Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorendzi91
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    mi lekarz powiedzial ze na laparoskopie a ja sie staram dopiero 5 miesiecy wiec jest to dla mnie chore nawet nie mozna mowic o bezplodnoci bo to dopiero po roku staran...
    -- p:
    • CommentAuthorSylwia16
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    Endzi91 ja myślę, że powinno się zrobić monitoring. Jednak mam podobnie - myślałam, że monitoring to tak co 2-3 dni a on mi kazał przyjść po świętach.... czyli to będzie już 17 dc...Kurcze też mam pecha :( Chyba jednak wybiorę się w ten czwartek... A długo się staracie ?

    Treść doklejona: 26.03.13 13:04
    Ja jestem po laparotomii i po laparoskopii .... lewy jajnik i jajowód beznadziejne...prawy niby ok....przynajmniej mam taka nadzieję...
    • CommentAuthorendzi91
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    piec miesiecy dopiero...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 26.03.13 13:10</span>
    ja to bym chciala cos wiedziec a nie tylko wypisal mi clo i kazal przyjsc jak bede w ciazy a to nie takie łatwe
    :cry:
    -- p:
    • CommentAuthorSylwia16
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    Doskonale Cię rozumiem! Ja się staram od 2009 roku....tylko międzyczasie ta laparotomia i laparoskopia... cysty endometrialne.... edndometrioza.... leczenie.... wszystkie wizyty prywatne......(po co nam NFZ)... i teraz trafiłam właśnie do lekarza na fudnusz - tylko dlatego, że mam dosyć jeżdżenia a on jest najbliżej.... i przynajmniej słucha co do niego mówię..... i na tyle wizyt u różnych lekarzy skupiających się jedynie na usg...nikt nie zrobił mi podstawowej cytologii.... i tu też był problem.....no i teraz zaczęłam CLO.... i nie pozostaje mi nic innego jak czekać.... :(

    Nie wiem czy Cię pocieszę, ale ja w pierwszą ciążę - mam córeczkę ma prawie 8 lat - zaszłam też po dłuższym czasie starań, więc się nie załamuj jeszcze! Jeszcze za wcześnie! A ja mocno trzymam kciuki, żeby się nam teraz udało!
    • CommentAuthorendzi91
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    WIEM ZE NIE MA CO SIE ŁAMAC JA TEZ CHODZE PRYWATNIE NO I TYLKO KASE WYDAJE A MI NAWET MONITORINGU NIE ZLECIL NAWET NIE POWIEDZIAL CO TO JEST PCOS MUSIALAM SZUKAC W NECIE JUTRO IDE DO INNEGO LEKARZA NO I ZOBACZYMY:)
    -- p:
    • CommentAuthorSylwia16
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    A jak brałaś CLO?
    • CommentAuthorendzi91
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    NAJPIERW 2 MIESIACE PO 1 TABLETCE OD 5 DO 9 DNIA CYKLU A TERAZ PO 2 TABLETKI NO I TERAZ ODCZUWALAM JAKAS PRACE JAJNIKOW A PO 1 TABLETCE NIE ALE NIE WIEM CZY MIAŁAM OWULACJE NIE MIERZE TEMPERATURY
    -- p:
  1.  permalink
    nie dawno gdzieś czytałam artykuł że jak podaje się niską dawkę clo do 3 tab (wyższe dawki podaje się niby do pobrania jajeczek do invitro) a nie ma oznak problemu z pękaniem pęcherzyków (torbieli, lub PCO) to monitoring nie jest koniecznością. wiadomo komfort psychiczny jest większy ale nie jest to niby konieczność.

    IDZE WIOSNA BĘDZIE JUŻ TYLKO LEPIEJ! a jak chcecie sobie poprawić humor poczytajcie z 50 str. wstecz i zobaczycie jaka tu na forum roszada dziewczyn i ile + już było :) i pewnie tym miesiącu będą kolejne i za miesiąc ...
    -- /]
    • CommentAuthorendzi91
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    NO MOZE RACJA Z TYM MONITORINGIEM ALE NAWET NIE WIEM CZY PEKAJA CZY NIE
    -- p:
    • CommentAuthorSylwia16
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    Ja biorę tak samo 1 tabletka od 5 do 9 dnia cyklu.... Zaczynałaś kolejny cykl?

