Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorJagodka1
    • CommentTimeDec 29th 2007
     permalink
    niestety nie robiłam :sad:możesz spróbować bez nich.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 29th 2007 zmieniony
     permalink
    CIASTO CZEKOLADOWE

    2 tabl czarnej gorzkiej czekolady (wg mnie najlepsza wedel)
    6 jajek
    kostka masła
    200 gr cukru pudru
    platki migdalowe,lub orzech laskowe lub inne bakali w zaleznosci od upodobania (wg mnie platki migdalowe najlepsze)

    czekolade i maslo rozpuscic w rondelku przestudzic,
    zołtka ubic ze 100 g cukru ,dodac ostudzona mase z czekolady i masla,dodac bialka ubite ze 100g cukru wynieszac i dodac platki (pokrojone jeszcze na pol) przelac do tortownicy (sredniej) i wstawic do nagrzanego piekarnika na 20 min w temp ok 180 stopni.
    po 20 min wylaczyc piekarnik i zostawic do wystygniecia w uchylonym piekarniku

    aha ja robie ciasto po 1.5porcji bo nie jest zbyt wysokie. po upieczeniu ma tak z 5-6cm tylko wiec ciasto dosc drogie ale wg mnie :hungry:
    •  
      CommentAuthorJagodka1
    • CommentTimeDec 29th 2007
     permalink
    Ania ale apetyczne ciasto chyba się skusze go upiec na nowy rok:thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 29th 2007
     permalink
    SAłATKA Z KURCZAKA
    piers z kurczaka pokroic w nieduze kawalki, obtoczyc w przyprawie GYROS i usmazyc, polozyc na dno miski
    polac ketchupem
    na to ogorek kiszony pokrojony w grubsze plasterki
    por (opcjonalnie)
    kukurydza
    warstwa majonezu
    posiekana kapusta pekinska
    na wierzchu posypac tartym zoltym serem
    •  
      CommentAuthoriwin
    • CommentTimeDec 29th 2007
     permalink
    Sałatka najprostsza i najszybsza pod słońcem
    Puszka czerwonej fasoli
    30 dkg sera żółtego (pokroić w kostkę)
    zielona cebulka
    3/4 puszki ananasa
    majonez
    sól, pieprz do smaku
    można dodać pierś z kurczaka - podsmażyć i pokroić
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    szukam dobrego przepisu na pizze domowa.
    najlepiej bez drozdzy bo takie mi sie juz "przejadlo"
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    PANI_WONKO...spóźnione...tak, ciasteczka migdałowe uzyskujesz odcinając pajdki o szerokości 1 cm z rulonika.
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthormorkub
    • CommentTimeJan 6th 2008 zmieniony
     permalink
    P I Z Z A (bez drozdzy)

    CIASTO :

    40 dkg mąki żytniej
    1 łyżeczka proszku do pieczenia
    1 łyżeczka soli
    15 dkg masła
    2 jajka

    Mąkę przesiać, do utworzonego zagłębienia wsypać proszek do pieczenia, sól,
    starte na płatki masło. Wbić jajka i wszystko zagnieść na jednolite ciasto.
    Ciasto owinąć wilgotną ściereczką i pozostawić w lodówce przynajmniej na 1
    godzinę, po czym wyjąć i wyłożyć do formy do pizzy lub blachy (dobrze
    wysmarowanej tłuszczem). Brzegi ciasta wywinąć ku górze. Wierzch nakłuć
    kilkakrotnie widelcem.

