Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 31st 2014
     permalink
    Trzezwieje dopiero i do tego z kom nadaje hehhe

    Ja nie lubie tych biedronkowskich puszek, kukurydza tylko bonduelle, groszek tylko pudliszki a fasole w lidlu miewaja dobra przy akcji mexico
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 31st 2014 zmieniony
     permalink
    Hyde Ja uważam, że biedronka ma super...


    A w temacie ptysiowym. Właśnie zrobiłam te do kurczaka z serem i te do śmietany. .. po wczorajszym i dzisiejszym dniu wiem, że ser robi spłaszczone ptysie.

    Piekła z tej samej masy ale do jedynych dałam właśnie ser i wyglada to tak.



    Treść doklejona: 31.12.14 13:37
    Hyde Ja też zawsze trzeźwi je i nadaje z tableta

    Treść doklejona: 31.12.14 13:50
    A tu i duże i małe pokraki bez sera...



    Treść doklejona: 31.12.14 15:58
    Zrobiłam jeszcze taka SZYBKA PRZEKĄSKĘ na dzidisj
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    Jak tam jedzonko poszło? Bo u nas zostało tyle ze na 4 idziemy z dzieciarniom na obiad ;)
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    Hyde na pewno spróbuję zupy tylko tak się zastanawiam ja chyba wolałabym dodać ziemniaki i czy nie brakuje tam jakiegoś bulionu?

    Nam wczoraj najbardziej smakowała zupa serowo-porowa, zawijasy szynkowe ze szparagami i sałatka z wędzonym kurczakiem a była w dwóch wersjach :) mniam mniam
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    my nie przepadamy za ziemniakami wiec dla nas to zaden ubytek a kluchy wyjatkowo dobrze sie komponuja
    jesli idzie o bulion to nigdy nie dodawalam, passata zalatwia wszystko a jak jest mega mega geste to troche zwyklej przegotowanej wody wystarczy


    nie wiem jak u was ale my zarcie chyba z 3 dni dojadac bedziemy, oczywiscie przecholwalaam z iloscia, ptysiow nawet nie podalam bo juz nikt nie mial sily
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    Hyde pokaż jak ci ptysie wyszły. .. u mnie dwa razy z serem takie jak na zdjęciu. ... bez sera idealne
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    Zezrte zostaly nim to przeczytalam. Ladnie mi wyrosly bo po tym jak o rozklapciuchach napisalas to zrobilam ze starego przepish mamy, wyciskajac przez tutke wiec ladnie nawet wygladaly
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    Ale pyszności na Sylwestra robiliście :)
    Ja wpadłam, żeby napisać, iż robiłam na Święta piernik z Twojego przepisu (a właściwie Twojej mamy) MrsHyde i wyszedł rewelacyjny :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    ciesze sie ze smakowal :)
    moja mama zrobila go w tym roku bez bakalii i tez fajny, dala tyllko wiecej karmelu (znaczy sama przypalala cukier)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    Hyde a ser dawałas?

