Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeApr 16th 2010 zmieniony
     permalink
    test ciążowy online
    cena - 25zl + vat
    pytania typu:
    Czy wspolzylas w czasie dni plodnych ? Tzn 14 dzien +-3 dni po pierwszym dniu ostatniej miesiaczku ?
    Czy zauwazylas rozstepy skorne (po kilku dniach??)
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeApr 22nd 2010
     permalink
    •  
      CommentAuthormarakuya
    • CommentTimeApr 25th 2010 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 9th 2010
     permalink
    Nauczyciele szkół średnich w Tajlandii zostali przeegzaminowani z przedmiotów, których nauczają. Sprawdzian zakończył się spektakularną porażką - testów z matematyki, biologii i informatyki nie zdało przeszło 80% wykładowców.

    Do testu, pierwszego tego rodzaju w historii przystąpiły 84 tysiące nauczycieli. Najgorzej wypadli informatycy, niewiele lepiej poszło matematykom i biologom - zdało mniej niż 20% z nich. Egzamin oblało ponad 70% fizyków.

    Zupełną porażką okazał się sprawdzian blisko 40 tysięcy dyrektorów szkół. Testu z języka angielskiego i technologii nie zaliczyło blisko 95% przełożonych.

    Wyniki egzaminów dla nauczycieli wzbudziły zaniepokojenie Tajlandczyków o poziom edukacji. Minister oświaty zapytał retorycznie: skoro nawet nauczyciele nie są w stanie zdać testów, to jak możemy podnieść jakość edukacji uczniów?
    --
    •  
      CommentAuthormarakuya
    • CommentTimeJun 20th 2010
     permalink
    Hej dziewczyny przed chwilą na to wpadłam szukając więcej info o Billingsach, weźcie mnie zastrzelcie, bo nie wierzę.........

    _Wypaczony instruktaż Metody Billingsa_

    Pytanie 1. Badanie wewnętrzne

    Pani przekonywała nas na Kursie Przedmałżeńskim, że jeśli małżonkowie chcą stosować Metodę Billingsa, kobieta powinna w razie wątpliwości co do charakteru śluzu: czy to jest śluz płodny czy niepłodny, pobrać jego próbkę z wewnątrz. Wtedy sprawdzi spokojnie cechy objawu śluzu. Jeszcze lepiej, gdy przy odpowiednim ułożeniu ciała (inaczej się tego nie da) kobieta zbada sobie śluz u samej szyjki: głęboko. Przekona się, czy ujście szyjki jest rozwarte czy zamknięte; twarde czy już miękkie. To jej da odpowiedź na pytanie, czy znalazła się już w fazie płodności.
    Czy należy rzeczywiście stosować takie wskazanie?

    W poszukiwaniu odpowiedzi

    Pomijamy w tej chwili kwestię użytej przez ‘Panią’ terminologii. Billings autentyczny nigdy nie użyje określenia: śluz ‘płodny’, śluz ‘niepłodny’. Dopiero zachowanie się objawu ‘śluzu’, mianowicie dokonująca się już względnie jeszcze nie – zmiana-w-odczuciu na zewnątrz świadczy o zaistniałej, względnie jeszcze nie zaistniałej możliwości poczęcia (zob. wyż.: Drugi ‘Podstawowy Model Niepłodności’ (2.PMN), i dalszy ciąg tych rozważań).

