Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 19th 2006
     permalink
    Lily moje dziecie nie lubi czerwonej fasoli wiec po prostu nie mam jej w skaldzie przepisow :D

    Sałatka czosnkowa z serem i anansem
    Składniki:
    - 25 dag sera żółtego
    - 4 plastry ananasa
    - szklanka kukurydzy
    - 2 ząbki czosnku
    - jogurt naturalny
    - sól do smaku

    Sposób przyrządzania:

    Ser żółty oraz ananas pokroić w drobna kostkę, dodać kukurydze, wyciśnięty czosnek .Zalać jogurtem i doprawić do smaku
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 19th 2006
     permalink
    Sałatka szybko znikająca ze stołu


    Składniki:
    ok. 30 dag żótego sera, puszka ananasa, puszka kukurydzy, kilka ząbków czosnku, garść rodzynek, 2 łyżki majonezu.


    Ser ucieram na tarce, dodaję ananasa pokrojonego w kostkę, rodzynki, kukurydzę, wyciskam czosnek (smak czosnku powinien być intensywny), dodaję majonez, mieszam, gotowe. Uwaga! Sałatki nie trzeba solić!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 19th 2006
     permalink
    Sałatka duńska

    Składniki:
    - 2 świeże ogórki,
    - 25 dkg szynki,
    - 25 dkg sera żółtego gouda,
    - 4-5 jajek,
    - szczypiorek lub mała cebulka,
    - cytryna,
    - majonez.

    Jak przyrządzić?
    Ogórki obrać ze skórki, pokroić w słupki, następnie skropić sokiem z cytryny szynkę i ser również pokroić w słupki, jajka w kostkę, dodać szczypiorek (cebulkę), sól, pieprz, majonezem.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 19th 2006
     permalink
    uwielbiam sałatki i mam mase sprawdzonych przepisow tylko ze czesc z nich jest dla amatorow czosnku - u nas akurat i znajomi i wszyscy w rodzinie sa 'czosnkowi' wiec w niektorych bedzie ten skladnik

    a ze dzisiaj niedziela to podrzucam cos kalorycznego na deser - przepis na sprawdzony i latwy w wykonaniu tort ananasowy :)

    TORT ANANASOWY

    Ciasto biszkoptowe:
    6 jajek
    18 dag cukru
    18 dag mąki
    czubek łyżeczki proszku do pieczenia
    cukier waniliowy

    Żółtka utrzeć z cukrem. Wymieszać z ubitymi białkami. Dodać mąkę, proszek do pieczenia i cukier waniliowy. Całość wymieszać.
    Piec w temp. 180 C przez około 25 minut (trzeba sprawdzać)

    Krem ananasowy:
    1/2 l mleka
    cukier waniliowy
    5 żółtek
    1 szklanka cukru
    3 czubate łyżeczki mąki pszennej
    szczypta soli
    kostka masła
    puszka ananasów

    Mleko zagotować z cukrem waniliowym. Ostudzić.
    Żółtka utrzeć z cukrem, mąką i solą i wymieszać z przygotowanym wcześniej mlekiem. Całość wlać do rondla i ugotować cały czas mieszając. Powstały budyń wystudzić. Utrzeć kostkę masła i dodawać powoli budyń (nadal ucierając).

    Biszkopt przekroić na dwie części. Skropić sokiem z ananasów (około 3 łyżki). Wyłożyć połowę masy na dolny biszkopt. Poukładać ananasy. Przykryć górą biszkoptu. Wyłożyć pozostałą część masy i udekorować ananasami.
    Wstawić do lodówki.
    zamiast ananasów można dać brzoskwinie lub mandarynki z puszki.
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 19th 2006
     permalink
    Zupa węgierska

    wołowina lu wieprzowina ( ok 20-30 dag)
    ziemniaki
    papryka czerwona( 2 szt )
    przecier pomidorowy
    sól, pieprz
    przyprawa kuchni meksykańskiej
    Mięso pokroić w kosteczkę lub w małe krótkie paseczki, ugotować, wrzucić do wywaru i mięsa pokrojone ziemniaki w kostkę, paprykę czerwoną w paszeczki na koniec dodać przecier oraz przyprawić przyprawą do potraw meksykańskich, można dodatkowo sól i pieprz jak kto woli. Moja rodzina zajada się tą zupą ta przyprawa meksykańska nadaje niepowtarzalny smak, zupy juz nie zabielamy.
    --
    •  
      CommentAuthorAnia
    • CommentTimeNov 19th 2006
     permalink
    Ciasteczka krewetkowe:)


