Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 5th 2016
     permalink
    MyAngel serio????? u nas Shrek to zupelnie inne ciasto KLIK
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJun 5th 2016
     permalink
    każde zielone ciasto można nazwać shrek :) to chyba nie jest oficjalna nazwa :D u nas krem z groszku to zupa shreka, koktajle z pietruszką i cytryną albo kiwi to też koktajle shreka... ale i bez tego chętnie spożywane :)
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJun 5th 2016
     permalink
    Dokładnie, każdy nazywa jak mu się podoba. Mówię tylko, że z taką nazwą też się spotkałam.
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJun 5th 2016
     permalink
    Furorę to ciacho robiło u nas we wrzęsniu rok temu, podstęp mojej teściowej na przemycenie mi znienawidzonego szpinaku :P Z wierzchu granat. Jedno z pyszniejszych ciast, jakie jadłam :wink: Potem wszędzie tego było u nas zatrzęsienie, w sklepach, na bazarkach, w restauracjach jako desery itp. Teraz jakoś przeszła moda ;)
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJun 5th 2016
     permalink
    I naprawde nie czuć szpinaku? A do czego smak mozecie porównać?
    No i przepis dawajcie! ;-)) Jako że warzywa powinnam jesć częściej ;-))))
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJun 5th 2016
     permalink
    Ulcia, nie czuć ;) czuć mascarpone ;-) ja byłam w szoku jak mi powiedzieli że to z tego niedobrego zielska jest :tongue:
    Niestety, nie mam przepisu :(
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJun 5th 2016
     permalink
    Wrzucam przepis na "Leśny mech" z przepisu mojej koleżanki. Trochę się rózni od orginału.
    2 szkl mąki krupczatki - mówiła że robiła też pół na pół z orkiszową i też wyszło,
    1 i 1/3 szklanka cukru,
    3 jajka
    1 i 1/3 szklanka oleju - dla mnie trochę czuć było ten olej, osobiście dałabym mniej,
    3 łyżeczki proszku do pieczenia
    1 paczka szpinaku mrożonego,
    śmietanka 30%, mówiła chyba 3 op.
    truskawki/jagody.
    wykonanie:
    Ucieramy jajka+ cukier.
    Dodajemy wymieszaną mąke+ proszek do pieczenia.
    Dodajemy olej i rozmrożony, odciśnięty szpinak - tu już nie miksujemy tylko mieszamy szpatułką.
    Wylewamy na blaszkę wyłożoną papierem.
    Pieczemy w piekarniku 170-180 stopni przez 60 minut do suchego patyczka.
    Następnię gdy ciasto wystygnie odcinamy z góry 1/3 warstwy na posypkę, bo to drobimy by wyszedł taki mech.
    Ubijamy samą śmietankę bez cukru, kładziemy na ciasto, posypujemy tym mchem i na to truskawki lub borówki, jagody, poziomki
    Smacznego
    Ona córce powiedziała, że ciasto jest zielone, bo dodaje tam zielony barwnik spożywczy.
    Szpinaku nie czuć wcale, ciasto smakuje jak biszkopt, tyle że zielony.
    Ja nie znałam tego ciasta, więc dla mnie to był pierwszy raz, ale oglądałam na necie i tam rzeczywiście dodają do śmietanki maskarpone, lub np galaretkę a posypują granatem, ale większość dzieci nie przepada za granatem, bo ma te pesteczki w środku,
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 11th 2016
     permalink
    to ja sie podziele moimi ostatnimi "imprezowymi" salatkami; pierwsza robie przy okazji grilla

    SAŁATKA WARSTWOWA Z KALAFIOREM (ukladac warstwami jak ponizej)
    rozyczki kalafiora ugotowac al dente
    salate porwac w sredniej wielkosci kawalki (daje taka zwykla, nie lodowa ani zadna inna wymyslna)
    2-3 pomidory pokrojone w osemki lub polowki koktajlowych
    2-3 jajka na twardo pokroic w grubsze plasterki badz cwiartki jesli mniejsze jajko
    peczek rzodkiewki - pokroic w plasterki
    tu nalezy warstwe posolic i popieprzyc
    peczek szczypiorku
    zakryc wszystko odrobina majonezu (ja mieszam z jogurtem))