    N A D Z I E N I E :

    30 dkg mielonego mięsa wołowego lub z indyka
    15-20 dkg startej włoszczyzny
    4 średniej wielkości pomidory
    2 duże cebule (czerwone)
    zielona papryka
    2 - 3 ząbki czosnku
    sól
    pieprz

    Na mało rozgrzany na patelni tłuszcz wrzucić starty lub wyciśnięty czosnek i
    chwilę podsmażyć, dodać mięso i mieszać by się rozdrobniło. Następnie dodać
    włoszczyznę, a kiedy nieco zmięknie wrzucić obrane ze skórki i pokrojone
    w ćwiartki pomidory. Całość smażyć do momentu, kiedy sok z pomidorów nieco
    odparuje i masa będzie w miarę gęsta. Doprawić do smaku solą i pieprzem.
    Następnie przełożyć do naczynia i pozostawić do przestygnięcia.
    Paprykę i cebulę pokroić i podsmażyć na patelni i również przestudzić.
    Do formy wyłożonej ciastem przełożyć masę mięsno-warzywną, a na nią paprykę
    z cebulą.
    Można wierzch posypać startym serem, ale
    raczej tylko symbolicznie. Piec 15 - 20 min. w temperaturze 180st C.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Morkub - dziekowac :whorship:
    chyba juz wiem co bedzie we wtorek na obiad bo na jutro juz mam zlozone zamowienie :wink:
    •  
      CommentAuthormorkub
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    :bigsmile: nie ma za co :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    My w sobotę zamówiliśmy sobie pyszną średnią pizzę z Telepizzy, moje dziecko zjadło całe dwa kawałki, po czym oznajmiło , mamo ja jeszcze nie jadłam kolacyjki ! Doskonała pizza wychodzi z mąki na chleb pszenny ( do dostania w supermarketach, są takie paczki jak mąka :" chleb pszenny"
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 16th 2008
     permalink
    Moze i ja wam cos dam
    TORT MAKOWO-JABŁKOWY
    -8jajek
    -0,40dag maku
    -0,40 dag cukru pudru
    -1kg obranych jabłek
    -9 łyżek manny
    -zapach rumowy
    -2 łyżeczki proszku do pieczenia
    -1 paczka margaryny(250g) lub masła

    Mak zalać wrzącą wodą,po ostygnięciu przecedzić przez sito i zmielić 2x przez maszynkę.
    Żółtka ucieramy z cukrem i tłuszczem.
    Jabłka zetrzeć na tarce jarzynowej(najgrubsze oczka)
    Wszystko razem wymieszać,dodać manne +ubitą pianę z białek.
    Lekko wymieszać,wyłożyć na blachę(wysypać bułką tartą lub wyłożyć pergaminem i natłuścić)
    PIec60 min(temp. nie mam podanej ale myślę że 180 )

    Polewa kakaowa
    -4łyżeczki cukru
    -1/3 kostki masła
    -łyżeczka wody
    Wszystkie składniki rozpuścić na gazie do momentu rozpuszczenia się cukru ciągle mieszając.
    Smarować ciasto po schłodzeniu.
    Smacznego!
    --
    • CommentAuthorjo1984
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    A ja czekając na @ zrobiłam na kolacyję dziś pyszną zapiekankę ziemniaczaną :D z tego co akurat miałam :D

    Obrałam z kilogram ziemniaków, ugotowałam na półtwardo w osolonej wodzie. Pokroiłam w plasterki i ułożyłam na blaszce wysmarowanej masłem. Na to dałam kiełbaskę pokrojoną w półplasterki. Polałam takim sosem: dwa jajka rotrzepałam ze śmietaną kwaśną 18%. Do tego czosnek, sól, pieprz trochę majeranku. Potem pokroiłam dwa pomidorki i ułożyłam na zapiekance, posypałam odrobiną bazylii. Na to serek żółty- wedle uznania. Do piekarnika na 30 minut, tak żeby się ten sos jajkowo- śmietanowy upiekł. Wyszło bardzo pycha :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 24th 2008 zmieniony
     permalink
    SZARLOTKA