    Ustosunkowanie się do problemu poruszonego w pytaniu: sprawdzania objawu w samej pochwie – płytko czy głęboko, jest krytycznym sprawdzianem wiarygodności przekazywanej informacji – w znaczeniu: czy mamy przed sobą autentyczną ‘Metodę Billingsa’, czy jej ‘fałszywkę’. Jeśliby uczestnik kursu o Metodzie Billingsa usłyszał o jakimkolwiek zalecaniu sprawdzania obecności objawu śluzu wewnątrz, powinien natychmiast zdać sobie sprawę, że staje w obliczu już nie ‘Metody Owulacji Billingsa’, lecz jej zamierzonej deformacji, która nie ma nic wspólnego z autentyczną MOB. Obojętne, czy będzie uczestnikiem żywego wykładu, czy też lektury na temat rzekomo ‘Metody Billingsa’. Powinien zdobyć się na odwagę, zabrać głos i uświadomić uczestnikom, że mają do czynienia z fałszywką, a nie z wykładem na temat zbyt odpowiedzialny i wyrażający się dalekosiężnymi konsekwencjami. Tu nie wolno dokonywać arbitralnych zmian, nie można stosować przemilczeń ani wprowadzać innowacje.
    Z punktu widzenia medycznego oraz samej ‘metody’, sprawdzanie obecności wydzieliny śluzowej w pochwie jest całkiem zbędne, a ponadto zwodnicze. Powinno to być bardzo wyraźnie uwydatnione przy kompetentnym wykładzie na temat MOB. Doradczyni powinna zdecydowanie odwieść kobiety od prób sprawdzania czegokolwiek w samej pochwie.
    – W pochwie zawsze jest ‘wilgotno’. Wszelkie zaś badanie wewnętrzne prowadzi do wystąpienia przesięku. Ten zaś da znać o sobie być może przez całą następującą jeszcze dobę. Co oczywiście jedynie utrudni właściwe rozeznanie.
    – Dla wielu osób i środowisk kulturowych uchodzi zalecanie badania wewnętrznego za działanie odrażające. Toteż zalecanie takiej metody – rzekomo ‘naturalnej’, spotka się tam z góry z jej odrzuceniem.
    – Gdy lekarz podejmuje w pewnych wypadkach badanie np. szyjki, musi użyć dobrze wysterylizowanej ochrony. *Jeśli sama kobieta bada ujście szyjki palpacyjnie, może łatwo wprowadzić sobie bakterie czy wirusy, które znajdują znakomite podłoże rozwojowe chociażby pod paznokciem. Tą drogą może z łatwością dojść również do przeniesienia choroby AIDS, a przynajmniej np. gronkowca złocistego (staphylococcus aureus). Może się to skończyć ciężkimi powikłaniami oraz wstrząsem toksycznym, jeśli nie jeszcze gorzej.*
    --
    •  
      CommentAuthormarakuya
    • CommentTimeJun 20th 2010
     permalink
    c.d.

    Ważniejsze jednak, że pierwszym sygnałem możliwości poczęcia staje się pojawienie się na zewnątrz wilgotności. Podstawową bowiem cechą śluzu dni płodności jest jego płynność. Dzięki niej śluz przepływa przez kanał szyjki i pochwę nie zatrzymując się wewnątrz, jak kropla wody po szklance. W końcu wydostaje się na zewnątrz i rozprzestrzenia się tam, dając odczucie: ‘już nie sucho’, co znaczy, że odtąd na zewnątrz pojawia się wilgotno.
    – Pojawiające się z tą chwilą odczucie ‘mokro’ informuje kobietę (i oboje małżonków) z precyzją niemal do minuty o początku możliwości zajścia w ciążę. Śluz ten, który może rozprzestrzenić się warstewką niezauważalną dla wzroku m.in. na udach, jest wysoce przenikliwy dla plemników. Pamiętamy, że do poczęcia potrzebny jest jeden jedyny plemnik. Jeśli dzięki omawianemu śluzowi płynnemu, taki pojedynczy plemnik dotrze tam gdzie trzeba, poczęcie może nastąpić nawet bez aktu współżycia ani wytrysku u mężczyzny (por. wyż.: Jeden Plemnik).
    – Jednakże kobieta, która nie wierzy tej aż nadto dobrze udokumentowanej informacji, chce się koniecznie dowiedzieć, co w tej chwili znajduje się ‘wewnątrz’. A tam – wewnętrzne ścianki pochwy są oczywiście ... lepkie. Jest to lepkość śluzu dni niepłodności PO-owulacyjnej z poprzedniego cyklu.
    – Tymczasem błędny instruktaż osoby nie-doinformowanej zdołał być może wmówić już niejednej kobiecie, że ‘lepkość’ śluzu przemawia za ‘niepłodnością’ danego dnia. Małżonkowie podejmują współżycie, które może doprowadzić w tej sytuacji bardzo łatwo do nie planowanego POCZĘCIA (zob. wyż.: Zdradliwa ‘lepkość’).

