Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeFeb 22nd 2008
     permalink
    no to fakt... jak byłam na insemie, to codziennie rano ustawiała się kolejka pod gabinetem coby zobaczyć co i jak z pęcherzykami; i tak część martwiła się czy urosły, część czy juz gotowe do insemy i część czy już pękły; oczywiście dochodziło do tego wzajemne nakręcanie atmosfery :) a kolejka była, bo to szpital, gdzie insemy się robi masowo :)
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthorwishing
    • CommentTimeFeb 22nd 2008
     permalink
    gdzie sa takie szpitale z insemami masowymi ? :shocked:
    •  
      CommentAuthorAnnG
    • CommentTimeFeb 23rd 2008
     permalink
    Wczoraj byłam na monitoringu, mój pęcherzyk urósł do rozmiarów 27mm, lekarz dał mi zastrzyk z pregnylu aż 10 000 jednostek mówiąc że po takiej dawce pęknie w ciągu 12 h na pewno. Teraz wszystko w rekach moich i męża;) Przytulamy się mocno już od dnia podania zastrzyku.
    Trzymajcie kciuki dziewczyny!!
    •  
      CommentAuthorlavja
    • CommentTimeFeb 23rd 2008
     permalink
    Dziewczęta!!!! będzie dobrze :))), ja już jestem szczęśliwa (od 2 dni) ...czekamy na następne :)))), wysyłam fludki &&&&&
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeFeb 23rd 2008
     permalink
    taka masówka, to na oddziale niepłodności na Polnej w Poznaniu :)))
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorAnnG
    • CommentTimeFeb 23rd 2008
     permalink
    Po czym poznać czy pękł pęcherzyk?
    •  
      CommentAuthoriwin
    • CommentTimeFeb 23rd 2008
     permalink
    Ann, pęknięcie pęcherzyka można poznać po tym że jest płyn w Zatoce Douglasa
    Giguś mnie też strasznie pasjonuje usg, zawsze się wgapiam jak sroka w kość w monitorek i chętnie bym co chwilę biegała do gin sprawdzić co się dzieje w środku. Nawet przeszła mi kiedyś przez głowę myśl aby sobie kupić taki ultrasonograf, ale szybko palłam się w głowę.
    •  
      CommentAuthordorka82
    • CommentTimeFeb 23rd 2008
     permalink
    Byłam rano na monitoringu i okazało się, że jednak pęcherzyk ładnie rośnie dziś miał już 15 mm. W środę kolejne badanie i jak będzie miał 20 mm to zastrzyk na pęknięcie. Niby dobrze jest, ale nie potrafię się cieszyć, żeby nie zapeszać...:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeFeb 23rd 2008
     permalink
    aż mnie korci żeby powiedzieć: a nie mówiłam? hihihihihi

    iwin - ja też kiedyś miałam taki pomysł hihihihihihihihihihi potem robiłybyśmy sobie usg nawzajem :)))
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorAnnG
    • CommentTimeFeb 23rd 2008
     permalink
    Dorka82 więc masz taką samą sytuację jak ja... rosnący pęcherzyk. Mój pęcherzyk w ciągu 24 h urósł z 13 mm na 27 mm:)
    W poniedziałek idę znów na monitoring by upewnić się czy pękł pęcherzyk.
    Trzymam kciuki za nas!
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeFeb 23rd 2008 zmieniony
     permalink
    AnnG, nie wiem czy nie jest juz troszke przerosniety :confused:
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeFeb 23rd 2008
     permalink
    nie, przy cyklach stymulowanych takie pęcherzyki to normalka :)
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeFeb 23rd 2008
     permalink
    Aha. Dobrze wiedziec.
    •  
      CommentAuthorAnnG
    • CommentTimeFeb 24th 2008
     permalink
    Dziewczyny pomocy!!
    Ten lewy jajnik boli dziś jak cholera, nie da się tego delikatniej ująć. Ledwo chodzę. Czy to normalne? Dlaczego tak boli? Czy może dzieje sie tak z powodu dużej dawki Pregnylu którą dostałam (10 000 jednostek)?? Czy może ból jest związany z jego pęknięciem?
