczescie udalo mu sie jakos przez to przejsc. a jak poznal mnie to i sie osmielil :wink:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 30th 2007
     permalink
    co do gminnego to i Ja będę musiała zadzwonić i się dopytac czy ono istnieje bo jeśli nie to chyba się wścieknę!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 30th 2007
     permalink
    a tu coś ciekawego odnośnie operatora komórkowego ERA

    http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,52981,4019183.html
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 30th 2007
     permalink
    no ja akurat z ery jestem bardzo zadowolona wiec nic zrywala nie bede :) chociaz slyszlaam ze PLAY szykuje jakas super opcje dla tych co z ery do nich przejda ale co sprawdzona sie to sprawdzona... jestesmy z era w abonamentach 6 lat wczesniej na karte maz byl 3 wiec ladny kawalek czasu sie uzbieral
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 30th 2007
     permalink
    no tak zadzwoniłam sobie z zapytaniem czy moje miasto Świętochłowice ma becikowe SAMORZąDOWE hmmm no i niestety nie ma !

    Zatem jest jeszcze szansa na:
    I - BECIKOWE właściwe tzn dostają wszyscy rodzice dla każdego nowonarodzonego dziecka. Niezależnie od dochodów
    II - BECIKOWE dostaną rodziny ubogie, którym przysługuje zasiłek rodzinny ( zasiłek rodzinny pobieram ).
    III - BECIKOWE zależne od lokalnej władzy samorządowej - niestety w moim mieście nie istnieje bo gmina jest biedna he he he tak poinformował mnie naczelnik wydziału świadczeń społecznych :((
    No ale jeszcze jest PZU ode mnie i od męża :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 30th 2007
     permalink
    ach przeciez ta Nasza Polska to by jeszcze wszystko zabrała!
    Mamy rodzić dzieci i nic z tego nie mieć he he he
    Gilowskiej niech z pensji odbiorą trochę kasiory zobaczymy jak się będzie czuła! - nie trawię tej baby

    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 30th 2007 zmieniony
     permalink
    co do operatorów to Ja już 5 lat jestem w idei - orange a wcześniej byłam w erze! Mąż jest ciągle w erze z tą różnica, że teraz ma heyah! Teście mają 4 telefony w erze, Ja mam dwa telefony w erze i trzecia jest mama! Oni przynajmniej fajniutkie promocje mają!
    Mam abonament 40 złotych brutto a w tym 80 minut, które dość częśto przechodzą! Córa ma 20 złotcyh brutto i 40 minut i sama sobie opłaca :))
    O orange nie wspomnę bo to złdzieje i tyle ostatnio się okazało wrrr
    Mam zamiar ich numer przenieść do innego operatora więc kto wie moze do play!
  5.  permalink
    lady - a Ty jestes objeta ubezpieczeniem grupowym w PZU?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 30th 2007 zmieniony
     permalink
    aga tak jestem w pracowniczym typu P na moje szczęście i żałuję, że wycofałam się kiedyś z indywidualnego!

    Dlaczego aguś pytasz??
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 30th 2007
     permalink
    :cheer:
  6.  permalink
    lady- tak tylko....Wydawało mi się, ze jestes zarejestrowana w UP i ze nie pracujesz... No ale moglo mni się pokręcić:)

    A z indywidualnego ubezpieczenia i tak nie ma kaski za urodzenie dziecka :)
  7.  permalink
    A mnie dzisiaj trafił szlag i zrobiłam awanturę na pół TESCO.
    W tłumie ludzi szedł zapłakany ( ok 4-5 letni) maluch, który zgubił rodziców. Mijali go zakupowicze, ale mijali też pracownicy marketu i ochroniarze. Nikt nawet nie zareagował!!!
    Złapałam małego kiedy juz wychodził na parking!! Poszliśmy do punktu obsługi klienta i oczywiście zaraz się rodzice znaleźli.
    Ale... ja pytam: po co im w tym sklepie do cholery ci nieudolni pracownicy i te diabelne kamery?
    Tak mnie wkurzyła paniusia siedzące w punckie obsługi, że myslałam że jej do tyłka nakopię! Powiedziała do mnie, ze to nie ich sprawa, bo dzieci trzeba pilnować!!
    Ja wiem, ze panuje znieczulica.
    Ale znieczulica w stosunku do dzieci? jakoś mi się to w głowie nie mieści...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 30th 2007
     permalink
    aga niestety ludzie zoobojętnili się nawet na dzieci! Dlaczego? na to pytanie chyba nikt nie jest w stanie odpowiedzieć... Niewątpliwie też bym chyba głos uniosła o ile nie posunęłabym się dalej i wyżej... Sama niejednokrotnie doświadczyłam tej znieczulicy i głupich docinek.... a tu mowa o dziecku! Przecież każdemu dziecko może sie stracić! Dzieci to sa tyllko dzieci!

