Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorManaLoa
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    mam nadzieje, że też będę dobrze się czuła... Po Bromergonie strasznie źle się czułam...
    --
  1.  permalink
    Moje Drogie...
    Miałam brać clo od tego cyklu-pewnie za chwilę pojawi się u mnie @ .Jednak jak byłam u gina to przy okazji zrobiłam cytologię...dziś dostałam telefon z przychodni żebym natychmiast stawiła się u lekarza-wynik cytologi III i wykryty wirus HPV-mam skierowanie do szpitala na pobranie wycinków- niestety muszę odłożyć staranie się o dzidzie-to chyba najbardziej mnie zasmuciło bo naprawdę nie mogłam się już doczekać kiedy zacznę brać clo...może to nie odpowiednie miejsce żeby o tym pisać ale chciałam się z wami podzielić...
    •  
      CommentAuthorsusi
    • CommentTimeMar 7th 2008
     permalink
    Agato dolanczam sie do wypowiedzi wyzej :hugging:
    --
    • CommentAuthoragata150907
    • CommentTimeMar 7th 2008 zmieniony
     permalink
    dziękuję mysiak rysia, susi- wierzę w to że niebawem do Was wrócę;)
    A tymczasem trzymam kciuki za was wszystkie moje staranki:)))
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeMar 7th 2008
     permalink
    hej dziewczynki jestem po wizycie u gina no i pęcherzyk urósł do wielkości 21,3mm!!!!!!...ale jestem szczęśliwa...teraz kolejne usg we wtorek żeby zobaczyć czy pękł:)))
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthorJagodka1
    • CommentTimeMar 7th 2008
     permalink
    Agatko tak mi przykro:(
    Ja właśnie w ten cykl mam stymulowany CLO od 5 do 10dc.pół tabl,ciekawe co będzie? jak na razie po wizycie na monitoringu były 2 pęcherzyki, z tym ze jeden po prawej przestał rosnąć i z niego już jest klapa:( a ten po lewej jest bardzo ładny 20mm.
    w poniedziałek się dowiem czy skubaniec pęknie.:wink:
    --
    •  
      CommentAuthornatka24
    • CommentTimeMar 7th 2008
     permalink
    hej,ja miałam 3 jeden pekł i już go nie było nasteonego dnia na monitoringu. zostały dwa w tym jeden koślawy bo jakiś mniejszy a drugi 23 mm. lekarz mówił że ładne bąbelki. teraz czekam jeszcze tydzień na@
    •  
      CommentAuthorJagodka1
    • CommentTimeMar 7th 2008
     permalink
    Natka więc nic mi nie wypada jak trzymać mocno kciuki by wredna @ nie zawitała do ciebie:)
    --
    •  
      CommentAuthornatka24
    • CommentTimeMar 7th 2008
     permalink
    no tak nogi skurczyc i przegonic
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeMar 7th 2008
     permalink
    dobre Natka ...nogi skurczyć i przegonić...żeby to było takie łatwe hehhehe
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthornatka24
    • CommentTimeMar 7th 2008
     permalink
    no właśnie natyry nie przechytrzysz.musisz jej zaufac
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeMar 7th 2008
     permalink
    ale jak tu jej ufać jak ona robi nas tak w konia?:confused:
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthornatka24
    • CommentTimeMar 7th 2008
     permalink
    bo my chyba za dużo myślimy. można jej pomóc ale sie nie zamartwiac
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeMar 7th 2008
     permalink
    ale jak tu zrobić żeby tyle nie myślec?
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthortoszi
    • CommentTimeMar 8th 2008
     permalink
    Witam, jestem tu nowa. Teraz pierwszy cykl zażywałam od 5-9 dnia clostybegyt, wczoraj w 12 dniu cyklu byłam u gina i wyszło mi że mam pęcherzyk na 20 mm, dostałam zastrzyk pregnylu i po 30 godzinach mam mieć stosunek. Potem od 14 do 26 dnia cyklu mam łykać duphaston i estrofem.Poza tym codziennie biorę bromergon. Stosowała któraś z was taki zestaw leków? W poprzednim cyklu miałam 2 pęcherzyki ale nie urosły. Narazie nie udało mi się zajśc w ciąże. Zobaczymy czy po tym zastrzyku się uda. Jeśli nie to następny cykl znowu z clo i mam się pojawić na usg, no i wtedy chyba już inseminacja mnie czeka. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i trzymam kciuki za starania:)
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeMar 8th 2008
     permalink
    ja biorę tylko CLO i jest to miesiąc sprawdzający...mam monitoring.....i zobaczymy czy pecherzyk pęknie...jesli nie to w przyszłym cyklu Clo od 5 do 9dc..później pregnyl no i luteinka lub duphaston...ale mam nadzieję że na USG okaże się że pęcherzyk jednak pękł:)
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthorAnnG
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    Witajcie dziewczyny po dłuższej przerwie!
    Nowości!
    Brak @, nabrzmiałe i obolałe piersi i wrażliwe sutki. Nadal cierpliwie czekam.
