Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 31st 2013
     permalink
    kolory to byl pelen spontan, dzieci decydowaly
    na urodziny corki sprobuje zrobic zgodnie z tecza
    aha i nie polecam silikonowej formy do babek z biedronki, moja galaretkowa oklapla a kolezanka mi wlasnie przyslala mms swojej babki i jej to juz w ogole cienki placek bo niby wyrosla a przy wyjmowaniu z waskiej sie na szersza a niska rozlazla
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 31st 2013
     permalink
    Hyde Ja bym te kolory jednak łamała białą galaretką ze na bazie śmietany... wtedy wyszłaby bardziej wyraziście
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 31st 2013
     permalink
    Lady tylko wiesz, moj mlody by juz nie zjadl bo on serki homo to tak ale tylko w wersji z kubeczka; to byla wersja teczowa dla lasuchow, na urodziny bede robila inaczej i juz w innej formie
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 1st 2013
     permalink
    Hyde u mnie długie zęby mają na galaretkę wiec by nie przeszła :( a młodemu powiedz, że to biała galaretka :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 1st 2013
     permalink
    czy ktoras z was piekla RED VELVET CAKE ?
    nie uzywam oelju slonecznikowego i zastanawiam sie czy jakis inny by pasowal czy musze kupic, tak samo jak barwniki mam w zelu a nie w plynie wiec nie wiem jaka porcje dac
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeApr 2nd 2013
     permalink
    Hyde ale zarąbista babka :D
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    w trybie natychmiastowym przygarne przepis na jakis obledny tort CZEKOLADOWO _ WISNIOWY
    chce zrobic konkurencje lokalnej cukierni i zaskoczyc mojego brata ;)
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    Chętnie bym pomogła ale ja nie tortowa.... :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 25th 2013
     permalink
    MrsHyde wiem, że już za późno ale może przyda się na kiedyś :wink:
    Polecam tort piana wiśnia

    Treść doklejona: 25.04.13 20:16
    Ogólnie polecam tego bloga
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 8th 2013
     permalink
    znacie moze przepis na salate podawana z boczkiem? kurcze kiedys robilam a juz nie pamietam co tam idzie oprocz salaty maslowej i swiezo usmazonego boczku i grzanek
    w sobote robimy imprezke i szukam czegos oryginalnego czego nie serwowalam do tej pory
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 8th 2013 zmieniony
     permalink
    Tutaj jest coś takiego
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 8th 2013
     permalink
    inna niz ta moja, ale tez fajnie sie zapowiada
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 12th 2013
     permalink
    hit wczrajszego wieczoru (ja robilam podwona porcje i mimo ze bylo nas niewiele to znikla od reki)


    SKŁADNIKI:
    garść rukoli
    garść sałaty lodowej
    1/2 mango
    1/2 awokado
    1/2 kulki mozzarelli light
    pestki wydrążone z 1/3 granatu

    SOS
    miodowy winegret: 1 łyżeczka miodu, 1,5 łyżeczki octu winnego, 4 łyżeczki oliwy


    Rukolę i sałatę rozłóż na talerzu. Awokado, mango i mozzarellę pokrój w cienkie plasterki i ułóż na sałacie. Posyp pestkami granatu.
    Do filiżanki wlej miód i dodaj ocet, wymieszaj. Dolaj olej i wymieszaj ponownie do połączenia składników. Przygotowanym sosem polej sałatkę.



    tak wygladala na stronie, moja zostala zamieszana 'niekconcy' przez meza
    dsa
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMay 12th 2013
     permalink
    Wygląda super, muszę spróbować, pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMay 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, będę sama piekła tort na 1 urodziny mojego dziecka i poszukuję pomysłów na zdobienie. Może któraś z Was ma jakieś doświadczenia w tym temacie? Chciałabym żeby to było coś wyjątkowego, nawet jeśli będzie pracochłonne, a jednocześnie, nie wyobrażam sobie zamówienia gotowego tortu w cukierni.
    Poradźcie coś :wink:

