Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    Może tu tkwi problem, nigdy nie sypałam owoców bułką tartą. W żadnym moim przepisie tego nie było. Czyli mam posypać z wierzchu już ułożone jabłka/brzoskwinie? Dużo tej bułki?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    oglednie mowiac wystarczy przesypac warstewka/oproszyc tak zeby jablka jednak przeswitywaly a i okruchy bulki wydoczne byly (oprocz tego przy szarlotce dodaje bulke tarta do srodka)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 31st 2013
     permalink
    a może zamiast podsypywać bułką tartą posypać zmielonymi ciasteczkami typu pettitki i smak inny i zawsze to nie bułka!
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeFeb 2nd 2013
     permalink
    Dziś robię biszkopt kakaowy, a jutro tort dla mojej córci na roczek :bigsmile: Zrobię coś a'la czarny las. Będą wiśnie i bita śmietana, tylko w połączeniu z serkiem mascarpone, pierwszy raz będę je łączyć. Mam nadzieję, że proporcje są ok (1l śmietany 36% i 500g mascarpone- to duży tort śr. 28cm). Myślicie, że powinnam jeszcze dać jakiś usztywniacz do tego kremu, typu fix? Czy mascarpone to trochę usztywni? Trzymajcie kciuki żeby się udał :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorAgosa
    • CommentTimeFeb 2nd 2013
     permalink
    MyAngel: Myślicie, że powinnam jeszcze dać jakiś usztywniacz do tego kremu, typu fix? Czy mascarpone to trochę usztywni?


    ja łącząc mascarpone z bitą śmietaną dodawałam fix do śmietany. Chciałam mieć pewność, że nie opadnie :)
    Wyszło super, z tym, że ja miałam proprcje 500 g serka i 400 g śmietany 30% piatnicy - luźnej :smile:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 2nd 2013
     permalink
    MyAngel: Myślicie, że powinnam jeszcze dać jakiś usztywniacz do tego kremu, typu fix? Czy mascarpone to trochę usztywni? Trzymajcie kciuki żeby się udał :devil:
    --


    do takiego połączenia nie dodaję nigdy fixu... Mascarpone wystarczające jest...
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeFeb 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    Ok, dzięki, też myślę, że mascarpone wystarczy i śmietana nie będzie płynąć. Biszkopt się piecze :bigsmile:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 03.02.13 20:12</span>
    Chyba się udał ;)

    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 3rd 2013
     permalink
    Rewelacyjnie :) i pewnie był smaczny :)
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeFeb 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    ale ładny tort kurde nie mam zdolności do takich rzeczy
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeFeb 3rd 2013
     permalink
    Pewnie, że był pyszny, goście pytali czy na moje urodziny za 2 tygodnie będzie taki sam :bigsmile:
    Ale myślałam, że śmietana z mascarpone wyjdzie bardziej sztywna :sad: Może za krótko postał w lodówce, może powinnam była go zrobić wczoraj.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 4th 2013
     permalink
    taki torcik dobrze zrobić dzień wcześniej aż nasiąknie ładnie i przejdzie smakami... ponczowałaś ten tort?

    a cha Ja na jedną śmietankę 30% z biedronki daję jeden serek mascarpone

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 04.02.13 08:39</span>
    a Ja dodatkowo polecam torcik chałwowy jeśli ktoś lubi chałwę ;0

