Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 23rd 2009
     permalink
    A za okna to spoldzielnia zwraca ale za m2 okna i jest to kwota ustalona na cały rok i dotyczy okna z montażem
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 23rd 2009
     permalink
    Aniu ja mam blache na całych drzwiach i są ciezkie ale jednoczesnie eleganckie, mam bolce wchodzące na boki z jednej i drugiej strony, a dorobienie klucza za pomoca karty
    --
  1.  permalink
    Aniu- przede wszystkim na atest.
    Ja jakies 8 lat temu tez płaciłam ok 1500zł
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 23rd 2009
     permalink
    Myszorko to jaki to jest % faktycznej ceny okna?
    u nas spoldzielnia rozlicza sie z firma bezposrednio. lokatorzy nic z teog nie maja
  2.  permalink
    Myszorko- w ta karte to nie wierz zbyt mocno :) Tez mam taką , a klucz mi dorobili w pierwszym lepszym zakładzie i o karte nie prosili :)
  3.  permalink
    Aga czekaj! nigdzie nie idz
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 23rd 2009 zmieniony
     permalink
    Aga no mnie na jakies wypasione stac nie bedzie wiec gerdy i wszelkie renomowane odpadaja. najbardziej chcialabym gladkie bez zadnych wycinanek i nie musza byc drewniane moga byc tak jak Myszorki metalowe.
    o tych atestach to nie slyszalam, czego maja dotyczyc???

    tego typu sa u nas w miescie najpopularniejsze ale na stronie producenta nie ma przy zadnych wyrobach slowa o atestach
    ds
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 23rd 2009
     permalink
    tzn czy to o atest antywlamaniowy chodzi czy na materialy kz ktorych sa wykonane??
  4.  permalink
    Aniu- ale drzwi z atestem nie musza miec ceny z kosmosu... Daje Ci on gwarancję,że nie kupiłas byle g....... i w przypadku , kiedy ubezpieczysz mieszkanie dostaniesz zniżkę
  5.  permalink
    Wow- beda foty projektu ciasteczkowego ! Czekam :)))
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 23rd 2009
     permalink
    Aniu u mnie wygląda tak, ze przychodzi komisja i sprawdza czy twoje okna nadają się do wymiany czy nie. Jak Cie stac na plastik to sobie robisz, wówczas fakture dajesz na administracje i czekasz w kolejce na zwrot ktory do 5 lat dostaniesz (moja spóldzielnia liczy 12.500 mieszkan), nie wiem ile w tym roku dają ale chyba to była 370 zł za m2
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 23rd 2009
     permalink
    Aniu a jak Cie nie stac na plastik to społdzielnia montuje drewniane i wowczas wpłacasz ileś tam procent. Aha i zwyczaj jest taki ze zwrot idzie na poczet czynszu chyba ze bardz chcesz to dostaniesz na konto
    --
  6.  permalink
    Image Hosted by ImageShack.us


    Image Hosted by ImageShack.us

    Image Hosted by ImageShack.us




    Juz tłumacze

    to jest wstepny rysunek domu z zewnatrz-M koncowy dał bratu jako ,że on wszystko załatwia i w domu mam tylko to.Nic nie zmienilismy w wygladzie domu a środek jak mamy rozplanowany to Wam pokaze mysle ze za kilka dni
    wiem nie ma sie tu czym chwalic ale chciałam Wam chociaz pokazac w jakim stylu bedzie nasz dom-jak widac-bardzo prosty


    --
  7.  permalink
    To drewniane okna sa tańsze od plastikowych? :shocked:


    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 23rd 2009
     permalink
    Aga no ale wytlumacz mi na co ja mam te atesty brac. widzialam ze sa jakeis B i C i jakies w stopniach +1, +2 +3.
    jestem zielona w tym temacie a jutro MUSZE cos znalezc. mezu sie nawet nie pokwapil zeby cos poczytac. liczy ze po znajomosci cos mu doradza ale ja wole wziac sprawy w swoje rece


  8.  permalink
    Śliczny domek ciasteczko:)


    -- http://cudmania.blox.pl/html
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 23rd 2009
     permalink
    Aga no tak drewniane tańsze.
    Ciacho super domek