    Kto tu ‘zawinił’?
    – Pan Bóg? Ponad wątpliwość: nie. Bóg poinformował o możliwości poczęcia tego dnia niezwykle precyzyjnie: poprzez pojawienie się wilgotności na zewnątrz. A tylko: kobiecie nie chciało się uwierzyć w wiążący charakter tej Bożej informacji ...
    – Czy ‘zawiniła’ MOB? Z całą pewnością: nie. Zalecenia MOB były i są jasne: informacji wiążącej uzyskuje kobieta ze swych odczuć-ze-sromu, a nie z wnętrza pochwy. Należało jedynie stosować przekazaną przez MOB informację w sensie dosłownym, nie dając posłuchu osobom nie znającym metody i zniekształcającym ją arbitralnie, tzn.: świadomie wprowadzającym słuchaczy w błąd.
    – ‘Billings’ wyraża się niezwykle jednoznacznie: wiążącą informację uzyskuje kobieta i małżonkowie z tego, co kobieta odczuwa (i nie musi tego wcale ‘zobaczyć’) w obserwacji czysto zewnętrznej – ze zdecydowanym odcięciem się od jakiegokolwiek sprawdzania objawu wewnątrz pochwy, a tym bardziej u samej szyjki.

    – Co więcej, informacja uzyskiwana z wewnętrznego badania będzie w dniach płodności bardzo prawdopodobnie dokładnie odwrotna aniżeli to, co się pojawia na zewnątrz.

    Niestety: wiele Pań z Poradnictwa usiłuje być bardziej kompetentnymi, aniżeli Prof. Billings ... Kobiety zaś zamężne i inne osoby wolą nierzadko słuchać tych, których wykład zdaje się być bardziej ‘intrygujący’. Potem zaś czują żal i rozczarowanie, wydając krzycząco krzywdzące opinie o „tej zwodniczej, niedobrej Metodzie”, która im „zafundowała kolejne dziecko ... nie-chciane” !
    --
    •  
      CommentAuthormarakuya
    • CommentTimeJun 20th 2010
     permalink
    c.d.

    Dochodzi z kolei wzgląd etyczny. Manipulacja palpacyjna wewnątrz pochwy prowadzi chcąc nie chcąc do podrażnienia.
    – Z punktu widzenia fizjologicznego pociąga to za sobą wystąpienie przesięku, który uniemożliwia rozpoznanie aktualnego etapu cyklu, być może przez całą następującą dobę.
    – Z punktu widzenia zaś etycznego kończy się to łatwo samogwałtem, lub gorzej: pettingem. W tych okolicznościach odpowiedzialność za doprowadzanie do pettingu małżeńskiego spada nietrudno na osoby z Poradnictwa. A zdarza się, że te – zalecają badanie objawu u samej szyjki ze zdumiewającą nadgorliwością, sugerując niekiedy nawet, żeby żonę w tym badaniu wyręczał ... mąż !

