Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    WILMA30
    na spokojnie z tymi bakteriami coli, powtórz wymaz , często w florze występuje te bakterie i możne wymaz był źle pobrany, może zanieczyszczony. ja przed HSG robiłam stopień czystości pochwy i wyszła II powinna być I, przeliczyłam się antybiotykiem i dalej była II... i miałam zabieg.
    -- /]
    • CommentAuthorWILMA30
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    justynia ja dostałam cipronol przez 10 dni co 12h kazał zrobić po @ wymaz, a ile sie czeka po pobraniu stopnia czystości

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 28.03.13 19:21</span>
    wyszło mi 1 + czyli wzrost mało obfity

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 28.03.13 19:23</span>
    obawiam się że jak zrobię wymaz po @ to czeka się 3 dni i nie odbiorę przed badaniem:(

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 28.03.13 19:24</span>
    myślisz że pójść jutro zrobić jeszcze raz???ale wtedy wymaz czy czystość?
    •  
      CommentAuthorjustynia882
    • CommentTimeMar 28th 2013 zmieniony
     permalink
    WILMA
    ja stopień czystości miałam za raz po okresie i na bakteriologi mówiłam że pilne do zabiegu. jak już masz leki przypisane to musisz brać :(
    nie wiem czym różni się w praktyce wymaz od stopnia czystości (który też jest wymazem ;/) , ja zawsze miałam stopień robiony i na jego podstawie mogłam mieć HSG. niestety zapytaj się lekarza prowadzącego co sądzi, jak kazał robić wymaz to wymaz ... ile czekasz na wyniki wymazu?? jaki długi masz @ i na jaki dzień cyklu masz planowany zabieg ??

    pytanie czy w tym cyklu nie ma +?? bo widzę wykresu nowego nie ma ^^ wiec może bez HSG będzie...
    -- /]
    •  
      CommentAuthorcecylka25
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    kurcze faktycznie same jakieś niepowodzenia....ja też pewnie @ dostane brzuch mi wydeło że masakra,w gaciach mokro:D niewiem czy testować warto jutro ....
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][/url
    • CommentAuthorSylwia16
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    Dziewczyny a ja dzisiaj była u lekarza i tak jak myślałam - znowu coś się tam dzieje. Ale zrobił mi przy okazji usg i jest pęcherzyk :) 18 mm w 10 dc :) Teraz leczę moje dolegliwości :-/ (dostałam gynazol) ale za dwa dni próbuję! Co ma być to będzie . Może i marne szanse przez infekcję, ale pocieszyło mnie to, że jest pęcherzyk :)

    zuzanka79 u mnie też marnie ze śluzem....tym bardziej przez infekcję :-/ objawów też zbytnio nie widzę, ale pęcherzyk urósł....tylko nie wiem jak z tą temperaturą....wzrasta po owu czy w trakcie? :shocked:
    • CommentAuthorWILMA30
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    justynia882 no wiec tak w szpitalu dali mi rozpiskę że albo czystość albo wymaz z kanału na wymaz czekam 3 dni zawsze tzn doby w poniedziałek robiłam wynik dzisiaj wynik, @ trwa od 5 do 7 więc liczę w tym cyklu na 5 dni a na dzień dzisiejszy nie odpowiem Ci na który bo nie wiem kiedy dostanę@ bo mi się owu przesunęła wiec od 1 do 4 kwietnia, natomiast zabieg albo 9 kwietnia albo 11 i jestem w kropce:neutral: a co do tego cyklu chyba jest stracony tak czuję:sad:więc nie wiem jakbym chciała po@ nie mam możliwości zrobienia wymazu czy czystości:cry::cry:dlatego chyba jutro pójdę jeszcze raz zrobię i od jutra wezmę antybiotyk po badaniu wtedy wynik będzie we wtorek:(

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 28.03.13 20:59</span>
    Cecylka jakiś taki chyba gorszy miesiąc jest:(

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 28.03.13 21:00</span>
    Sylwia16 super taki pęcherzyk w 10 dc więc może coś z tego będzie :)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 28.03.13 21:01</span>
    aha cecylka testuj jutro i daj znać może złamiesz złą passe długiej zimy :)
    •  
      CommentAuthoriwus32
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    umnie tez nie widac sluzu plodnego i ak nprawde nie wiem jak wygladabo go nie mam .... ale wyczytałam ze na sluz dziewczyny biora OEPAROL kupiłam i go wzełam.......
    • CommentAuthorTekila85
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    Co do PARODELU to ja go brałam razem z clo i pabi-dxamethasonem - ktoś o ten lek pytał- to było 7 lat temu. Zaszłam wtedy w ciąże ale poroniłam- skutki uboczne- fatalne.... brałam tylko na noc bo nie mogłam funkcjonowac..

