Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeSep 1st 2016
     permalink
    Starszyzna do przedszkola, młodzież do babci, a mama dziś miała wolne i chwyciła za pędzel :)

    Już długo czekał szablon z chmurką, ale w końcu się zmobilizowałam i zrobiłam. Jestem zadowolona, wygląda dziecięco i ładnie moim zdaniem :)

    pokój
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    Jakie macie meble dla nastolatków?
    Nic na ikei nie potrafię znaleźć fajnego :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    wszystko zalezy co dla kogo oznacza FAJNE
    moja mloda (lat 14) ma komody malm, regaly na ksiazki i pierdoly kallax i lozko hemnes; wszystko biale wiec nawet nie ma znaczenia ze serie pomieszane
    jej sie podoba, a i my uwazamy ze to fajne i tanie rozwiazanie
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeSep 25th 2016
     permalink
    Szukam pomysłu na pokój dla trzylatki, pomieszczenie bardzo małe.
    Spotkałyście gdzieś może nie za duże łóżko na (niewysokiej) antresoli, by pod łóżeczko weszły zabawki?
    Musi być białe, Ikea ma fajne, które można odwrócić do góry nogami ale jest w kolorze drewna
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 26th 2016
     permalink
    Zawsze można przemalować. Ikea sprzedaje też bejce a malowanie ich mebli jest całkiem przyjemne.
    Jest firma na allegro, która ma łóżka na antresoli w różnych kolorach i robi je na wymiar, więc pewnie byś się dogadała.
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeSep 26th 2016
     permalink
    Niestety nie mam na to czasu :(
    Wyprowadzamy się z PL, chciałam kupić tutaj i zabrać w częściach.
    Nie zdążę czekać aż wyschnie, a na miejscu dziecko nie bedzie mieć na czym spać
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeSep 26th 2016
     permalink
    Ja z Ikea mam to łóżko - KURA, przemalowałam je na biało ale schło to i schło.
  1.  permalink
    Ja mam łóżko kupione w JySk na antresoli ale takiej niewielkiej - kallax wchodzi pod nie więc zabawki upchnięte - ale też w kolorze drewna
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeSep 26th 2016
     permalink
    uś: nie za duże łóżko na (niewysokiej) antresoli, by pod łóżeczko weszły zabawki?

    Może takie?
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeSep 26th 2016
     permalink
    Ooooo Livia cos wlasnie takiego
    Choć te zasłonki to odrazu w kosz :tongue:

    Mąż właśnie rysuje projekt bo znalazłam dziewczyne co robi pod zamówienie
    Tylko z szafkami pod spodem jednak na szmatki :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeSep 27th 2016
     permalink
    Us ja mam z tej firmy łóżko dla Miry, polecam bardzo :)
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 27th 2016
     permalink
    uS, daj namiary na dziewczynę. Szukamy kogoś, kto dobrze robi na zamówienie :bigsmile:
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeSep 27th 2016
     permalink
    Dziewczyny, a czy któraś z Was ma może wspólne pokoje dla dzieci, nie oddzielne? Tzn. wspólny pokój do zabawy i wspólny pokój do spania, zamiast pokój dziecka jednego i pokój dziecka drugiego? Głównie mam na myśli sytuację taką jak u nas, czyli mała różnica wieku i ta sama płeć.
    Szykuję się do takiego rozwiązania jak panny trochę podrosną - pewnie nie na wieki, ale chociaż na kilka lat. Tylko nie znam nikogo, kto tak ma. Czy to się sprawdza w wieku przedszkolnym i podstawówkowym?
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeSep 27th 2016
     permalink
    a_net_a: Tylko nie znam nikogo, kto tak ma. Czy to się sprawdza w wieku przedszkolnym i podstawówkowym?

    Ma tak moja znajoma. To się sprawdza bardzo dobrze dopóki jest wspólna zabawa. Na pewno do jakiegoś 7-8 roku życia. U Ciebie taki układ powinien się sprawdzić na jakieś 4 -5 lata, biorąc pod uwagę wiek starszej córki. A może nawet trochę dłużej.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 27th 2016
     permalink
    Moje dziewczyny mają wspólny pokój. Sprawdza się, mimo że nieraz drą koty i czasem słyszę, że któraś wolałaby być sama. Ale jak ostatnio wspomniałam im o tym, że może w przyszłości pomyślimy o osobnych pokojach dla nich, to nie bardzo rozumiały po co i dlaczego. "Ale jak, to my tak same mamy mieszkać, osobno?? To ja tak nie chcę!" I tyle na razie w temacie. Między nimi są tylko dwa lata różnicy, więc pewnie jeszcze jakiś czas to będzie się sprawdzać.
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeSep 27th 2016
     permalink
    Do 7-8 lat to krótko mi się wydaje. U Twojej koleżanki w tym wieku już się nie sprawdzało?
    Ja myślałam, że dopóki starsza nie będzie miała tak z 12 lat to luz.

