Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    Licho: Agatella, przy zakładaniu nowego tematu pod spodem okienka do pisania, jak wół stoi
    Zanim skonstruujesz temat zapoznaj się koniecznie z FAQ.
    Sprawdź też czy temat nie istnieje, użyj wyszukiwarki.


    inna sprawa, ze link do FAQ nadal nie działa, mimo, że zgłaszałam w błędach :confused:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    ale generalnie przydałoby się FAQ (działające) przyklejone gdzieś na stronie w baaaardzo widocznym miejscu :devil:

    chociaż chyba większość użytkowników netu wie mniej więcej jakie zasady obowiązują na forach internetowych (prócz Kafeterii) i że zanim założy się temat warto sprawdzić czy podobny przypadkiem nie istnieje (co wydaje się dość logiczne ale jak widać nie jest takie do końca dla niektórych)
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    No tak, jest informacja, ale jak widać mało skuteczna :wink: FAQ nie działa, szkoda.
    Może lepiej by tam wpisać, nie - żeby sprawdzać, czy tematu nie ma, tylko jasno, że nie wolno dublować tematu, bo zostanie usunięty.

    Inną opcją mogła by być konieczność akceptowania wątku przez moderatora..
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    Jaheira: Monkha, najbardziej mi sie podoba to, ze napisalas, ze to Ty sie ze mna klócisz

    No tak, bo Ty święta :tongue:.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    Agatella: Inną opcją mogła by być konieczność akceptowania wątku przez moderatora..

    Wypluj! Co my biedne wtedy będziemy robić całymi dniami? :cool:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    Agatella: Inną opcją mogła by być konieczność akceptowania wątku przez moderatora..


    Mysle, ze takie rozwiazanie byloby najlepsze.
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJan 31st 2013 zmieniony
     permalink
    sardynka85: większość użytkowników netu wie mniej więcej jakie zasady obowiązują na forach

    no właśnie nie koniecznie chyba.. Ja np. nie za bardzo wiedziałam, że nie można zakładać nowych wątków (w sensie dublować). Nie założyłam, bo nie miałam potrzeby. Ale z drugiej strony, jak by mi ktoś zasugerował przeniesienie się do innego, to bym problemu nie robiła.

    Treść doklejona: 31.01.13 18:17
    Licho: Co my biedne wtedy będziemy robić całymi dniami?

    zostańcie moderatorami :swingin:
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    moya212: Mysle, ze takie rozwiazanie byloby najlepsze.

    tylko szkoda by było kogoś, kto NAPRAWDĘ ma coś pilnego i nie dubluje tematu, żeby musiał czekac aż łaskawie jego wpis pojawi się na forum

    Treść doklejona: 31.01.13 18:19
    Agatella: zostańcie moderatorami

    oooj :smoking:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    Monkha, ja tam z Toba co najwyzej konwersuje:)
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    Ale jest przecież dział "pytanie - odpowiedź". Tam chyba można zadać szybkie pytanie? choć nie jestem pewna..
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    Licho: Sprawdź też czy temat nie istnieje, użyj wyszukiwarki.

    no ale to w sumie powinno byc juz wystarczajace, przeciez wyszukiwarka nie gryzie
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    Agatella: Ale jest przecież dział "pytanie - odpowiedź". Tam chyba można zadać szybkie pytanie? choć nie jestem pewna..

    noo, ale jak się nie wstrzelisz w istniejący tam już wątek to trzeba by swój założyć, a wtedy czekac na akceptację
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJan 31st 2013 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: no ale to w sumie powinno byc juz wystarczajace, przeciez wyszukiwarka nie gryzie

    Tylko okazuje się, że hasło "temat nie istnieje" jest nie ostre, bo dla kogoś "przyszłe mamusie" to nie to samo co "świeże mamusie". I tu pojawia się problem hehe. No ale co poradzić..
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    MrsHyde: Licho: Sprawdź też czy temat nie istnieje, użyj wyszukiwarki.

    no ale to w sumie powinno byc juz wystarczajace, przeciez wyszukiwarka nie gryzie


    oj wyszukiwarka w życiu nie znalazłaby tematu "centrum wsparcia" :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    inna sprawa też, że jak gdziekolwiek trzeba czekać aż wpis się pojawi (często dosyc długo) to ja rezygnuję... to wg mnie jest jeszcze bardziej zniechęcające niż jad, żółć i pomyje w naszym wydaniu ;-), no, ale mogę się mylić:wink:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    Licho: noo, ale jak się nie wstrzelisz w istniejący tam już wątek to trzeba by swój założyć, a wtedy czekac na akceptację


    ok, myślałam, że jest wątek o nazwie w stylu "szybkie pytanie, odpowiedź", a tu jest dział zrobiony.
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    Agatella: ok, myślałam, że jest wątek o nazwie w stylu "szybkie pytanie, odpowiedź", a tu jest dział zrobiony.

