Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 15th 2016
     permalink
    No niby trzymałam się przepisu. Rekomendacje ten przepis ma dobre, więc za pewne gdzieś popełniam błąd... Ciasto stało na tym kaloryferze 1,5h (zgodnie oczywiście z przepisem).
    Spróbuję jeszcze zmienić miejsce wyrastania ciasta.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeOct 19th 2016
     permalink
    macie jakieś sprawdzone przepisy na smaczne ciasteczka dla małych dzieci? takich ok 15miesięcznych? ja lubię pierniczki albo orzechowe, ale to nie dla takiego malucha. Od razu mówię, że amarantuski odpadają :)
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 28th 2016
     permalink
    A ja szukam czegoś na sałątkę z tuńczykiem na impreze Halloween-ową :tongue:
    Ktoś coś podrzuci?
    Szukam po internecie ale nie wiemktóra będzie smaczna
    --
  1.  permalink
    Niestety uś ja nie pomogę w kelwestii tuńczyka.
    Natomiast ja też z prośbą - dziewczyny podzielcie się swoimi pomysłami na sycące sałatki i możliwie niezbyt intensywne zapachowo, bo jem przy biurku w pracy, gdzie często przewijają się ludzie, a w okresie grzewczym nie otwieramy okien.
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeOct 29th 2016
     permalink
    Caffe_latte, moje the best of the best sałatka sycąca jest taka (aczkolwiek z kwestii smaku niewiele potraw mi smakuje) http://www.kwestiasmaku.com/dania_dla_dwojga/kuskus/salatka_z_kuskusa/przepis.html Często robię bez orzeszków bo drogie jak piorun, a i tak ją ubóstwiam :rainbow:
    --
  2.  permalink
    Oo! Brzmi ciekawie na pewno wypróbuję ;-)
    •  
      CommentAuthorminia223
    • CommentTimeNov 16th 2016
     permalink
    z sycących sałatek pierwsza na myśl przychodzi mi sałatka gyros lub cezar :)
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeNov 16th 2016
     permalink
    ja polecam ciasteczka chałwowe z moich wypieków. Została mi pasta tahini po humusie i chcialam jakos zużyć. Wyszły kruchutkie, szybkie, pyszne, bez jajek, ładnie popękane, z posypką z sezamu :)
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeNov 16th 2016
     permalink
    Cała porcje robilas? Wydaje się bardzo dużo.
    A macie jakiś sprawdzony przepis na ciastka owsiane,z suszonymi owocami?
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeNov 16th 2016
     permalink
    Zrobiłam nieco ponad połowę porcji (tahini tylko nieco więcej niż połowę dałam), wyszło ponad 30 sztuk. Wszyscy chwalą. Po mlecznych ciasteczkach te są chyba drugie moje ulubione :)

    A owsiane jakieś też mam w planach, więc również chętnie poznam jakiś sprawdzony przepis.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 20th 2016
     permalink
    A ja ostatnio często robię pudding chia, w różnych odsłonach.
    Dziś np na mleczku kokosowym z malinami, truskawkami i bananem i łyżką miodu. To wszystko zmiksowałam, dodałam 5 łyżek nasion chia, dokładnie wymieszałam, przelałam do słoiczków i włożyłam do lodówki, po 20 minutacj jeszcze raz wymieszałam dokładnie łyżką i po 4 godzinach gotowe do jedzenia, ale fajnie jak całą noc postoi. Jest tak dobry, że nawet Ninka się zajada, a ona z tych wybrednych
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeNov 23rd 2016
     permalink
    Kachaw jak lubisz takie deserki to spróbuj z kulkami tapioki.
    ja robiłam taki http://www.jadlonomia.com/przepisy/kokosowy-p-udding-z-tapioki-z/
    choć jak dla mnie średnie, bo nie przepadam za mlekiem kokosowym. ale na pewno atrakcyjnie wygląda :)
    muszę wykorzystać resztę tapioki, może bubble tea zrobię :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeNov 30th 2016
     permalink
    Ciecierzyca po bretońsku


    Ciecierzycę namoczyłam na noc. Rano odlałam część
    wody i dolałam nowej. Dorzuciłam 2 listki laurowe i 2 ziarenka ziela angielskiego. Gotowałam ją pod przykryciem na małym ogniu ok 1-1.5h. Pod koniec gotowania ciecierzycę zaprawiłam pomidorami i dorzuciłam podsmażoną kiełbasę z cebulą. Całość doprawiłam solą himalajską, pieprzem, papryką słodką i wędzoną.