    •  
      CommentAuthorsusi
    • CommentTimeFeb 24th 2008
     permalink
    AnnG, nie wiem ale wydaje mi sie ze pecherzyk pekl i bol jest z tym zwiazany :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAnnG
    • CommentTimeFeb 24th 2008
     permalink
    hm... a czy ktoś miał podobne bóle związane z pękniętym pęcherzykiem??
    Na tą chwile jajnik nie daje mi spokoju i zaczęło boleć mnie podbrzusze.:peace:
    •  
      CommentAuthorsusi
    • CommentTimeFeb 24th 2008
     permalink
    Ja tez mam bole owulacyjne raz mniejsze raz wieksze a raz wcale, ale jezeli masz jakies obawy to zglos sie do gina.
    --
    •  
      CommentAuthordorka82
    • CommentTimeFeb 24th 2008
     permalink
    Również trzymam kciuki za nas wszystkie... Mój mąż także musiał się bardzo powstrzymywać, by nie powiedzieć "a nie mówiłem"... Ale ja już taka jestem ww każdej innej dziedzinie życia niepoprawna optymistka, ale jeśli idzie o "dzidzię" to wręcz odwrotnie wolę być mile zaskoczona niż znowu się rozczarować :bigsmile:
  1.  permalink
    Dziewczyny mam pytanko... zastanawia mnie czemu gin mówił o "wstrzemięźliwości" podczas brania clo i zaraz po nim i najlepiej żebyśmy działali miedzy 15-25dniem cyklu.Rozumiem że między 15-25 dojdzie do owu i rozumiem "działanie" ale ta "wstrzemięźliwośc" mnie zastanawia;/
    •  
      CommentAuthoriwin
    • CommentTimeFeb 24th 2008
     permalink
    Agatko mnie też zastanawia, bo ja brałam Clo ale wtedy gin mi mówił, żeby używać ile się da.
  2.  permalink
    iwin chodzi mi oto że wyraźnie gin powiedział o wstrzemięźliwości po @ aż do 15dc tylko nie rozumiem czemu - zastanawia mnie czy również miałyscie takie wskazówki od swoich lekarzy?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 24th 2008
     permalink
    Czy nie po to aby plemniki były silniejsze?
    O tym poczytasz w każdym podręczniku do NPR - jako pomoc dla starających.
    --
    •  
      CommentAuthordorka82
    • CommentTimeFeb 24th 2008
     permalink
    Mnie lekarz nic nie wspominał o wstrzemięźliwości, natomiast szczególne starania mamy rozpocząć od wtorku (prawdopodobnie wtedy pęknie pęcherzyk).
    •  
      CommentAuthorsusi
    • CommentTimeFeb 24th 2008
     permalink
    Mi rowniez nic nie zabranial...
    --
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeFeb 24th 2008
     permalink
    mój ginek też nic nie wspominał o wstrzemięźliwości:confused:
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthorAnnG
    • CommentTimeFeb 25th 2008
     permalink
    Właśnie wróciłam z USG...mój pęcherzyk pękł w sobotę...,teraz pozostaje nam czekanie. Zdziebko nadziei jest bo przytulaliśmy sie z mężem w piątek, sobotę i niedzielę:)
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeFeb 25th 2008
     permalink
    No to serducha byly jak nalezy. A teraz co? Nasze ulubione CZEKAMY :bigsmile:
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeFeb 26th 2008
     permalink
    no to czekamy:)))))
    ja byłam dziś u gina i jak na razie pęcherzyki w obu jajnikach mają po 6mm...od jutra zaczynam brać CLO i 12dc do kontroli na USG:)))))):bigsmile:
    i mam nadzieję że urosną:bigsmile:
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthorKitek78
    • CommentTimeFeb 26th 2008
     permalink
    No czekamy!!! jeszcze troszku i znienawidzę to słowo!!!
    ja na monitoring idę w piątek (11 dc), jutro biorę ostanie CLO. dziś już czuję, że chyba prawy dostał kopa od Clo....

