Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeFeb 25th 2016
     permalink
    U tego naszego chłopca aż tak ze zdrowiem problemów nie było jakby mogło być, ale my - gołym okiem widziałyśmy, że coś jest nie tak. Rzucało się to po prostu.

    No, ale - nam się rzucało, a rodzice i pediatrzy przez 6 lat nie widzieli nic niepokojącego. Zawsze się na tego tatusia zrzucało, że to niby po nim. Nooo i po nim, tyle, że niestety choroba.

    Najgorsze jest to, że okazuje się, że to jest istotne nie tylko dla samego taty, bo jednak przekazał gen dziecku i gdyby i dziecko nie było zbadane to przekazałby pewnie swojemu dziecku i tak dalej... Tzn. na szczęście to zaburzenie się tam jakoś leczy tymi hormonami, ale im wcześniej tym lepiej. Dlatego jeśli chodzi o ten akurat przypadek to warto było wiedzieć ;).
    --
    •  
      CommentAuthorbelliz
    • CommentTimeFeb 26th 2016 zmieniony
     permalink
    Co jeszcze można zbadać oprócz tsh? Lekarze kiedy wspominam bagatelizują problem, a mnie martwi nie tyle jej wzrost a przyrost właśnie. Od swoich drugich urodzin (w ciągu pół roku dokładnie) urosła zaledwie 3,5 cm to moim zdaniem bardzo malutko. Podobno w 3 roku dziecko powinno urosnąć 10 cm min, jeśli takim tempem będzie rosła to w życiu nie nadrobi.
    Ciągle martwię się tym jej wzrostem, ale do przychodni nie chcę na razie iść bo grypa po ścianach skacze tyle tam ludzi chorych. Normalnie epidemia. A i moja lekarka nie za bardzo widzi i rozumie mój problem. Twierdzi że ja nie wysoka to i ona nie musi być wysoka. Nie wiem sama co myśleć bo ja aż tak bardzo niska nie jestem mam 166 cm a mąż 189 cm. Pierwszy syn dość wysoki jak na swój wiek tylko Jagódka od nas odbiega. Ja w jej wieku byłam 5 cm wyższa (mam swoją książeczkę).
    Może mi podpowiecie coś odnośnie tych badań? Tsh miała robione w połowie grudnia 2015 r i wynosiło 1,64
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeFeb 27th 2016 zmieniony
     permalink
    A nie możesz iść prywatnie do endokrynologa na pierwszą wizytę? Ja tak zrobiłam co prawda na razie spuścili nas na drzewo ale lekarka kazała umówić się na nfz i jak dalej będziemy zaniepokojeni to od razu zleci nam komplet badań, pomierzą po swojemu. Ja widzę, że Ola rośnie bardzo skokowo. Widzę to bardziej po ciuchach bo jeszcze trudno mi ją prawidłowo zmierzyć (nie stanie super prosto, nie dostawi pięt do ściany-no wiadomo). Jest raczej wzrostu 1,5 rocznego dziecka. Choć znam równolatki ciut od Oli wyższe i rodzice kompletnie nie widzą problemu i lekarze tym bardziej. Ja się tym martwię bardzo.
    --
    •  
      CommentAuthorbelliz
    • CommentTimeFeb 27th 2016 zmieniony
     permalink
    Być może pójdę. Może on coś podpowie...?!
    Bananowiec a ile twoja mała mierzy?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.