    w sumie może by się taki przydał?
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    Licho: jad, żółć i pomyje w naszym wydaniu ;-)

    po prostu bronicie integralności forum jak lwice :bigsmile:
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    Agatella: ok, myślałam, że jest wątek o nazwie w stylu "szybkie pytanie, odpowiedź", a tu jest dział zrobiony.


    W sumie dobra opcja byloby zostawic ten watek dostepny dla nowych uzytkowniczek,bez koniecznosci czekania na akceptacje moderatora.
    Wlasnie w razie potrzeby zadania ekspresowego pytania.
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    No, ale zobacz, dziś jedna foremka założyła całkiem nowy wątek "WPN a ciąża", czy widziałaś tam jakąś "lwicę"?

    Treść doklejona: 31.01.13 18:37
    moya212: Agatella: ok, myślałam, że jest wątek o nazwie w stylu "szybkie pytanie, odpowiedź", a tu jest dział zrobiony.


    W sumie dobra opcja byloby zostawic ten watek dostepny dla nowych uzytkowniczek,bez koniecznosci czekania na akceptacje moderatora.
    Wlasnie w razie potrzeby zadania ekspresowego pytania.


    mnie się wydaje, ze lepszy byłby taki wątek cały, bo co to za różnica, w którym dziale powstaje nowy wątek? i tak powtórki będą wnerwiać ;-)
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    Licho, moje określenie było czysto humorystyczne, nie pejoratywne :wink:

    Jeżeli jest zasada, że nie należy zakładać nowych wątków, to nie widzę przeszkód, żeby się jej nie trzymać i nie pouczać, kasować wątków, itd. Z tym, że zasada musi być jasno wytłuszczona, że nawet ktoś mniej spostrzegawczy się zorientuje;)
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    Agatella: Licho, moje określenie było czysto humorystyczne, nie pejoratywne

    tak też odebrałam, dałam cudzysłow dlatego potem

    Treść doklejona: 31.01.13 18:45
    no to może założcie taki temat "pytanie-odpowiedź" , ja się boję :wink:, ale za to wierszyk ułożyłam ekhmekhm
    jakiekolwiek masz pytanie - z chęcią odpowiemy na nie, miast zakładać nowy wątek, tutaj wpadnij na początek :bigsmile:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    Licho: jakiekolwiek masz pytanie - z chęcią odpowiemy na nie, miast zakładać nowy wątek, tutaj wpadnij na początek


    haha :rolling:
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    Licho, a czy nie po to były tworzone te nieszczęsne indeksy,żeby nie dublować wątków?

    Prawda jest taka,że moderator to jedno- działa według ściśle określonych zasad.

    Bardziej martwi mnie olewczy stosunek Damazego do tego co się dzieje na forum.
    [wystarczy popatrzeć na tempo udzielania odpowiedzi w temacie problemów]
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    Jaheira: Licho, a czy nie po to były tworzone te nieszczęsne indeksy,żeby nie dublować wątków?

    no po to :/
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    Tylko tego typu wątek zawsze musiał by być na górze, pierwszy, a nie gdzieś tam w czeluściach forum..
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    Agatella: Tylko tego typu wątek zawsze musiał by być na górze, pierwszy, a nie gdzieś tam w czeluściach forum..

    można poprosić o przyklejenie
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    A najlepsze w tym wszystkim jest to,że Damazy udaje Greka i nie wie o co chodzi, pomimo podania mu na tacy odpowiedniego linka:confused:

    Widocznie muszę mu się przypomnieć...
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJan 31st 2013 zmieniony
     permalink
    ALe ten wątek (pytanie - odpowiedz) i tak nie rozwiąże problemu dublowania tematów. Jedyna opcja to cenzura admina. Ale musiałby siedzieć non stop, żeby oczekiwanie na akceptację nie przekraczało powiedzmy 15 min, czy iluś tam - do przemyślenia..
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJan 31st 2013 zmieniony
     permalink
    Agatella: ALe ten wątek i tak nie rozwiąże problemu dublowania tematów.