    Bóg jest w swej informacji wiążącej dla obojga małżonków wciąż o wiele prostszy. Dał kobiecie podarunek szczególny: biologicznego rytmu płodności. Jego fazy może ona rozpoznać z dużą precyzją w swej nie wymuszonej, samoistnie narzucającej się obserwacji czysto zewnętrznej: swych odczuć-ze-sromu. Na nich właśnie opiera się MOB. To bowiem, co kobiecie dane jest zauważyć w postaci dokonującej się JUŻ, względnie jeszcze NIE, zmiany-w-odczuciach na zewnątrz, jest czułym odzwierciedleniem tego, co się dokonuje w neuro-hormonalnym wydzielaniu gruczołów czy to mózgu (podwzgórze-przysadka: FSH; LH), czy jajników (estrogeny; progesteron).
    – Toteż uświadamianie sobie od czasu do czasu (chodząc, siedząc itd.; PRZED zabiegiem higienicznym) tego, co się narzuca w odczuciach zewnętrznych i co nie wymaga ani oglądania ani dotykania czegokolwiek, dostarcza na bieżąco dokładnej informacji na temat aktualnie utrzymującej się tego dnia, względnie jeszcze nie istniejącej wówczas możliwości poczęcia.



    KONIEC

    Dziewczyny ja już nie wiem co myśleć... Wolno grzebać czy nie wolno? Czy to MOB, czy już inna metoda?
    Liczę na Twoją opinię Amazonko!
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 20th 2010
     permalink
    Nie jestem instruktorem Billingsa.
    Jakie jest źródło?
    Nie przypominam sobie info ani o badaniu szyjki, ani o badaniu śluzu wewnątrz. Metoda polega na obserwacji śluzu zewnętrznej i odczuć.
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 23rd 2010
     permalink
    Świetny artykuł o współczesnym Kościele : Kościół na rozdrożu
    Polecam:)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 9th 2010
     permalink
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 21st 2010
     permalink
    •  
      CommentAuthorEleusa
    • CommentTimeJul 23rd 2010
     permalink
    Kompletny debizlizm z tymi Onanami.:smoking:
  1.  permalink
    no chyba ich pogieło:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJul 27th 2010
     permalink
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeAug 4th 2010
     permalink
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeAug 4th 2010
     permalink
    Jaka fajna stronka :-) Szkoda tylko, ze nie udalo sie pozyskac do wspolpracy nikogo neutralnego swiatopogladowo (mowie o patronach medialnych).
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 5th 2010
     permalink
    Nie wiem, czy byli nimi zainteresowani.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 11th 2010 zmieniony
     permalink
    Listę uważam jednak za pomyłkę, choć miło zobaczyć kilkoro znajomych z 28dni :wink:. Wiem, że anonimowość w sieci to rzecz nieistniejąca, ale ujawnianie się z nazwiska z metodą planowania rodziny nie wydaje mi się sensowne - po co? Wyobraźmy sobie sytuację, w której dział HR jakiejś firmy szuka informacji o konkurujących kandydatkach na jakieś ważne stanowisko i natrafi na tę informację. Jak uważacie, jak duże są szanse, że potraktowane to zostanie na plus? A może raczej zadziała myślenie typu "lepiej weźmy kogo innego, ta nam zaraz pójdzie na macierzyński"? Wiem, że "nasze" metody mają wysoką skuteczność, ale nie jestem pewna, czy ta wiedza aby wszędzie już dotarła...

    W ogóle fajnie jest zachować jakiś rąbek intymności, mimo wszystko. Ale to moje zdanie.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 12th 2010
     permalink
    Informacja, że zrzeszone nie tworzą od razu rodzin wielodzietnych też o czymś świadczy.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 12th 2010
     permalink
    Tylko że takich informacji niewiele tam znajdziesz. Za to napisała mama piątki dzieci. Hmm.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 16th 2010 zmieniony
     permalink
    Widocznie tyle zaplanowała i dlatego chciała się nimi pochwalić.