    TORT CHAŁWOWY

    Składniki na biszkopt do tortownicy 22 cm - robię w tortownicy 24cm :)
    · 5 jajek
    · 3/4 szklanki cukru
    · 1/2 szklanki mąki pszennej
    · 1/4 szklanki mąki ziemniaczanej
    · 1/4 szklanki kakao
    Białka oddzielić od żółtek, ubić na sztywną pianę. Pod koniec ubijania stopniowo dodawać cukier, dalej ubijając. Dodawać po kolei żółtka, nadal ubijając. Mąki wymieszać z kakao, przesiać i delikatnie wmieszać do ciasta (ja to robię na bardzo wolnych obrotach miksera).
    Tortownicę o średnicy 22 cm wyłożyć papierem do pieczenia. Boków formy niczym nie smarować, papierem wyłożyć tylko dno. Wyłożyć ciasto. Piec w temperaturze 160 - 170ºC około 30 - 40 minut (do tzw. suchego patyczka).
    Gorące ciasto wyjąć z piekarnika, z wysokości około 60 cm opuścić je (w formie) na podłogę. Odstawić do uchylonego piekarnika do ostygnięcia. Całkowicie wystudzić. Przekroić na 3 blaty.
    Uwaga: boki biszkoptu oddzielać nożykiem od formy dopiero jak biszkopt będzie wystudzony.
    Masa chałwowa:
    · 2 jajka, wyszorowane i wyparzone
    · 125 g masła, o temperaturze pokojowej
    · 125 g margaryny, o temperaturze pokojowej
    · 2/3 szklanki drobnego cukru
    · 35 dag ulubionej chałwy, pokruszonej
    · 2 łyżki likieru kawowego
    Masło i margarynę utrzeć mikserem na jasną i puszystą masę.
    Jajka (w całości) wbić do blaszanej niedużej miseczki razem z cukrem. Ubić je na parze. W tym celu przygotować większy garnek z wrzącą wodą, jak do kąpieli wodnej (postawić go na palniku) i lekko podgrzewać przez cały czas, by woda parowała. Na nim postawić miskę z jajkami i cukrem, tak by nie dotykała powierzchni wody. Ubijać białka z cukrem mikserem na wysokich obrotach (przystawką do ubijania białek). Masa jajeczna powinna podwoić objętość, stać się jasna, puszysta i gęściejsza. Odstawić do przestudzenia, najlepiej do miski z zimną wodą.
    Tak ubite jajka dodawać niewielkimi porcjami do masła, cały czas ubijając. Pod koniec ubijania dodać likier. Dodać chałwę i wymieszać.
    Krem przełożyć do naczynia i włożyć do lodówki, by trochę stężał (będzie zbyt rzadki do przekładania tortu).
    Masy chałwowej wystarczy na dwukrotne przełożenie tortu lub - jak w przypadku tego tortu - na jedno przełożenie, pokrycie wierzchu i boków.
    Ponadto do przełożenia:
    · 1 szklanka czekowiśni
    Jeśli nie macie czekowiśni, wystarczy podgrzać najlepszą domową konfiturę wiśniową z dużą ilością wiśni wymieszaną z 1 łyżką kakao. Wystudzić.
    Do nasączenia:
    · 100 ml likieru kawowego
    · 100 ml mocnej herbaty
    Wymieszać.
    Do dekoracji:
    · 1 szklanka posiekanych drobno orzechów laskowych lub włoskich, podpieczonych
    · 100 g chałwy, pokruszonej
    Wymieszać.
    Przygotowanie tortu:
    Jeden blat tortu położyć na paterze, nasączyć 1/3 ponczu. Na niego wyłożyć trochę mniej niż połowę masy chałwowej. Przykryć drugim blatem i naponczować. Na niego wyłożyć czekowiśnię, wyrównać. Przykryć ostatnim blatem biszkoptowym, naponczować. Wierzch i boki posmarować resztą masy chałwowej. Ozdobić orzechami wymieszanymi z chałwą. Schłodzić przez kilka godzin.
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 4th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, chcialabym sie w tym roku zmierzyc z paczkami.