    4szklanki maki tortowej
    3/4kostki margaryny
    1szklanka cukru pudru
    2 cale jajka
    2 zoltka
    3lyzeczki proszku do pieczenia
    6lyzek gestej smietany

    make posiekac z margaryna, dodac proszek do pieczenia i cukier, jajka i "zarobic" dodac smietane, szybko wyrobic.
    1/3 ciasta schowac do zamrazalnika a pozostala czescia wylozyc na blache (wysmarowana maslem i obsypana maka)

    jablka (ok 1.5kg ale im wiecej tym lepiej) zetrzec na tarce (polecam scieranie w robocie kuchennym mega szybko i nie ciemnieja) dodac cynamon i cukier (jesli kwasne jablka) oraz lyzke maki ziemniaczanej, porzadnie wymieszac a na koniec dodac ubita na sztywno piane z 2 bialek i delikatnie wymieszac

    wylozyc na ciasto i na jablka zetrzec wyjete z zamrazalnika ciasto (na tarce z duzymi oczkami) wlozyc do porzadnie nagrzanego piekarnika i piec ok godizny na 180stopni
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeFeb 24th 2008
     permalink
    czegos nie rozumiem ;) "dodac proszek do pieczenia i cukier, jajka" tutaj są te całe jajka czy całe i te zołtka?? bo białka to potem na piane ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 24th 2008
     permalink
    kfiatuszku dodajesz 2 cale jajka i 2 zoltka do ciasta :)
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeFeb 24th 2008
     permalink
    aha:) bo tak sie wlasnie zastanawialam ;) dziekuje ;) jak zrobie to sie podziele opinią;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 2nd 2008 zmieniony
     permalink
    ROLADKI Z SERKIEM TOPIONYM (znalazlam przepis na jakims forum i przyznaje ze smaczne wyszly)

    Składniki:
    - filety z kurczaka
    - cebulka
    - serek topiony z ziołami Hochland
    - jajka
    - bułka tarta
    - wiórki kokosowe
    - sól, pieprz, majeranek, przyprawa kuchni włoskiej Kamis
    - olej do smażenia

    Wykonanie:
    - filety rozbić tłuczkiem, przyprawić z obu stron solą, pieprzem, przyprawą kuchni włoskiej (ja zamiast soli i tej przyprawy dalam vegete)
    - posmarować równomiernie topionym serkiem ziołowym
    - na serek nałożyć cebulkę podsmażoną na oleju z solą, pieprzem i majerankiem
    - zwinąć w roladki
    - obtoczyć w roztrzepanym jajku, następnie w bułce tartej wymieszanej z wiórkami kokosowymi i czynność powtórzyć
    - smażyć na rozgrzanym oleju na rumiano
    •  
      CommentAuthorbiedrona
    • CommentTimeMar 3rd 2008 zmieniony
     permalink
    To jak padły serki topione to ja dorzucę prostą, baaaaardzo szybką i smaczną zupę, którą ostatnio co tydzień życzy sobie mój M :bigsmile:

    - na 1 litr wody 6 serków topionych (te podłużne bloczki - każdy po 100g (chyba), śmietankowe albo ementaler - co kto woli)
    - 4 kostki rosołowe (ja daję drobiowe) / 1 litr wody
    - rosołki i serki rozpuścić w gotującej się wodzie (mieszając)
    - jak konsystencja będzie jednolita wsypać puszkę odcedzonego groszku konserwowego (z groszkiem gotować tylko chwilkę, żeby się nie rozleciał)
    - wsypać dużo posiekanej natki pietruszki, doprawić pieprzem
    - podawać z grzankami

    PYCHA :bigsmile:
    -- http://28dni.pl/biedrona_a
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    przepis jeszcze przeze mnie nie sprawdzony ale 2 osoby z niego serwowaly dania i mowia ze pychota

    OSSOBUCO ALLA MILANESE

    Skladniki na 6 porcji:

    6 krazkow(plastrow) o grubosci 4 cm nogi cielecej(jak golonka)
    4 srednie marchewki
    4 lodygi selera naciowego
    1 kg dojrzalych pomidorow
    peczek pietruszki
    4 lyzki masla
    maka do obtaczania
    6 lyzek oleju z oliwek
    1/4 l bialego wina
    1/4 l rosolu+ rosol do polewania
    3 srednie cebule
    3 zabki czosnku
    pol lyzeczki tymianku
    pol lyzeczki oregano
    2 liscie laurowe
    sol ,pieprz

    Skladniki do Gremolaty:

    2 cytryny,ktorych skorka nadaje sie do jedzenia
    2 peczki pietruszki
    5 zabkow czosnku


    Marchewki,lodygi selera obrac,pokroic w drobna kostke.Cebule i czosnek rowniez pokroic w kostke.W garnku do smazenia rozpuscic maslo,wrzucic pokrojone warzywa i smazyc na malym ogniu tak dlugo az beda lekko przybrazowione.Garnek zdjac z plyty.Miesne krazki umyc i wysuszyc,zwiazac boki nitka(zeby sie przy usmazeniu nie rozlecialy),posolic,popieprzyc i obtoczyc w mace.Jezeli maki jest za duzo na miesie,obstukac.Rozgrzac na patelni olej obsmazyc z obu stron na srednim ogniu na zloty kolor.Wyjac i polozyc na usmazone warzywa.Olej po smazeniu odlac,ale to co zostalo po usmazeniu miesa zostawic,wlac wino i zagotowac az wino sie zredukuje do 7 lyzek.Nagrzac piekarnik do 180°C.Pomidory sparzyc,obrac,pestki wydrazyc i wyrzucic.Miazsz pokroic na kawalki.Pietruszke posiekac.Do zredukowanego wina wlac 1/4 rosolu,wsypac posiekana pietruszke,tymianek i oregano,liscie laurowe i kawalki pomidorow.Zagotowac przyprawic sola i pieprzem.Sos wylac na mieso z warzywami,na piecu zagotowac,przykryc pokrywka i wlozyc do nagrzanego piekarnika na 2-3 godz.Przy tym podlewac co pol godziny mala iloscia rosolu.
    Na Gremolate zetrzec na tarce o malych oczkach skorke z cytryny.Pietruszke drobno posiekac,czosnek pokroic w malutka kostke.Wszystko razem wymieszac.Gotowe mieso wylozyc na polmisek,sos z warzywami polac na mieso,posypac Gremolata i podawac.Do tego mlode czerwone wino np.Bardolino.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    i jeszcze ten (pychota)

    piersi z kurczaka
    3 łyżki oleju
    puszka groszku
    4 plastry ananasa
    łyżka masła
    1/4 szklanki smietany kremówki
    1-2 łyżek curry
    sól i pieprz do smaku


    Mięso opłukac lekko zbić. Opruszyc solą i pieprzem, po czym usmażyc na rozgrzanym oleju. Po usmazeniu ułożyc na papierowym reczniczku i odsaczyc z oleju. Ananasa pokroic w kostke.Groszek odsaczyc i razem z ananasem wrzucic na patelnie dodac masło i curry. Chwilke dusic. Dodac smietane, wymieszac wciaz podgrzewajac i dodac wczesniej upieczona piers z kurczaka. Wszystko razem chwilke dusic. Doprawic sola i pieprzem.Podawac z ryżem lub z puree ziemniaczanym.
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    Kurcze jakoś nie przemawia do mnie groszek z ananasem...

    Dziewczyny błagam drugie danie na chrzciny + surowki bo oszaleję zaraz z braku pomysłów :cry::cry:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 5th 2008 zmieniony
     permalink
    robilam kilka rzeczy z przepisow WIELKIE ZARCIE
    te co sprawdzalam (salatki zapiekanki desery) byly ok... moze tam znajdziesz wene :wink:
  1.  permalink
    Magg- a może cycki z kuraka nadziewane serem ,pieczarkami i papryką panierowane w płatkach kukurydziantych? Wyglądają dość efektownie, wszystkim smakuja i co najważniejsze można obsmażyć wczesniej, a przed bibką włozyć do piekarnika zeby "doszły"
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    Aga w takich najzwyklejszych platkach kukurydzianych sniadaniowych? papryka swieza czy konserwowa?
  2.  permalink
    świeża papryka i zwykłe śniadaniowe płatki.
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeMar 6th 2008
     permalink
    Z kotletami, imho, za dużo roboty. Za to idealny będzie schab ze śliwkami. Lub z papryką.