    Moje córy też mają teraz jeden wspólny pokój. Chcemy je wyeksmitować na górę, gdzie są dwa oddzielne pokoje i spory hol, ale chyba zrobimy to dopiero przy okazji generalnego remontu, który planujemy na za ok. 3 lata. Myślę, że zwłaszcza Zosia będzie wcześniej za mała, żeby mieć pokój na górze samodzielnie, bez rodziców. Więc jak za 3 lata by to miało być na rok czy dwa, to trochę bez sensu. Pewnie trzeba poczekać i zobaczyć, jak się będą dogadywały.
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeSep 27th 2016
     permalink
    a_net_a: Do 7-8 lat to krótko mi się wydaje. U Twojej koleżanki w tym wieku już się nie sprawdzało?


    To znaczy tak, starsza córka jest w II klasie szkoły podstawowej, młodsza idzie w przyszłym roku i ta starsza już narzeka, że ona ma "swoje dorosłe zabawy", "że woli z koleżankami niż z młodszą siostrą" :-)
    Dramatu nie ma, ale przymierzają się już do remontu i rozdzielenia pokoików dla córek indywidualnie.
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeSep 27th 2016 zmieniony
     permalink
    karolciat: uS, daj namiary na dziewczynę. Szukamy kogoś, kto dobrze robi na zamówienie

    Nie wiem czy dobrze robi i czy robi.
    Reklamowała się na grupie z łóżkami domkami
    To ona

    Nie wiem jeszcze czy jest w stanie wykonać mi coś takiego, tylko pojedyncze
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeSep 27th 2016
     permalink
    Uś, a skąd jesteś? Bo znam super ekipę robiącą meble na zamówienie. Robiliśmy u nich kilka razy i jestem bardzo zadowolona.

    Treść doklejona: 27.09.16 20:45
    W ogóle cudny pomysł, ten, co wkleiłaś - będę za chwilę córce kupować łóżeczko, to chyba coś takiego zrobimy.
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeSep 27th 2016 zmieniony
     permalink
    Livia - opolszczyzna
    Ewentualnie wysyłka też wchodzi w grę, ja i tak potrzebuję meble w paczkach.bo za 3tyg wyprowadzamy się do UK

    a to łóżko to mega oszczędność miejsca. kurcze szykuję młodej mały pokoik, kompletnie nieustawny bo dwie pary drzwi,okno i do tego mały metraż.
    Stąd myśl o łóżku z dzieciństwa, którego zazdrościłam przyjaciółce :tongue:

    Daj te namiary, popytam :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeSep 27th 2016
     permalink
    Polecam ich z całego serca, chyba zlecę im to łóżeczko z szufladami :smile:
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeSep 27th 2016
     permalink
    Dziękuję :bigsmile:
    Napisałam do nich, zobaczymy czy się podejmą
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeSep 27th 2016
     permalink
    Daj znać jak odpowiedzą - sama jestem ciekawa :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 16th 2017
     permalink
    Dziewczyny szukam czegoś żeby powiesić/zaczepić na drzwi u dzieciaków w pokoju. Chodzi o zasłonięcie okienek w drzwiach żeby nie przychodziło światło. Myślałam już o takim długim plakacie ale mały strasznie jest wybór w necie...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJan 17th 2017
     permalink
    ja kiedyś Hani wieszałam plakaty z pisma "Nauczycielka przedszkola", były duuuuże i odpowiednie do wieku :)

    Poza tym na grupie fb "darmowe grafiki i plakaty" można coś fajnego znaleźć i odpowiednio duże sobie wydrukować
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJan 17th 2017
     permalink
    Dii miarki wzrostu dla dzieci są długie:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 17th 2017
     permalink
    bananowiec: Dii miarki wzrostu dla dzieci są długie

    tak, wiem :wink: ale one są z reguły metrowe (od 60 do 160) i wąskie... a to musi być około 140x60.
    MrsCreme: Poza tym na grupie fb "darmowe grafiki i plakaty" można coś fajnego znaleźć i odpowiednio duże sobie wydrukować

    Grafikę to ja bym sobie spokojnie znalazła. Gorzej z wydrukowaniem. To nie może być na takim zwykłym cienkim papierze, bo będzie i tak prześwitywać. Moje dzieciaki nietety albo stety, nauczył się spać w zupełnej ciemności, że ręki przed sobą nie widzą. Nawet rolety mają zaciemniane, bo jak tylko coś widzą przed sobą to koniec spania... W gościach mamy ten problem :tongue: a jak widzą coś przez szybki to przychodzą twierdząc, że już jest rano i czas wstać. A mąż wstaje do pracy czasem o 3 rano i po ciemku z łazienki korzysta z obawy że się o budzą... Dlatego widzicie, potrzeba jest ogromna :wink:
    Znalazłam tylko coś takiego http://www.galeriaplakatu.com/plakaty/auta-2-cars-2-kompilacja-plakat ale to jedyny wzór tak naprawdę...
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 17th 2017
     permalink
    Dii - my mielismy jak Karol byl maly taka zaslone na przyssawki, czarna wyciemniajaca. W UK to mozna kupic tu:
    LINK

    Jest to fajne, bo mozna ze soba do rodziny zabrac :) Na dzien sciagasz.