    Po pierwsze, czy macie jakies super sprawdzone przepisy?
    A po drugie, nie mam termometru cukierniczego ani frytownicy. Jak zatem w inny sposob kontrrolowac temperature oleju?
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 4th 2013
     permalink
    Jeheria nie mam pojęcia ale pewnie stabilny płomień aby nie wrzało za bardzo a w trakcie smażenia ich nie podnosić i nie obniżać temperatury ( to tak z moich spostrzeżeń jak kuzynka robiła ) a przed wrzuceniem sprawdzić kawałkiem ciasta czy już olej się rozgrzał co będzie widać gołym okiem jak szybko ciasto zmienia kolor!
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeFeb 4th 2013
     permalink
    Jah, moja mama nigdy nie miała cykierniczego termometru, a pączków w życiu trochę natrzaskała. Teraz jednak sobie przypominam, że zawsze wrzucała kilka plasterków ziemniaka do garnka, w którym smażyła. Może w ten sposób kontrolowała temperaturę? Wiem tylko, że tłuszcz wtedy ładnie buzował. Zapytam ją i Ci odpowiem.
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeFeb 4th 2013
     permalink
    Lady, tak, ponczowałam, zawsze tak robię, biszkopt jest wilgotny, a nie suchy.
    --
    •  
      CommentAuthorkinia0903
    • CommentTimeFeb 8th 2013
     permalink
    Dziewczynki zna któraś dobry przepis na pizze b o jutro przyjeżdżają znajomy i chcę zrobić:wink:
    --
  1.  permalink
    Ja !!!!:cheer: ale ciasto z piwem :tooth:
    mąka 3 szklanki
    drożdże 4 dkg
    sól 1,5 łyżeczki
    cukier 1 łyżka
    oliwa 3 łyżki
    piwo 1 szklanka
    Podgrzać piwo ale nie gotować, rozrobić drożdże, dodać cukier, sól, oliwę (3 łyżki) i dokładnie wymieszać najlepiej większą łyżką. Powoli dosypywać mąkę stale mieszając, pomieszać jeszcze łyżką ok. 5 min. Następnie wyrabiać ciasto ręką, jeżeli trzeba to dosypywać mąki. Do większej miski wlać około łyżkę oliwy lub oleju, rozprowadzić i włożyć tam wyrobione ciasto. Odstawić w ciepłe miejsce na 1, 5 godziny do wyrośnięcia.
    :jumping:
    --
    •  
      CommentAuthorkinia0903
    • CommentTimeFeb 8th 2013
     permalink
    Dzięki Ania.Czekam jeszcze na jakieś propozycje:)
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 8th 2013 zmieniony
     permalink
    Kinia - ja robię trochę na oko, ale wychodzi zawsze:
    - jakieś 300 ml wody
    - 400 g mąki (może być zwykła biała, może być chlebowa 750, Lubella 3 ziarna, żytnia nie za gruba, itp.)
    - 100 g kaszy manny (mannej?) błyskawicznej (nadaje chrupkość ciastu i nie potrzeba potwornie drogich mąk "do pizzy")
    - chlust oliwy ;-)
    - saszetka drożdży instant
    - mała łyżeczka soli
    - bazylia, oregano, co kto lubi

    Wszystkie składniki się zagniata, bez pierdzielenia się z robieniem zaczynu, potem jakieś pół godzinki, godzinka wyrastania.
    Następnie wylepiasz ciachem formę jaką tam chcesz, smarujesz sosem pomidorowym (ja gotuję w rondlu łyżkę oliwy z pomidorami bez skórki + odrobina ketchupu + bazylia, oregano, czosnek, sól, pieprz - do zgęstnienia), obkładasz dowolnie i do piekarnika (220 st.) na jakieś 20 -30 minut - zresztą to widać po cieście kiedy jest gotowe.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeFeb 9th 2013 zmieniony
     permalink
    Wrzucam przepis na domowe KFC %)
    Naszło mnie, ale że jestem bezglutenem ostatnio to sama sobie musiałam zrobić odpowiednie.