    Ja też lubię się gapić na monitor.....
    Giga ja tez chodzę na Polną, miałam tam robiony ostatni monitoring;)
    --
    •  
      CommentAuthordorka82
    • CommentTimeFeb 27th 2008
     permalink
    Dzisiaj idę na kolejne usg.... Może tym razem lekarz stwierdzi, że pęcherzyk pękł. Wiem, że z dużym prawdopodobieństwem można to odczuć, ale jakoś nigdy wcześniej siebie nie obserwowałam i nie mam pojęcia jak odczuwa się ból owulacyjny. Może ktoś mi to opisać? Z góry dziękuję...
    •  
      CommentAuthorAnnG
    • CommentTimeFeb 28th 2008
     permalink
    Czy ktoś miał dużą ilość żółtawego śluzu w fazie lutealnej? Czy coś on oznacza?
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeFeb 28th 2008
     permalink
    AnnG, o ile mi wiadomo bialy lepki sluz w duzych ilosciach jest objawem ciazy. Oczywiscie jak kazdy z tak wczesnych dosc niepewnym. Zolty tez sie pewnie zalapuje jesli jest gesty i lepki. Taki sluz wiekszosc dziewczyn normalnie ma we fazie lutealnej, ale jesli jest go zdecydowanie wiecej niz zwykle to mozna to uznac za objaw obiecujacy chyba... :bigsmile:
    •  
      CommentAuthordorka82
    • CommentTimeFeb 28th 2008
     permalink
    Mam wątpliwości związane z wczorajszą wizytą u lekarza - dostałam pregnyl i chyba pęcherzyk pękł (przynajmniej tak mi się wydaje) - teraz staranka :bigsmile: Mam też brać luteinę przez 12 dni od dzisiaj i no właśnie bardzo zaskakujący dla mnie Acard. Czy któraś z Was to brała w takim zestawieniu? Nie wiem czy nie odstawić na własną rękę? Pomóżcie!
    •  
      CommentAuthorAnnG
    • CommentTimeFeb 28th 2008
     permalink
    Biały, lepki śluz miałam w zeszłym miesiącu i niestety nie był on objawem ciąży - przynajmniej w moim przypadku ale objaw @. Konwalijko mam większą nadzieje po twojej wypowiedzi aczkolwiek serce podpowiada mi że się znów nie udało.
    Czekam dalej co przyniosą dni!!
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeFeb 28th 2008
     permalink
    Ja wielu doswiadczen staraniowo-zawiedzionych nie mam, ale juz po jednym nieudanym cyklu nauczylam sie cierpliwie czekac na konkretniejsze objawy ciazy niz bolesne piersi, wysoka tempka czy sluz. Jesli zajdziemy to ciaza nam nie ucieknie. A jak sie czlowiek tak napali na prozno to potem tylko smutny smutek. Z reszta, Ty AnnG, akurat dobrze wiesz o czym mowie. Takze na sluz nie patrz tylko cwicz sie w cierpliwosci. Jak bedzie radosc to na pewno sobie swietowanie odpowiednio odbijemy!!! :peace:
  3.  permalink
    właśnie Konwalijko ta cierpliwość tylko skąd ją brać ? jak ktoś ma za dużo to chętnie pożyczę wiaderko;)
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    No niestety. Towar deficytowy :cry:
    •  
      CommentAuthorAnnG
    • CommentTimeMar 1st 2008
     permalink
    Wniosek z tego że żaden wczesny objaw nie jest pewny... ktoś kiedyś powiedział "najlepszym potwierdzeniem są dwie kreski na teście ciążowym".
    Ja podchodzę do tego już dystansem i cierpliwie czekam na dzień w którym po prostu zrobię właśnie test ciążowy i wszystko będzie jasne. Do tego czasu o tym nie myślę i nawet w domu nie rozmawiamy na podobne tematy z mężem.