    SAŁATKA Z SELEREM NACIOWYM
    piers z kurczaka (przesmayc w przyprawie gyros)
    seler naciowy pokroic w paski (najpierw obrac z "wloskow", na 1 nieduza piers 1 duzy seler)
    ananas z puszki w kostke (troche go trzeba osuszyc)
    ser zolty w kostke (daje krolewski)

    wszystkie skladniki wymieszac, zostawic na noc w lodowce, przed podaniem dodac odrobine majonezu zeby skladniki sie "zlapaly"
    kiedys robilam w wersji piers z kurczaka gotowalam w rosole, a potem na kilka godzin taka ugotowana moczylam w tym soku z ananasa z puszki; jednak ta wersja byla dla nas za slodka
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJun 17th 2016
     permalink
    Dziewczyny, macie jakis sprawdzony przepis na salatke z kasza kuskus?
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 17th 2016
     permalink
    robie od lat i niezmiennie ma wziecie
    1 porcja kus kus
    1 papryka
    2 pomidory
    3 ogórki
    1/2 pęczka natki pietruszki
    pęczek rzodkiewki (zetrzeć na tarce)
    1 cebula
    SOS:
    sok z 1 cytryny
    1 łyżka oliwy
    sol i pieprz


    ewentualnie Surówka z papryką - robilam teraz na impreze i dopsypalam kus kus i tez smakowalo
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJun 17th 2016
     permalink
    A może tabbouleh?
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJun 17th 2016
     permalink
    Dzieki! Robilam wczoraj z ogorkiem, papryka, papryka chilli, serem feta i pietruszka i jogurtem i czegos mi brakowalo:/
    sprobuje Waszych:)
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJun 18th 2016
     permalink
    moja ulubiona z kuskusem to:

    szklanka kuskusu
    feta
    awokado
    pomidorki koktajlowe przekrojona na połówki
    czarne oliwki (opcjonalnie)
    orzeszki pini (opcjonalnie, bo drogie niemiłosiernie)
    + sos: cytryna+woda+cukier/stewia
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJun 18th 2016
     permalink
    Elyanna a powiedz czy np na drugi dzień ta sałatka jest okey, czy już przez awokado nie wygląda zbyt fajnie. Bo właśnie mam zamiar zrobić sałatkę z kuskusem, uwielbiamy kuskus, ale jemy razowy i zazwyczaj do obiadu zamiast ziemniaków. raz jadłam sałatkę kupną ale było w niej tyle natki że zabiła smak całej sałatki, bo czuć było tylko ją.
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeJun 18th 2016
     permalink
    Dziewczyny , ratujcie !!! Rzadko tu jestem na wątku - raczej podczytuje.
    Potrzebuje przepisów na fajne proste przekąski - za tydzień robię stojące przyjęcie na ok. 15 osób . Ma być 30 stopni wiec musi to być coś co wytrzyma upał. Na razie wymyśliłam mięsa pieczone na zimno, sałatki ofc, pieczarki faszerowane i koreczki.
    Coś lekkiego i żeby nie było dużo roboty bo to na działce w lesie:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJun 18th 2016
     permalink
    kachaw, na drugi dzień wygląda i smakuje gorzej (głównie przez przechowywanie w lodówce) więc nie polecam... ale szczerze mówiąc nie znam żadnej sałatki, która dobrze wygląda kolejnego dnia po przygotowaniu. Taka natura sałatek, najlepsze na świeżo.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJun 18th 2016
     permalink
    Mamakasi, może jakieś wytrawne muffiny, np. z cukinia i suszonymi pomidorami albo z szynka i serem, albo z papryka i feta. To świetna alternatywa dla pieczywa. Tylko robiłabym nieco mniejsze od standardowych, zeby na dwa gryzy były :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 18th 2016
     permalink
    Elyananna jest sporo salatek ktore sa na drugi dzien swietne, chcoiazby szczypty "salatka dla dziwakow" czy ta ktora wrzucalam z selerem (MUSI bc podana na drugi dzien zeby przeszla smakami)
    ja np od dawna przygotowuje salatki na zasadzie - pokroic / przygotowac skladniki dzien wczesniej w oddzielne pudeleczka i zmieszac w dniu podania; a salatki ze szpitanakiem to juz w ogole spokojni mozna robic pod warunkiem ze szpinak sie umyje i OSUSZY i to wcale nie w suszarce do salaty tylko na papierowych recznikach


