Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 7th 2007
     permalink
    Następne spotkania po konfrencji o antykoncepcji:
    http://www.dozrodla.pl/index.php?go=spotkania
    Na pewno starający mogą wiele z niego wynieść.
    --
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeMar 8th 2007
     permalink
    ciekawe czy materiały z tego spotkania będą w formie MP3. Bardzo chciałabym je zdobyć.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 20th 2007 zmieniony
     permalink
    Krytyczny komentarz ginekologa na temat ulotki Yasmin:
    http://www.zycie.lublin.pl/ginekologia/antykoncepcja_reklamowka_jak%20czyta%E6.html
    Na początku tego artykułu odnośnik do drugiego tekstu na podobny temat tego autora.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMar 21st 2007
     permalink
    tydzień temu byłam na konferencji "Zastosowanie drospirenonu w antykoncepcji i hormonalnej terapii zastępczej" .
    posiadam materiał które nagrałam na mp3.
    zasadniczo cała konferencja to wychwalanie "cudownego" leku
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 21st 2007
     permalink
    a konferencja była sponsorowana przez...?
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMar 22nd 2007
     permalink
    oczywiście, że była sponsorowana przez firmę farmaceutyczna. zorganizowana ją dla pielęgniarek i położnych, wykładał ginekolog-endokrynolog. nawet wprost powiedział o skutkach ubocznych terapii hormonalnych, takich co w gabinecie od lekarza się o nich nie dowiemy.
    --
  1.  permalink
    Niestety nie bede mogl byc na spotkaniu 31.03 z Pania Wanda Poltawska o ktorym pisala Amazonka. Gdyby ktoras z was sie wybierala, do czego calym sercem zachecam bo Pani Wanda jest osoba zupelnie wyjatkowa i trudno przecenic kazda mozliwosc posluchania co ma do powiedzienia w zasadzie w dowolnej dziedzinie w ktorej sie wypowiada, to bylbym bardzo wdzieczny za jakiekolwiek materialy z tego spotkania i oczywiscie za relacje chocby tu, na forum.
    Z gory dziekuje pieknie jak nie wiem co :-)
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMar 22nd 2007
     permalink
    bladykotku jak mozesz udostepnic taki material? pisacCi na priva z info do ftp? maila? nie wiem jak duze to jest..
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeMar 22nd 2007
     permalink
    Tom, ja bardzo chciałabym się wybrać na tę konferencję, ale raczej nieosiągalne marzenie...
    Podobno materiały będą na www.
    Pisałam do nich i tak mi odpisali ;) tylko kiedy one się ukażą????
  2.  permalink
    dlaczego nieosiagalne? Jakies konkretne przeszkody? Moze czesc z nich daloby sie jakos usunac?
  3.  permalink
    Dziewczyny jesli w gabinecie waszego lekarza nie mozna uzyskac rzetelnych informacji o skutkach przyjmowania preparatow jakie wam ten lekarz zaleca i przepisuje to nalezy natychmiast zmienic lekarza niezaleznie czy to ginekolog, endokrynolog czy jakikolwiek inny lekarz. Co oczywiscie zupelnie nie oznacza ze nie warto i nie nalezy szukac informacji we wszystkich miejscach jakie budza wasze zaufanie.
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeMar 22nd 2007
     permalink
    Tom, cóż... 16 czerwca ślub, a przygotowania i uczelnia w rozsypce (tak mi sie przynajmniej wydaje).
    Być może jednak uda się coś z tym zrobić... Jest jeszcze kilka dni...
  4.  permalink
    OK, rozumiem i jak sie domyslasz to w tych akurat sprawach pomoc moge niewiele...
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeMar 22nd 2007
     permalink
    Hihihi, Tom, a może zaprosisz naszych gości w Wawie? ;) w naszym imieniu ;)
  5.  permalink
    :-)) Rozumiem ze masz do mnie zaufanie ale nie sadzilem ze az takie :-)
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeMar 22nd 2007
     permalink
    hihihi ;)
    Tom, widzisz jak to jest? Nawet TY się nie spodziewałeś ;)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 29th 2007 zmieniony
     permalink
    Dzisiejsze "Metro" opisuje marsz zwolenników i przeciwników aborcji. Zamieszczono nieprzemyślaną wypowiedź tzw. przypadkowego przechodnia:
    Ola, uczennica XXIV liceum im. C.K. Norwida w Warszawie: - Dla mnie życie pojawia się już wtedy, gdy plemnik dostanie się do jajeczka. I na żadnym etapie jego rozwoju nie powinno być zabijane. Przeraża mnie, że niektórzy traktują aborcję jak środek antykoncepcyjny. Zabijaniu dzieci nienarodzonych można przecież przeciwdziałać, stosując tabletki antykoncepcyjne lub prezerwatywy. Temu nie jestem przeciwna.