    Ja zmieniłam skład na szklankę wody i pół kostki masła. .. oczywiście szklankę mąki i 4 jaka zostały. Konsystencja wyszła idealna....
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    Lady toc napisalam ze zrobilam ze starego przepisu mamy takze sila rzeczy bez sera :)
  1.  permalink
    To ja jak mam gości i tak na szybko to zazwyczaj robię zawijańce z francuskiego ciasta - coś podobnego jak któraś z Was wcześniej cynamonowego podawała tyle, że bardziej w smaku konkretnym:
    płat ciasta smaruję koncentratem pomidorowym, na to kroję cebulkę w kosteczkę, potem kładę szynkę szwarcwaldzką - jedno opakowanie z Lidla starcza mi na jeden płat ciasta. Zawijamy z jednej strony do środka , potem z drugiej żeby spotkały się na środku....- potem kroimy na około 1 cm ślimaczki , kładziemy na blaszkę i smarujemy żółtkiem wymieszanym z posiekaną natką pietruszki. w smaku coś ala pizza smakują i moje dzieci się zajadają...oczywiście podaję na ciepło.
    ----
    Wiecie co mam zagwozdkę muszę zrobić obiad dla 10 osób na 40 urodziny mojego męża i na przystawkę chcę takie zawijane naleśniki z szynką i serem zapieczone w piekarniku i sos majonezowo musztardowy( z francuską musztardą) na pierwsze danie zupę krem ale jeszcze nie wiem jaką ( chciałabym coś ale serowo cebulowa albo serowo porowa ale nie do końca wiem jak się do tego zabrać
    na drugie danie devolaje (dla dzieci ), do tego mielone z pieczarkami w środku i mąż wlasnie znalazł przepis na karkówkę po żydowsku
    Na deser sernik szwarcwaldzki z MOje wypieki, bo sernik z Oreo robiłam dwa razy ( wychodzi obłędnie Kremowy i rozpływający się w ustach )
    Czy to wystarczy czy może proponujecie coś innego....może macie coś specjalnego na "inne" okazje a nie codzienność......
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    kiedys podawalam przepis na zupe serowa, u mnie w rodzinie bardzo ja wszyscy lubia ale mojej tutejszej przyjaciolce zupelnie nie smakowala, pewnie kwestia gustu

    ZUPA SEROWA
    3l wody
    3 marchewki zetrzec na duzych oczkach i dusic na odrobinie oleju, pozniej podlac woda
    1 por duzy TYLKO biala czesc, pokroic na poltalarki/piorka i dusic na odrobinie oleju, pozniej podlac woda
    1/2kg pieczarek pokroic w poltalarki
    wazne - wszystko trzeba podsmazac oddzielnie!!! uduszone wrzucic do gotujacej wody, dodac 2 kostki rosolowe knorr (ja daje ros. z kury) a nastepnie dodac ZUPE PIECZARKOWA z proszku (tez daje knorr, wczesniej troche woda rozrabiam zeby sie nei zwazylo ani nie skawalilo) kiedys dodawalam jak w przepisie potem przestalam i tez ok

    w miedzy czasie przygotowac kulki miesne - zemleć 1/2kg piersi z indyka lub kurczaka (wychodzi taniej a rownie smaczne), dodac jajko, sól do smaku i GARŚĆ bulki tartej. zrobic kulki wrzucic do gotujacej sie zupy
    na koniec dodac serki topione - kielbaski (uzywam z mlekovity, moim zdaniem najlepsza konsystencja i smak)
    2 serki kremowe smietankowe i 2 serki pieczarkowe - wycisnac do zupy (mozna wczesniej rozmieszac z odrobina wody, nie bedzie trzeba czekac zeby sie ladnie rozprowadzily)
    i tu tez nastepila modyfikacja,zwiekszam liczbe serkow (dokupuje po 2 serki hochland) wyciskam wszystkie serki do nieduzego garnka, wlewam wazowke zupy i blenduje, dodaje stopniowo zupy i dalej blenderem rozjezdzam

    Treść doklejona: 05.01.15 08:14
    a jesli idzie o kwestie "wystarczy" to trudno powiedziec bo kazdy ma innych gosci; ja z reguly nie zapraszam na sam obiad, najpierw obiad potem deser a potem i tak siedzenie do wieczora ;)
    dlatego w takim stalym repertuarze mam np tatara, jakies roladki czy male galaretki kurczakowe itp itd
    oprocz tortu proponuje jeszcze jakis deser lodowy
    •  
      CommentAuthoreliz21
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    Dziewczyny podpowiedzcie prosze jakis łatwy przepis na kruche ciasteczka dla rocznego dziecka.
    dziekuje
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    zcy ktoras z was ma przepis na oponki lub minipaczusie z serem? takie jak to kiedys kiedys se robillo
    za tydzien przylatuje moja sis, uwielbia je a ja nie moge nigdzie znalezc przepisu babci zeby jej zrobic przysmak
    •  
      CommentAuthoritlina
    • CommentTimeJan 5th 2015
     permalink
    Oponki, inaczej pączki paryskie:

    20 dkg twarogu
    40 dkg mąki
    10 dkg cukru
    1 jajko
    6 łyżek mleka
    8 lyzek oleju
    1 proszek do pieczenia
    1 cukier waniliowy
    szczypta soli

    Wszystko wymieszać, rozwalkowac (nie za mocno). Ja szklanka wykrawam kolka, a w nich kieliszkiem dziurkę. I wrzucasz na głęboki olej (te male od kieliszka tez). Voila!
    Smacznego!


    Dziewczyny a co można oryginalnego na parapetówę przygotować? Ważne żeby dalo się szybko zrobić bo mój high need niemowlak nie da mi długo w kuchni poszaleć. Planuje deske serów, wędliny, jakies ze dwie salatki, kulki serowe o których tu kiedyś pisalyscie, jakieś szybkie ciacho. Co jeszcze?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2015 zmieniony
     permalink
    Itlina, dzieki za przepis, ile sztuk tak na oko wychodzi z takiej porcjji? bo nie wiem czy robic po jednej czy x2

    itlina: a co można oryginalnego na parapetówę przygotować? Ważne żeby dalo się szybko zrobić

    ja bym optowala za wszelkimi przekaskami na raz w reke, koreczki (mozesz nabic na glowke kapusty, bedzie jez), koreczki sledziowe badz salatka sledziowa czy jakies rolmopsy (to mozna kupic gotowe), roladki wszelkiej masci zarowno na zimno z tortilli jak i te zawijance z ciasta francuskiego - moga byc na cieplo i na zimno
    mozesz zrobic np jakis dip (pyszny jest szpinakowy ale ja maniaczka szpinaku jestem, serowy, curry, czosnkowy) i podac do tego deske z warzywami albo paluchy serowe (ciasto francuskie lub pizzowe, miedzy nie grubsze plasterki sera, znowu przykryc blatemm ciasta, pokroic w ok 1cm paski i wywijac jakbys pranie wyzymac chciala, na chwile do piekarnika i gotowe); jajka faszerowane (szynka, pieczarki, tunczyk, koperek)
    mozna np zrobic ziemniaki pieczone w boczku albo sliwke zawinieta w boczek (latem tak fasolke szparagowa robilam, pycha); a moze domowy smalczyk i do tego chleb wiejski w bajdkach, ogorki kiszone? no nie wiem co twoi goscie lubia

    poszukaj moze inspiracji na fb, wrzuce ci 2 strony ktore obserwuje a juz z nich sprawdzalam przepisy i byly ok
    najprostsze przepisy
    przepisy na salatki
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    Chyba zrobię dzisiaj te oponki serowe, takiego narobiłaś smaku Iltina :wink:

    Ale powiedzcie - jak krowie - 20 dkg to inaczej 200 gr czyli kostka sera tak ?
    40 dkg mąki to 400 gr ?
    Itd ? :shamed::shamed::shamed::shamed:

    Dżisas mózg mi na wakacje wyjechał bez kitu :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    Teo, CZM chcialas powiedziec :P
    tak 20dag to 200g czyli kostka sera, itp itd
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    CZM w wersji hardcore :shamed:
    Chociaż w ciąży z Niną kłóciłam się ze znajomym, że stolicą Polski jest Kraków, także tego :confused:

    Dzięki Ania za potwierdzenie mych przypuszczeń. Lecę po ser i piec będę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    a to u was dzisiaj jakies sklepy pootwierane? 6 stycznia dzien ustawowwo zamknietych sklepow
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    Mamy obok bloku sklep nocny, on jest zawsze otwarty nieważne jakie święto.
    W sensie córka właściciela sprzedaje w takie dni.
    --
    •  
      CommentAuthoritlina
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    Kurczę nie pamiętam ile tego wychodzilo. Ale raczej sporo bo ja zawsze z jednej porcji robilam. Tak na 4 osoby w sam raz. I jeszcze cos tam zostawało. Nie wiem jak wielka maniaczka tych oponek jest Twoja siostra. :) Dzieki za inspiracje. Na pewno skorzystam z pomysłów.
    .
    Ja dziś robiłam ciasto takie na szybko z bananami. I taka mamy dzis gastrofaze, ze prawie cale sami z mężem zjedlismy. Masakra jakaś ;)
    .
    Dajcie znać jak oponki wyszly.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    Teo daj znac ile ci tych oponek wyszlo. Ja dopiero w weekend bede robila, ale na bank podwojna porcje i to tez na sprobowanie prwnie tylko bedzie bo u nas bedzie 6doroslych i 5dzieciakow
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    Iltina you made my day tymi oponkami !
    Rany jakie pyszne, szok !
    A jakie proste i szybkie do zrobienia :shocked:
    Podeszłam do sprawy mega sceptycznie bo sobie myślę "skoro podobne do pączków to bankowo się nie uda, za trudne".
    A tu bach, bach i gotowe.
    W dodatku proporcje na oko, bo mi mąż wagę zepsuł wymieniając baterie :confused:
    Zeżarliśmy już prawie wszystko, tzn ja większość :shamed:
    Genialne ! :wink:

    Ania wyszło mi mniej więcej tyle:

    Image and video hosting by TinyPic

    Tam są dwie warstwy.
    Plus jak zaczęłam smażyć to byli jeszcze brat z bratową i na gorąco poszło z 5-6 sztuk :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoritlina
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    Ooo piękne Ci wyszly. Cieszę się ze smakowały. :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    Teo dzieki za zilustrowanie porcji :)
    a powiedz, smakowaly jak te w dziecinstwie?
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    Jest jeszcze wersja prostsza, małe paczki nakładane na olej łyżka.
    2 opakowania serków homo takie po 150g
    5 jaj
    2 szklanki maki
    1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
    Wszystko dobrze zmiksować i łyżeczka na rozgrzany tłuszcz po kilkanaście sekund z każdej strony
    -- []
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    to MUSZA byc oponki, zyczenie mialo w ogole byc "jak babcine" ale co ja zrobie ze przepis mi wcielo
    moja sis jak przylatuje raz kiedys (ostatnio byla 2tyg, 2,5roku temu przez 2tyg, teraz bedzie tydzien a druga nie byla w PL od ponad 5lat) to zawsze sppelniamy jej zyczenia; z reguly sa to mocno rodzinne domowe smakolyki - typu knedle, kolduny, babka ziemniaczana, faworki etc
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    Hyde to Ja poproszę sprawdzony przepis na faworki a o babci ziemniaczanej kiedyś słyszałam ale jestem ciekawa jak smakuje.

    Przepisy na oponki czy też Wasze paczki przetestuje niebawem :)

    Oleńka a robiłaś te paczusie?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    faworki robi zawsze mama bratowej, ja nie lubie smazyc faworkow bo ten smrod smalcu mnie przerasta a na oleju to juz nie jest to samo

    babka ziemniaczana zwana jest tez u nas kartoflakiem lub rejbakiem, w kazdym domu jest na nia inny przepis; my uwielbiamy (zreszta kiszke ziemniaczana tez b.lubimy i nie tylko z grilla)
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    Lady u mnie czesto sie w domu robilo, ale nie ukrywam ze od dawna ich nie robilam juz... I nie wiem jakby to wyszlo z serkami np Danio, bo kiedys to jednak te serki homo byly inne...