    ten przepis jest identyczny z tym, jaki podawala Nigela w "Nigela Bites".
    •  
      CommentAuthormaja28
    • CommentTimeNov 19th 2006
     permalink
    a właśnie słyszałam o Nigiell niestety jest na TVN syli a ja mam aster city i tam nie ma tego kanału:cry: Czy jeszcze na innym kanale ona wystepuje....????
    A przepis znam tak gdzieś od pól roku od koleżanki go dostałam:wink: ciasteczka są niezle:bigsmile:
    -- Prosimy o glosy na Hipp nr 7809
    •  
      CommentAuthormaja28
    • CommentTimeNov 19th 2006
     permalink
    :hungry:
    -- Prosimy o glosy na Hipp nr 7809
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 19th 2006
     permalink
    Nigela podawała kiedyś super przepis na sałatkę z arbuzem i fetą, szkoda że można się nią zajadać tylko w lecie
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    może i ja tu znajdę jakieś natchnienie na zbliżającą się imprezkę ??:) Muszę mieć coś szbkiego na ciepło, zimno, słodko itp. żeby było co na ławę postawić i gościom podać :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    Niczego jeszcze nie wybrałaś?
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeNov 20th 2006 zmieniony
     permalink
    super pomysł z tą dyskusją o jedzonku - a przepisy...... aż ślinka leci.
    za chwile już święta więc napewno stronki będą sie zapełniać
    --
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    wczoraj robiłam waszą fasolkę po bretońsku. Pycha i gotowanie poszło piorunem.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    Babyphat, użyłaś boczku?
    --
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    Tak, przesmażyłam boczuś. Fasolka pachniała wędzonym boczkiem. mmmmmm
    Tylko mój PM trochę zrzędził, że woli bez wędzonki:devil:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 20th 2006 zmieniony
     permalink
    He he. Dodałaś zwykłego koncentratu?
    Ile kiełbasy na 2 puszki fasoli?
    --
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    Dałam koncentratu "Pudliszki" i soku pomidorowego zamiast przecieru- nie potrafię określić ile. Tak "na oko", dodawałam po troszku i próbowałam czy dobre. Kiełbasy dwie laski, ale to też zależy jakie kto lubi proporcje.
    Ja np. w bigosie muszę mieć dużo kapusty i nie za dużo mięsa. Natomiast mój PM lubi bigos, który wygląda jak mięso z kapustą , a nie kapusta z mięsem:confused:
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    Dajecie fasolę razem z wodą z puszki, czy płuczecie i dopiero dodajecie? Miałam wczoraj dylemat, ale dałam razem z zalewą. Wyszła taka gęściutka dzięki temu i dałam tylko odrobinkę zasmażki. Lubię gęstą fasolkę.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    Babyphat, ubiegłaś moje pytanie, he he.
    --
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    Mało precyzyjne czasami te przepisy. Tu apel do dziewczyn---- piszcie dokładniej:bigsmile:
    Nie wszystko jest oczywiste:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    Ważna jest ilość, liczba, czas, stopień, natężenie. Doświadczenie doświadczeniem, ale nie zawsze wyjdzie na oko.
    --
    •  
      CommentAuthormaja28
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    baby a gdzie ten przepis na fasolkę ???:shocked:
    -- Prosimy o glosy na Hipp nr 7809
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    "Jak się odżywiacie?"
    --
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    spróbowałam tuńczyka z fasolką zrobić ale jakoś nie trafiło w mój gust :confused: co nie oznacza że innym może ona podejść :)

    spodobał mi się ten przepis z szyneczką z wkładką serowo czosnkową to może wypalić :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    Sałatka warstwowa też niczego sobie.
    --
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    FASOLKA PO BRETOŃSKU PAULI