    STRIPSY:
    1. piersi z kuraka oczyścić, pokroić w poprzek na paski i przyprawić - można na ostro, ja zrobiłam łagodne: słodka papryka czerwona, sól, pieprz, odrobina czosnku granulowanego, odstawić na jakiś czas (jak ktoś chce ostre to można dodać paprykę ostrą zamiast słodkiej).
    2. następnie panierować - w mące kukurydzianej, jajkach z odrobiną mleka i rozgniecionych płatkach kukurydzianych (do płatków i jajka można dodać paprykę ostrą lub chili też jak ktoś lubi mega ostro :D)

    pieczone ŁÓDECZKI w ziołach:
    Banalnie się robi - ziemniaki obrać, pokroić w łódeczki, przyprawić: sól, pieprz, czerwona papryka, czosnek granulowany, koperek suszony, cząber, majeranek, i trochę ziół prowansalskich (ja dałam nie za dużo bo nie przepadam za tymiankiem;) ale miały odpowiedni ziołowy posmak).

    I STRIPSY I ŁÓDECZKI ułożyć na blasze z papierem do pieczenia, piec 30-40 minut w 180-200 stopniach. Bez tłuszczu po wyciągnięciu można łódeczki polać olejem rzepakowym lub masłem. Ja skropiłam olejem rzepakowym nierafinowanym, ma bardzo łagodny smak. No a stripsy moczy się w dipach więc dodatkowy tłuszcz do pieczenie nie jest potrzebny.

    DIPY
    1. Wymieszać: 3 łyżki majonezu, 3 łyżki śmietany 12%, 1,5 łyżki koncentratu pomidorowego, odrobina cukru, 2 rozgniecione ząbki czosnku, sól, pieprz i zioła prowansalskie do smaku.
    2. Wymieszać: 4 łyżki musztardy, 5 łyżek śmietany, rozgnieciony ząbek czosnku, sól, pieprz do smaku, można dodać odrobinę miodu ;)

    Podaję z mixem sałat, z pomidrokami cherry, odrobiną cebulki lub pory drobno posiekanej, pokropione cytryną i olejem rzepakowym nierafinowanym, sól i pieprz do smaku.

    http://28dni.pl/pictures/1757201.jpg
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Mangaa, nie mam ooo, a chętnie bym Ci dała :wink: Uwielbiam takie pomysły i klimaty :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeFeb 9th 2013 zmieniony
     permalink
    My Angel piękny tort!
    Ja też miałam ostatnio swój debiut. Robiłam bezglutenowy oczywiście, wszystkim smakował, ale nie wyglądał tak ślicznie jak Twój!
    Te literki ślicznie wyszły, ja właśnie spaprałam zdobienie i wyszły mi takie kleksy że szok ;):bigsmile:

    Lexio no to polecam, bardzo łatwo się robi i dobrze smakuje. :)
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeFeb 9th 2013 zmieniony
     permalink
    To ja jeszcze wrzucę przepis na ukochaną babkę z dzieciństwa- kiedyś robiła ją dla mnie babcia, dziś sama sobie robię, gdy mam ochotę :smile:

    Babka "Czarna"
    Składniki:
    1/2 szklanki oleju
    1 szklanka cukru
    2 szklanki kefiru
    3 szklanki mąki (przesiać)
    2 płaskie łyżeczki sody
    przyprawa do pierników- ja uwielbiam, więc daję dużo, jakieś 3-4 łyżeczki. W przepisie oryginalnie są 2. Uwaga! Nie robię żadnej reklamy, czy tam czegoś, ale przyprawa do piernika jedynie z Prymatu, próbowałam z innymi i babka bardzo traciła na smaku.
    2 łyżki kakao
    Do smaku można dorzucić rodzynki.

    Najpierw wymieszać olej z cukrem, dodać kefir (cały czas mieszać), powoli dodawać mąkę (trzeba dobrze wyrabiać, żeby nie zrobiły się grudki). Następnie dodać sodę, przyprawę do piernika i kakao, dokładnie wymieszać (najlepiej ręką). Można teraz dorzucić rodzynki (ja zawsze robię bez, bo nie lubię ich w cieście). Formę wysmarować masłem, można (ale nie trzeba) oprószyć lekko kaszką manną. Piec 50 min w temp 150-160 stopni C (oczywiście to zależy od piekarnika, najlepiej sprawdzać patyczkiem suchość ciasta).