    A ja jak robie faworki to w smalcu zawsze trzymam pol ziemniaka, sporo zbiera tego smrodku.
    -- []
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    Dziewczyny potrzebuję pomocy mój mąż niestety idzie do pracy na 72h, chciałabym mu zapakować jedzonko. Zrobię na pewno żołądki w sosie własnym bo je uwielbia i łatwo je odgrzać w mikrofalówce no właśnie bo to podstawowy warunek musi być łatwo odgrzać w mikrofali. Może jeszcze ogórkowa...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    MrsHyde: a powiedz, smakowaly jak te w dziecinstwie?


    Yyyyyy jako, że jadłam je po raz pierwszy w życiu to niestety Ci nie pomogę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    Tosia do słoika i zawekowac. .. jak dobrze zawekowane to będzie miał pewne...
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    Dziewczyny polećcie mi coś niebanalnego ale i nie czasochłonnego na obiad rodzinny?
    Pieczeń oblatana, byle kotlety nieee.... Coś ciekawego i prostego... ale mięsnego
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeJan 7th 2015 zmieniony
     permalink
    Tosik, tak jak Lady pisze, na gorąco zaraz po przegotowaniu do sloika zakrętka w dół i potrzyma kilka dni. Nie wiem o jakie inne ci przepisy chodzi... No bo to jeszcze by się cos w stylu ziemniakow czy ryzu do tego przydało chyba...
    Moze pulpety w sosie pomidorowym, albo piers pocięta w kawałki podsmażona, osobno podsmażyc jakiś mix ważyw i to razem w garnku poddusic z puszka pomidorow.
    Co do ogorkowej to musisz mieć pewność że po smietance i ogorkach nie pogoni... Bo moj M uwielbia, ale potem własnie na kibelek go goni

    A co do ziemniako np (wiem, ze chemia) ale moj M w takich przypadkach ratował sie gotowym piure np z Knorra - zalewa sie go wrzątkiem i po kilku minutach gotowe a w microfali odgrzewał sosik :bigsmile:
    -- []
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    Tosik: Dziewczyny potrzebuję pomocy mój mąż niestety idzie do pracy na 72h, chciałabym mu zapakować jedzonko.

    wg mnie wszystko co nie jest kwasne i do czego nie dodajemy cebuli/pora. Ja osobiscie nie mam zupelnie przekonania do wekowanych czy mrozonych zup, a jesli juz zupy to bym obstawiala takie bez ziemniakow bo te sie glabowate szybko robia. Moze jakas gulaszowa czy meksykanska? sycace, rozgrzewajace i praktycznie 2 dania w jednym
    a na drugie ogolnie to ryz/makaron z pulpetami ale sos w oddzielny pojemnik, ryz/makaron z warzywami (stimeria sie do mikrofali chyba nadawala); ogolnie z warzyw to polecam te mixy salat z biedrony, w sloiczek troche oleju i przypraw i zielenina gotowa, albo marchewka z groszkiem czy jarzynka z buraczkow czy tarte buraczki z papryka na zimno
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 7th 2015 zmieniony
     permalink
    COS mięsnego to Ja robię:

    3 łyżki majonezu
    2 łyżki mąki
    2 całe jajka

    wymieszac razem (dodaje jeszcze łyżeczkę musztardy)

    Przyprawiam albo solą i pieprzem albo Vegetą,

    do tego wrzucam kostke sera z biedronki potarta na grubych oczkach
    oraz jednego podwojnego fileta pokrojonego w małą kosteczkę

    Razem to wszystko wymieszać. ...

    Rzucam na patelnie po łyżce i smaże... szybkie i smaczne jak dla Nas....

    Treść doklejona: 07.01.15 21:27
    Do słoika na dłuższe trzymanie można bigos, bogracz, fasolka po bretonsku. ..
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    elfika: Zapiekanka?