    Papryka:
    Schab z zeptera: Obsmażamy z każdej strony, dolewamy ZIMNĄ!!! wodę, wkrajamy paprykę, trochę cebuli. Pod koniec zagęszczamy bądź mąką ziemniaczaną (płaska łyżka plus kubek ZIMNEJ wody), bądź - dla wygodnickich - sosem pieczeniowym Knorra (najlepszy imho).

    Ze śliwkami - praktycznie to samo, ale schab nakłuwamy i wsadzamy do środka śliwki. Mogą być kalifornijskie, ale polskie, takie śmierdzące dymem - są tysiąc razy lepsze. Oczywiście przyprawiamy wszystko jak nam się tylko wymyśli.

    Albo schabik po tokajsku: w delikatnie kwasowym sosie pomidorowym podlanym złotym tokajem, na nim lekko skarmelizowane połówki winogron (smażone na masełku), do tego ciepła kapusta czerwona z jabłkiem i ... najlepsze na świecie knedle z bułek. Taki przepis a'la Makłowicz ;) A robi się samo, nie to, co panierowane kotlety

    (Acha, mięso smażymy na smalcu. Brzmi brutalnie, ale nie ma porównania z jakimkolwiek innym tłuszczem).
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    Aga a możesz podać dokładniejszy przepis.... bo dość ciekawie to brzmi
    wlodeczek i od ciebie też poproszę na ten schabik po tokajsku :) tylko dokładnie :)

    AniaM dzisiaj robię jeden przepis a wielkiego żarcia zobaczymy :)))

    Bardzo dziękuję dziewczyny i proszę o jeszcze :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    Kupujesz bardzo ladny schab (bez panierki jest imho bardziej wymagajacy odnosnie jakosci).
    Kroisz go na kotlety grubosci palca, nno, powiedzmy 1,5 cm, rozbijasz, ale nie jak na bitki, tylko tak lekko rozbijasz. Delikatnie opruszasz maka.
    Smazysz na smalcu z dwoch stron na zloty kolor. Przekladasz do jakiegos takiego rondla, na tluszcz wrzucasz koncentrat pomiodorowy (taka mala puszeczka, ew. okolo 2-3 lyzek). Nastepnie Do szklanki wlewasz pol tokaju, a pol wody. Rozprowadzasz tym ten koncentrat i troszeczke redukujesz (tak zeby powstal malo gesty sos, ktorym mozesz zalac mieso w tym rondlu). Kotlety stawiasz na malym ogniu i dusisz.

    Kapuste czerwona myjesz, szatkujesz, no po prostu doprowadzasz do porzadku. Gotowac delikatnie podlewajac woda, raczej tak "dusic". Dodac sol, odrobine octu winnego z bialego wina. Na samym koncu dodac pokrojone winne jablka. Mozna, ale ja nie lubie akurat do kapusty, dodac troche boczku zesmazonego. Uwaga. Kapusta JEST SLODKAWA! Trzeba sie z tym liczyc! Ja ja podlewam resztka wina jeszcze (drugie pol szklanki).

    Na samym koncu na maselku szybciutko przesmazamy na zloto winogrona biale pokrojone w polowki. Karmelizuja i sa niebianskie. Kladziemy je na miesko.