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 28.03.13 22:02</span>
    Andzik- się nie załamuj ponieważ ja np staram się 7 lat..i nadal wierzę:) W ogóle dziewczyny nie poddawajcie się tak szybko i łatwo:) wiem co mówie:)
    •  
      CommentAuthoriwus32
    • CommentTimeMar 28th 2013 zmieniony
     permalink
    Tekila85miałas kuutki ubiczne po opearolu , przecerz to olej z wiesiołka... i napewno nie ma po nim takich skutków ubocznych
    • CommentAuthorSylwia16
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    iwus32 ja stosuję OEPAROL, ale jakoś tak od czasu do czasu. Faktycznie - jak nie złapałam jakiejś infekcji :-/ - to widac było efekt stosowania. Był śluz i to całkiem ok :) Jak go stosujesz?

    WILMA30 ja gdzieś w listopadzie trafiłam do nowego lekarza i zrobił mi cytologię - gdzie wcześniej, jak chodziłam prywatnie i mówiłam o moich dolegliwościach, to każdy mnie zlewał....- ten lekarz zaczął od wysłuchania mnie i podstawowych badań...hormony, cytologia, krew, mocz, usg i posiew.. od razu też powiedział, że z szyjką jest coś nie tak...że chyba jest jakaś bakteria. I faktycznie były ...aż 2 i to całkiem dobrze się już zadomowiły :-/ a oprócz tego, przy okazji grzybki :( Biorąc pod uwagę fakt, że wcześniejsi lekarze nic nie mówili....w infekcjach jakoś radziłam sobie sama...ale na szczęście po tych badaniach...dostałam antybiotyk na bakterie i tabletki oraz krem na grzybki...ale nie przeszło od razu :( z grzybkami jeszcze walczę :( jak widać :( Poza tym zaczęłam łykać probiotyk lacibios lub provag i stosowałam invag - żeby odbudowac troszkę florę .... i nadal staram się ją odbudować....wczoraj nawet lekarz polecił mi....tampony! ale są takie z probiotykiem. Wolniej się uwalniają i dłużej utrzymują dobre bakteryjki :) i będę testowała jeszcze to :) Zobaczymy... Trzymam więc za Ciebie kciuki! Żeby wszystko było ok!
    •  
      CommentAuthorzuzanka79
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    andzik1978 no tak mamy podobna sytuacje... zawsze to we dwie raźniej
    ja niby od bialegost. daleko ale biore pod uwagę tamtejsza kiniki ... jak nic nie wyjdzie z clo to pewnie bede tam czegos szukac albo w lublinie...

    Sylwia16 u mnie dzisiaj temp. skoczyła wiec może to dobry znak nie wiem :confused: a śluz hmmm... bez komentarza bez clo byl dużo czytelniejszy ze sie tak wyrażę :bigsmile:..
    • CommentAuthorSylwia16
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    zuzanka79 u mnie kiepsko z tą temperaturą chyba :( ale pęcherzyk jest....kiedy mierzysz temperaturę? zaraz rano?
    •  
      CommentAuthoriwus32
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    Sylwia16 ja OEPAROL biore od 1dc do owulacji ale ze umnie jej nie ma to tak do 12 dc bo tego co wczytałam to jak jst owulk to oeparol skurcza macice i nie powinno sie go brac...
    • CommentAuthorSylwia16
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    To ja też tak stosowałam :) i brałam go dosyć dużo :D
    •  
      CommentAuthorcecylka25
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    kolejny test negatywny....czekam na @ wiecej w tym cyklu ich nie robie :(:cry::cry::cry::cry::cry:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][/url
    • CommentAuthorSylwia16
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    Cecylka25 przykro mi :( kiedy ma być @ ? Może jeszcze jest szansa....
    •  
      CommentAuthorcecylka25
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    @ nie mam pojecia powinna być wczoraj ....ale na ogół mam cykle nieregularne wiec trudno mi sie okkreslić do niedzieli napewno powinna przyjść ....dziś 13 dzień fazy lutealnej a tempka spadła leciutko wiec napewno nic z tego nie bedzie ...cień drugiej kreseczki powinien byc chociaż a tu dupka ......:cry::cry::cry::cry:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][/url
    • CommentAuthorSylwia16
    • CommentTimeMar 29th 2013 zmieniony
     permalink
    cecylko25 może Cię lekko pocieszę, ale z pierwszym dzieciaczkiem zrobiłam test po miesiączce (2-3 dni) i kreseczka wcale nie była aż tak baaardzo widoczna. Było widać, że jest, ale słaba bardzo. Więc może ....