    •  
      CommentAuthornatka24
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    AnnG mam nadzieje że będzie ok. ja tak sie męcze że mam dośc pirsi mi bolą że dotnąc nie moge.wcześniej przed pkresem mi bolały ale nie tak. ja@mam dostac 13 lub 14 szybciej niech bedzie albo nie.ja piłam CLO i miałam inseminacje i zobaczymy czy sie udało
    •  
      CommentAuthorAnnG
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    To trzymam kciuki za nas obie:)
    Piersi mnie bolą od tygodnia, nawet położyć się na brzuchu nie mogę:(
    Ja okres miałam dostać w sobotę. Teraz zaczęło mnie bolec podbrzusze.
    •  
      CommentAuthorKitek78
    • CommentTimeMar 10th 2008 zmieniony
     permalink
    Mysiakrysia- ja byłam na monitoringu 13 dc i potem 15 i 17 dc bez pregnylu a w następnym cyklu 11 dc i 15dc i pregnyl . Monitoring polega na obserwowaniu wiec 1 usg nie daje obrazu czy pęcherzyki rosną czy nie....nie ma moim zdaniem przeciwskazań do monitoringu w 10dc....
    --
    •  
      CommentAuthorKitek78
    • CommentTimeMar 10th 2008 zmieniony
     permalink
    a wiecie może jak z testami ciążowymi po pregnylu? bo gdzies wyczytałam tylko już nie pamiętam gdzie że trzeba odczekać 14 dni żeby zrobić test bo pregnyl fałszuje, tylko nie pamiętam w którą stronę na + czy na -
    --
    •  
      CommentAuthorAnnG
    • CommentTimeMar 10th 2008 zmieniony
     permalink
    Kitek lekarz mi powiedział, że test można robić dopiero po 14 dniach licząc od dnia pęknięcia pęcherzyka.Test może wyjść fałszywie dodatni.U mnie 14 dni minęło w sobotę, ale testu nie robię bo nie chce się niepotrzebnie stresować. Na razie @ nie mam, są natomiast obolałe i wrażliwe piersi:)
    •  
      CommentAuthorKitek78
    • CommentTimeMar 10th 2008 zmieniony
     permalink
    Dzięki AnnG:)
    to widzę, że masz silną wolę... pregnyl miałam podany w sobotę tydzień temuja byłam w ubiegły wtorek u doktorki w tedy twierdziła, że jest ciałko zółte ale endometrium 3,5mm... więc na 99% raczej fasolki w tym cyklu nie będzie....
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeMar 11th 2008
     permalink
    Hej, u mnie pęcherzyk się pojawia, ale nie wiem, czy pęka... Lekarka nie zaproponowała monitoringu ani stymulacji. Co radzicie, mam udać się do kogoś innego??
    •  
      CommentAuthorAnnG
    • CommentTimeMar 11th 2008
     permalink
    Niestety @ pojawiła się w poniedziałek:( Trochę płakałam, tak samo jak i mąż. Ale nie poddajemy się i będziemy starać się dalej:) Na piątek umówiłam się już do ginekologa. Zastanawia mnie tylko fakt, dlaczego się nie udało, przecież mąż ma wyniki nasienia w normie, pęcherzyk był, pękł, plemniki były w odpowiednim czasie i miejscu!!!
    Co zrobiliśmy nie tak? Lekarz mówił tylko że ciałko żółte mogło być nie gotowe.Co to znaczy??
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeMar 11th 2008
     permalink
    własnie jestem po USG dziś 19dc...(clo brałam od 5-9dc)...i okazalo się że pęcherzyk nie pękł....a nawet mam dwa w jednym:(((...jeden jest wielkości 22mm...a otacza go pęcherzyk o wielkości 25,8mm...ginek nie kazał mi się tym martwic...bo to ponoć są w nim hormony.....ale ja już nie mam nerwów...straciąłm cierpliwość...no i martwie się żeby z tego nie zrobił mi się torbiel:((((
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthordorka82
    • CommentTimeMar 11th 2008
     permalink
    Napiszcie mi proszę co myślicie o mojej sytuacji dziś jest 13 dzień od pęknięcia pęcherzyka (po pregnylu) zrobiłam test i wyszedł wątpliwy tzn druga kreska była, ale słabo widoczna. Kiedy powtórzyć test? I co to właściwie znaczy? Pomocy bo moim gdybaniem mojego M zamęczę:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorpokrzywa
    • CommentTimeMar 12th 2008
     permalink
    najlepiej zrób bete z krwi ;)
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeMar 12th 2008
     permalink
    mysiakrysia....ginek kazał mi sie wyluzować i przestać myśleć o starankach i zdać się na los.....a za jakieś 2-2,5tyg jeśli nie będzie @ zrobić test ciążowy oraz przyjść na usg...wtedy zobaczymy czy pękł......żebyś ty widziała moją minę jak ginek powiedział ze on nie pękł.....przy takim skoku i takiej tempce byłam pewna na 1000% że wszystko pekło i jest ok...a tu taka nie miła niespodzianka:(((
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    MonikaC - jakoś nie chce mi się wierzyć, że owulacji nie było... mogło być tak, że miałaś jednak jeszcze jeden pęcherzyk, który pękł, a te po prostu zostały i skapciały
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    ja takiego nagłego nie miałam, ale tempka mi się faktycznie po clo podniosła; tak jak zazwyczaj miałam poziom niższy na 35,5 to po clo wlazło mi na 36,7
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorZosiaK
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    giga:) 36,5:) Lodowa dziewczyno:)
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    ale to te niższe :))) wyższe mam kole 36,9
    hmmm... chociaż zimna, to ja może i jestem, bo stópki i górne łapki mam wiecznie niedogrzane
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorZosiaK
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    Giga napisałaś, że niższe masz 35,5. Dlatego mówię, że lodowa jesteś:)
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    wiem wiem Zosiu :)))

    marysiu - bo my po prostu jesteśmy wyjątkowe :)))
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthormatyka13
    • CommentTimeMar 27th 2008
     permalink
    mysiakrysia widziałam u ciebie na wykresie, że mierzysz tempkę oralnie... może warto zmienić na waginalnie, bo u mnie też tempka miała takie skoki jak mierzyłam oralnie, a waginlanie jakoś tak bardziej normalna ta tempka.