    Prezerwatywa z haczykami pułapka na gwałciciela

    Heterofobia
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 10th 2010
     permalink
    Łukasz Afeltowicz, Michał Wróblewski
    Asocjologia choroby - studium kontrowersji wokół etiologii, diagnozy i terapii ADHD

    Diagnoza
    Diagnoza ADHD jest przedmiotem chyba największych kontrowersji toczących się w środowisku lekarzy. Lawrence H. Diller w książce "Running on Ritalin" wylicza wiele problemów związanych z rozpoznaniem ADHD. Po pierwsze zwraca uwagę, że wprowadzenie lub usuwanie chorób z listy bardzo często jest podyktowane innymi czynnikami niż "obiektywizm naukowy". Jako przykład podaje homoseksualizm, który był ujęty w DSM do 1974 r jako zaburzenie psychiczne - o jego wykreśleniu zadecydowały środowiska gejowskie, a nie badania naukowe. (...)

    Ze studiów humanistycznych na AM 2010
    --
    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeSep 10th 2010
     permalink
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeOct 4th 2010
     permalink
    Przyznano Nagrodę Nobla z medycyny za in-vitro :confused:
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeOct 4th 2010
     permalink
    i bardzo dobrze, że przyznano, wiele par potrzebuje tego rodzaju pomocy, zeby mieć dziecko...
    łatwo się gada tym, które zachodzą w ciążę od samego pogłaskania :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeOct 4th 2010
     permalink
    pozwolę sobie tylko dodać, że ja do takich nie należę, a czemu jestem przeciwniczką metody napisałam na wątku o faktach i mitach o in-vitro...
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeOct 4th 2010 zmieniony
     permalink
    znam takie koleżanki, które szybko zmieniły zdanie jak zaczęły się problemy z zachodzeniem w ciążę...
    s_biela, życzę ci jak najlepiej i obyś nie miała takich dylematów, żeby te mity sprawdzać, bo fajnie się gada, jak temat dotyczy kogoś innego
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeOct 4th 2010
     permalink
    skorpionka7: znam takie koleżanki, które szybko zmieniły zdanie jak zaczęły się problemy z zachodzeniem w ciążę...

    oj tez znam takie...
    zresztą uważam że invitro było odkrywcze i niezależnie od poglądów kazdy musi przyznac że to milowy krok w nauce.
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeOct 24th 2010
     permalink
    Film o konsekwencjach otyłości w ciąży
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeOct 25th 2010
     permalink
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 25th 2010
     permalink
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeOct 28th 2010
     permalink
    Twoje szczęście Aga ;)
    __
    zobaczcie, na jaką fotke trafiłam;)
    I kto powiedział, ze wózkiem nie wszędzie można;)



    Przedsmak prawdziwej zimy na Kasprowym Wierchu.

    Fot. Grzegorz Momot/PAP

    (Onet.pl/mk)
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeOct 29th 2010
     permalink
    25 października holenderska TV wyemitowała film Mariusza Pilisa _List z Polski_ (_Brief uit Polen_), którego głównym tematem jest katastrofa smoleńska. Jeśli macie ochotę obejrzeć, film dostępny jest na youtube (angielski lektor, holenderskie napisy) albo "TU":http://wtrns.fr/FkjzXNQ29BKOck (wersja do ściągnięcia) z polskimi napisami - tłumaczenie dzięki forumowiczom z _*"www.rebelya.pl":http://rebelya.pl/*_.
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeOct 29th 2010
     permalink
    Ciekawe - zbadano wpływ wyciągu jeżówki - echinacea - "Skuteczność i bezpieczeństwo wyciągu z jeżówki purpurowej w leczeniu infekcyjnych zapaleń górnych dróg oddechowych u dzieci" - WNIOSEK - "Stosowanie wyciągu z jeżówki purpurowej w porównaniu z placebo nie skracało czasu utrzymywania się objawów ZGDO ani nie zmniejszało ich nasilenia u dzieci w wieku 2-11 lat" :/
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 3rd 2010
     permalink
    Dzieci naśladują rodziców...