    Puszka białej fasoli
    Puszka czerwonej fasoli
    Kiełbasa
    Cebula
    Koncentrat pomidorowy.
    Drobno posiekaną cebulkę podsmażam, do tego wrzucam pokrojoną w kostkę kiełbasę i znów podsmażam. Następnie dodaję fasolę i zalewam wszystko sosem pomidorowym. Jak się zagotuje doprawiam: sól, pieprz, czerwona papryka (raczej słodka) i obowiązkowo majeranek.
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeNov 20th 2006 zmieniony
     permalink
    W tym przepisie zmieniłam kolejność smażenia. Najpierw przysmażyłam kiełbaskę (+boczek), a potem dodałam cebulę.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    Babyphat, lubisz cebulę słabo zeszkloną, o wyraźnym smaku (dlatego dodajesz później) czy raczej jako przyprawę?
    --
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeNov 20th 2006 zmieniony
     permalink
    Wogóle lubię cebulę, ale lubię też mocno przysmażoną kiełbaskę. Gdybym najpierw dała cebulę, to by się pewnie spaliła.
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    ja robię tak jak ty - dobrze przysmażone mięsko to podstawa :wink:
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    Lily :wink: no, najlepiej takie prawie skwareczki.
    Zauważyłam jednak, że do tego przepisu na szybką fasolkę, nie można za bardzo przysmażyć kiełbaski.
    Nie zdąży zmięknąć, a to w końcu ma być szybka fasolka.
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    Dziewczyny która z Was ma wypróbowany przepis na śledzie w śmietanie z dodatkiem jabłka?? Proszę się podzielić przepisem :)
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    dziewczynki uświadomię was , najpier smażymy boczek z kiełbaską po to żeby się tłuszczyk wytopił, i dopiero w niego wrzucamy cebulkę dzięki temu nie dodajemy tłuszczu jesli najpierw wrzucamy cebulkę na patelnię. :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    mniam , mniam ale robicie smaka - a ja w pracy, jedynie jakaś bułka leży w szufladzie, a do 15.30 jeszcze tyle czasu :)
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    a ja zajadam ryż w sosie curry i też w pracy jestem...:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    hajduczek niestety ja śledzi za często nie robię więc nie pomogę
    --
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    ja dzisiaj robię " zupę węgierską" z przepisu zuzy:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    zuza nawet nie nie denerwuj, nie wytrzymam..................... a co tam...... ide do sklepu kupić sobie coś pysznego ---- zaraz wracam
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    :clap::clap:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    Zuza, zatem w fasolce nie ma tłuszczu? Tylko ten wytopiony z wędlin?
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    mi taka fasolka wystarcza, oczywiście możesz dodać tłuszcz, ale ja robię taką wersję "light", w ogóle nie jest tłusta i smakuje wybornie, ale dodaję boczek bo z samej kiełbasy dużo się nie wytopi, jak kupisz boczek to odkrój podeszwę ( tzn tą grubą skórę ) i wrzuć na patelnie tam jest dużo tłuszczu to się ładnie wytopi.
    --
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeNov 20th 2006 zmieniony
     permalink
    dzięki skarbel, a Wy dziewczynki?? bazujecie na przetworach Mam czy też ze sklepu ? :P:)
    Oczywiście o śledziu mówie ....... halo mówi się, zejdźcie z tej fasolki pliss :):)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    Nie, nie, żadnych fasolek light! Jak potrawa ma być tłusta, to już taka jej uroda.
    --
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    Ja też się z Wami podzielę przepisem na ciasto bez grama mąki :) U mnie w domu robi furorę i znika błyskawicznie:):).
    Japoniec czyli makowiec na jabłkach
    Składniki:
    Ciasto:
    - 20 dag maku
    - 6 jaj
    - 13 dag margaryny do pieczenia
    - 6 łyżek kaszy mannej
    - 40 dag startych jabłek
    - pół opakowania proszku do pieczenia
    - 30 dag cukru pudru
    - 1 opakowanie cukru waniliowego

    Masa czekoladowa:
    - 3 łyżki kakao czystego
    - 3 łyżki cukru pudru
    - pół kostki magaryny
    - jajko