    A robiłaś usg jak brałaś CLO? Był pęcherzyk?
    •  
      CommentAuthorcecylka25
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    były dwa obydwa pękły ale kochałam sie 2 dni przed owulką przez clo niemiałam ślózu ,wiec pewnie plemniki nie dotrwały bo nie miały warunków .....taka moja teza :cry::cry::cry::cry::cry:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][/url
    • CommentAuthorTekila85
    • CommentTimeMar 29th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja mówię o PARLODELU:) ktoś wcześniej o to pytał:) to lek na zbicie prolaktyny:)
    • CommentAuthorMagdzikk10
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    cecylka ja miałam to samo przeczucie zeszłym cyklem :( ładny pęcherzyk ale właśnie wydawało mi się że śluz nie ten ;/ no i pęcherzyk pękł a ciąży nie ma :( teraz postanowiłam kupić żel... i jak tylko będę miała owulację to na żelu jedziemy :D
    •  
      CommentAuthorcecylka25
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    co to za żel?

    Treść doklejona: 29.03.13 13:09
    tekila co ciebie słychać? jak tam sie sytuacja rozwineła ...widze że tobie test dopiero wyszedł pozytywny w 16 dniu po owulce czy jakoś tak?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][/url
    • CommentAuthorMagdzikk10
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    Żel pre-seed.... Stwarza podobne środowisko jak przy śluzie płodnym tym kobietą które go nie mają ;/ jest drogi bo ok 80-zł kosztuje, Nera z forum stosowała go i pomogło jej :)
    •  
      CommentAuthorcecylka25
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    zobacze jak bede z kasą stała może sie skusze?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthoriwus32
    • CommentTimeMar 29th 2013 zmieniony
     permalink
    ja znalazłam taki artykuł o tym żelu, moze i ja sie skusze na zakup ale juz kiedys slyszałam o żelach i ze ponoc pomagają...
    http://www.vitalmarket.pl/skleposcgold/preseed-zel-dla-starajacych-sie-ponad-aplikacji-40g-p-47.html
    • CommentAuthorSylwia16
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    Magdzikk10 nie słyszałam o takim żelu, ale pewnie też go kupię :) bo u mnie ze śluzem krucho :-/
    •  
      CommentAuthorzuzanka79
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    Sylwia16 tak, rano zawsze przed 7 zanim wstane
    • CommentAuthorMagdzikk10
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    Jak zapytałam o niego lekarza powiedział że warto kupić i że to nowość w Polsce i może być nieznany i trudno dostępny.... ja szukałam w dwóch aptekach w pierwszej kosztował 90zł a w drugiej 79 na zamówienie.... więc trzeba poszperać po aptekach bo cenowo też jest różnica, na allegro też go widziałam ale chyba na to samo wychodzi..... to jest dobre że ma on aplikatory w zestawie i żel bezpośrednio się podaję do środka 15 min przed stosunkiem, a inne żele jak mi pokazywała w aptece za 10zł to takie powierzchowne są....
    • CommentAuthorSylwia16
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    Zuzanka79 mi się ciągle zapomina...wstaję po 5 do pracy i tak zawsze w ostatniej chwili się zrywam, bo ciężko ze wstawanie :-/ Ale postaram się poprawić, bo warto! :)