    Treść doklejona: 30.11.16 17:02
    Na śniadanie zrobiłam dzisiaj placuszki twarogowe są taaaak pyszne, że mogłabym pożreć 2 takie porcje :D



    Przepis na oko:
    1 jajo, ok 150g twarogu, ok 2-4 łyżek mleka, mąka, z 4 łyżki. Konsystencja ma być gęsta. Placki nakładałam łyżką i rozpłaszczałam na patelni. Smażyłam na łyżeczce masła.
    Polane są śmietaną 18%, ale żeby je odchudzić można dać jogurt grecki. Dla słodkości dżem 100%.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 1st 2016
     permalink
    placki mega
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeDec 1st 2016 zmieniony
     permalink
    Placki są świetne. Jedno z pyszniejszych śniadań, jakie ostatnio jadłam :D No jeszcze dzisiejsze pankejki kefirowe nadziewane czekoladą prawie im dorównują.

    A wczoraj robiłam mus z mleczka kokosowego. Mega proste, tylko 3 składniki, a smak niebooo. Mama się dzisiaj zachwycała. Mus jest delikatny, lekki, rozpływa się w ustach.

    Kakaowy mus z mleczka kokosowego #250kcal i #350kcal
    100g/150g mleczka kokosowego
    7g/10g miodu
    3g/4g kakao
    2 łyżeczki cukru pudru z erytrolu(można pominąć)
    Wszystkie składniki miksować kilka minut, przełożyć do miseczek i schłodzić kilka godzin, lub zjeść od razu ;)
    Mleczko musi być porządnie schłodzone i powinno mieć dużą zawartość kokosa, moje miało 78%.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 1st 2016
     permalink
    Dawaj przepis na mus :))))
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeDec 1st 2016
     permalink
    Już edytowałam :)
    --
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeDec 1st 2016
     permalink
    Ale mus!!!! Świetnie się prezentuje!
    Chyba sama wypróbuję ...
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 1st 2016
     permalink
    malisek, nie lubię słodkiego, a jak zobaczyłam mus to mi język do tyłka uciekł :P. Smaka narobiłaś... :P
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeDec 1st 2016
     permalink
    Dzięki! Ciesze sie bardzo, że zdjęcie jest apetyczne i działa tak jak powinno :D Ostatnio zaczęłam się interesować fotografią kulinarną i się edukuje i codziennie ćwicze ;)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 1st 2016
     permalink
    No właśnie miałam pisać, że zdjęcia (ostatnie zwłaszcza) wyglądają jakby z książki jakiejś kucharskiej. Szok, masz talent, idź w tą stronę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 1st 2016
     permalink
    w gotowanie czy fotografie? ;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeDec 1st 2016
     permalink
    Dzięki Teo :D
    Idę w to i to :D Gotowanie i wymyślanie przepisów też całkiem nieźle mi wychodzi :devil::tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 1st 2016
     permalink
    W oba :wink:

    Jutro na śniadanie robię te placki z serem.
    To taki zwykły twaróg ma być tak ? :)
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeDec 1st 2016
     permalink
    Tak :) Ja użyłam półtłustego.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 2nd 2016
     permalink
    Rany Malisiek, jesteś wielka !!
    Mój turbo combo niejadek zjadł na śniadanie trzy placuszki po czym na kolację zażyczyła sobie znowu i zjadła OSIEM sztuk. Czujesz to ? Osiem :rolling:

    Weź że jeszcze jakimś zarzuc przepisem, może mi dziecko odmienisz :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeDec 2nd 2016 zmieniony
     permalink
    Ooo super! :D Moja Majka też niejadek i muszę kombinować nieźle, żeby coś zjadła. Podrzucam, to co jej pasowało i nie było narzekań ;)


    Donaty kakaowe z nutką kokosa #350kcal

    2 jaja L, 30g mąki, 3g kakao, 7g oleju kokosowego nierafinowanego, erytrol, ćwierć łyżeczki proszku do pieczenia + porcja błonnika, u mnie kiwi

    Olej, łyżkę erytrolu, kakao i łyżeczkę wody zagotowałam w garnuszku. Powstałą czekoladę przelałam do miski i do przestudzonej dodałam 2 żółtka, mąkę, proszek do pieczenia i łyżkę wody - wymieszałam do połączenia. Białka ubiłam na sztywną pianę ze szczyptą ertytrolu i wmieszałam ją do masy szpatułką.
    Donaty piekłam 5 minut w 180-190 stopniach. Wyszło 12 sztuk.