    Ola chyba zapomniała o minipigułkach.
    Skuteczność takiego promowanego podejścia w ograniczaniu liczby aborcji najlepiej widać w UK.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 29th 2007
     permalink
    no cuż się dziwić - nie wiedziała wszystkiego przecież to licealistka
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 29th 2007
     permalink
    Jednak gazeta uznała jej wypowiedź za wystarczająco reprezentatywną.
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMar 29th 2007
     permalink
    ale czy gazeta Metro jest wystarczajaco reprezentatywna?
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 29th 2007
     permalink
    no właśnie...przyznam się że nie czytam takich rozdawanych gazetek
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMar 29th 2007
     permalink
    ja nie czytam żadnych gazet, nie ogladam wiadomosci, nie slucham wiadomosci w radiu. czasem Zwierciadło wpadnie mi w rece. tylko na wp.pl i onet.pl wiadomosci dosc regularnie z zakresu gospodarki i biznesu czytam, i to od niedawna jakies pol roku moze..
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMar 29th 2007
     permalink
    vicky oczywiście piszcie na priva i tam podam maila. całość to ok 1,5 godz wykład, zajmuje ok 22 MB. ten sam materiał ale w formie pisanej przy osobistym spotkaniu.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 6th 2007
     permalink
    Ustawa antyaborcyjna w Polsce. Funkcjonowanie, skutki społeczne, postawy i zachowania. Raport - Wrzesień 2000
    Rozdział pt. KOBIETY WIEJSKIE WOBEC PROBLEMÓW ROZRODCZOŚCI - raport z badania RUN -
    Magdalena Grabowska i Wanda Nowicka
    http://www.federa.org.pl/publikacje/raporty/aborcja2000/aborcja2000_5.htm

    Wśród kobiet daje się także zaobserwował poczucie winy spowodowane używaniem antykoncepcji, utrwalane prawdopodobnie przez naukę Kościoła katolickiego. Prawie 45% kobiet uważa, że "środki antykoncepcyjne działają wbrew naturze", a 46.2% uważa, że "rodzenie dzieci jest obowiązkiem kobiety".
    Choć wpływ nauk Kościoła katolickiego na poglądy kobiet jest widoczny, to jednak nie ma istotnego wpływu na ich zachowania, w szczególności na wybór metod zapobiegania ciąży. Przy wyborze sposobu zapobiegania ciąży kobiety w zasadzie nie zasięgają porad u osób związanych z Kościołem i nie biorą pod uwagę ich opinii, kobiety religijne równie często jak niewierzące lub niezdecydowane pod względem wiary stosują środki antykoncepcyjne. Propagowane przez Kościół katolicki metody naturalne, tj. metoda termiczna czy też metoda Billings'a, stosowane są tylko przez 7% kobiet.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 6th 2007
     permalink
    Może nie ma powodu, aby demonizować legendarny wpływ czarnej mafii na zachowania biednych owieczek?
    Ciekawe jakie środki anty działają zgodnie z naturą?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 12th 2007
     permalink
    Pigułki a psychika
    Kobiety, które zażywają pigułki antykoncepcyjne, gustują w mężczyznach typu macho. W trakcie badań pokazywano ochotniczkom zdjęcia przedstawiające różne typy męskiej urody. Okazało się, że panie, które łykają leki antykoncepcyjne, preferowały panów o mocno zarysowanej szczęce i wystających kościach policzkowych. Z kolei kobietom niestosującym antykoncepcji bardziej podobali się panowie o delikatnych rysach twarzy i wrażliwym spojrzeniu. Uczeni przypuszczają, że te ostatnie panie liczą się w każdej chwili z możliwością zajścia w ciążę, dlatego wolą mężczyzn opiekuńczych i łagodnych - dobrych ojców dla swoich dzieci.

    Newsweek 16.02.2003.
    --
    • CommentAuthormama12
    • CommentTimeApr 12th 2007
     permalink
    Oj, bardzo lubie takie badania...:devil: a czy ci, co je przeprowadzali, wzieli pod uwage inne czynniki, czy tylko fakt zazywania pigulek antykoncepcyjnych?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 12th 2007 zmieniony
     permalink
    Też jestem ciekawa. Szkoda, że nie ma podanego źródła i byle jak opisano grupę kontrolną.
    Ja tam rok temu nie stosowałam żadnej antykoncepcji i nie liczyłam się z możliwością zajścia w ciążę. :-)
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 12th 2007
     permalink
    heehe niedawno czytałampodobny artykuł tle że wnioski były dokładnie odwrotne :crazy:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 12th 2007
     permalink
    Polityczna poprawność występuje niestety także w medycynie. Niektórym lekarzom obca jest neutralność światopoglądowa. :-)
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 12th 2007
     permalink
    w tym artykule było właśnie napisane że kobiety nie stosujące hormonalnej anty. wybierają silnych facetów typu macho jako okazy zdrowia a zmanipulowane hormonami panie wybierały tych drugich :wink: i w co tu wierzyć? najlepiej w nic :cool:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 13th 2007
     permalink
    Te preferencje zmieniają się też w czasie cyklu:
    a) okres płodności - podobają się macho - kochankowie,
    b) okres niepłodności - podobają się wrażliwi - ojcowie.

