Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    religia to jedna rzecz, a tradycja to inna :wink: swego czasu zaskoczeniem było dla mnie, że piątkowe posty to typowo polski zwyczaj :shocked:
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    wigilia też - ale to piękne tradycje
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    macie rację, a sex z ukochaną osobą to też piękna rzecz :wink: obstawianie tego dziwnymi zasadami odbiera to piękno ale... skończmy już ten temat, bo z obserwacją sluzu to on chyba niewiele ma wspólnego :bigsmile: jako ciało pedagogiczne nie lubię bałaganu więc: SIO! jak nie piszecie na temat :wink:
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    Giga ja mam własne wyznanie, jak chcesz dopisze cię do mojej "Księgi Wyznawców". Wiele aspektów w dawnych i nie tak dawnych czasch było niepojętych, a teraz to rzecz normalna, powszednia. Sex jest cudowny i zrywam z niego kajdany grzechu. Pokuta? Kto dał prawo komukolwiek aby mnie karać? Bóg nie karze, a ksiądz ma to robić? To chyba ksiądz stoi wyżej od Boga. :cool:
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    bo ksiądz zazdrości że sam nie może i tyle, o :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    jeśli jego wybór jest świadomy to nie zazdrości - coś o tym wiem:cool:
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    Podoba mi się ten off -temat, ciekawych rzeczy się można dowiedzieć. "Jakie jest podejście człowieka do seksu" w 21 wieku. :cool: hihiiiii Lily ksiądz też ma hormony:cool:
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    i też jest facetem z krwi i kości a natury oszukać się nie da.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    Nic nowego pod słońcem.
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    i jestem ciekawa jak oni sobie z tym radzą
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    ale zazdrościć nie musi a nad naturą można zapanować - szczególnie nad swoją :cool:
    zapanować - czyli skierować jej siłę w inną stronę
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    Amazonko a dla mnie dużo nowego. Szanuję czyjś wybór, czy też pogląd. Przyznam jednak, że dla mnie podejście do seksu, kilku osób z forum, jest niepojęte. :shocked:
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    jeżeli mężczyzna jest dojrzały to radzi sobie b. dobrze (mam brata księdza):bigsmile:
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    co to znaczy skierować siłę w inną stronę i jak to się robi ? :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    modlitwą i działaniem dla dobra ludzi , poświęcaniem się, taka jest rola księdza
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    i to działa na ugaszenie męskiego popędu ? trudno uwierzyć... ale tobie wierzę Lilka, masz wiadomości z pierwszej ręki. :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    Od wieków ludzie nie wierzą, więc takie wąty to nic nowego.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    zuza - no mam ale wszystko zależy od człowieka w sumie niestety bo potem są kwiatki typu ksiądz pedofil ew. dzieciaty a to baaaardzo odpowiedzialna funkcja - chcąc nie chcąc jesteś wzorem
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    Amazonka zejdż ze mnie bo twoje głupawe odpowiedzi niczemu dobremu nie służą :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    tak jak wzorem są rodzice dla dzieci - nawet jeśli się tego wypierają
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    to nie kwestja "nie wierzenia"; kiedyś umieralność była tak duża, że religia przejęła na siebie obowiązek zaludnienia ziemi i zaczęto zauważać, że nasienie się nie powinno marnować; obrzezanie też wprowadzono wyłącznie ze względów naturalnych - warunki higieniczne powodowały wiele chorób a obrzezanie pozwalało na łatwiejsze utrzymanie czystości; świat się zmienia, my się zmieniamy i religia też jak pokazują te przypadki; i tak też my nie powinniśmy trwać w zamierzchłych czasach więc.... dziewczynki do boju!!!! mężów w obrót wziąć!!!
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    oj giga, jeszcze trochę i będziesz się musiała mieć na baczności za taką nieprawomyślną wypowiedź! jak to, tylko mężów? taka dyskryminacja?! powinnaś raczej napisać coś w rodzaju "mężów, kochanków, konkubentów i partnerów", żeby nie wyszło na to, że taka zacofana jesteś, he he :wink:
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    ej no pani-wonko - nie rób już ze mnie aż takiej paskudy; chodziło mi o to, że mamy prawo decydować w sprawach sexu, a nie trzymać się zasad wymyślonych na dawne potrzeby czasu
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    ej laski zachowujecie się jakbyście miały wieczny PMS...:confused:
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    nie kumam Lily ale właśnie obskrobywałam drzwi z farby, więc może to mi zamazuje jasność myślenia :smile:
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    właśnie słucham piosenki z refrenem:... kocham ten świat i świat kocha mnie... i niewiarygodne jak takie słowa poprawiają nastrój;
    ps. nigdy nie mam PMSu :bigsmile:
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    Mój PM jest wszystkim naraz oprócz "mąż" . Dodatkowo nie stosujemy się do żadnych zasad KK jeżeli chodzi o SEX. Nie wspomnę o NPR. Ja to dopiero jestem grzesznica, mmmm jak mi tak dobrze :cool: Szczególnie, że znowu owulka i staranka pełną parą:wink:
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    :clap:
    --
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    zuza ty też grzesznica jesteś :clap: i też szczęśliwa i zdrowa :rolling:
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    aaaaa... baby - zapomniałam dodać, że zapisuję się do twojej "Ksiegi Wyznawców":peace::tooth:
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    Lily - z właściwą mi słodyczą i pokorą przywołuję się do porządku :bigsmile: ...do następnego razu:devil:
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    Kamień z serca mi spadł, jak zobaczyłam tylu nowych wyznawców. Już jesteście zapisane:peace:
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    bo ja tak naprawdę mam w nosie cały ten npr, żyję według swoich zasad, ksiądz mi do łóżka nie zagląda i tym bardziej nie spowiadam się z tego co robię w sypialni i w jakiej pozycji ( chodzę do kościoła i wierzę w Boga), i tak dobrze mi zt ym i dzięki temu nie mam żadnych moralnych dylematów w tym zakresie.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    hej wyznawczynie mam pytanie: czy kiedy inne dziewczyny głęboko wierzące, ja , piszemy o seksualności w kontekście wiary o nprze w kontekście wiary to czujecie się w jakiś sposób piętnowane????
