Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    ja robilam raz wersje z daktylami a raz daktyle i zurawina, ta druga byla znacznie smaczniejsza
    teraz bym chciala cos prostego w wykonaniu i nie ukrywam ze taniego bo na 1 sztuce sie niestety nie skonczy


    CZY BABKE PIASKOWA MOZNA ZAMROZIC??? swietnie mi dzisiaj wyszedl baran i zajac i tak sie zastanawiam czy nei zamrozic zeby miec na wystawke z glowy
  1.  permalink
    wklejam inspirację wielkanocna :)
    edf
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeMar 4th 2013
     permalink
    Rewelacja, choć w realu kurczaczki mają mniejsze dzióbki chyba :wink: no chyba, że to kaczuszki:tooth:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 4th 2013
     permalink
    ja planuje zrobic
    kurczaki z jajek
    bvfds


    gniazda wielkanocne
    dsa


    chcialabym zrobic takie teczowe jajca ale nei mam foremek
    fsd
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    teraz w biedronce są w plastikowych jajkach zabawki - najczęściej stoją przy kasie ( przynajmniej Ja stamtąd je biorę ) ... i świetnie widzę nadawałyby się do zrobienia takich cudeniek tęczowych :) kwestia tylko zrobienia dziurki większej w nich :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    o Lady, dzieki
    bede dzisiaj w biedronce to poszukam
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    Zajebiaszcze te jajka z galaretki! :D
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    no my już po roczku i tak były dwa torty tyle że jeden kupny a drugi robiłyśmy i stanęło na makowym:) wszystkim b. smakował:) sernik tęczowy robiłam tyle że powiększyłam o pół raza a mleczko dałam jedno był słodki ale nie za słodki i wszystkim b. smakował i szybko znikną na drugi dzień nie było:)
    mój torcik makowy
    !http://28dni.pl/pictures/1780481.jpg!!http://28dni.pl/pictures/1780486.jpg!
    sernik
    !http://28dni.pl/pictures/1779046.jpg!
    kupny
    !http://28dni.pl/pictures/1779031.jpg!
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 14th 2013
     permalink
    w biedronce mozna kupic formy silikonowe roznej wielkosci i o roznych ksztaltach po 11.99
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMar 17th 2013 zmieniony
     permalink
    kate22 zrobiłam wczoraj twój przepis (lekko go zmodyfikowałam)tzn. zamiast kurczaka dałam pierś indyka i dałam świeży szpinak, który sprawił że smak był nieziemski, dałam pieczarki, cebulkę i czosnek i śmietankę ale 30% i ugotowałam trochę pełnoziarnistego spagheti - dla córki a dla nas gnocci z pesto w środku(kupiłam w lidlu) wszystko wyszło pyszne
    dzięki raz jeszcze, to będzie nasze stałe danie w domowym jadłospisie

    aguncia wrzuć przepisik a karczochy świeże czy te w zalewie olejowej czyli serca karczochów??
    --
    • CommentAuthorandzik1978
    • CommentTimeMar 19th 2013
     permalink
    Mam pytanie do leneczka8484 czy ta "Mleczka kanapka"to napweno wytwór twój hehe bo bardzo smakowicie wygląda i mam zamiar na urodziny swoje zrobic.Boje sie ze biszkopt mi nie urośnie.Moze ktos masprawdzone przepisy na deserki z musem owocowym i serkiem waniliowym
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 19th 2013
     permalink
    ciekawa inspiracja
    fsdg
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    Ja chyba zrobię te jaja-galaeretki.
    Kupiłam takie plastikowe jaja do decoupage z dziurką - zobaczymy jak to wyjdzie. :D
    --
  2.  permalink
    to jeszcze jedną inspirację wrzucę ;)
    patrzcie jakie ekstra pisanki - w przyprawach :)
    d
    Z bloga
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    Piękne :D
    --
  3.  permalink
    i banalnie proste :)
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeMar 27th 2013
     permalink
    pascha mojego taty :wink:

    1kg twarogu-powinien być w zasadzie tłusty
    (dlatego robię z mleka „prawdziwego” i poduszczki)
    wanilia
    dużo różnych bakalii (śliwki suszone, morele, rodzynki, żurawina, orzechy, kandyzowane owoce
    i cała reszta co się nawinie)
    można dosłodzić cukrem pudrem
    opcjonalnie odrobina koniaku do namaczania bakalii (całe powinny być przykryte alkoholem)
    W przypadku sera z podpuszczką do „skrzepu” dodaje się namoczone bakalie i całość wylewa na durszlak wyłożony gazą i obciąża w celu odcieknięcia. Całość włożyć do lodówki na 24 godziny. Po tym czasie przełożyć ser na półmisek (pozostanie ozdobna faktura po gazie) i ozdobić bakaliami wg uznania.
    W przypadku twarogu „kupnego” ser zmiksować (jak jest za suchy dodać śmietanę czy jogurt) a następnie wymieszać z bakaliami i postępować jak wyżej
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 27th 2013
     permalink
    Chyba spróbuję w trym roku :D
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeMar 27th 2013
     permalink
    :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 27th 2013
     permalink
    moja kolezanka twierdzi ze pascha z gotowego sera to nie pascha :/ wg jej przepisu nie ma podpuszczki tylko na 2litry mleka 600g kwasnej smietany
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    jakie ciasto wyjdzie najlepiej w formach wielkanocnych (zajaczek i kurczaczek) tak zeby dzieci mogly potem sobie pomalowac lukrem? kupilam w biedronie formy silikonowe i teraz nie weim jakim ciachem to wypelniac bo babka piaskowa za krucha a biszkopt za delikatny... pomysly jakies macie???
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    Aniu to przepis z serca, z czystej życzliwości mojego taty, na moją wyraźną prośbę. Nie pasuje Tobie, nie rób przecież.. Nie rozumiem tego komentarza, że to żadna pascha :confused:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 28th 2013 zmieniony
     permalink
    Jem nie zrozumialas mnie!!!!! wczoraj pisalas ze tata sam robi ser, ze mleko i podpuszczka a nie gotowy twarog, ja chcialam isc na latwizne i kupic ser gotowy i pod tym katem rozmawialam z kolezanka i ona mi wlasnie w tym kontekscie powiedziala ze pascha z gotowego twarogu to nie pascha, czyli tak jak Twoj tato - mleko kupuje i heyah sama przerabia

    no ale paschy jednak nie bedzie, z wielu przyczyn odpuszczam a szoda bo myslalam ze sie zmierze z czyms nowym :(
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    Ok, sorki za nerwa :kissing:
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    Ja jutro będę na 100% walczyć z tymi tęczowymi jajami z galaretki.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    Hyde - zmierzę!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    Manga, kuuuuurde, juz wiem czego nie kupilam!! Igly i strzykawki, mam plastikowe jajca, kolorowe galaretki ale nie kupilam materialu do szprycowania :/
    moja corka za to zamowila niestandardowa babke na swieta, mysle ze to na zasadzie proby generalnej przed jej urodzinami, bedzie babka teczowa a piaskowe tylko zajac i baran

    as
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    Babka suuuuper hmm a Ja właśnie kupiłam małą blaszkę tylko pytanie kto u mnie galaretkę zje? :( no chyba, że zrobię całą ze śmietanowych warstw to może jeszcze przejdzie!

    Hyde przymiarkę robię do paschy dzisiaj i jestem ciekawa jaka wyjdzie i jak będzie smakowała :) - bo jak wrzuciłaś przepis to jakoś tak fajnie zasmakowała mi w tym składzie swoim :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    to Jem przepis wrzucila, ja paschy w zyciu nie jadlam bo w moim regionie malo popularna jest


    a sernik na zimno mozna zrobic na zasadzie takiej jak ja planuje - warstwa galaretki - warstwa ser z galaretka albo wszystkie na zasadzie serek homo+galaretka i tak na zmiane kolory, mam silikonowa forme z kominem wiec licze ze latwo wyjdzie potem i sie nie rozlezie
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    MrsHyde: Manga, kuuuuurde, juz wiem czego nie kupilam!! Igly i strzykawki, mam plastikowe jajca, kolorowe galaretki ale nie kupilam materialu do szprycowania :/