    Treść doklejona: 17.01.17 12:02
    Tu polski ebay : LINK

    Moze jest odpowiednik tego w Polsce? Albo mozna uszyc u krawcowej?
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJan 17th 2017
     permalink
    Dii, tez miałam ten problem ale kupiłam w ikea rolete zaciemniająca ( z takich na okno) :

    http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90349133/#/50349130


    Na wkręty do drzwi od wewnątrz i pełna ciemność. Sa rożne rozmiary. Czyste, schludne, w dzien zawitasz i nic nie widac -polecam.

    Treść doklejona: 17.01.17 23:12
    PS. Była w rożnych kolorach, my mamy np jasna bezowa
    --
  2.  permalink
    Ja mam naklejone na szybę takie z rolki ozdobną okleinę, naklejkę - chyba kupioną w Lidlu - nie wiem jak to nazwać...były zlote, srebrne, różnokolorowe - ale to jakiś czas temu, ale na szybko się sprawdziły i za małe pieniądze.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 18th 2017 zmieniony
     permalink
    Gabcia_I: Na wkręty do drzwi od wewnątrz

    Myślałam o rolecie ale nie chcę dziurawić drzwi... Chyba, że można to na mocną taśmę przylepić :)
    margaretka76: Ja mam naklejone na szybę takie z rolki

    a jak to mniej więcej wygląda? W Lidlu raczej już tego nie dostanę, ale może coś podobnego... ;)
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 18th 2017
     permalink
    Dii, takie naklejki można kupić z metra w OBI.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 18th 2017
     permalink
    Dzięki obe, rozejrzę się tam :)
    Choć w sumie bardziej kusi mnie ta roleta żeby można było ją odsłonić jak nie będzie potrzebna :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorCaffe_latte
    • CommentTimeJan 18th 2017 zmieniony
     permalink
    Dii ja mam rolety w oknach przyklejane na taśmie takiej białej, piankowej - już dwa lata ponad się trzymają. Teraz to norma, już się raczej nic nie wierci.
    Ja mam beżową, ale podklejaną, więc totalnie nic nie widać, ciemność w nocy :)
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 18th 2017
     permalink
    A widzisz. A u nas wszystkie na wkręty :tongue:
    Muszę w takim razie poszperać po sklepach :)
    Dzięki
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJan 24th 2017
     permalink
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 24th 2017
     permalink
    Dziewczyny, jaką farbą pomalować łóżeczko dla niemowlaka? Mam łóżeczko z litego drewna, które chciałabym przemalować na biało lub szaro. Jakieś podpowiedzi?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  3.  permalink
    Podobno farby Beckers sa dobre, antyalergiczne, ekologiczne, szybkoschnace
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 24th 2017
     permalink
    staraczka1986: Podobno farby Beckers sa dobre, antyalergiczne, ekologiczne, szybkoschnace