    Treść doklejona: 17.05.13 11:06
    Zastanawiam się na nad opłatkiem na tort. Korzystała któraś z Was z czegoś takiego?
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    Dziewczyny, pilnie poszukuje pomyslow na urodzinowa kolacje Wojtka.
    Bede miala sporo osob w domu i zalezy mi na szybkich potrawach- zebym sie nie umordowala staniem przy garach.
    Polecicie cos szybkiego, lekkiego, co mozna przygotowac wczesniej bez uszcerbku dla wygladu i smaku potrawy?
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMay 19th 2013 zmieniony
     permalink
    Winnica robiłam tort z mascarpone i bite śmietany, chauwowy;) Z opłatami miałam do czynienia i raz się opuścił totalnie z czego obrazek nie był widoczny, drugi raz tortu powrócić nie można było przez niego.
    - 0,5 litra kremówki
    - 0,5 kg mascarpone
    - 4 żółtka
    - 4 łyżki cukru
    Cukier i żółtka ucieram na pustą masę do tego dodajemy setek na koniec ubitą na sztywno śmietane. Spod nasączam syropem np. truskawkowym, układami truskawki i na to krem, boki smarujemy tylko lekko kremem i przykładami biszkopty;-)paluchy, obowiązuje wszystko tasiemką:-) smacznego;-)
    na zdjeciu posypały kakao, nasączam capucino i dodaną żurawią
    http://28dni.pl/pictures/1793884.JPG
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 19th 2013 zmieniony
     permalink
    Jaheira mozesz zrobic karkowke albo Agi albo ta zawijana co to ktoras z dziewczyn wrzucila kilka stron temu - mozna zrobic wczesniej a potm podgrzac; salatki teraz do wyboru do koloru bo sporo warzyw sie pojawilo, do przegryzienia zawijasy z tortilli a'la sushi, koreczki owocowe i warzywno-serowe... w sumie wszystko zalezy jacy to sa goscie, czy mocno wybredni i krytykanci czy raczej serdeczni i 'swojscy'
    poza tym zerknij, byly tu pomysly na chrzciny gdzies podawane to moze akurat cos sie nada
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMay 21st 2013
     permalink
    Czerwnika, dzięki :wink:
    Widziałam taki tort na stronie kwestia smaku w necie, czy z tego przepisu robiłaś?
    Bo ja się też nad nim zastanawiałam....
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMay 21st 2013
     permalink
    Szczerze :) to niewiem z kąd przepis :-)
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMay 21st 2013
     permalink
    Hyde, dziekuje.

    Wymyslilam, ze podam flaczki drobiowe, salatke jarzynowa, caprese, zawijasy z tortilli, talerz serow plesniowych.
    Chcialabym zrobic jeszcze jedna salatke z kurczakiem wedzonym. Znalazlam fajny przepis na salatke z grantem.
    I tu moje pytanie(troche banalne)- jak z Waszego doswiadczenia ludzie radza sobie z granatem w salatce?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 21st 2013
     permalink
    Jaheira sa tacy ktorzy ganiaja granat po talerzu ale sa tez tacy ktorzy sobie radza bardzo dobrze; jedynie co zauwazylam to wielu facetow za granatem nie przepada chociaz powiem Ci ze te ziarenka dodaja specyficznego smaku

    a sery plesniowe kupujesz na wage czy jakies takie juz gotowe sprawdzone masz ?
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeMay 21st 2013
     permalink
    Jaheira: I tu moje pytanie(troche banalne)- jak z Waszego doswiadczenia ludzie radza sobie z granatem w salatce?

    jak z kukurydzą:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 24th 2013
     permalink
    macie jakis fajny przepis na wykorzystanie cykorii ?
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMay 31st 2013
     permalink
    Macie jakiś dobry, sprawdzony, włoski przepis na lasagne?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 31st 2013
     permalink
    ja nie mam wloskiego, tylko swoje modyfikowane
    na spod sos beszamelowy
    platy takie ktorych nie trzeba obgotowywac
    sos pomidorowy
    podsmazone mielone mieso- wolowina mieszana z odrobina wieprzowiny z duza iloscia bazylii, oregano i pieprzu; + cebulka, do tego daje surowe jajko i pomidory z puszki (krojone)
    ser ricotta znowu z bazylia (w wersji oszczednej zwykly bialy twarogowy)
    mozarella lub inny ser ktory sie dobrze rozpuszcza
    znowu plat i powtorka
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMay 31st 2013
     permalink
    ooo, dzięki.
    Tylko na spód ten sos beszamelowy czy po każdym serze?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 31st 2013
     permalink
    beszamelowy daje tylko na dno (jak kiedys nie chcialo mi sie robic to podlalam sporo samej rzadkiej smietany 30%), na makaron daje tylko sos pomidorowy i mieso (ono tez jest dosc wilgotne wiec nie ma obaw ze makaron bedzie hakowaty)
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMay 31st 2013
     permalink
    Merci :D
    To mam już zebrane 3 przepisy i postaram się z tego sklecić swój własny. ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 31st 2013
     permalink
    koniecznie sie potem tym przepisem podziel