    Magdzikk10 ja pytałam dzisiaj o ten żel w 3 aptekach i neistety bez rezultatu :( tym bardziej, że jedna pani chiała mi go zamóić, ale w hurtowni nie mieli :( będę więc musiała jeszcze poszukać....a myślałam, że jeszcze teraz zastosuję :-/
    •  
      CommentAuthorzuzanka79
    • CommentTimeMar 30th 2013
     permalink
    Sylwia16 ojej o 5 no to chyba i mi by się nie chcialo ... chociaz musze przyznac ze po trzech dniach zaczyna to byc taki odruch... zwłaszcza ze to wszystko dla przyszłej fasolki


    :bigsmile:
    • CommentAuthorWILMA30
    • CommentTimeMar 30th 2013
     permalink
    Wesołych Świąt dziewczyny:smile::smile:
    •  
      CommentAuthoriwus32
    • CommentTimeMar 30th 2013
     permalink
    WESOŁEGO ALLELUJĄ !!! owocnych staranek....
    •  
      CommentAuthorcecylka25
    • CommentTimeMar 30th 2013
     permalink
    ja również dołączam się do życzonek i oby kwiecień był owocnym miesiącem i zasiał dużo fasolek :)
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorzuzanka79
    • CommentTimeMar 30th 2013
     permalink
    Wesołych Swiąt
    niech zagości u was nadzieja szczęście i nowe życie :)
    • CommentAuthorMagdzikk10
    • CommentTimeMar 30th 2013
     permalink
    Myślicie że przy tabletkach które jem czyli, PARLODEL, METFORMAX, LUTEINA, KWAS FOLIOWY, CLO I ESTROFEM i przy staraniu się o dzidzi, mogę brać asequrelle ?? bo coś mi żołądek wysiada ;/
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeMar 30th 2013
     permalink
    Raczej polecam Multilac, ma bodaj 10 szczepów bakterii. Do tego mam Provag. Asekurella jakaś taka przereklamowana mi się wydaje.
    • CommentAuthorWILMA30
    • CommentTimeMar 30th 2013
     permalink
    Multilac jest lepszy tak jak Efiaa napisała wypróbowany i skuteczny :)
    • CommentAuthorpiloytka
    • CommentTimeMar 30th 2013
     permalink
    Cześć dziewczyny! Mogę się do Was przyłączyć? Kilka słów o mnie: 3,5 roku temu zostało u mnie zdiagnozowowane PCO :/
    O dzidziusia staram się 'oficjalnie' drugi cykl (dziś mam 20 dc). Piszę 'oficjalnie', ponieważ od 2 lat nie zabezpieczałam się z moim partnerem i albo tak dobrze uważaliśmy albo PCO... Od lipca 2012 biorę dupka (16-25 dc 2xdziennie). Mój ginekolog dał mi 3-4 miesiące na zajście w ciążę ;) a jak się nie uda to mam przyjść i pomyślimy ;)
  2.  permalink
    zdrowych wesołych wszystkim!! no i owocnych :)

    piloytka
    cześć! kochana jesteś na początku drogi :) podobno PCO ma 10% kobiet i zachodzą w ciąże nawet nie wiedząc o że maja ten zespół. Powodzenia! ja tak samo zaczynałam ale z luteina zamiast dupka :)
    -- /]
  3.  permalink
    Wesołego Alleluja drogie forumowiczki!

    Poradźcie proszę. Jestem w kropce, mam zdiagnozowane PCO z hiperprolaktynemia i hiperandrogenizmem, brałam 3 cykle clo jednak bez rezultatów, tzn. Pęcherzyki były ale ciąży brak. Moja Pani ginekolog stwierdziła ze nie dochodzi do owulacji. Ja obserwuje jednak od 3 cykli temp. i zawsze jest skok, a spadek temp. następuje dopiero 2-4 dnia nowego cyklu. Mówiłam jej o tym, ale ona jakoś ignoruje moje obserwacje, i radzi mi iść do kliniki niepłodności. Nie jestem ekspertem w dziedzinie NPR ale skok temp. pokrywa się z „miękkością“ szyjki, śluzu mam tak mało ze nie jest on miarodajny, ale występuje tez w okolicach skoku klucie jajnika itp... Co o tym myśleć?
    Pozdrawiam serdecznie i życzę samych plusików w nadchodzących testowaniach :D
    •  
      CommentAuthorzuzanka79
    • CommentTimeMar 31st 2013
     permalink
    Coconutkiss
    mnie lekarz leczył kwasem folowym zamiast badania zlecić :devil:
    powtarzał tylko jajniki jak marzenie tylko dzieci rodzic!! i co.... zmienilam lekarza
    • CommentAuthorpiloytka
    • CommentTimeMar 31st 2013
     permalink
    No byłoby fajnie szybko zajść ;) ale ja coś czuję, że będę trudnym przypadkiem :/ Wiem, że takie nastawienie nie jest za dobre, ale jakoś nie mogę się go pozbyć.
    Czasem patrzę na moje koleżanki/znajome, które mają PCO i walczą w każdym cyklu, a rezultatu nie ma i mi się odechciewa takiej walki i stresu...
    Chociaż znam jedną dziewczynę, która urodziła zdrowego chłopca :) Ale ona ma dopiero 21 lat. Ja niestety dużo więcej, czyli szanse jeszcze mniejsze.