    Mnie sie wydaje, że nic nie rozwiąże tego problemu:wink:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 31st 2013 zmieniony
     permalink
    Licho: Mnie sie wydaje, że nic nie rozwiąże tego problemu


    też mi się tak wydaje :)
    No bo przecież teoretycznie "mój problem" nie jest identyczny jak "problem koleżanki" itp.
    Za cenzurą admina też nie jestem bo to mało demokratyczna metoda :tongue: (bardzo indywidualna ocena czy wątek jest potrzebny czy nie)
    Generalnie przyklejony FAQ by się przydał, bo na innych forach to działa dość sprawnie (a jak nie działa to jest się do czego odwołać :devil:)- ale znając życie i tak pojawi się kolejne 1000 wątków pt. "problem" itd.

    A z czystej ciekawości ilu jest Moderatorów tego forum? Bo ja słyszę tylko o Damazym (a jeden mod to chyba stanowczo za mało...)
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    jest Damazy i Moderator
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    sardynka85: A z czystej ciekawości ilu jest Moderatorów tego forum? Bo ja słyszę tylko o Damazym (a jeden mod to chyba stanowczo za mało...)

    To jedno z wielu pytań, na które nie otrzymałam odpowiedzi...
    Widać Damazy nadal świętuje swoje urodziny:tongue:
    --
  1.  permalink
    A jak skończy świętować urodziny, to zacznie się przygotowywać do Świąt Wielkanocnych, potem do Święta Pracy, itd, itd
    Świętować jest co :wink:

    Treść doklejona: 31.01.13 19:43
    Natomiast co do reakcji części użytkowniczek na powstawanie nowych wątków i oburzenia drugiej części na walkę z nowymi tworami.
    Pada argument "bo forum nie jest Wasze". To podam Wam może głupi przykład, ale pasujący do sytuacji.
    Jest sobie niedaleko osiedla skwerek z trawnikiem. Nie moja własność, nie moich sąsiadów, ale wszyscy z niego korzystamy. Jak przyjdzie Zenek z pieskiem i piesek walnie na środku kupę, to mamy prawo poprosić, żeby sprzątnął po swoim pupilu, prawda? Bo dobry zwyczaj nakazuje, że tak się robi, bo nikt nie ma ochoty łazić po psich odchodach. Przyjdzie Mariolka i zacznie sypać śmieci na trawnik- mamy prawo poprosić, żeby wyrzucała śmieci do kosza, a nie obok.
    Bo zwykle tak jest, że użytkownicy wspólnej przestrzeni-czy to rzeczywistej czy wirtualnej, o nią dbają. Mimo, że nie jest ich własnością. Dbają, bo chcą, żeby się wszystkim dobrze z niej korzystało. I tak jak na lokalnym skwerku przeszkadzają śmieci i psie kupy, tak tutaj przeszkadzają setki nowych wątków, tworzonych bez sensu, zwykle będących kopią już istniejących. Tak samo przeszkadzają użytkowniczki, które wpadają tutaj i nie zadadzą sobie trudu, żeby poznać specyfikę forum i dopiero wtedy się rozgościć.
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    A obaj moderatorzy to faceci? Bo powiem wam, że wydaje mi się, że dla faceta to chyba męka czytać w kółko babskie posty.. No w końcu skąd może wiedzieć, czy faktycznie nie ma różnicy między mamusią zaawansowaną a świeżą.. :wink:

    Treść doklejona: 31.01.13 19:47
    cerisecerise: Dbają, bo chcą, żeby się wszystkim dobrze z niej korzystało.

    problem w tym, że niektóre dziewczyny nie widzą problemu w zakładaniu kilku takich samych wątków. Mnie osobiście na przykład to nie sprawia tak wielkiej różnicy.. ale skoro taka zasada jest, to trzeba się jej trzymać, lub ją zmienić.. a nie łamać.
  2.  permalink
    Agatella: problem w tym, że niektóre dziewczyny nie widzą problemu w zakładaniu kilku takich samych wątków.

    i dla mnie to jest jakiś brak kultury- to tak jakby przyszli do mnie gości i od progu zaczęli robić przemeblowanie.
    Bo to forum ma konkretną specyfikę. Istnieje kilka lat i jest "jakieś" I jeśli komuś to nie odpowiada/brakuje mu jakiś wątków, to przecież internet nie ogranicza się do tego jednego forum. Można się przenieść na inne forum, można udzielać się na kilku.
    --
  3.  permalink
    Ja sama nie wytrzymałabym wałkowania tego samego tematu w kółko.
    Wolę wałkować ciasto:wink:
    Ale widać że nie których to kręci.
    Więc miłego wieczornego wałkowania:bigsmile:
    -- ,
  4.  permalink
    Agatella: Bo powiem wam, że wydaje mi się, że dla faceta to chyba męka czytać w kółko babskie posty..