    Ja jestem w pełni przygotowana, zwarta i gotowa tylko jeszcze musze się z praniem uporać do końca.
    Ja mam jaja plastikowe z dziurką takie do zdobienia, ale są sklejone i już myślę jak ja to rozetnę później ;)
    Będę się martwić lejter.. mhm.;)
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeMar 30th 2013
     permalink
    Dziewczyny, kupilam kawalek łososia, chce go jakos doprawic i upiec w piekarnku (smaznie odpada i czosnek odpada). Znacie jakis przepis? Tak, zeby dzieci zjadly... Nigdy w zyciu nie malam do czynienia z surowym łososiem...
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 30th 2013 zmieniony
     permalink
    Jak przyrządzam łososia w piekarniku to dodaję tylko pieprz i sól i skrapiam oliwą. Nam to w zupełności wystarcza, łosoś sam w sobie ma intensywny smak.
    Ale niektórzy skrapiają cytryną, dodają ziół prowansalskich, czego ja osobiście nie lubię.
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeMar 30th 2013 zmieniony
     permalink
    jaca_randa: Znacie jakis przepis?

    ja robie tak: biore kawalek chleba wiejskiego, kroje w kostke, wrzucam do robota razem z zielona pietruszka, anyzem (moze tez byc zielony koperek), tymiankiem i rozmarynem (wszystkie ziola swieze, nie suszone), starta skorke z cytryny, oliwa z oliwek, do tego sol i pieprz do smaku. miksuje wszystko tak, aby chleb rozdrobnil sie do wielkosci niemalych okruchow.
    ta miksture wykladam na lososia (nie wiem, czy masz filety czy w kawalkach), przyciskam aby troche sie to trzymalo, wykladam na pokryta papirem do pieczenia blache i wkladam do goracego (180 stopni) piekarnika na 20/25 minut, w zaleznosci od wielkosci lososia.
    przepis bardzo prosty, ale efektowny i naprawde smaczny.
    TUTAJ oryginalny przepis, niestety po wlosku, ale przynajmniej mozna zobaczyc sekwencje wykonania na zdjeciach. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 30th 2013 zmieniony
     permalink
    No to ja idę po najmniejszej linii oporu :tooth: Ale spróbuję tego przepisu kiedyś :)
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeMar 30th 2013 zmieniony
     permalink
    mangaa: No to ja idę po najmniejszej linii oporu

    powiem ci, ze najczesciej gotuje lososia po prostu na parze. i dopiero potem sypne sola, pieprzem i poleje oliwa :wink:
    ten przepis taki bardziej "od swieta" (oczywiscie zartuje, jest w rzeczywistosci bardzo prosty w wykonaniu)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMar 30th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja uwielbiam łososia i robię tak: na folię aluminiową kładę ociupinkę masełka na to dzwonko z łososia na to trochę czosnku, koperek, masełko sól i pieprz i robię takie kpułki, tak aby był kształt trójkąta, aby w środku była cyrkulacja powietrza i do piekarnika na parę minut, nie wiem na ile bo to kwestia piekarnika, ale nie może się wysuszyć. Jak go odwijam z tej folii to jest wilgotny, aromatyczny a z masełka, czosnku i koperku robi się taki sosik i właśnie dlatego łosoś nie wysycha
    pyszny polecam i mało kalorii, skoro nie możesz czosnku, możesz go pominąć, ale z czosnkiem lepszy
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeMar 30th 2013
     permalink
    Dziekuje, na pewno skorzystam. Wyprobuje wszystkie te przepisy :smile:.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 30th 2013 zmieniony
     permalink
    ciasto z niespodzianka, przepis trzeba jakis wlasny dostosowac ale wyglada ciekawie i mysle ze na kazdym kinder balu byloby mega atrakcja

    das
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 30th 2013
     permalink
    mangaa: Ja mam jaja plastikowe z dziurką takie do zdobienia, ale są sklejone i już myślę jak ja to rozetnę później ;)
    Będę się martwić lejter.. mhm.;)


    i jak wyjmowanie sie udalo?