    Trzymajcie się cierpliwie dziewczyny!
    •  
      CommentAuthordorka82
    • CommentTimeMar 1st 2008
     permalink
    My też czekamy... W środę był pregnyl staranka od wtorku do piątku i teraz czas na trening cierpliwości (tylko żeby to takie łatwe było jak się niektórym wydaje)... Bardzo się pilnuję i zajmuję czas czym się da, ale mimo wszystko myśli powracają... Trzymajcie kciuki...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 3rd 2008
     permalink
    mysia, samoobserwacja jest dobrym przybliżeniem przemian zachodzących w cyklu, ale monitoring jest dokładniejszy.
    Wystarcza do odłożenie lub doprowadzenia do poczęcia lub jest pomocą dla lekarza, jeśli jest potrzebne podawanie leków do lub po owulacji itp.
    --
    •  
      CommentAuthordorka82
    • CommentTimeMar 3rd 2008
     permalink
    Mój lekarz uważa, że monitoring przy clo jest potrzebny min dlatego, że jest to silny lek, który może powodować torbiele trzeba zatem kontrolować jajniki. Inny powód jest taki, że tylko w ten sposób można określić dokładnie owulację, a w wypadku gdyby pęcherzyk nie pękł można temu zaradzić lekami.
  4.  permalink
    witam dziewczyny :)
    pytanko moje dotyczy Clo u facetów.czy Wasi mężowie je brali?i jakie były efekty?
    --
    •  
      CommentAuthordorka82
    • CommentTimeMar 3rd 2008
     permalink
    Gdzieś na forum o tym czytałam, ale mój M nie miał potrzeby więc nie wiem nic konkretnego.
    •  
      CommentAuthorsusi
    • CommentTimeMar 3rd 2008
     permalink
    Faceci tez moga brac clo???
    --
    •  
      CommentAuthorsusi
    • CommentTimeMar 4th 2008
     permalink
    No to mam lekarza do kitu! Powiedzial mi ze na polepszenie armi nic skutecznego nie ma... :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorManaLoa
    • CommentTimeMar 4th 2008
     permalink
    Witam!
    Przyłączam się do Was Kobietki, bo od następnego cyklu będę brała Clo. No, oczywiście pod warunkiem, że PRL mam w normie, a badania zrobię w czwartek. Cykle u mnie się wydłużają, raczej nie ma owulacji (nie ma skoku tempki), więc lekarz stwierdził, że należy dopomóc jajnikom i sprawdzić czy wtedy coś się wydarzy. Więc na razie czekam na @ i z nową nadzieją będziemy się starać...
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeMar 4th 2008
     permalink
    mysiakrysia wiele kobiet ma bóle głowy i mdłości zarówno po clo jak i po duphastonie. Ja akurat po clo czułam się oki po duphastonie cykl mi się strasznie wydłużył ale bóli i mdłości nie miałam. Za to po bromergonie była tragedia.
    Dziewczyny za wszystkie trzymam mocno kciuki i powodzenia.
    --
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    witam wszystkich...troche mnie tu nie bylo........wpadłam powiedzieć ze jestem po monitoringu i mam pęcherzyk na prawym jajniku urósł - wielkość 13mm...więc lekarz kazał działać...bo być może się uda, nawet przy tak małym, no i w piątek kolejny monitoring żeby zobaczyć co sie z nim dzieje:)))...jestem szczęśliwa bo do tej pory nie miałam żadnego dominującego pęcherza...a po CLO 1x1...dorobiłam się jednego choć nie wielkiego:)))...ale to już coś:).......miłych snów:))
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthormatyka13
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    ja też po clo i duphastonie nic nie czułam, ale jak zaczęłam brać bromergon to codziennie ból głowy :-( ale na szczęście teraz się chyba już przyzwyczaiłam i bóle zniknęły :-)
    •  
      CommentAuthorsusi
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    Ja bralam clo teraz pierwszy raz 1x1 i tez nic mnie nie bolalo i czulam sie ok...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.