Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

•  
      CommentAuthor_figa
    • CommentTimeJan 13th 2017
     permalink
    Podzielę się najlepszym przepisem na czerwoną soczewicę, który ostatnio wpadł mi w oko i do żołądka. :)
    Proste, pyszne, szybko się robi. Nie pożałujecie. :)
    Kokosowy dal z czerwonej soczewicy
    -- "Jeśli nóż otwiera ci się sam w kieszeni, to może lepiej go nie noś."
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJan 22nd 2017
     permalink
    Macie jakiś sprawdzony przepis na danie chińskie? Typu kaczka na ostro, wołowina w 5 smakach itp. ale taki z prawdziwego zdarzenia...tak za mną chińskie chodzi, a dziś poszłam do polecanej chińskiej knajpy i to jakaś masakra była i tak myślę, że bym zrobiła, ale żeby to nie był smażony kurczak w warzywach tylko takie typowo "chińskie", jak z dobrej chińskiej knajpy:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJan 23rd 2017
     permalink
    Ja robie 2 dania, które smakują jak od chińczyka, tyle że z kurczakiem. Singapurskie kluchy z makaronem ryzowym i krewetkami i kurczaka w sosie słodko ostrym. No u kiedyś robiłam te dwa dania na raz plus sajgonki i tosty z krewetkami. Roboty było, ale jaka wyzerka! :D:D
    --
    •  
      CommentAuthor_figa
    • CommentTimeJan 24th 2017
     permalink
    A ja jeszcze nie robiłam, ale mam w planach, już wydrukowane, bo wygląda wg mnie znakomicie. Kurczak orientalny
    -- "Jeśli nóż otwiera ci się sam w kieszeni, to może lepiej go nie noś."
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJan 26th 2017
     permalink
    Malisiek, jak bedziesz miala chwile to wrzuc przepis. Kurczaka zawsze mozna kaczka zastapic:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJan 26th 2017
     permalink
    Przepis na kluchy jest bardzo prosty :) kluchy zalewam wrzątkiem na 4 minuty, odcedzam i zostawiam do przeschniecia. Kurczaka zazwyczaj podsmazalam z solą i pieprzem i odkładam na talerzyk, ale można zrobić prościej i na oleju kokosowym podsmażyć chilli, imbir i czosnek, wrzucić kurczaka, podsmażyć chwile, dorzucić krewetki i doprawić curry, sosem sojowym i olejem sezamowym. Można dorzucić paprykę, pieczarki do przesmazenia. Ja zazwyczaj daje kiełki soi i duużo dymki. Potem dorzucam makaron i wszystko razem mieszam odprawiajac curry, sosem sojowym i sezamem. W oryginalnej wersji jest jeszcze jajo smażone i chyba wieprzowina. No i oryginalna wersja jest mega mega pikantna :D

Treść doklejona: 22.02.17 14:26
    Wpadam z przepisem na ptasie mleczko. Wiele razy robiłam wersje z mleka lub jogurtu, ale były po prostu obrzydliwe i zawsze wywalałam. No i nigdy nie była to pianka. Tym razem zrobiłam wersje ze śmietanki kokosowej i jest genialneee :heart:

350g śmietanki kokosowej, 200g mleczka kokosowego, 2-3 łyżki miodu, 25g żelatyny

Żelatynę zalałam 3 łyżkami wody. Śmietankę krótko zmiksowałam, żeby pozbyć się ewentualnych grudek . Dodałam mleczko, miód i zmiksowałam ponownie.
    Żelatynę podgrzałam do jej rozpuszczenia, dodając 3 łyżki masy. Przestudzona dodałam do miski z śmietanką i całość ubijałam, aż masa nabrała puszystości. Piankę przelałam do formy sylikonowej 20x20cm i schlodziłam.
    Prościej się chyba nie da 😆

Czekolada karmelowa to biała czekolada (organiczna z cukrem nierafinowanym) z dodatkiem odrobiny cukru kokosowego i syropu daktylowego.
    Polecam! 😊
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeMar 14th 2017
     permalink
    ja dziś zrobiłam te muffiny, bo warzywa muszę dziecku przemycać, ostatnio z nimi ciężko idzie: http://www.mojewypieki.com/post/muffiny-kakaowe-z-buraczkami

Pycha! a dałam trochę mniej cukru ;)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 21st 2017
     permalink
    Dziewczyny, a ja szukam przepisów na zdrowe, bez cukru cista, ciasteczka. W miarę proste, gdyż poczatuję. Ciasto to chyba nie problem, bo ostatnio piekłam marchewkowe z ksylitolem... Ale jakiś inspiracji szukam, gdyż ja "słodkie" beztalencie jestem... Nie mniej mój syn uwielbia pichcić, a szczególnie cista lubi piec, więc potrzebuje takich przepisów, gdzie możemy z synem fajnie spędzić czas ;).
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMar 21st 2017 zmieniony
     permalink
    Else: Dziewczyny, a ja szukam przepisów na zdrowe, bez cukru cista, ciasteczka

polecam
    www.alaantkoweblw.pl
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 22nd 2017
     permalink
    Zrobiliśmy wczoraj te muffiny bananowe. Zmodyfikowaliśmy, bo nie miałam rodzynek i migdałów. Troszkę ksylitolu dorzuciłam, bo jakieś niesłodkie banany miałam. Chyba za mało dojrzałe...No, ale wyszły świetne. Dawidek był taki dumny z wypieku, że muffinów nie było 2h później. Obczęstował babcię, wujka, terapeutkę... Sam chętnie zjadł także... Także pieczenie/ gotowanie to bardzo fajnie spędzony czas z dzieckiem.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.