    Mozna to podawac z ziemniakami z wodu, ew. zrobic jakies knedelki jak sie komus chce (knedelki robimy tak, ze smazymy buleczki pokrojone w kostke, dodajemy mleko, jajko, troche bulki tartej, troche maki - tak, zeby mialo to odpowiednia konsystencje, formujemy kulki, gotujemy 15 minut i sa... Nie umiem opisac, mozna pogooglac w necie)
    -- Irja
  3.  permalink
    Magg -
    cycki z kuraka rozbijasz i przyprawiasz jak na normalne kotlety. Kładziesz na nich plaster sera żołtego, pasek papryki i trochę uduszkonych pieczarek i zawijasz w ruloniki. Panierujesz w jajku i platkach kukurydzianych i smazysz na gorącym oleju. Wg mnie mało roboty a efekt niezły- kotlety fajnie wyglądaja i sa ze składników, które prawie wszyscy lubią, więc to bezpieczne danie. Schabik Wlodeczka pewnie tez pyszny- chociaż u mnie starsze pokolenie nie lubi dań zbyt wymyślnych więc sądzę,że wsród babc i prababc aplauzu by nie było :confused:
    No i nie wie3m jak z kasa stoicie- bo winogrona są teraz dośc drogie...Ale jeśeli chciałabys własnie z winogronami to moge Ci podrzucić przepis na polędwiczki wieprzowe :)
    A "wielkie zarcie" jest super wg mnie. Korzystam z ich przepisów od kilku lat, sama wrzuciłam niewiele- ale duże uznanie wciąż zdobywa "imprezowa sałatka agusi" więc jak cos to zerknij :)
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    No właśnie u mnie mama dobrze gotuje, ja gotuję inaczej i są wojny nawet o głupią kolendrę, którą ja łoję do ryby "A przecież jest do ogórków"...
    Ja jestem makabrycznym eksperymentatorem, chociaż najbardziej lubię jak gotuje mój facet.

    A zawsze sprawdzą się zrazy zawijane z cebulką, ogóreczkiem i boczkiem w środku z kluskami śląskimi i czerwoną kapustą. To chyba każdy lubi (ja uwielbiam!).

    No trzeba przyznać, że nie ma na świecie nikogo, kto nie lubi smacznych kotletów w chrupiącej panierce :D

    Schab ze śliwkami (lub morelami) jest też banalny do wykonania, a taki wręcz "wykwintny"
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeMar 18th 2008
     permalink
    Dzięki dziewczyny cos tam wymyśliłam jeszcze tylko salatke jakąś do wędliny za przegryzkę muszę znależć...
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeMar 18th 2008
     permalink
    Aga chyba te Twoje sałatki zrobię... myślisz że na chrzciny mogą być?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 18th 2008
     permalink
    przepis na salatke ktora zajadaja sie znajome

    Zimowa sałatka caprese

    Składniki:
    - 2 serki mozarella,
    - mały słoiczek suszonych pomidorów w oleju,
    - świeża bazylia
    - sól i pieprz.

    1) Pomidory wyjmujemy z zalewy. Kulki mozarelli kroimy na niezbyt cienkie plastry.
    2) Na talerzu układamy naprzemiennie ser, pomidor i bazylię. Całość polewamy olejem pozostałym z pomidorów. Solimy i posypujemy świeżo skręconym pieprzem.