    Nie wiem...ja nigdy nie odniosłam takiego wrażenia , raczej każda z nas przedstawia jakiś tam punkt widzenia i thats all...
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    No, zuza - po prostu nic tylko Nobla Ci dać, naprawdę - szacunek, zrób sobie sztandar.
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    Lily NIE, w żaden sposób nie czuję się napiętnowana, ani nie wywołuje to we mnie żadnych kompleksów. Poprostu jestem dość bezpruderyjna w kwestii sexu i raczej mnie te dyskusje, o zasadach KK i NPR, do seksu nużą. Jednak mam ogromny zasób empatii i pełny szacunek dla innego podejścia do życia. Ciekawe jest poznawanie odmiennych postaw. :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    tak pani wonka jak sobie życzysz mogę sobie to na czole to napisać , ja się tego nie wstydzę, ale też szanuję wybory i decyzje innych np. Amazonki czy Lilki
    --
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    babyphat - to miłe co napisałaś. Będę o tym pamiętać, jeśli kiedyś jednak wdamy się w jakiś nudny spór :wink:
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    Pani_wonko ja nie jestem tutaj, żeby się spierać, ani po to, żeby komuś wtłaczać na siłe swoje przekonania do głowy. Każdy ma prawo wypowiedzieć swoje zdanie, wyjaśnić swój punkt widzenia. Nie lubię jednak, jeżeli ktoś mnie tłamsi i mówi, że jego racja jest tą "jedyną właściwą". Spory ideologiczne na forum wogóle mnie nie interesują. :wink:
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    Lily Ty piszesz to tak ze nie czujemy sie "napiętnowane". co do inncych. pozostawię bez komentarza bo roznie tobywa.
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    Przedstawienie własnego zdania --jak najbardziej:wink:
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    zuza - cieszy mnie to, że - jak mówisz - szanujesz wybory i decyzje innych, ale z drugiej strony to epatowanie brakiem dylematów moralnych mnie akurat nie wprawia w podziw. To dość powszechne - "robię po swojemu i nie mam dylematów".

    Co innego, gdybyś miała dylemat i rozstrzygnęła go w niepopularny sposób, ale zgodnie ze swoimi zasadami, odważnie. Nie chcę, żebyś mnie źle zrozumiała - nie prównuję Cię z nikim, w szczególności nie mam tu na myśli siebie - nie okupuję stosowania npr jakimiś szczególnymi trudami i nie stanowi to dla mnie póki co żadnego problemu.
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeDec 7th 2006 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, ja odnośnie śluzu ;) choć to jakoś nie bardzo w "obecnym" temacie :bigsmile:
    Jak wpisac śluz wewnętrzny jeśli jest go niedużo, ale wodnisty, przejrzysty z domieszką białego? Nie jest ani lepki ani rozciągliwy, więc???
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    półpłodny ?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    Odwieczny dylemat.
    Wzięcie się za NPR nie ma nic wspólnego z żadną ideologią.
    --
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    chyba musisz opisać to w notatce, bo takie wersji nie przewidziano :wink:
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    Dlaczego odrazu w niepopularny sposób ? Brak dylematów moralnych? Tylko się cieszyć, jeżeli nikomu nie sprawia problemu i nie szkodzi, a jednocześnie, jej samej nie sprawia to kłopotu. Niech Zuza powie czy rozwiązuje swoje dylematy w sposób odważny i zgodny z własnymi zasadami. Z tego co napisała wcześniej, zrozumiałam , że tak właśnie jest. Często rozwiązania najprostsze są najlepsze.
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    ja mam zawsze problem z wewnętrznym - zawsze wygląda jak niepłodny, po drodze chyba się staje inny :shocked:
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    nie wiem, jestem w III fazie ;)
    a w obserwacjach wewnętrznych nie ma opcji półpłodny.
    Gdyby chociaż było INNY, to wtedy wiadomo, że trzeba dodatkowo zajrzec do notatek ;)
    Damazy, jest taka możliwość, żeby dodać słowo inny w wewnętrznym i zewnętrznym??? ;)
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeDec 7th 2006
     permalink
    :rolling: tak jakoś mi wesoło jak sobie czytam o śluzach i księżach :rolling:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.