    Też o tym myślałam, ale męża rodzina jest dość tradycyjna jeśli chodzi o menu obiadowe, w sensie trójskład: mięcho, ziemniory i sałatka:wink: Tylko nie wiem jakie to mięso...
    Ladybird76 też ciekawe danie. Może wykorzystam na "poprawiny" na drugi dzień:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 7th 2015 zmieniony
     permalink
    Kiedyś znalazłam na necie, zrobiłam na urodziny jako coś na cieplo a obecnie gości do obiadu. Ogólnie robie z jednego fileta na 3 osoby... wystarcza...
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    Dii udka z kaczki w wisniach ;)latwo sie robi w zasadzie samo ;) e gd efektowne i pyszne :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    Dii a zrazy, devolay czy nawet pieczen?
    albo karkowka w jakims fajnym sosie lub schab ze sliwka?
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    Dziewczyny przede mną urodziny męża i parę osób, mam zamiar zrobić roladę biszkoptową/szpinakową z serkiem almette i wędzonym łososiem, pieczarki faszerowane, pulpeciki, kotleciki z piersi i pieczarek (w kostkę w cieście i na patelnię), jajka faszerowane. Do tego ziemniaki pieczone (nacięte i w nacięcia powkładana cebula w piórka i szynka szwardzwaldzka lub boczek, doprawione solą i oliwą z czosnkiem i suszonym koperkiem) i teraz pytanie: czy kiedyś podawałyście takie coś na przystawkę, zajadają się tym goście czy raczej nie?
    I chciałabym zrobić jakąś sałatkę, ale te z selerem, ryżem, kukurydzą, kurczakiem, szynką, sałatka tradycyjna - to mi sie jakos przejadło. Chciaąbym coś z porem, groszkiem konserwowym i ..... czymś, ale no właśnie, z czym to powiązać by było smaczne i pasowało do siebie?
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    O ja cię Czerwinka aż mi ślinka poleciała

    Treść doklejona: 07.01.15 22:09
    Angel do pora i groszku dorzuć ogórka kwaszonego i majonez. Pycha
    U mnie rolada szpinakowa z łososiem to hit a robi się parę minut. Jeszcze pulpety z łososia na wykałaczki można nadziewać - też super.
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 7th 2015 zmieniony
     permalink
    Doti,Toc jadlas na komuni u Tomka :)to danie z tej restauracji: ) ale czesto w domku robimy ;)
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    Karkowka ze sliwka wg mnie lepsza od schabu bo bardziej soczysta.
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    doti_p: Angel do pora i groszku dorzuć ogórka kwaszonego i majonez. Pycha

    Też o kiszonym myślałam, ale jeszcze mi tu czegoś brakuje.... Może jajko na twardo?
    doti_p: U mnie rolada szpinakowa z łososiem to hit a robi się parę minut.

    Ale pieczesz biszkopt szpinakowy, tak? Jeśli tak, to poproszę o Twój przepis.
    Ostatnio jadłam u kogoś tortillę, na niej świeży szpinak i łosoś i mi nie smakowało, ta tortilla i świeży szpinak jak trawa, bez smaku to było.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 7th 2015
     permalink
    MyAngel a propos rolady szpinakowej to juz rozne wariacje wyprobowywalam i polecam troche podmienic ten serek almette - ja kupuje w biedronce twarog poltlusty (ten w takim klinie jakby) blenduje go, dodaje chrzanowy almette (1 opakowanie) a potem z 2 lyzki chrzanu; akurat ta wersja wszystkim najbardziej smakuje i ma ajlepsze wziecie;
    aha i nie wiem jak robisz ciasto ale w wersji zblendowany szpinak moim zdaniem ma ladniejszy kolor - o tak wyglada w mojej wersji

    ds

    Treść doklejona: 07.01.15 22:20
    MyAngel: Chciaąbym coś z porem, groszkiem konserwowym i ..... czymś, ale no właśnie, z czym to powiązać by było smaczne i pasowało do siebie?


    ja bym dodala ogorka konserwowego, pieczarki obgotowane pokrojone w gruba kostke i duuuuzo pieprzu
  2.  permalink
    czerwinko, daj przepis na tę kaczkę :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.