    ja jeszcze lubie lasagne ze szpinakiem ale robie jej tylko taka mala aluminiowa blaszke bo tylko ja te wersje lubie
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMay 31st 2013
     permalink
    Ja do lasagne gotuję zawsze dwa sosy beszamelowy i bolognese
    na dno daję bolognese na to płaty, bolognese, beszamelowy ser żółty płaty i tak dalej
    Jak mam ugotowane płaty to sosy robię gęściejsze,jak mam surowe (takie robiłam w Boże Ciało) to sosy muszą być rzadsze, bo muszą dokładnie przykryć płaty, bo będą surowe, ja np nie daję jajka, ani białego sera.
    Fajne jest to że taki sos bolognese można ugotować szybciej, ja robiłam rano a potem resztę robiłam po 12 i trzymam w piekarniku koło 50 minut jak robię z surowymi płatami
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJun 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    No musze przyznac że lasagne wyszła mega!
    Tak ją zrobiłam:
    - na dół beszamel (z jajkiem)
    - płaty makaronu - surowe
    - dalej bolgnese - czonek, cebulka, zawsze do puszkowych dodaję świeże pomidory (1 na 1 puszkę pelati), bazylia, oregano, sól, pieprz. Mięso zmieliłam - wołowe, wieprzowe i z indyka, mniej więcej w równych proporcjach, przyprawiłam delikatnie chili, czosnkiem, solą pieprzem.
    - na to starta na dużych oczkach mozarella wraz z ricottą
    - na to znowu beszamel
    - płaty makaronu itd..
    Na końcu zółty ser gouda.

    Na deser była beza pavlovej. Pyyycha. :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 3rd 2013
     permalink
    potrzebuje dobrego przepisu na LEMONIADE z dokladnymi proporcjami
    bedziemy mieli kiermasz w szkole i m.in przewidziana jest sprzedaz lemoniady (i ciast, i grillowanego jedzenia, i chleba ze smalcem itp) wiec porzebuje jakby to powiedziec ilosci hurtowych
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    Dziewczyny a macie jakiś sprawdzony przepis na szparagi?
    Kiedyś na szkoleniu jadłam takie pychoty (białe) a wczoraj kupiłam w Lidlu zielone i robiłam TE z jajkiem sadzonym ale wyszły łukowate (mimo, że poodcinałam końce i nawet je lekko poobierałam - co niby zielonych nie trzeba).
    Nie wiem, może były jakieś nie fresh?
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    Bilia, ja robię szparagi w sosie z sera koziego jako dodatek do makaronu. Zielone szparagi kroję i gotuję (końce obcinam), wrzucam na patelnię, dodaję serek kozi - taki biały śmietankowy i trochę twardego (też koziego). Przyprawiam czosnkiem i pieprzem, soli raczej nie trzeba (to zależy od sera).
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    Brzmi pysznie, muszę spróbować :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    Bilia najlepiej na targu kupować szparagi. A były w wodzie trzymane? bo np u mnie w carfurze są suche, zdrewniałe, więc się nie nadają do niczego, a z targu pierwszej świeżości .
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    ally1381: A były w wodzie trzymane?