    Pieczony omlet z bananem #600kcal

    2 jaja L, 60g mąki, 120g banana, 15g miodu, 10g masła

    Piekarnik nastawiłam na 190 stopni.
    Białka jaj ubiłam ze szczyptą erytrolu. Żółtka i mąkę zmiksowałam z 3 łyżkami wody. Do miski dodałam białka i całość wymieszałam szpatułką.
    Sylikonową formę wysmarowałam masłem, polałam połową miodu, wyłożyłam bananem i zalałam ciastem.
    Omlet piekłam 7 minut. Po tym czasie przełożyłam go na drugą stronę(bananem do góry) i podpiekłam w 200 stopniach do zarumienienia. Na talerzu polałam go resztą miodu.


    Babeczki bananowe #350kcal

    Słodkie, puszyste, wilgotne - pyszne! 💕

    2 jaja L, 80g banana, 30g mąki, 15g śmietany 18%, łyżeczka erytrolu

    Żółtka, rozgniecionego banana, mąkę i śmietanę zmiksowałam. Do masy delikatnie wmieszałam ubite białka z erytrolem. Babeczki piełkam w 180 stopniach przez 13 minut.


    Pancakes bananowe z czekoladą i orzechami + mleko czeko do popicia
    Placki : 1,5 banana, łyżka jogurtu greckiego, 3-4 łyżki mąki, jajo

    Banana pognieść, wymieszać z resztą składników, smażyć na małym ogniu.

    Polewa: 10g kakao, 10g miodu, pół łyżeczki oleju koko nierafinowanego, ok łyżki dwóch wrzątku.
    Mleko: 2 łyżeczki kakao, łyżeczka miodu - rozmieszać z odrobiną wody, zalać zimnym mlekiem.

    Majka te placki jadła bez polewy. A mleko czekoladowe uwielbia. Codziennie muszę jej robić ;)
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeDec 8th 2016
     permalink
    Dziewczyny, kiedyś ktoś wrzucał przepis na pasztet z warzyw z rosołu (chyba Ewasmerf ),nie potrafię go teraz odnaleźć.
    Czy któraś z Was ma przepis na taki pasztet ?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 9th 2016
     permalink
    MIA, ja juz sama nie pamietam, ale z grubsza po porstu mieso z rosolu, warzywa, wszystko przez maszynke, plaster sloniny, pewnie mozna watrobki, duzo ziol i do pieca.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 9th 2016
     permalink
    Malisiek, czy Ty masz jakiegoś bloga? Bo te przepisy są obłędne.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeDec 9th 2016
     permalink
    Mam instagrama, tam dodaję wszystkie przepisy :) INSTA
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeDec 9th 2016
     permalink
    Frag, potwierdzam :) Placuszki twarogowe są mega :) Z chęcią wypróbuję Malisku inne Twoje przepisy :)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeDec 9th 2016
     permalink
    Dzięki dziewczyny :) Zapraszam na mojego insta po przepisy :) Codziennie dodaje coś nowego :) mam tyle pomysłów, że nie wiem, co robić pierwsze :D moja mama i dziewczynki są głównymi testerami. Dzisiaj mama zajadała się lodowymi cukierkami kokosowymi, a ja miałam swoją smoothie bowl, zblendowany banan z mleczkiem koko i kakao, no niebie po prostu!
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeDec 11th 2016
     permalink
    Rety Malisiek, chciałabym być twoim testerem :cool:

    Ja dzisiaj robiłam babkę, ale wyszedł mi zakalec.
    Ale robiłam jeszcze krem lemon curd (moje wypieki ),
    I wyszedł pyszny ! No dokładnie taki jak we francuskich tarteletkach cytrynowych.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeDec 11th 2016
     permalink
    Pierniczkowe róże z marmoladą

    190g mąki bezglutenowej, jajo, 40g oleju koko, 50g miodu, 2 łyżki kakao, 2 łyżeczki przyprawy do piernika, płaska łyżeczka sody

    Olej, miód, kakao i przyprawę do piernika rozpuściłam w rondelku, doprowadziłam do wrzenia, ostudziłam. Powstałą czekoladę przelałam do miski, dodałam jajo i przesianą mąkę z sodą, zmiksowałam do połączenia i dłonią wyrobiłam gładkie, elastyczne ciasto.
    Rozwałkowałam je cieńko, lekko podsypując blat mąką i powykrawałam kółka.
    Do zrobienia różyczek potrzebujemy 3-4 koła nałożone na siebie(w połowie 1 koła kładziemy drugie) każde z nich posmarowane marmoladą/dżemem - zwijamy je w rulonik, kroimy na pół i tak powstają 2 różyczki.