    --
  9.  permalink
    Ciasteczko- troche podobny do mojego- bo tez z 1 lukarna :) Ja tam lubię proste rozwiązania :):):)
    Szkoda,że nie masz wnętrza :( Najbardziej chciałam zobaczyć srodek :(


  10.  permalink
    a i jeszcze ta strona

    Image Hosted by ImageShack.us




    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 23rd 2009
     permalink
    Myszorko - kurde w szoku jestem z ta spoldzielnia. u nas nie ma zadncyh doplat z tego tytulu. no i okna drewniane sa z 3x drozsze niz plastiki :|

    Ciacho ja jestem zwolenniczka prostych domow i mi sie podobuje :) a dzialke duza macie?



    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 23rd 2009
     permalink
    Aniu u mnie jest nawet zwrot za posadzke i scianke przy oknie



    --
  11.  permalink
    Aga bede sie widziec ze szwagrem w przyszłym tygodniu wiec zadzwonie zeby mi przywiózł rysunek bo co z tego ze mam na kompie jak nie moge go otworzyc bo programu brak
    co do wnetrza to jedna rzecz mnie wkurza i to zmienie-pralnia do góry jest -nie wiem dlaczego nie zrobił w projekcie na dole ale to juz sami zmienimy bez zmian bo znów bysmy czekali



    --
  12.  permalink
    Anuś - nie wiem dokładnie :( jak kupowalismy to pytaliśmy które maja atest i facet nam doradzał :( Nie zgłębiałam tematu


    Myszorko- u nas okna drewniane są mega drogie- porównywałam ceny bo interesowałam się tym. Niedługo i my bedziemy wstawiać :)



    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 23rd 2009
     permalink
    spadam spac bo jutro szkoła i polityka finansowa



    --
  13.  permalink
    Aniu działka ma 900 m2 prawie a dom 180 bedzie miał.



    --
  14.  permalink
    Ciacho- a czemu pralnia na dole? U nas pralnia z suszarnia też jest na górze



  15.  permalink
    A nad garaże macie taras?



    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 23rd 2009
     permalink
    Aga no a ja wlasnie chcialm wziac sprawy w swoje rece zeby nie zostalo ze jakis ex-klient nam doradzal bedzie :| ogolnie to lubie byc oibeznana w temacie zeby wiedziec co wybierac i za co place

    Myszorka - macie fajna spoldzielnie. nasi to tylko kase biora. ostatnio z 2 na 5 zl podniejsli oplate eksploatacyjna za domofon a jak nam gowniarze wyrwali przy klatce domofon to 3 dni czekalismy na wstawienie nowego, ktory okazal sie byc wyprostwoanym poobdrapywanym i podpalonym starym :|



  16.  permalink
    no włąsnie nie wiem ja pierwsze słysze zeby była na górze,no i M mówił ze tak dobrze a ja chciałam zmienic w sumie sama nie wiem dlaczego...
    te kwioty na rysunku mógł sobie podarowac a zamiast tego wstawic koło garazu jakiegos mercedesa:)))



    --
  17.  permalink
    tak nad garazem jest taras-miało nie byc ale narysował tak i zostawilismy.



    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 23rd 2009
     permalink
    Ciacho no facio chce cie zainspirowac do jakiegos ogrodnictwa widac :)



  18.  permalink
    Ja mysle,że na górze jest ok- no bo przeciez człowiek rozbiera się w sypialniach i w głownej łazience, nie? No to potem z tym majdanem leciec po schodach na dół do pralni?
    taki taras to super sprawa- pilnujcie jednak,żeby Wam dobrrze zaizolowali. Moi znajomi taki maja i wciaz im zacieka :/



    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 23rd 2009
     permalink
    wiecie co przejrzalam producentow polecanych przez forumowiczow na gazeta.pl i co?? i tylko gerda ma u nas swoj punkt. zadnych innych nie ma a do najblizszego przedstawiciela ok 100km :devil:



  19.  permalink
    my z M szukalismy expandera i dzisiaj nas poinformowali ze oddział w Lesznie zlikwidowali i mamy sobie jechac do Zielonej Góry:/



    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 23rd 2009
     permalink
    z ta pralnia i suszarnia Aga to zima owszem dobrze jak na pietrze ale latem jak mozna wywiesic na swiezym poiwetrzu to juz latac bedzie trzeba.. no chyba ze z okna puscic line do jakiegos drzewa i na kolowrotku sciagac - tak robia w stanach :P



  20.  permalink
    Aniu- ale może te mniejsze firmy bedą miały równie fajne drzwi?