    Jak przyrządzić?
    Na wstępie sparz mak, czyli: wsyp mak do garnka, zalej go wrzącą wodą i gotuj na małym ogniu przez 10 minut, natępnie odcedź i ostudź. Przestudzony mak przepusćić przez maszynkę z sitkiem o drobnych oczkach dwa razy.
    - Zetrzyj jabłka obrane ze skórki na tarce o dużych oczkach. (ja biorę albo 6 średnich jabłek albo 4 duże i wtedy zazwyczaj jest to zbliżona pożądana ilość jabłek startych).
    - Do miski daj margarynę i wsyp cukier puder. Utrzyj to na gładką masę dodając po 1 żółtku (ręcznie lub mikserem) a białka oddzielaj do osobnego wysokiego naczynia.
    - Do gładkiej utartej masy dodaj proszek do pieczenia, cukier waniliowy, kaszę manną, jabłaka starte i mak. Wymieszaj to łyżką.
    - Białka z jajek ubij na sztywną pianę, dodaj do wymieszanej masy i delikatnie wymieszaj z nią. - Powstałą masę ciastową wylej na uprzednio przygotowaną formę do pieczenia (blacha prostokątna wyłożona papierem do pieczenia lub wysmarowana tłuszczem i obsypana bułką tartą).
    - Wstaw blachę z ciastem do rozgrzanego piekarnika 180 stopni C i piecz 60 minut.
    - Po upieczeniu wyjmij ciasto, niech ostygnie.

    Przygotuj masę czekoladową:
    - Do garnka daj margarynę niech się rozpuści na wolnym ogniu, dodaj cukier puder i kakao, wbij całe jajko i szybko mieszaj aby się nie ścięło. Chwilę pogotuj i gorącą wylej na ciasto. Umiejętnie operując blachą rozlej masę na całym wierzchu ciasta.
    Po przestygnieciu masy wstawić ciasto do lodówki.

    Potrzebne przybory:
    Maszynka do mielenia, tarka do warzyw, mikser do ciast,łyżka, garnek wysoki, miska do przygotowania ciasta.

    Jak podawać?
    Doskonałe na podwieczorek z kawą lub kakao, a także mlekiem, do ugoszczenia znamienitych gości.
    Nie kładźcie pokrojonego cista piętrowo! Każdy kawałek ciasta powinien stać pojedynczo na tacy, jeden obok drugiego.
    Ciasto naprawdę pyszne. Może być mak z puszki z bakaliami gotowy do kupienia w sklepach.
    Smacznego i miłego pieczenia!


    Uwagi:
    Do masy ciastowej można dodać także rodzynki, orzechy jak kto woli.
    Jeśli ciasto Wam zasmakuje proponuję przygotować więcej porcji makowych zmielonych i poporcjowane trzymać w zamrażalniku, bo z makiem jest najwięcej zabawy.

    Czas przygotowania:
    Przygotowanie masy ciasta zajmuje do 15-20 minut jeśli wcześniej macie przygotowany mak (ok. 45 minut z mieleniem i posprzątaniem), a także wcześniej przygotujecie sobie starte jabłka (10 minut).

    Nie ukrywam że skopiowałam ten przepis z Czarnej Oliwki ale też i sama go tam kiedyś umieściłam :)>
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    od kiedy fasolka po bretońsku ma być tłusta ? Jak włożysz kilogram smalcu to będziesz miała tłustą ale to chyba nie o to chodzi. :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    mam dobre przepisy na śledzia , wrzucę wieczorkiem
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeNov 20th 2006 zmieniony
     permalink
    jestem ----- zjadłam pyszną sałatkę wiejską z chrzanem i szynką - od razu lepiej
    --
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    dzięki zuza jutro skrzętnie zapiszę lub drukne :):)
    •  
      CommentAuthormaja28
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    a ja teraz smaże oscypka z żurawiną :hungry:
    -- Prosimy o glosy na Hipp nr 7809
    •  
      CommentAuthormaja28
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    i robię swoiski smalec:bigsmile:
    -- Prosimy o glosy na Hipp nr 7809
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.