    KachaW ta surowka paprykowa podana z kuskusem jest ok nastepnego dnia, po prostu nie zalewalam calosci sosem


    Mamakasi - tortille daja rade, sos chrzanowy z kabanosem spokojnie przetrwa upal; tak samo jak sakiewki z ciasta francuskiego ze szpinakiem lub szynka i serem
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJun 19th 2016
     permalink
    Ja polecam salatke z arbuzem, serem feta i mieta. Bardzo orzezwiajaca.
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeJun 19th 2016
     permalink
    Dzięki !
    O tortille!! Fajny pomysł. Muffiny tez , tylko nigdy nie robiłam wytrawnych :shamed:
    Macie jakiś sprawdzony przepis ?
    --
  1.  permalink
    To ja ostatnio byłam w knajpie na 40 urodzinach i tam podawali pierogi zrobione z ciasta na pizze i w środku miały ser z szynką lub z salami. Podane na ciepło.
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeJul 6th 2016
     permalink
    Dziewczyny, w weekend robię drugie urodziny Miry. Co proponujecie na obiad? Żebym nie musiała stać w kuchni długo :D Myślałam nad pieczenią plus jakiś kurczak, zupa krem z zielonego groszku z mięta. Poszukuję też inspiracji jeśli chodzi o sałatki :)
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 6th 2016
     permalink
    A ja potrzebuję sprawdzonego przepisu na makaron ze szpinakiem.
    Mam całą paczkę szpinaku w lodówce i tak mnie kusi makaron ;-)

    Zapewne któraś z Was ma jakiegoś szpinakowego asa w rękawie :)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 6th 2016
     permalink
    Karolka, proponuje nuggetsy z kuraka. mozesz dzien wczesniej przygotowac. kupujesz piersi, kroisz w male kostki (jak w macdo), obtaczasz w jajku, w sezamie, kladziesz na blaszke jedno kolo dugiego, spryskujesz olejem i do piekarnika.
    tak samo palki z kuraka mozesz - dzieciaki lubia.
    mozesz tez ziemniaki podgotowac, pokroic w cwiartki, potemna blache, posypac przyprawami lub tylko sola, spryskac olejem i zapiec w piekarniku.
    z salatek nie pomoge, kazdy lubi co inengo.
    ja robilam jeszcze pieczen mielona z jajkiem w srodku, karczek pieczony. no ale ja to lubie jak u cioci na imieninach;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeJul 6th 2016
     permalink
    Ewa dzięki za pomysły, ale zapomniałam wcześniej dodać, ze to impreza dla dziadków i chrzestnych ;) Wiec coś bardziej uroczystego chciałam zrobić :)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 6th 2016
     permalink
    aha, nie wiem czemu pomyslalam ze dla dzieci;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJul 6th 2016
     permalink
    Ulcia, ja makaron ze szpinakiem robię w najprostszy sposób. Na patelni w odrobinie masła i oliwy lekko rumienię czosnek pokrojony w plasterki. Do tego dodaję spory kawałek sera z zieloną albo niebieską pleśnią (najlepsza gorgonzola). Po rozpuszczeniu sera, dodaję szpinak na chwilę, żeby się zblanszował, doprawiam do smaku solą (jeśli trzeba) i musowo gałką muszkatołową. Na koniec mieszam z ulubionym makaronem :)
    Można potem dodać jeszcze suszone pomidory, oliwki i parmezan :)
    Moja wersja na czas choroby - rozpuszczony serek philadelphia i szpinak :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJul 6th 2016
     permalink
    Ulcia, na str 55 szczypta_chilli podała najszybszy i moim zdaniem najlepszy sposób na makaron ze szpinakiem

    "-Kurczak w kostkę, posypac świeżym rozmarynem i tymiankiem, polac oliwą, odstawić, po kilku godzinach obsmazyc krótko na patelni
    - Na tej samej patelni rozgrzac troche oliwy, łyzeczke masła i na tym przesmażyć pieczarki pokrojone w ćwiartki i papryke pokrojona w kostkę.Dodac 2 łyzki wina. Ew. wody, ale ja wolę z winem :) Posolic
    - jak juz pieczary z papryka sie przesmażą dodać świeży szpinak baby, Trzymac na patelni az zmniejszy objętość
    -Do garnka wlac smietanke 30% z kartonika, przecisnac z 6 zębów czosnku i zagotowac.
    Do warzyw dodac kuraka, zalac śmietana i redukowac.Dodac makaron do sosu i wymieszac
    Posypac na talerzu granna padano.Mozna tez przesmazyc boczek na suchej patelni i posypac, ale wtedy to milion kalorii jest ale pyszne."