    No nie były :sad:
    Dzięki Ally. Nawet nie wiedziałam że powinny być "z wody" :confused:

    Treść doklejona: 06.06.13 09:34
    Jakby ktoś chciał - to w dzisiejszym Dzień Dobry TVN są przepisy szparagowe :)))
    Pewnie będą później na stronie internetowej.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJun 6th 2013
     permalink
    Bilia ja robię szparagi + szybka parmeńska, w sosie beszamelowym. :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 8th 2013
     permalink
    placek ziemniaczany z kapusta - duzy placek (jak na cyganski) a w srodek mloda duszona kapusta, po wierzchu polane kwasna smietana. pyyyszne


    w prawdzie nie robilam go sama tylko w przydroznym zajezdzie jadlam ale mega latwy do przygotowania, polaczenie dosc nietypowe ale akurat pyszna sezonowka
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJun 8th 2013
     permalink
    Ja wczoraj robiłam ziemniaczane :D
    Ale średnie wyszły. ;)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 11th 2013
     permalink
    A ja dzisiaj zrobiłam bardzo dobry [oczywiście wg mnie :wink:] obiad z tego, co miałam w lodówce a że szybki i prosty to podam przepis, może akurat ktoś się skusi :smile:

    Na odrobinie oleju/oliwy podsmażamy cebulę pokrojoną w kostkę oraz czosnek.
    Jak już nabiorą złotego koloru wrzucamy ugotowany makaron - ja go oczywiście nie gotowałam specjalnie tylko zostało mi dużo z soboty. U nas akurat był penne ale myślę, że inny też się nada :wink:
    No i podsmażamy to wszystko dłuższą chwilę co jakiś czas mieszając. Ja dosypałam do tego bazylię, oregano i jakieś tam jeszcze inne zioła.
    Dodałam także nasz ulubiony, lidlowski, wędzony twaróg, którym zajadamy się na non stopie :cool:
    Twaróg ten fajnie się rozpuścił spajając ten makaron ze sobą i nadał fajnego smaku. No i na samym końcu zalałam to wszystko kilkoma rozbełtanymi jajkami [proporcje na oko, więc nie będę podawać ile czego] i chwilę na małym ogniu jeszcze trzymałam co jakiś czas mieszając delikatnie, żeby się spód nie przypalił a jajka ścięły.

    Osobiście zjadłam to z sosem musztardowym, ale oczywiście dodatki to już wg uznania i fantazji :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 11th 2013
     permalink
    nie wiem Teo jak bedzie smakowalo Twoje 'magulu' ale ten twarog wedzony jest ostatnio i u nas hitem
    chociaz za twarogiem nie przepadam to ten wedzony mi podszedl
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 11th 2013
     permalink
    No ja też za twarogiem nie przepadam ale ten jest obłedny :wink:
    Coś jakby oscypkiem zalatuje nie ? :smile:

    A "magulu" to znaczy ? :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 11th 2013
     permalink
    magulu to takie wiesz wsyzstko i nic wymieszane razem i troche rozmemlane :)
    cos jak salatka nawinie :wink:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 13th 2013
     permalink
    Ej dziewczyny szoken !! :shocked::shocked::smile:
    Gdyż albowiem zrobiłam pierwszą w swoim życiu pizzę ever i nie dość, że zrobiłam to wyszła obłędna :wink:
    A najlepsze jest w tym wszystkim to, że robi się ją jakieś 20 minut :shocked::cool:

    TUTAJ PRZEPIS, DLA ZAINTERESOWANYCH


    :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJun 13th 2013
     permalink
    Teorko nie mam takiej patelni bez rączki, ale mam formę do pizzy, myślisz że się nada?? a to ciasto choć trochę jest wyrośnięte, czy raczej mega cieniutkie??
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 13th 2013
     permalink
    kachaw: nie mam takiej patelni bez rączki


    Ja bez rączki też nie mam, więc użyłam takiej z rączką metalową
    Niestety jedyna patelnia z taką rączką jaką posiadamy to gruba patelnia grillowa :devil: ale mimo to wyszło super :wink:

    Ciasto wychodzi dość cienkie, więc jak ktoś lubi pizzę na grubym i puszystym no to może nie podejść, wiadomo :wink:

    A forma do pizzy to, że jaka ?
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJun 14th 2013 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 14th 2013
     permalink
    Ale tą blachę da się postawić na ogniu/płycie i podgrzewać tak jak normalną patelnię ?
    Jeśli się da to jak najbardziej się nada a jeśli nie to nie wiem bo tu właśnie chodzi o to, żeby ciasto od spodu się chwilę na patelni przyrumieniło a dopiero potem do piekarnika....
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.