    podawać zaraz po przygotowaniu. Najlepiej ze świeżo przygotowanymi grzankami.
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeMar 18th 2008
     permalink
    oooo dobre też zrobię :)))) Dziękować
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 18th 2008
     permalink
    Aga wyszperalam ta twoja salatke imprezowa i zeby nie to ze swieta poza domem to bym na weekend robila... no ale co sie odwlecze... na po swietach zaprosimy znajomych i bedziemy testowac a ze skladniki naleza do moich ulubionych to sie bede zazerac...
    a salatke CAPRESE zrobie na wielka sobote :)
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeMar 19th 2008
     permalink
    Mniam ale tu smacznie ,dopiero co odkryłam ten wątek będe częstym gościem
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeMar 25th 2008
     permalink
    Aga sałatka z pieczarkami zrobiła wrażenie dzięki :)) a i pomidory z mozzarello poszły jak woda ....
    Na szczęście jedzonko się udało i wszystko smakowało dzięki za pomoc dziewczyny :))
    --
  4.  permalink
    Tort ze śmietaną i owocami.
    Biszkopt:(na duży tort na 24 osoby trzeba upiec jeden biszkopt z 8 jajek i jeden z 4 jajek)
    8 jajek, 8 łyżek cukru - ubić na sztywną pianę, 4 łyżki mąki tortowej, plus 4i 1/2 łyżeczki mąki krupczatki, plus pół łyżeczki proszku do pieczenia wymieszać delikatnie z ubitymi jajkami. Piec na papierze w temperaturze 180 stopni (ja sprawdzam patyczkiem do szaszłyków czy biszkopt jest gotowy).
    Wyciągnąć z pieca i w tortownicy położyć na ręcznik kuchenny do góry nogami aż trochę ostygnie.

    Przygotować owoce (np. brzoskwinie, ananasy, winogrona, jagody, truskawki itp., jak wolicie). Do środka tortu owoce pokroić na drobne kawałki, zostawić część owoców w całości, zeby nimi udekorować górę tortu.

    1Litr śmietany kremówki schłodzić, ubijać, dosypując w trakcie ubijania 2 małe paczki cukru waniliowego. Wcześniej przygotować żelatynę - 6 łyżeczek zalać zimną wodą, jak napęcznieje rozpuścić we wrzątku, powinien być kubeczek (ok. 220-250 ml). Żelatynę do śmietany dodaje się letnią. Najlepiej po dodaniu do sztywnej śmietany żelatyny dokładnie wymieszać i jeszcze moment ubijać. Wcześniej przekroić gruby biszkopt na połowę, można nasączyć biszkopty sokiem np. z brzoskwiń czy ananasa, nałożyć śmietanę, wrzucić owoce, i tak samo z kolejną warstwą. Górę tortu i boki wykończyć śmietaną, i udekorować owocami.
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    PIJAK

    ciasto:
    6 calych jajek
    1szkl cukru
    1szkl maki tortowej
    1 lyzeczka proszku do pieczenia
    3 lyzki kakao


    masa
    1,5 kostki masla (mozna dac tez troche margaryny)
    4 jajka
    20 dag cukru pudru
    10 dag kakao
    2 lyzki zelatyny
    1/2 szkl soku wisniowego (gestego!)
    1/2 szkl wodki

    Maslo utrzec z cukrem, dodawac po 1 zolkti i miksowac.
    Ubic piane z bialek, dodac do masy. Dodawac powoli wodke.
    2 lyzki zelatyny zalac woda (tyle zeby zakryla zelatyne) po ok 7-10min dodac 1/2 szkl soku wisniowego i podgrzewac do rozpuszczenia zelatyny. Powoli wlewac do kremu i miksowac


    Biszkopt nasaczyc woda z wodka, przelozyc masa, odstawic do lodowki na noc...

    gwarantuje ze momentalnie zniknie ze stolu :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    no to jeszcze

    masa serowa do przelozenia biszkoptu

    0.75 dag twarogu
    1/2 szkl cukru
    1 cukier waniliowy
    1/2 szkl mleka + 1 czubata lyzka maki ziemniaczanej
    1/4 kostki masla
    2 jajka

    wszystkie skladniki OPROCZ MASLA bardzo dokladnie zmiksowac koncowka do sera. maslo rozpuscic, dodac mase, wsyzstko zagotowac i juz tylko przekaldac biszkopt :)
  5.  permalink
    Ale sie pysznie zrobiło ANiu:)
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    •  
      CommentAuthormagdam
    • CommentTimeApr 15th 2008
     permalink
    Na prośbę Amazonki wrzucam przepis.