    Ciasteczko- spróbujcie jeszcze z open finance. Ja korzystałam z ich usług i byłam barzdo zadowolona. I nigdzie nie jeździłam- to oni przyjechali do nas do domu



  21.  permalink
    Eeee- no Ania- od tego latem sa własnie tarasy i balkony na piętrze :)



    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 23rd 2009
     permalink
    heheh a no chyba ze tak. my tarasu bysmy nie planowali wiec nie wzielam pod uwage:P

    a drzwi fajne to wiem ze maja bo mi sie jedne podobaja wizualnie tylko cwieka mi z tymi atestami zabilyscie. sasiedzi z naprzeciwka brali w lokalnej firmie i niby 1300 z montazem ale nie wiem jak z tymi certyfikatami jest a przeciez nie pojde do nich zeby mi jakies swistki pokazywali :D



  22.  permalink
    Aga sprawdze czy sa u nas w lesznie-Ci z Expandera tez by przyszli do domu ale niestety jak ich nie ma w lesznie to sami musimy sie pofatygowac a to odpada ,nikt nie pojedzie do Zielonej



    --
  23.  permalink
    No my też tarasu nie mamy :) TYlko 1 balkon - wg mnie wystarczy :)


    Ania -Nie zaprzątaj sobie głowy. Jutro pójdziecie, zobaczycie i sprawa się wyjasni :)



    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 23rd 2009
     permalink
    Ciacho ile km jest do Zielonej??



  24.  permalink
    Zmykam do łóżka dziewczyny, kolorowych snów:)



    -- http://cudmania.blox.pl/html
  25.  permalink
    Ciasteczko- ja wysłałam przez stronę open fonance wiadomosc,ze jestem zainteresowana spotkaniem z doradcą i pojawił się następnego dnia :) Niech oni dzwonia do Ciebie- w koncu to im zalezy



    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 23rd 2009
     permalink
    cześć babki :-)))))



    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 23rd 2009
     permalink
    Aga wiesz ty mieszkasz w takim punkcie PL ze u was to chyba kazdy bank i doradztwo sa w zasiegu reki. u nas tez niewiele chociaz jestem w szoku bo w ciagu miesiaca otworzyli alior bank, polbank i jeszcze taki niemiecki co nazwy sobie nie moge przypomniec :P jak na moja pipidowe to jest dopiero COS :D



  26.  permalink
    własnie Ci z expandera tez dzwonili ale jak zapytali skad jestem to mikazali samej podjechac-nie to nie
    spróbuje w tym open

    a my mamy dwa tarasy-jeden taki gdzie sie wychodzi z salonu (nie wiem czy tu widac na tym rysunku)
    i drugi nad garazem
    w sumie miał byc ylko ten z salonu ale niech juz zostana oba:)



    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 23rd 2009
     permalink
    mi by bylo szkoda miejsca na gorze na taras, wolalabym garderobe albo wiekszy pokoj po prostu :P



  27.  permalink
    Tia- najlepszy jest Polbank... Bank bez gwarancji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego :/



  28.  permalink
    My tez mamy taras na dole przy salonie. Aniu- gdyby powiększyli o te powierzchnie nad garażem, to pewnie byłoby grubo ponad 200m domu- a to już zdecydowanie większe koszty utzrymania. 180m na 3 osoby to i tak baaaardzo dużó ;)



    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 23rd 2009
     permalink
    Aga no ale wiesz cos sie otwiera a to juz cos :P
    my mamy kredyt w Kredyt Banku a pobory R wplywaja do mbanku bo oplaty mozna robic bez prowizji a u mnie 1pln za kazdy przelew, innymi bankami sie nie interesuje :D



Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.