    Sama uciekałam jak byłam mała do tego stopnia, że mnie policja do domu dostarczyła... i oby to tylko raz he he he po dziś dzień uciekam :)) teraz to raczej mnie już nie sprowadzają funkcjonariusze ale wracam sama :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 30th 2007
     permalink
    aga odnośnie pracowniczego i pracy mojej! Masz racje - nie pracuję ale w urzędzie biedy tez nie jestem zarejestrowana :)) Poprostu podlegam pod firmę teściów i pod ich ubezpieczenie :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 30th 2007
     permalink
    UDANEGO WEEKENDU
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 31st 2007
     permalink
    Kochane WIOSNA, WIOSENKA - ale dzisiaj piękna pogoda za oknem u mnie aż się żyć chce :))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 31st 2007
     permalink
    alez piekna pogoda... spacerki zaliczone, zakupy tez... portfel zrobil sie cienszy ale ile radochy bylo :)
    bylismy zamowilc akwarium - corcia na 5 urodziny sobie zamarzyla wiec dostanie takie malutkie zgrabne (25l), ciekawe kto bedzie mial wiecej radochy - dziecko czy rodzice:wink:
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeMar 31st 2007
     permalink
    Aniu -mamusia!
    Przynajmniej tak jest u mnie, no chyba że kijem zagonię do sprzątania akwarium, a o gadzie to już nie wspomnę, psa też JA muszę kąpać-ale teraz już się nie daję zaganiam załogę a co!
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 1st 2007
     permalink
    u mnie na szczęście akwarium było i nie ma - córa przekarmiła śmiertelnie ryby! ( do mycia tego sprzętu byłam Ja niestety )
    Chomiczki córa dbała bo inaczej by poleciały do zoologicznego! Psa co prawda Ja kupiłam i ściągnęłam na śląsk ale dbają wszyscy! Każdy z Nas jest tak samo odpowiedzialny i na szczęście nikt nikomu nie wytyka odpowiedzialności za niego :)) Poprostu kochamy tę bestyjkę Naszą Gadżeta :))

    Ciekawe jak to będzie przy maleństwie z odpowiedzialnością i dbałością - Ja to Ja ale spacerek w niedzielę rano jak mamuśka gotuje obiad czy też przewijanie jak Ja np nie będę w danej chwili mogła czy uspakajanie w razie płaczu :))



    Pod koniec kwietnia chyba będzie remoncik w prawie całym mieszkaniu! z jednej strony się ciesze ale już widzę te przemeblowania a potem to sprzątanie kurzu wrrr!
    Może uda mi się namówić męża na remont kuchni wrrr - jeszcze mam przeżytek po teściach :(( Jednak tu nie nastawiam się na coś konkretnego! No i jeszcze na nową praleczkę chce go namówić - może coś wypali :))
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeApr 1st 2007
     permalink
    u mnie też remoncik zaczyna się zaraz po świętach, malowanie, sztablatura , podloga itp. a w maju szafa mam nadzieję że zdążymy do czerwca :bigsmile:
    --
  8.  permalink
    Witam Was babolki weekendowo!
    My dziś zrobilismy kilka kilometrów po Łazienkach Królewskich. Chociaz nóg nie czuję to naprawdę było bosko. Już tyle kwiatów i drzew kwitnie........
    Lato idzie, wiecie?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 1st 2007
     permalink
    czemu te weekendy tak szybko mijaja????? maz sie dzisiaj smial bo go z lozka nie chcialam do pracy puscic tak sie fajnie przytulalo ;) no i w sumie dzisiaj moj pierwszy samotny dzien w domku bo corcia do przedszkola wrocila. najpierw sobie jakies zajecie umysle, moze jakis spacerek no i oczywiscie powinnam do pisania pracy zasiasc... tyle ze to juz mi w sercu najmniej gra :wink:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 2nd 2007
     permalink
    ha ha ha u mnie okna tez wołają - UMYJ MNIE - UMYJ a mi w serdu woła - NIE CHCE MI SIę :))
    No cóż jednak będę musiała się zabrać za tę pracę dziś ewentualnie i ostatecznie jutro!
    Na razie u mnie jest tak niepewnie z pogodą i mam nadzieję, że się jeszcze poprawi :))
    Jestem ostatni dzień na antybiotyku a kicham jak nie wiem co i nosem ciągnę jakby wszystko do normy wracało wrrrrr - nieee ceeem być chora więcej wrrr
  9.  permalink
    Dziewczyny - mam zamiar wysłac w lipcu mojego synka z babcią na jakies zorganizowane wczasy. Może macie cos godnego polecenia? Najchetniej niedaleko Warszawy, więc może Mazury?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 2nd 2007
     permalink
    aga ja bym chętnie córę wysłała na wakacje ale też nie mam koncepcji co do miejsc sprawdzonych i pewnych!
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.