    Póki co czekam jeszcze 1,5 miesiąca i idę do mojego lekarza. Zobaczymy co tam wymyśli ;)
    Zastanawiam się też czy nie powinnam przejść pod opiekę ginekologa-endokrynologa...
    Ale na to jeszcze przyjdzie czas.

    Pozdrowionka. :)
    •  
      CommentAuthoriwus32
    • CommentTimeMar 31st 2013 zmieniony
     permalink
    piloytka ale jak ma sie PCO to nie znaczy ze sie nie moze miec dzieci, głowa do góry,,,,,,, a ja mam dzis jakigos doła od południa :sad:
    • CommentAuthorewelinaO
    • CommentTimeMar 31st 2013
     permalink
    Coconutkiss skoro clo Ci nie pomaga isteniej lepsza metoda ale to oczywiscie wiaze sie z kosztami( jak pytalam mojego lekarza ta dawke co chce mi zapisac to ok 200-300zł)....ja takze mam pcos i bralam jeden cykl clo niestety nie przyniosl ona zadnych rezultanow pecherzyki byly ale zaden z nich nie dojrzal...temperature takze mierze codziennie skok mialam test owulacyjny pozytywny...na szczescie w tym samym dniu mialam monitoring cyklu i niestety okazalo sie ze brak dominujacego pecherzyka. Wiec moj lekarz w nowym cyklu zalecil mi zastrzyki gonadtropiny sa one bardzo skuteczne. Gdzies nawet czytalam artykul ze 70% kobiet zachodzi po nich w ciaze. Sa to takie zastrzyki jak sie podchodzi do invitro tylko ze dostaje sie je w mniejszej dawce. Pozdrawiam dziewczyny oraz zycze wesołych świat oraz mokrego dyngusa :)
    • CommentAuthorWILMA30
    • CommentTimeApr 1st 2013
     permalink
    Dziewczyny u mnie 1 cykl z Clo nie udany właśnie przyszła @:cry::cry:czyli cykl miał 26 dni i 12 dni po owulacji ech życie.....
    •  
      CommentAuthoriwus32
    • CommentTimeApr 1st 2013
     permalink
    WILMA30 nowy cyk i nowe staraka hmmmm i tak z misiace na miesac jest to dobijajace ale wkoncu doczekamy sie ze @ nie przyjzie i benda II kreseczki na tescie...
    • CommentAuthorWILMA30
    • CommentTimeApr 1st 2013
     permalink
    Też mam taką nadzieję :neutral:
    •  
      CommentAuthorcecylka25
    • CommentTimeApr 1st 2013
     permalink
    i u mnie przyszła @ :(( wilma ...ale mnie cykl miał 28dni ..14dni po owulacji :(( jesteśmy razem

    Treść doklejona: 01.04.13 15:21
    ponieważ mój gin w tym syklu nie kazał mi brać clo to chyba zaczne brać costangsa ? co o tym myslicie ?

    Treść doklejona: 01.04.13 15:26
    albo olej z wisiołka może? czekam na porade
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthormaxiulka
    • CommentTimeApr 1st 2013
     permalink
    Cecylia a może to i to ?
    Współczuje tych wszystkich @, wiem co czujecie ...

    U mnie dziwny spadek, dodatkowo grypa zoladkowa no i test negatywny ... :(
    --
    •  
      CommentAuthorcecylka25
    • CommentTimeApr 1st 2013
     permalink
    tak sądzisz maxiulka? a jak sie bierze te leki?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][/url
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.