    Gulasz – przepis prosty jak budowa cepa :-)

    * mięso wołowe (ja kupuję takie już pokrojone, ok. 60 dkg);
    * opcjonalnie pieczarki, tak ok. 6 sztuk, zależy jakie duże;
    * Kilka sztuk ogórków kiszonych (jeden do przyrządzenia dania);
    * margaryna;
    * sól, pieprz, chilli, przyprawa do gulaszu może być, bo daje fajny smak;
    * liść laurowy;
    *2-3 ziarenka ziela angielskiego;


    Na rozgrzany tłuszcz wrzucasz mięso, podsmażasz na mocnym ogniu, potem solisz, troszkę pipeprzysz, odrobinę chilli i przyprawu do gulaszu. Zmniejszasz znacznie ogień i dolewasz wodę….. Przyjkrywasz i dusisz długo na małym ogniu, co jakiś czas dolewając wody odrobinę (żeby mięso nie przypaliło się i nie wyschło); Po jakimś czasie dodajesz ziele angielskie, liść laurowy i pokrojony jeden ogórek kiszony; Dalej dusisz… Trzeba dusić dość długo i dolewać wody co jakiś czas, żeby się robił sosik taki… bo to wołowina, długo się robi…
    Obierasz pieczarki, kroisz w paski jakby dusisz chwilę, lekko osolone;
    kiedy mięso jest już miękkie, dodajesz pieczarki i chwilkę jeszcze trzymasz na ogniu.

    Koniec:) Podaję z ziemniakami (takimi tłuczonymi z masłem i jogurtem lub śmietaną) lub z kaszą gryczną… Do tego ogórki kiszone np. :)

    Generalnie ja gulasz zwykle robię dzień wcześniej… bo na drugi dzień on jest fajniejszy, jak tak z 20-30 minut podusi jeszcze zanim np. ugotujesz ziemniaki :-) Nie zawsze też robię z pieczarkami, jeśli mam, to robię :) Bez pieczarek też jest oka :) I uważaj z chilli, żeby nie było za ostre :)
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeApr 15th 2008
     permalink
    Przestańcie ... ja muszę zrzucić buuuuuuuuuu pare deko buuuuuuuuuuu
    ....Tak a jutro robie fasolkę po bretońsku :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeApr 16th 2008 zmieniony
     permalink
    ale pychotki
    a macie jakieś przepisy na szybki obiad, taki który mogłabym zrobić w ciągu godziny od powrotu z pracy ( aby było gotowe jak wróci m)
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    np ugotować dwie torebki ryżu, kupić filet z kurczaka , pokroić na małe kawałki obsmżyć na patelni , przełożyć do garnka , dodać gotowy sos np słodko- kwaśny, lub chiński, zrobić krąg z ryżu na talerzach , do środka nałożyc sos i obiad gotowy :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeApr 16th 2008 zmieniony
     permalink
    A ja np. jak nie mam czasu to szybciutko obgotowuję ziemniaki, a w osobnym garnku dużą ilość cebulki w kostkę na oleju obsmażam, do tego 30-40 dag wędliny wg uznania (może być dodatkowo kiełbaska) i przyprawy (może być też ketchup - co kto lubi). Ugotowane ziemniaczki do tego kroję w plastry , mieszam i gotowe jedzonko na szybko!:bigsmile::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    no a u mnie wszelkiego typu zapiekanki makaronowe i zimneiaczane. czasami z gotowym sosem czasami sama cos machne...
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    hmmm a ja zazwyczaj staram się ugotować tradycyjny obiad - tylko to strasznie pracochłonne i czasochłonne.
    dzięki za przepisy
    --
  6.  permalink
    u nas najprostsza sałatka to
    puszka czerwonej fasoli
    40dkg poledwicy z indyka pokroic w kosteczke
    puszka kukurydzy
    sól ,pieprz
    majonez i troszke słodkiej smietany
    wymieszac wszytsko rach-ciach i juz jest sałatka i zawsze zjedzona do końcaZ:)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.