    justynia882 - tyle było i tyle będzie.....a ile NIESTETY nie ma - jak wyjdą te kobity z brzuchami na tę wiosnę to cała reszta wpadnie w depresję :-/

    Treść doklejona: 26.03.13 13:35
    No dokładnie Endzia91 ! I czy w ogóle urosły....takie jak powinny.
    • CommentAuthorendzi91
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    ZACZYNALAM JESTEM JUZ W 3 CYKLU
    -- p:
    • CommentAuthorSylwia16
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    To może teraz się uda :) trzymam kciuki :)
    • CommentAuthorendzi91
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    NO WLASNIE SKAD MAMY TO WIEDZIEC:)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 26.03.13 13:42</span>
    WATPIE:(ALE DZIEKI
    -- p:
  2.  permalink
    Sylwia
    wiem bardzo dobrze o czym myślisz, ja nie mogłam patrzeć na kobiety z brzuchem + we mnie wzbierała agresja :p to wcale nie jest śmieszne. za każdym razem jak ktoś inny ogłaszał dobrą nowinę zastanawiałam się czemu to nie jestem ja, a potem wmawiałam sobie że i na mnie będzie czas. są na forum weteranki, są takie w ciąży i te co urodziły a i tak zaglądają - forum na funkcję informacyjna + grupa wsparcia. na razie wszystko przed Tobą masz najmniejszą możliwa dawkę (może za małą) ??
    -- /]
    • CommentAuthorendzi91
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    JA MAM TO SAMO NAWET ZE ZNAJOMYMI SIE NIE SPOTYKAM (JEDNA W CIAZY DRUGA MA DZIECKO) BO MNIE SZLAG TRAFIA NORMALNIE!!!!!!I TYLKO A TERAZ NA WAS PORA I USMIESZKI GLUPIE MASAKRA!!!!!!!!!:cry:
    -- p:
  3.  permalink
    endzi
    już chyba o tym pisałyśmy jak byś nie miała owulacji nie miała byś @, bo nic nie bierzesz w II fazie cyklu aby dostać @ z odstawienia. jedynie co może byc że masz za późno owu i jajeczka są niskie jakościowo. musiała bys pogadać o tym z gin bo ja CLO brałam 2-6dc i miałam owu 13dc
    -- /]
    • CommentAuthorSylwia16
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    Justynia882 zobaczymy :) może coś tam jeszcze wykrzeszą z siebie te moje jajniki :) a czy za mała dawka...nie wiem. Okaże się. Bo to pierwszy cykl z CLO. :)
    • CommentAuthorendzi91
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    NO MOZE I TAK POJDE JUTRO TO SIE DOWIEM O CO CHODZI:) MAM @ NORMALNIE NAWET REGULARNIE NO ALE CO 40 DNI...
    -- p:
  4.  permalink
    + dla przypomnienia byś mierzyła temperaturę (koniecznie zacznie od nowego cyklu), obserwowała szyjkę, testy owu i śluz też byś więcej wiedziała czy była owy czy nie. jak nie masz problemu z pękaniem to bez monitoringu też byś chyba doszła, mi np. kalendarz i obserwacja dużo dały.
    -- /]
    • CommentAuthorSylwia16
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    Endzi91 bo ludzie nie wiedzą jak to boli mówiąc takie głupoty! Rozumiem Cię doskonale - mimo, że mam 1 dziecko - ale pytanie dlaczo jedno kiedy następne to mnie rozwalają..... koszmar!
    •  
      CommentAuthorjustynia882
    • CommentTimeMar 26th 2013 zmieniony
     permalink
    sylwia
    a co do skutków ubocznych za I razem jak brałam CLO umierałam , a teraz prawie nic i tylko w okolicach owu i się udało. wiec nie jest to miarodajne.
    -- /]
    • CommentAuthorendzi91
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    no wlasnie a pozniej ide do domu i :cry: ale co tam zyc trzeba dalej....:wink:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 26.03.13 13:53</span>
    a widzisz ja tylko w tym cyklu cos odczuwam jakas prace jajnikow wiec moze:smile:
    -- p:
    • CommentAuthorSylwia16
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    justynia a ile cykli brałaś CLO?
  5.  permalink
    sylwia
    2 lata temu w pierwszym cyklu z CLO był +
    teraz 2 cykle
    jeden 2-6dc po 1 tab,
    drugi 2-6dc po 2 tab i niby + ale u gina nie byłam wiec nie wiem czy wszystko ok :(
    -- /]
    • CommentAuthorendzi91
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    to szybko:)szkoda ze na mnie tak nie dziala:)
    -- p:
    • CommentAuthorSylwia16
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    justynia to ja mocno trzymam kciuki za nas wszystkie :) kiedy będziecie coś wiedziały?