    OBYŚMY ZAWSZE BYLI GODNI NAŚLADOWANIA...
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeNov 7th 2010
     permalink
    test wykrywający płeć dziecka podczas ciąży
    Może nie doceniam tego wynalazku albo przeceniam usg, ale wydaje mi się, że za cenę tego testu można pójść na normalne usg...
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeNov 9th 2010
     permalink
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 9th 2010 zmieniony
     permalink
    NAJBARDZIEJ MNIE ZSZOKOWAŁO O TEN KOSZENILI, wiec do wikipedii zajrzałam i zgadza sie:

    Koszenila jest nazwą barwnika otrzymywanego z mszycy o nazwie koszenila (Dactylopius coccus, dawna nazwa Coccus cacti) żerujących na kaktusach z rodzaju Opuncja. Owady te występują w tropikalnych rejonach Ameryki Południowej i Centralnej i wytwarzają barwnik odstraszający inne owady. Barwnik otrzymuje się z ciała i jaj owadów. Jest nadal wykorzystywany jako naturalny środek do odstraszania mrówek.




    :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 10th 2010
     permalink
    Co jest takiego obrzydliwego w owadzie, czego nie ma w dupce świnki, jelicie czy wnętrznościach? Naprawdę obrzydza was bardziej barwnik pozyskiwany z owada niż wszelkie chemiczne spulchniacze, polepszacze, zagęszczacze? Mnie nie, pod warunkiem, że nie jest to trujące.
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeNov 10th 2010
     permalink
    Mnie brzydzą robale i wnętrzności też trochę :-) Ale wiadomo, że chemia szkodzi a robaczek nie:-)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 10th 2010
     permalink
    ja nie mówię, ze mnie to BRZYDZI, ale że mnie zszokowało -nie wiedziałam po prostu o pochodzeniu tego składnika wielu potraw;)
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeNov 30th 2010
     permalink
    •  
      CommentAuthoriwcia26
    • CommentTimeDec 3rd 2010
     permalink
    A ja mam lekarstwo na chandrę zimową ;)
    Zapraszam do naszego Galeryjki Biżuterii, prezentuję tam ręcznie wykonane prace, według autorskiego projektu
    www.galeryjkabizuterii.pl
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeDec 3rd 2010
     permalink
    Kiepskie miejsce na reklamę :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 5th 2010
     permalink
    Nadlesnictwo Strzalowo - mozna na zywo podejrzec jak dziki, sarny i jelenie przychodza w lesie do "stolowki"
    na dzieciakach robi wrazenie :)
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeDec 10th 2010
     permalink
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeDec 10th 2010
     permalink
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 22nd 2010
     permalink
    Klub Trójki Bo we mnie jest seks
    Różnice w budowie mózgu zależne od płci
    Wpływ hormonów i feromonów na dobór naturalny
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 22nd 2010 zmieniony
     permalink
    Nie wiem czy wkleić tutaj czy w innym miejscu... Szok dla mnie jak w 30tc można nie wiedzieć ... Do niespodziewanego porodu doszło w toalecie szpitala w Zgierzu. 19-letnia matka twierdzi, że nie wiedziała o ciąży. Noworodek wpadł do sedesu. Dziecko uratowano tylko dzięki natychmiastowej pomocy lekarzy - informuje "Polska the Times".

    Zdaniem lekarzy to cud, że dziecko przeżyło. Warunki, w jakich doszło do porodu, były tragiczne, istniało duże ryzyko zakażenia porodowego.

    Noworodek jest wcześniakiem. Z badań wynika, że dziewczynka przyszła na świat w 30. tygodniu ciąży. Ważyła 1.560 gramów. Na razie znajduje się w inkubatorze.

    Matką dziecka jest 19-latka. Dziewczyna twierdzi, że nie wiedziała, że jest w ciąży. Kilka godzin przed porodem trafiła na izbę przyjęć zgierskiego szpitala, ponieważ skarżyła się na bóle brzucha i łamanie w krzyżu.
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeDec 22nd 2010
     permalink
    Masakra jakaś ;/ aż się wierzyć nie chce ;/
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.