    Pieczemy w 170°C około 15 minut.
    --
  3.  permalink
    Malisiek placuszki serowe sa boskie. robie od 3 dni codziennie.
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeDec 12th 2016
     permalink
    Malisiek, a masz jakiś profesjonalny zestaw do fotografii czy totalna amatorka? bo zdjęcia są obłędne! Robisz zdjęcia przy sztucznym czy naturalnym zdjęciu? Ja jestem na etapie czytania i nie ogarniam nic :/ zdjęcia nie oddają w ogole uroku moich rzeczy :/
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeDec 12th 2016
     permalink
    agusienkaaaa: Malisiek placuszki serowe sa boskie. robie od 3 dni codziennie.


    :)))) też oszalałam na ich punkcie :D

    Libra mam zwykłą lustrzankę. Zdjęcie robie tylko przy świetle naturalnym. Doświetlam je sobie lusterkiem lub kawałkiem białej kartki/styropianu. Może teź być tektura owinięta sreberkiem. I powiem Ci, że światło dzienne to jest klucz :) przy sztucznym świetle potrawy nie są już tak apetycze, ko chyba że ma sie profesjonalną lampe.
    Ja mam książke fotografia kulknarna dla blogerów, ale jeszcze nie przeczytałam, bo wiecznie czasu brak, a wieczorem już siły nie mam :p no i też nie ogarniam za bardzo. Np z tym czasem przysłony :p Bo iso troche czaje. Jeszcze duuużo musze sie nauczyc. Na pewno bede kiedyś szła na kurs fotografii :)
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeDec 12th 2016 zmieniony
     permalink
    dzięki. Ja mam lustrzankę d3000, wiec bardzo podstawowa, ale nie ogarniam nic i robie wszystko na automacie :/ Pokazywałam moje zdjęcia na grupie na fb dla fotografow kulinarnych i tylko zwrocili mi uwagę żebym zainwestowała w szara karte bo daje lepszy efekt niz biel, ale ja to nie ogarniam i tak. A jaka to ksiazka z ta fotografią kulinarną? Pokażesz?

    O, poniżej moje zdjęcia - pierwsze i drugie przy sztucznym świetle, 3 przy naturalnym. Ale na żadnym nie widać że polewa ma złoty(!) kolor, tylko taki krówkowy wychodzi :/ A beziki żółte a też złote były. No po prostu nie potrafię oddać tego jak coś wygląda :/


    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeDec 12th 2016
     permalink
    Ja teraz kombinuję z trybami, głównie robię na makro, ale czasem przełączę na krajobraz, portret lub sport. Na każdym trybie jest trochę inaczej. Trzeba próbować i robić zdjęcia w różnych trybach i patrzeć, jak to wygląda :)
    Trzecie zdjęcie super. A póbowałaś zrobić korektę koloru? Ja zazwyczaj muszę to robić, bo zdjęcia są zbyt ciepłe. W tej książce coś było o balansie bieli, ale muszę się wczytać, na razie tak przeleciałam na biega. LINK do ksiązki
    Jeszcze planuję do kupić
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeDec 12th 2016
     permalink
    a masz coś online z czego korzystasz póki co? Na razie nic nie próbowałam, musze właśnie zacząć kombinować, choć z dziećmi ciężko, bo chcę tylko szybko cyknąć zdjęcie żeby torty nie zostały uszkodzone :P
    No i musze kupić jakieś tło fajne ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeDec 12th 2016
     permalink
    Korzystam z picasy lub opcji na intagramie. No mi z Lenką ciężko robić zdjęcia, zawsze na biega muszę robić, bo mi pcha paluchy, albo przyłazi z łyżeczką i chce jeść :D Jakbym miała spokój, to zdjęcia robiłabym na luzie i byłyby o niebo lepsze.
    Ja tło zakupiłam, ale to jakaś porażka była. Tło wydrukowanej na czymś, jak cerata, w dodatku spikselowane, pogięte, że się nie dało wyprasować. Masakra. I jako czarnego tła używałam prześcieradła, albo ujęcia robie tak, żeby łapało tylko podłogę. Zastanawiam się nad kupnem zwykłych brystoli tekturowych w różnych kolorach, chyba by się nadały :)
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeDec 14th 2016
     permalink
    Zrezygnowałam z tła ;) mam ładne panele i dostawiłam do łóżka duży biały karton i naturalne światło z lusterkiem (chociaż nie wiem czy to lusterko coś dało bo go nie umiem ustawić chyba odpowiednio) i oto efekt ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeDec 14th 2016
     permalink
    Lewa strona trochę ciemna. Przydałoby się przystawić coś dużego, odbijającego światło, na odległość około 20cm :) A domek jest boski :bigsmile:

    Treść doklejona: 14.12.16 19:18
    I co jeszcze mogę doradzić ;) Fajnie wyglądają ujęcia, kiedy tło jest rozmyte. Ja zawsze staram sie tak robić, żeby zaakentować najważniejszy punkt. Np tu:



    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeDec 14th 2016
     permalink
    Malisiek, dzięki za rady - będę dalej kombinować ;)
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeDec 15th 2016 zmieniony
     permalink
    Malusie , to ostatnie zdjecie jest wrecz idealne. I bardzo apetyczne. Masz talent.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeDec 17th 2016
     permalink
    Dzięki :)
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeDec 19th 2016
     permalink
    szukam przepisu na roladę szpinakową z łososiem, wiem, że tu się przewijała, ale czy macie jakiś pomysł na przepis, żeby nie była mdła? bo sam szpinak/łosoś/serek moim zdaniem potrzebują czegoś wyrazistego w smaku.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeDec 19th 2016
     permalink
    Ja pamiętam, że raz robiłam z serem żółtym. Można użyć, jakiegoś mocnego w smaku, np dojrzałego cheddara, albo dodać pieprzu lub chilli dla pikantności.
    --
  4.  permalink
    Ely
    Wklejam przepis AniM :)
    Rolada szpinakowa by AniaM :)


    ciasto
    * mrozony szpinak (rozdrobnionego) - ja daje 1,5paczki tego z biedronki
    * 2-3 zabki czosnku (przez praske)
    * 4 duze jajka (ooddzielic bialka od zoltek)
    * szczypta soli, pieprz do smaku
    * galka muszkatolowa do smaku

    Rozgrzac patelnie, wrzucic zamrozony szpinak, po pewnym czasie dodac czosnek. doprawic do smaku. koniecznie ODPAROWAC (chyba ze ktos ma czas to moze rozmrazac szpinak i odciskac a potem dopiero na patelnie); przestudzić. Przelozyc do wyzszego wiekszego naczynia i potraktowac blenderem, wymieszać z żółtkami (ja dalej robie to blenderem)
    w miedzy czasie ubic bialka na sztywna piane, delikatnie wymieszac ze szpinakiem
    Blaszke piekarnikowa (ta taka duza co z piekarnikiem idzie w parze przy zakupie) wylozyc papierem do pieczenia. Wylac mase i delikatnie ale rowno rozprowadzic. Wstawic do piekarnika nagrzanego do 180^, piec ok 15min bez uzycia termoobiegu zeby zbytnio nie wysuszyc ciasta.
    wyjac z piekarnika, przerzucic na blat wylozony folia papierem do gory i na tej stronie smarowac serem


    nadzienie
    * duze opakowanie wedzonego lososia w plastrach (my lubimy lososia wiec daje tak ok 250g)
    * 1 ser twarogowy poltlusty
    * 1 serek almette z chrzanem
    * 2 łyzki chrzanu śmietankowego (ja daje mosso bo ten smak mi najbardzije podchodzi, domowy tarty chrzan jest mega mocny wiec uwaga z iloscia)

    ser i chrzan porzadnie zblendowac, rozsmarowac na przestudzonym ciescie; ja juz nie przyprawiam niczym tej masy;
    na serze rozlozyc lososia; nie zalowac go bo im gesciej sie ulozy tym pozniej i ladniej wyglada i lepiej smakuje
    zwijajac dociskac


    ps. sprawdzilam ze:
    - najlepiej pozniej podwojnie zawinac w folie wtedy rolada jest fajnie wilgotna - najpierw ciasno zawijam w folie spozywcza a potem jeszcze w aluminiowa
    - trzeba zostawic na noc w lodowce, niby mowia ze 3h wystarcza ale zdecydowanie wersja na drugi dzien smaczniejsza
    - jesli przesuszysz ciasto to warto zwijajac miec wilgotne dlonie :)
    - im ciemniejszy losos tym ladniej to wyglada, raz kupilam jakis taki jasny i wygladalo niefajnie
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.