    u mnie niestety porazka, jajca sie na pol rozwalily jak rozkrecalam plastikowe jajeczko :( szkoda bo te poloweczki wygladaly cudnie takie teczowe, mam nadzieje ze chociaz babke teczowa uda mi sie bez problemu wyjac z formy silikonowej (polecam galaretki wodzislaw, szalenstwo kolorow)
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMar 30th 2013
     permalink
    Hyde, a pasche zrobilas?
    Ja zrobilam te wg przepisu z Moich Wypiekow. Nie wytrzymalam i sprobowalam... Pyyyyyycha!!!
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 30th 2013
     permalink
    Jaheria a wyszła Ci ona miękka czy mocno zbita? kurcze bo mi taka luźnawa :( a robiłam z przepisu Dorotki też z moich wypieków ale z sera białego... dwa razy przeciśniętego przez praskę!

    Treść doklejona: 30.03.13 20:12
    ogólnie to mi nie smakuje tak jakby zbity lekko serek na ciasto do naleśników - nie powaliła mnie albo coś schrzaniłam i tyle ;9
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeMar 30th 2013
     permalink
    Ja też robiłam - wygląda na dość skondensowaną:-)
    A smak - dla mnie ok:-)
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMar 30th 2013
     permalink
    Na poczatku taka luznawa wyszla,ale jak sprawdzalam jakies 2-3 godz temu to juz taka bardziej zwiezla byla.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 30th 2013
     permalink
    Jeheria no u mnie już prawie ma dwa dni :(
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 30th 2013 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: i jak wyjmowanie sie udalo?

    u mnie niestety porazka, jajca sie na pol rozwalily jak rozkrecalam plastikowe jajeczko :( szkoda bo te poloweczki wygladaly cudnie takie teczowe, mam nadzieje ze chociaz babke teczowa uda mi sie bez problemu wyjac z formy silikonowej (polecam galaretki wodzislaw, szalenstwo kolorow)

    A wrzuciłaś do gorącej wody przed rozkręcaniem?

    Udało się to rozwalić, M działał z nożykiem i porozcinał wszystkie.
    Jajca wyszły ale tak połowicznie.:wink: Mogłoby być lepiej - jak robiłam galaretkę to na początku bardzo skrupulatnie, a od połowy mniej więcej wlewałam już taką podciętą bo sobie ciągle zapominałam że to mi stygnie, gdzieś się zagapiłam i niestety warstwy się nie zeszły do końca, jedno się rozwaliło. Zaraz cyknę fotę to Ci pokażę o co biega. ;)

    Ale myślę, że dzieciaki się ucieszą - planuję wrzucić do szerszej szklanki na drinku na bitą śmietanę i wyłożyć owockami wokół.

    Też właśnie z wodzisławia korzystałam m.in. :D

    ZDJĘCIE
    Także oczywiście zabrakło mi cierpliwości ;) No i deko spartolone przez to jak widac po lewej stronie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeMar 30th 2013
     permalink
    Hmmm...Wyglada to bosko - te teczowe cuda. Ale ja mam jakies zboczenie na sztuczne barwniki - odrzuca mne od jedznia, ktore ma nienaturalny kolor lub zapach.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 30th 2013
     permalink
    Też staram się tego nie jeść na co dzień, ale od Święta można przywalić jakieś umiarkowane ilości E :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMar 31st 2013
     permalink
    Pascha wyprobowana;)
    Jeden wniosek- trzeba ja naprawde solidnie obciazyc. Nasza w srodku jest delikatnie luznawa.
    Jednak nie zmienia to faktu, ze jest przepyszna i na stale zagosci w naszym wielkanocnym menu;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 31st 2013
     permalink
    Jah pisalam wczesniej ze nie bede ostatecznie robila paschy, i cale szczescie bo i tak nie bylo komu przejesc potraw wielkanocnych...

    a tak wygladala moja galaretkowata babka ale fota robiona komorka i kiepsko kolory wyszly
    sdf
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMar 31st 2013
     permalink
    super babka, ale kolory chyba dałabym odwrotnie.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.