    Moim zdaniem najlepiej smakuje z zimnym mlekiem :wink: Można opcjonalnie zrobić polewę z roztopionej czekolady.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Mmmm, myślę, że na mące ryżowej to już nie będzie to no ale może kiedyś spróbuję zrobić sobie taką bezglutenową ;)
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    Mrs Hyde oto przepis na "Piramidki z kurczaka"

    Nieskomplikowane, proste, bardzo szybkie w przyrządzeniu i naprawdę bardzo smaczne!
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeFeb 13th 2013
     permalink
    Od reklamującej produkty Kamis do jurorki w Master Chef, no no :bigsmile:
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 13th 2013
     permalink
    Mni Ania S. nie powala... Fatalna dykcja i zero osobowosci...
    Niby miala swoj program Pyszne 25, ale moim zdaniem po calosci go zawalila.
    Dla mnie do zaakceptowania byla jedynie w kilkuminutowkach w DDTVN.
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeFeb 14th 2013
     permalink
    torcik z okazji 1 urodzin anastasii - wielkie dzieki dla MyAngel za swietny przepis. :bigsmile:

    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeFeb 14th 2013
     permalink
    Wow, wow, wow! Piękny jest! Śliczny!
    Fajnie, że smakował!
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeFeb 14th 2013
     permalink
    Cudny! :D
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeFeb 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Wprawdzie nie dzisiaj ale wczoraj, no ale się pochwalę bo się umęczyłam wczoraj przy garach ;D
    Sałatka z avocado, szynką parmeńską i mozarellą
    Pieczone szparagi z szynką parmeńską + sos beszamelowy
    Rolady z indyka z pesto, mixem sałat i ziemniakami pieczonymi w ziołach
    Pana cotta

    Dodam, że te rolady to najsłabszy punkt programu, mam pomysł by zamknąć płaty z indyka z pesto w rękawie - wtedy może będzie jak trzeba. :) Ale nie były złe, po prostu słabo przeszły aromatem pesto, pomimo tego że je trzymałam kilka godz. w lodówce.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeFeb 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, jakie piękne torty pieczecie! Ja do wypieków nie mam zbytnio cierpliwości. Czasem murzynka zrobię, albo co innego równie łatwego. Wolę gotować :)

    Zgodnie z prośbą wklejam przepis na paprykarz szczeciński domowej roboty.

    Podaję jeszcze bardzo łatwy przepis na pizzę, bo wcześniej była o tym mowa:
    2 szkl. mąki tortowej
    2/3 szkl. ciepłej wody
    pół kostki drożdży
    szczypta cukru i soli
    trochę oliwy
    kaszka manna do rozporowadzenia ciasta

    Drożdże rozpucić w wodzie i połączyć wszystkie składniki. Pozostawić do wyrośnięcia. Wysypać kaszkę mannę i na niej formować ciasto aż będzie bardzo cienkie.

    Mi wychodzą z tego przepisu 2 pizze o śr. 26cm.
    U nas sekretem pysznej pizzy jest to, aby uformować ciasto trochę większe niż foremka i je zaginać ( brzegi będą wtedy grubsze0 albo na brzegach posypać tarty ser żółty i dopiero wtedy zawijać brzegi. Pycha.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeFeb 15th 2013
     permalink
    Na prośbę wrzucam takie dwa proste przepisy afrodyzjakowe:

    Sałatka z avocado
    1 duże dojrzałe avocado obrać, wyrzucić pestkę i pokroić w kosteczkę
    8 pomidorków cherry - ja miałam takie większe to kroiłam na ćwiartki, mniejsze można kroić na połówki
    deko zieleniny - ja daję rukolę + liście świeżego szpinaku można dać
    mozarellę tą dużą (podwójną) lub 2 mniejsze - pokroić w talarki i te talarki na pół
    1 opakowanie prosciuto di parma - tj szynki parmeńskiej, nie wiem ile to jest gram ale standardowe opakowanie - pokroić w paseczki
    Składniki powyżej rozdzielić na dwie porcje, ułożyć ładnie na talerzu i polać sosem.
    można dodać odrobinę czarnych oliwek - ja dałam sobie siana.
    Sos: oliwa z oliwek (lub nierafinowany olej rzepakowy - ja go stosuję bo jest łagodniejszy i bardzo wartościowy również), ocet balsamiczny (nie za dużo), duży ząbek czosnku, sól, pieprz, bazylia świeża lub suszona. Wszystko zmiksować.

    Do tej przystawki dobrze pasują ciepłe grzanki czosnkowe.

    Szparagi z szynką parmeńską i sosem beszamelowym
    Dowolną ilość szparagów zielonych (poza sezonem oczywiście mrożone - nabyłam w Tesco) gotujemy w gorącej, osolonej wodzie przez kilka minut. W międzyczasie rozgrzewamy piekarnik do 220 stopni. Po wyjęciu szparagów z wody, osuszamy je, owijamy do połowy paskami szynki parmeńskiej, skrapiamy oliwą lub olejem rzepakowym i wrzucamy na 12-15 minut do piekarnika. Po wyjęciu podawać z ciepłym sosem beszamelowym.

    Oba przepisy proste i pyszne.
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeFeb 16th 2013 zmieniony
     permalink
    A ja niedawno pierwszy raz zrobiłam Sernikobrownie z puree truskawkowym. Pyszne, wczoraj był mój trzeci raz :bigsmile: Polecam!!!
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeFeb 18th 2013
     permalink
    dziewczyny a robiła któraś tort tęczowy?? chodzi mi o smak?? czy mogła bym zrobić np na biszkopcie podzielić masę i zabarwić? czy jednak te placuszki muszą być takie cięższe?
    -
    aguncia torcik śliczny:)
    -
    i MayAngel twój torcik też śliczny a ten sernik z puree zrobię na wakacjach jak będą świeże truskawki:)

    Treść doklejona: 18.02.13 10:56
    właśnie doczytałam że super w smaku....kurczę chyba się skuszę na roczek tyle że on malutki jest tu w przepisie a ma być z 30 osób:P dziś zobaczę czy znajdę takie tacki jednorazowe do pieczenia większe i czy gdzieś dostanę barwniki pojeżdżę po delikatesach, epi w takich powinni mieć wszystko:)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeFeb 18th 2013 zmieniony
     permalink
    no właśnie;/ zamówiłam tez taki mały dla dzieci z myszka Minie bo Milka będzie podobnie ubrana a dla dorosłych chciałam coś jeszcze ale chyba zostanę przy zwykłam torcie z bita śmietana i truskawkami tęczowy zrobię za rok Milka zje z apetytem bo teraz pewnie tylko podziabią maluchy torty:P
    -
    no i doczytałam o Twoim torcie b. fajnie Ci wyszedł:)
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeFeb 18th 2013 zmieniony
     permalink
    tez (z przykroscia) odrzucilam pomysl z tortem truskawkowym... w lutym jednak nie jest sezon na truskawki - a szkoda, bo taki torcik z bita smietana i truskawkami... mmmmmmm!
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeFeb 18th 2013
     permalink
    aguncia: a szkoda, bo taki torcik z bita smietana i truskawkami...