    •  
      CommentAuthormatyka13
    • CommentTimeMar 27th 2008
     permalink
    moim zdanie w porównaniu z tym pierwszym cyklem obserwowanym te tempki wcale nie są aż takie wysokie :-))) ale za to widać, że kolejny wykres był już dwufazowy :-))) więc coś się poprawiło ;-)
    •  
      CommentAuthormatyka13
    • CommentTimeMar 27th 2008
     permalink
    no to trzymam kciuki :)))
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 27th 2008
     permalink
    Mój też nie chce się skończyć po 30 dniach. W czym problem?
    --
    •  
      CommentAuthormatyka13
    • CommentTimeMar 27th 2008
     permalink
    oczywiście zapraszam :-))) chętnie pomogę jak będę w stanie :-))) ja też bez leków miałam cykle nawet 90 dniowe i dopiero teraz mam regularne... mam nadzieję, że tylko na regularności się nie skończy i jeszcze będzie dzidzia z tego :-))
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeMar 27th 2008
     permalink
    3,5mm w 12dc hmmmm - a przy jakich długich cyklach i czy ze stymulacją czy nie?
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorsusi
    • CommentTimeMar 27th 2008
     permalink
    Ja tez biore clo i przy ok. 30-dniowych cyklach moje pecherzyki maja w 12dc juz 16-18mm.
    --
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeMar 27th 2008
     permalink
    no to z deczka małe... a poprzednio też takie były?
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeMar 27th 2008
     permalink
    może jak na twój organizm, to ta jedna tabletka clo dziennie to za mało... a gin co na to powiedział?
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeMar 29th 2008
     permalink
    no i dobrze, że tempka spadła... większy skok potem będzie; a testom, to musisz jeszcze dać czas; stymulowane jajca pękają przy wielkości 21-30 paru mm, więc te twoje mają jeszcze czas :) jajco rośnie średnio 2-3mm na dobę, więc zobacz ile jeszcze czasu mah LH na przygotowania do owu :)))
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorlama
    • CommentTimeMar 31st 2008
     permalink
    ja stosuję clostilbegyt już 4 cykl i jak dotąd nie miałam robionego monitoringu. Chyba zmienię lekarza, co wy na to?
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeMar 31st 2008
     permalink
    nie koniecznie od razu zmiana, ale spróbuj go namówić na monitoring; powiedz, że chcesz i tyle :)
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorlama
    • CommentTimeApr 2nd 2008
     permalink
    wiesz co , ale to nie jest takie proste. bo w chwili obecnej mieszkam w szwecji. jak jestem w polsce to idę na wizytę kontrolną, ale on nie robiąc żadnych badań laboratoryjnych przepisuję mi hormony. troche mnie to wkurza. W końcu za coś kasuje za wizytę i to nie mało. Niby zrobi usg i stwierdzi że wszystko jest ok, ale to wszystko. Na moje zgłaszane kilka lat temu problemy z miesiączką (a raczej jej długotrwałym brakiem) od ręki wypisał mi leki na wywołanie, zamiast znaleźć przycznę tego stanu i stwierdził, że mogę mieć problemy z zajściem w ciążę. Na mój rozum lekarz powinien bardziej interesować sie zdrowiem pacjentki, a nie tym ile dziś zarobi.
    no i się wyżaliłam... ale bynajmniej mi ulżyło.
    pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeApr 2nd 2008
     permalink
    no słyszałam, że zagramanicą to ciężko.... no a nasi, tez nie wszyscy sensowni; to wiesz co, w takim wypadku zmieniłabym gościa :)
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorlama
    • CommentTimeApr 2nd 2008
     permalink
    też tak myślę. jeżeli do 18 maja (wtedy bedę w polsce) nie zajdę w ciążę to chyba rzeczywiście wybiorę się do innego lekarza. Tutaj niestety nie pójdę, bo mnie nie stać na wizytę, a poza tym nie mam nikogo kto by mi polecił dobrego ginekologa. może z czasem coś się zmieni na lepsze.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.