    Nie daje papryki, za to dodaje cebulkę w kostkę pokrojona i podsmażona, a zamiast śmietanki 30% daje taka do zup i sosów 18%

    Pyszne i szybkie
    --
    •  
      CommentAuthoreliz21
    • CommentTimeAug 5th 2016
     permalink
    hej powiedzcie prosze robilyscie moze sos do sałatki z rukoli?
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeAug 5th 2016
     permalink
    Eliz, ja robię sałatkę z rukoli, buraczków i fety wg przepisu: ze strony Tapas de Colores.
    Tam jest przepis na sos, nam do tej akurat kombinacji bardzo smakuje.
    --
  2.  permalink
    Czy robi któraś z Was domowy ketchup? Mam sporo małych słoiczków i dość kupnego ketchup. Myślałam żeby zrobić własny. Tylko pytanie z jakiego gatunku pomidorów, czym doprawić i czy lepiej doprawić po otwarciu słoiczka czy zanim zapasteryzuje?
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeAug 5th 2016
     permalink
    Spróbuj tutaj: domowy ketchup. Na odmianach pomidorów się za bardzo nie znam, na pewno bawole serce są dobre, bo mięsiste i mało wody, ale o tej porze roku chyba każde będą dobre. Według mnie na pewno trzeba doprawić wszystko przed zapakowaniem w słoiki.
  3.  permalink
    Przyznam że czytałam ten przepis jak i kilka innych tylko właśnie najbardziej boję się złego wyboru pomidorów. Może faktycznie spróbuję tych, o których piszesz.
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeAug 6th 2016
     permalink
    Dziewczęta moj drogie, moze mało jedzeniowe ale... macie jakieś przepisy na ciekawe alkoholowe drinki? Nigdy z tym nie szalałam, teraz chętnie poznam Wasze doświadczenia w tym zakresie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 6th 2016 zmieniony
     permalink
    Hit w prawdzie z przed kilku lat ale mam takie 2 najlepiej schodzące
    1.
    Wkrajasz kilka plasterków ogórka gruntowego (ze skorka, dobrze umyty) na dno szklanki, zalewasz wódką tak aby zakryło ogórki, kilka kostek lodu a na koniec dolewasz sprite i gotowe (szklanka jak do łiskacza)

    2.
    2 porcje wódki, 2 porcje martini bianco, lód, plasterek cytryny, dopełnić tonikiem (ja kupowałam jurajski); podawać w wysokiej szklance (wysokości takiej jak te od coca coli)

    Mój mąż serwuje w tym roku tequila lub vodka sumie ale przepisu nie znam a nie mam go pod ręką

    Aha i dla mnie ważne żeby do tych drinków była dobra wódka, nie każda moim zdaniem sie nadaje bo jak czuć wódkę to juz wg mnie drink nie jest dobry
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeAug 7th 2016 zmieniony
     permalink
    Ja latem lubie drinki z passoa
    http://palcelizac.pl/drinki-passoa-przepisy/
    Slodkkie.ale.i orzezwiajaace i ladnie wygladaja:wink:
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeAug 7th 2016
     permalink
    Kurczę, miało byc ooo a wyszło eee...niechcący, przepraszam Fran :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 10th 2016
     permalink
    czy mozecie polecic PAPIER RYZOWY?
    ten z biedronki jest beznadziejny, tao tao ujdzie ale tylko w wersji do usmazenia a mi zalezy na takim ktory mozna spokojnie wcinac bez smazenia
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 12th 2016
     permalink
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 12th 2016
     permalink
    dzieki Kacha, poszukam go na allegro lub w sklepie online
    ja jadlam u kolezanki sajgonki na "surowo" i tez smaczne byly ale papier miala niezly a nie taki ciagnacy
    musze sprawdzic kiedys wersje pieczona, ja pewnie na olej dla chrupkosci bym nie wpadla i predzej roztrzepanym jajjkiem bym posmarowala
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeAug 15th 2016
     permalink
    Ty patrz a ja bym na to jajko nie wpadła, smaruję olejem tak jak się smaruje np warzywa gdy się piecze je w piekarniku.