    Treść doklejona: 26.03.13 14:28
    a dwa lata temu się udało?
    •  
      CommentAuthorjustynia882
    • CommentTimeMar 26th 2013 zmieniony
     permalink
    za 2 tyg, powiedziałam sobie że jak będzie serducho to jest sens iść, robię bete ładnie rośnie wiec powinna być w dobrym miejscu zagnieżdżona tylko teraz czy się dobrze rozwinie ale to się dowiem 9.04

    Treść doklejona: 26.03.13 14:31
    2 lata temu udało się Nela 15 marca skończyła rok. o Nele starałam się 1,5 roku, a teraz od VI 2012 wiec też 9 m-c
    -- /]
    •  
      CommentAuthorcecylka25
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    justynia napewno bedzie wszystko git:)
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][/url
    • CommentAuthorSylwia16
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    woow trzymam kciuki :) Czyli w tym cyklu II kreseczki były:)

    Treść doklejona: 26.03.13 14:32
    ja jestem z 16 marca :) Będzie ok! Trzymaj kciuki za nas :) może wreszcie....
    • CommentAuthorWILMA30
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    Sylwia ja brałam od 4 do 8dc po 1 tab. dziennie. Urosły zastrzyk na pęknięcie i czekamy.
    Dzisiaj mam ból podbrzusza cały dzień temp. mi skoczyła ale podejrzewam pęcherz na 99% :( zrobiłam test domowy moczu i prześwity leukocytów są MASAKRA!
    Za 2 tyg hsg i jak będzie infekcja to nici :(
    Spotkałam sąsiadkę w ciąży z 3 maluchem , 3 chłopak też załamka :cry:
    •  
      CommentAuthorcecylka25
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    ja tez mam jakies schizo jak widze kogos z dzieckiem:cry::cry::cry::cry:trzymaj sie wilma

    Treść doklejona: 26.03.13 15:26
    ja msze zostawic sobie troche łez na jutro bo jutro pierwszy test:shamed::shamed::shamed:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][/url
    • CommentAuthorWILMA30
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    cecycylka to powodzenia życzę i trzymam kciuki mocno za jutrzejszy +
    •  
      CommentAuthorcecylka25
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    nie dziekuje bo to przynosi pecha:shamed::shamed:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][/url
    • CommentAuthorjustysz
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    Cecylka, to jutro testujesz? trzymam kciuki. Ja poczekam jeszcze parę dni, bo miałam później owulację. Tez dzisiaj mam doła i wcale nie wiem, czy będzie lepiej na wiosnę.. Ja mam chyba przeziębiony pęcherz, a nie ciążę:((( Siusiam i siusiam.... Nawet nie biorę Clo, tylko Femarę, ale na forum tego leku martwa cisza
    •  
      CommentAuthorcecylka25
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    tak dziewczyny mi obliczyły że jutro mogę testować ....wiec robie pierwsza próbe chociaż bardzo sie boje...niewiem czy lepsza prawda czy jeszcze troszke nadzieji :shamed::shamed: a w niedziele przed odstawieniem lutki zrobie drugi test tak dla pewności :cry::cry::cry:

    Treść doklejona: 26.03.13 17:01
    ja też tak siusiam i siusiam ale niewiem czy to pęcherz:( dowiem sie jutro....jak narazie objawów jakiejkolwiek ciąży brak ....cisza.....pobolewa tylko brzuszek jak na @ która sie powinna niedługo zjawić...jedyne co to czasem mam takie dziwne bąbelkowanie w podbrzuszu i jakaś ciągle zmęczona jestem ..niechcica zupełana..ale obawiam sie ze to jakiś kryzus mnie dopadł....bo wyć mi sie chce na sama myśl o negatywnym teście :cry::cry::cry::cry::cry:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][/url
    • CommentAuthorWILMA30
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    justysz ja też sikam i boli mnie masakrycznie podbrzusze ide jutro zrobić badanie moczu :(
    •  
      CommentAuthoriwus32
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    kobitki ale se rozpisałyscie , ja jutro mam wizyte u noego lekarza i az se boje czy moj pecherzyk bedzie odpowiedzni do wziecia zastrzyku ,aaa i druga sprawa nwy lekarz i zas przeprowadzac wywiad .... ale ma nadzieje ze learz do jakiego pojde okarze sie dobrym lekarzem ...
    • CommentAuthorWILMA30
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    iwus32 miejmy nadzieję że TAK:smile:
    • CommentAuthorendzi91
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    ja tez jutro ide do nowego mam nadzieje ze bedzie dobry:)bynajmniej lepszy niz stary:)
    -- p:
    •  
      CommentAuthoriwus32
    • CommentTimeMar 26th 2013 zmieniony
     permalink
    endzi91 hmmmm to jutro poznamy nową znajomosc z panem doktorkiem a na ktora masz wizyte jan 13;45
    • CommentAuthorendzi91
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    ja 17.50:) no zobaczymy moze w koncu cos bede wiedziala:)
    -- p:
    •  
      CommentAuthorcecylka25
    • CommentTimeMar 27th 2013
     permalink
    i zrobiłam test :cry::cry::cry::cry::cry::cry:nic z tego::cry::cry::cry::cry:niewiem czy odstawiać luteine czy jeszcze powtórzyć test za pare dni
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][/url
    • CommentAuthorjustysz
    • CommentTimeMar 27th 2013
     permalink
    Cecylko przykro mi. Nie załamuj się! Który to cykl z Clo? Zrób jeszcze test przed ostawieniem luteiny. Z tego , co zroumiałąm masz już dziecko, możesz być w ciąży! TYm się pocieszaj. Ja np jestem w tej grupie, że nigdy nie byłam i nie wiem , czy kiedykolwiek będę...... Głowa do góry:))
    •  
      CommentAuthoriwus32
    • CommentTimeMar 27th 2013 zmieniony
     permalink
    cecylka25 głowa do gory, nowy cykl i nowe starania, wiecie co ja zawsze mówie ze nie płodnosć to nie bezpłodnosc i mamy wielk szanse byc w ciązy...
    •  
      CommentAuthorcecylka25
    • CommentTimeMar 27th 2013
     permalink
    dzieki wielkie dziewczyny za otuche :(:cry::cry::cry:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][/url
    • CommentAuthorendzi91
    • CommentTimeMar 27th 2013
     permalink
    cecylka25 nie załamuj sie musimy byc silne:) i pamietaj ze nie jestes sama:) jakysmy tak wszystkie sie zalamały to wiesz co to by było:)głowa do góry:):wink:
    -- p:
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeMar 27th 2013
     permalink
    Dobrze że nei wszystkie mamy cykle identycznei w tym samym czasie bo nie miałby kto kogo pocieszać ;) Cecylko- teraz cięzkie dni ale zaraz znowu staranka i humorek Ci sie poprawi i w końcu się uda, zobaczysz :*****
    --
    •  
      CommentAuthoriwus32
    • CommentTimeMar 27th 2013 zmieniony
     permalink
    ja za 3 godz mam wizyte ciekaw i sie okarze, jak pecherzyki czy urosły czy jedak nie...
    • CommentAuthorendzi91
    • CommentTimeMar 27th 2013
     permalink
    zdaj relacje jak wrocisz iwus ja dopiero wieczorem wizyta...troche sie denerwuje...
    -- p:
    • CommentAuthorSylwia16
    • CommentTimeMar 27th 2013 zmieniony
     permalink
    WILMA doskonale Cię rozmumiem, ja jestem troche przeziębiona i też się zastanwiam czy za chwilę nie wykluje się z tego jakaś infekcja... :( bo niestety już od dłuższego czasu walczę z infekcjami :(

    Cecylka ja jestem chyba w podobnej sytuacji....też mam już dzieciątko ale starania o drugie trwają już 3 lata :(


    Dziewczyny a czy u siebie podczas brania CLO zauważyłyście plamienia jakiekolwiek? Bo ja dzisiaj mam 9 dzień cyklu, ale tak przez 2 ostatnie dni, to miałam - może nie plamienia - ale zabarwienie lekkie i ten śluz też nie jest chyba najlepszy :( Załamka :(
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.