    Dzięki, zaraz poczytam :) Na razie łóżeczko okupują koty a M. mówi, że mu się kolor ramy podoba al będę nieugięta ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeMar 24th 2017
     permalink
    Ja farbą Beckers malowałam krzesełko do karmienia i tak jak Staraczka napisała, sa bez zapachu i szybko schną. Dodatkowo można nimi malować zabawki dla dzieci więc są bezpieczne :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 24th 2017
     permalink
    Obe, wszystkie te, którymi można malować zabawki.
    ja osobiście malowałam dekoralem i lux decorem.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMar 24th 2017
     permalink
    O właśnie, pójdę tropem zabawek :)
    To się M. ucieszy. Zwłaszcza, że zainspirowałyście mnie malowaniem kafli w łazience ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeOct 1st 2017 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, ma ktoras z Was lozko pietrowe ale takie niskie? Sprawdza sie to? Chcialabym w grudniu przeniesc synka do corki do pokoju i zastanawiam sie nad takim lozkiem pietrowym, tylko te wysokie przytloczyloby pokoj, dwa pojedyncze wstawic to zostanie malo miejsca, bo zabawek maja milion i do tego mlodego szafa dojdzie. A tak to ten dolny materac mozna schowac i wyjmowac tylko na noc. Tylko zastanawiam sie na ile to sie sprawdzi? A moze takie cos? Wizualnie wyglada to srednio ale jakby chcieli spac razem to mozna obok siebie postawic albo oddzielnie. ( nie wiem jak link wkleic) o cos takiego:
    https://m.ebay.co.uk/itm/Single-Bed-with-Trundle-Extra-Sleepover-Bed-2-in-1-in-White-Honey-Natural-Wood-/291977329973?var=&hash=item43fb347d35%3Am%3AmFLDFLgxdCpkMMlGg-pXW7g&_trkparms=pageci%253A5ed59d10-a688-11e7-acc5-74dbd180123a%257Cparentrq%253Ad7337d5615e0aa4653ceafdaffff3cc6%257Ciid%253A7
    Czy jednak lepiej dwa oddzielne pojedyncze lozka? Dodam, ze corka boi sie spac sama w pokoju, a najlepiej to z kims w lozku by spala), a syn jeszcze maly ( 1,5roku) i pomyslalam, ze takie niskie lozko pietrowe by sie sprawdzilo. Tylko na jak dlugo? Oddzielne pokoje planujemy im zrobic za 2-3lata.
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 1st 2017
     permalink
    Znajomi maja podobne kilka lat dla synów-starszy 7 lat, młodszy teraz 4. Zadowoleni są. Na te 2-3 lata w zupełności wystarczy. Choć ja bym pomyślała o zabezpieczaniu dołu barierką- co prawda wyskokość niewielka, ale moi i tak na pewno lądowaliby na podłodze regularnie.
    --
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeOct 2nd 2017 zmieniony
     permalink
    Ja mam łóżko piętrowe, takie pełnowymiarowe.
    Różnica wieku moich córek to rok, starsza 8 lat, młodsza - 7 lat. Starsza śpi na górze, młodsza na dole. Taki stan rzeczy od 4 lat.
    Generalnie sprawdza się, tyle, że nie na za długo.
    Teraz, jeśli stanęłabym znowu, jak cztery lata temu przed takim dylematem, to nie kupiłabym piętrusa, a taki tapczan z wysuwanym dołem (np. z firmy Vox) dużo fajniejsze i zdecydowanie praktyczniejsze to rozwiązanie.
    Na szczęście kupując piętrusa chciałam aby można go było rozłożyć w przyszłości na dwa pojedyncze łóżka... i taki kupiłam ;-)
    Teraz, już niedługo, dziewczynki będą miały oddzielne pokoje więc łóżeczka już będą miały :-)
  4.  permalink
    Ja mam normalnego pietrusa - brak miejsca nawet na taki rozsuwany tapczam - szerokosc pokoju 3.30
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeOct 2nd 2017
     permalink
    No wlasnie sie zastanawialam, czy lepsze lozko te co podalam w linku, bo je mozna tez ustawic tak, ze jedno dziecko spi na gorze, a drugie na dole tylko, ze obok- nie pod spodem no ale one nie beda zlaczone, tylko jakby dostawione obok. No i wizualnie mi sie ta rama drugiego lozka nie podoba. Czy lepiej takie typowe niskie pietrowe lozko, Mazda wlasnie o takie lozko typu VOX mowie. Widzialam jedno w ktorym ten dol ma barierke, ze Dominik mi nie spadnie na pewno.
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeOct 3rd 2017 zmieniony
     permalink
    PoziomkaUK, moim zdaniem zdecydowanie łóżko wyciągane, a nie typowy piętrus. Mówię to z doświadczenia.
    Moja starsza córka na początku była zachwycona spaniem na górze... trwało to jednak tylko około roku... Potem, zaczął się problem, bo jak chciała książkę poczytać, czy pograć na łóżku, to młodsza mówi - idź do siebie... a tej starszej się niestety już odwidziało chodzenie w tą i we w tą po tej drabinie...
    Myślę, że takie wyciągane załatwiłoby lepiej sprawę.
    Poza tym, okropny problem jest ze ścieleniem tego łóżka na górze... Mała swoje raz dwa zaścieli, a tamta, chociaż starsza, ma problem... i wcale się nie dziwie, bo jest to po prostu bardzo niewygodne....
    niewygodny jest też dostęp do tego łóżka... trzeba skakać... i w zasadzie można byłoby to przeżyć, ale wiadomo, że takie na dole jest wygodniejsze.
    To oczywiście taka moja subiektywna opinia.
    Myślę, że nawet gdyby nie nasza przeprowadzka w listopadzie i tak byśmy dziewczynkom zmienili łóżko na takie właśnie wyciągane.
  5.  permalink
    Co lepiej kupić dla 4 latka, biurko czy np stolik mamut ? Jeśli biurko, to jakie? :)
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 24th 2017
     permalink
    klasyczne biurko będzie za duże a ważne, żeby dziecko prawidłowo siedziało. u nas do zeszłego roku był stolik z podnoszonym blatem.
    -- [/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.