    Luz, wydaje mi się, że ani Mod ani tym bardziej Damazy aż tak nie cierpią- po tym co się dzieje na forum i po tym jak traktują użytkowniczki, wątpię, żeby zawracali sobie głowę takimi głupotami jak czytanie postów tutaj
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    Więc może cały problem rozbija się o jakiegoś bardziej zaangażowanego admina.. No ale na to chyba nie mamy wpływu.
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    No i jak widać w przeciągu kilku godzin powstał kolejny zdublowany wątek :smile:

    Też mam wrażenie, że gdyby nie szybka reakcja dziewczyn na te wszystkie wątki to byłby tu taki śmietnik (bo moderacja raczej chrapie), że korzystanie z forum byłoby męczarnią...
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJan 31st 2013 zmieniony
     permalink
    biedronka28: Ale widać że nie których to kręci

    nie wiem dlaczego wciąż mnie ktoś rozlicza z tego co mnie kręci i z mojego czasu... takie posty zaprawdę wnoszą mnóstwo pozytywnej energii do rozmowy :thumbup:

    biedronka28: Więc miłego wieczornego wałkowania

    dzięki
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    sardynka85: No i jak widać w przeciągu kilku godzin powstał kolejny zdublowany wątek

    Ale zobacz jaka różnica w reakcji założycielki! co nie?
    :thumbup:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    Ja nie rozumiem jednego - na większości for (forów?), których jestem użytkownikiem to właśnie my - użytkownicy pełnimy rolę moderatorów. Oczywiście nie wszyscy, tylko Ci, którzy się często udzielają, znają zasady forum, mają czas i chęci. Jest wybranych kilka osób i one szybko reagują - jak nie jedna, to druga. A przy jednym modzie to raczej cienko to widzę.

    Biedronka - jak zwykle niesamowicie przydatny i jakże bezcenny głos w dyskusji.
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    Myślę Licho, że reakcja była spowodowana miłą i rzetelną twoją odpowiedzią.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    Przepraszam, off top - Sardynko, jak patrzę na Twojego nicka i awatar to mam straszny ubaw :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJan 31st 2013 zmieniony
     permalink
    Agatella: Myślę Licho, że reakcja była spowodowana miłą i rzetelną twoją odpowiedzią.

    a ja myślę, że pozytywnym nastawieniem zakładającej :), Peaberry napisała prosto z mostu, a mimo to założycielka nie oszalała ze złości :wink:

    Treść doklejona: 31.01.13 20:35
    The_Fragile: Przepraszam, off top - Sardynko, jak patrzę na Twojego nicka i awatar to mam straszny ubaw

    tu jest temat "nie na temat" to jaki offtop? :rolling:

    Treść doklejona: 31.01.13 20:36
    w jednej z książek Murakamiego kot nazywał się Szprot :bigsmile: , może u Sardynki to kocica?
    co Sard?
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    Licho: a ja myślę, że pozytywnym nastawieniem zakładającej :)


    Chyba raczej to. Tym bardziej, że i ja nie raz nie dwa zostałam ochrzaniona na forum i co? Obrażałam się, tupałam paluszkami po klawiaturze? Ech ;)

    Licho:
    tu jest temat "nie na temat" to jaki offtop? :rolling:


    No bo z tematu zboczyłam ;))) Szprot - ładnie i jakże kocio :D
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    Licho: w jednej z książek Murakamiego kot nazywał się Szprot , może u Sardynki to kocica?
    co Sard?


    heh kocicę co prawda posiadam ale imię ma niestety nadane odgórnie przez hodowców (Anabel) - no i na Sardynkę to jej nie przerobię już :tongue: (co prawda i tak nie reaguje na swoje imię - za to na "Sierściuch" czasami :devil:)
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    Mój kot reaguje na słowo "kiełbaska" także teges :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    The_Fragile: Licho: a ja myślę, że pozytywnym nastawieniem zakładającej :)


    Bo niektórzy bez problemu przyznają się do niewiedzy/ błędu itp. a inni będą tupać nogą i walić fochy... co ludź to inny charakter :devil:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.