    ja mam gdzieś mrożone z lata ale to nie to co świeże w lecie... tyle że moi kuzyni są wybredni i tylko taki tort ich satysfakcjonuję hehe a że starzy to sztuczne truskawki do dekoracji im nie zaszkodzą i tak pija cole i jedzą niezdrowe rzeczy przecież torcika nie ma się codziennie Milka będzie maiła z marmoladką
    --
  2.  permalink
    no barwniki do ciasta, proszek do pieczenia itp tez zdrowe nie sa, nie?
    Wiadomo,że truskawki zima nie sa zdrowe ale skoro mają słuzyć do dekoracji? No bez przegiec
    Ja tam sie Kasi nie dziwię. Jak zapraszam gości to robie to, co lubia jesc. Dlatego lubia do mnie przychodzić :cool:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    Hyde czy mogłabyś wrzucić link gdzie kupujesz barwniki ... bo szukam tutaj i jakoś albo pominęłam albo nie wiem :(
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    elfika: Kasia, sorry, ale rozwala mnie takie podejscie. jak ja robilam torty urodzinowe dla corki to robilam je pod nas a nie pod rodzine. a to, ze zdarza sie raz na ruski rok to nie znaczy,

    ale spokojnie dla Milenki jest zamówiony drugi nienaszpikowany torcik z myszką MInie!
    szczypta_chilli: Ja tam sie Kasi nie dziwię. Jak zapraszam gości to robie to, co lubia jesc. Dlatego lubia do mnie przychodzić :cool:

    no jaj właśnie tak samo.... wiem że innego tortu nie ruszą to po co mam się narobić a będą się krzywić lobie sprawiać przyjemność jedzeniem a sama też lubię tort truskawkowy...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 25th 2013
     permalink
    robilam teczowy sernik z mojewypieki.com i powiem wam ze nie warto, moze i efektownie wyglada ale po pierwsze cholernie drogo wychodzi a po drugie smak baaaardzo przecietny (stanowczo za slodki); malo tego - to bylo ciasto ktore jako jedyne od wielu wielu lat nie znalazlo amatora zeby go wykonczyc; ogolnie - nie polecam
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 26th 2013
     permalink
    bede musiala upiec wielkanocnego baranka i zajaczki do pracy, formy ma mi przyniesc znajoma ale nikt nie ma przepisu z jakiego takie rzeczy sie robi, czy to ma byc jakas masa chlebowa, czy jak na babke czy moze drozdzowka? bede wdzieczna za jakeis wskazowki a najlepiej sprawdzone przepisy
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 27th 2013
     permalink
    Moja mama robiła baranka ze słodkiego ciasta drożdżowego w specjalnej formie.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeFeb 27th 2013
     permalink
    kate25 wrzuć przepis na swoją pastę z kurczakiem, pieczarkami i szpinakiem
    --
    • CommentAuthorkate25
    • CommentTimeFeb 27th 2013 zmieniony
     permalink
    Kachaw: kurczaka przyprawiamy, kroimy, podsmazamy, pieczarki kroimy na 4czesci i podsmazamy na masle, to samo robimy ze szpinakiem. Na koncu wszystko wrzucamy razem polewamy smietanka 30% przyprawiamy, dodawjemy podgotoŵane tagiatelle z serem albo szynka, ( mozna tez zamiast tego dodac makaron dlugi) i sypiemy parmezanem. Pyszne, latwe i szybkie danie.
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeFeb 27th 2013
     permalink
    moja mama baranka robi z przepisu na babke
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 1st 2013 zmieniony
     permalink
    potrzebuje jeszcze przepisu na MAZUREK a nic z mojewypieki mnie nie przekonuje; warunek skladniki nie moga kosztowac fortuny (a niestety daktyle i zurawina ze sprawdzonego rpzeze mnie przepisu dorotus niestety szarpia po kieszeni)

    w weekend proba baranio-zajacowa z ciasta jak na babke piaskowa; nigdy w takich formach nie pieklam i nie mam pojecia jak mi wyjdzie a musze byc na sobote pewna ze nie bedzie kichy
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Kruche ciacho, na wierzch powidła albo kajmak i co-tam-Ci-się-żywnie-podoba do dekoracji :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMar 2nd 2013
     permalink
    MrsHyde: (a niestety daktyle i zurawina ze sprawdzonego rpzeze mnie przepisu dorotus niestety szarpia po kieszeni)

    nie widzę w tym przepisie żurawiny, a daktyle po 6 zł dużą paczkę kupuję w Kauflandzie.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.