    Dziś do mięsa robiłam pieczone ziemniaki, bataty i pietruszkę, ja uwielbiam pietruszkę pieczoną, bataty kupuję tak okazjonalnie za to dzieci uwielbiają ziemniaki, to taka zdrowa wersja frytek
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomka11
    • CommentTimeAug 19th 2016
     permalink
    Ja w ostatnim czasie dość często mrożę sobie ptasie mleczko. Jeśli macie ochotę na jakiś smaczny letni deserek to polecam bo ptasie mleczko nie zamarza na kamień ale powstaje bardzo smaczny zimny deser. Mozna tym spokojnie zastąpić sobie lody. Najlepiej do mrożenia pasuje ptasie mleczko białe. O smaku latte Wedla albo wedlowskie cytrynowe. Oba są super !

    Dzisiaj na obiad u mnie jest wegetariańsko jak to w praktycznie każdy piątek. Zamierzam przygotować krem brokułowy oraz ziemniaczki z jajkiem na drugie. Danie proste ale mąż i dzieci je lubią.

    pozdrawiam.
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeAug 23rd 2016
     permalink
    dziewczyny, wielbicielkom pizzy/Flammkuchena polecam kamień do pieczenia pizzy...
    mąż mnie przekonał i przy okazji zmiany piekarnika (kupiliśmy parowy) dokupił mi kamień - ciasto wyszło wspaniałe
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeSep 13th 2016
     permalink
    dziewczęta poszukuję informacji jak zrobić nalewkę z aronii? Lub coś innego dobrego :)
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeSep 13th 2016 zmieniony
     permalink
    Tasiku, ale coś innego z aronii czy inną nalewkę.
    Jeśli chodzi o aronię to ja robię sok z dodatkiem pomarańczy :) Aronię przed obróbką najlepiej przemrozić.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 3rd 2016
     permalink
    dziewczyny dostalam zgrabnego zoltego patisona
    co z niego mozna zrobic poza leczo ?
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 13th 2016
     permalink
    Dziewczyny! Kiedys piekłam chleb regularnie. Wychodził mi zawsze... Dzis po dłuższej przerwie chleb nie rośnie, a z piekarnika wyjmuje twardy jak kamlot... Teraz zrobiłam drugie podejście. To samo (przynajmniej na to się zapowiada, bo nadal nie rośnie. Zawsze robię na zaczynie drożdżowym (z suchych drożdży nigdy mi chleb nie wychodził, z "normalnych wychodził). Co robię źle? Ma któraś doświadczenie?
    --
    •  
      CommentAuthor_figa
    • CommentTimeOct 15th 2016
     permalink
    Jest wiele możliwości: słabe / zepsute drożdże, za mało ich dałaś, za zimno miały. Czemu nie wychodził Ci na suchych? Na nich zawsze ciasto rośnie. Jak wyrobisz trzeba w ciepłe miejsce, do lekko nagrzanego piekarnika np.
    -- "Jeśli nóż otwiera ci się sam w kieszeni, to może lepiej go nie noś."
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 15th 2016
     permalink
    chyba słabe drożdze nie... Sam zaczyn mega urósł... Na suchych nigdy mi ciasto nie rosnie. Na zwykłych nigdy nie było problemu... Postawiłam ciasto na kaloryferze. Z boku osłania szafka, a z przodu dałam fotel... Chyba, że z okna wiało? No,ale z kolei przykryłam folią to by raczej osłoniło, ale może sie mylę...
    --
    •  
      CommentAuthor_figa
    • CommentTimeOct 15th 2016
     permalink
    To jeszcze może złe proporcje albo zalałaś je zbyt ciepłym płynem i zabiłaś w ten sposób. :)
    I może za krótko czekasz aż ruszą. Ja używam zawsze suchych i nigdy nie miałam problemu z rośnięciem. Przykrywa się ścierką drożdżowe ciasto kiedy rośnie.
    -- "Jeśli nóż otwiera ci się sam w kieszeni, to może lepiej go nie noś."
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.