    Estrogeny/progestagen. :-)
    --
    • CommentAuthormama12
    • CommentTimeApr 13th 2007
     permalink
    i tak mozna sobie teorie snuc, kazda cos dla siebie znajdzie:wink:
    •  
      CommentAuthorCynka
    • CommentTimeApr 13th 2007
     permalink
    a co jak moj facet jest silnym i wrazliwym facetem zarazem??? takich nie badaja??? ::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 13th 2007 zmieniony
     permalink
    Nie, to nie jest kwestia wyboru światopoglądu itp.
    Teorie są o tyle interesujące, o ile prowadzą do udowodnionych wniosków, do prawdy.

    Cynosia, tacy nie istnieją, hihihi.
    --
    • CommentAuthorjohnna
    • CommentTimeApr 14th 2007 zmieniony
     permalink
    Istnieją... :bigsmile::swingin:
    •  
      CommentAuthorCynka
    • CommentTimeApr 14th 2007
     permalink
    jeden taki wlasnie spi w moim lozku :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeApr 16th 2007
     permalink
    a nieprawda. jest calkiem sporo facetow ktorzy są swietnymi kochankami i super ojcami:cool:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 16th 2007 zmieniony
     permalink
    Czego to ludzie nie zbierają...

    Pamiątki PRL:
    1. Krążek propagowany i chwalony przez Wisłocką
    https://ssl.allegro.pl/item183610897_zabytkowa_antykoncepcja_krazek_z_prl_u_nowy.html
    2. Nowiutka spirala:
    https://ssl.allegro.pl/item185909413_wkladka_antykoncepcja_antyk_z_1985_roku_.html

    Wazektomia u większości pacjentów wzmaga przyjemność:
    https://ssl.allegro.pl/item184162784_wazektomia_antykoncepcja.html
    --
    • CommentAuthorsamira
    • CommentTimeApr 17th 2007 zmieniony
     permalink
    Amazonka, z tej zasady :estrogeny/progesteron wynikałoby, że powinnyśmy mieć po dwóch mężów:bigsmile: Bigamia byłaby uzasadniona hormonalnie:confused:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 17th 2007
     permalink
    Raczej poliandria, jak najbardziej. :-)
    --
    • CommentAuthoramcm
    • CommentTimeApr 19th 2007
     permalink
    Amazonko, wydawało mi się, że zabiegi wazektomii (podobnie jak podwiązania jajowodów) są w Polsce zabronione prawnie...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 19th 2007
     permalink
    Tak, są zabronione, ale dla chcącego nic trudnego. :-)
    --
    •  
      CommentAuthorCynka
    • CommentTimeApr 20th 2007
     permalink
    podwiązanie jajowdów jest zabronione? bo mojej mamie po trzeciej ciąży w 1989 roku podwiązali w szpitalu (bo kolejna mogłaby być zagrożeniem życia matki albo dziecka, cała nasza trójka jest z cesarskiego cięcia) zapytam się dokladnie mamy jak to bylo.
    --
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeApr 20th 2007
     permalink
    Cynosia, prawo się zmienia ;)
    •  
      CommentAuthorCynka
    • CommentTimeApr 20th 2007
     permalink
    w tym przypadku jednak sie prawo nie zmienilo. lekarz zrobil mojej mamie zabieg, nie informujac jej ze jest nielegalny... inne czasy chyba byly. dzien przed porodem przyszedl do niej i kazal podpisac papierek. mama mówi, ze gamoń byla, bo nic o tym nie wiedziala i podpisala, skoro ja straszyli zagrozeniem zycia... okazalo sie ze zadnego zagrozenia nie bylo, a mama z dzisiejsza swiadomoscia nigdy by sie nie zgodzila na ten zabieg.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 20th 2007
     permalink
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeApr 23rd 2007 zmieniony
     permalink
    Hihi, z aukcji "krążkowej" (link od Amazonki): Pomyśl tylko jaki Świenty prezent możesz komuś zrobić
    A tą drugą już usunęli.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 23rd 2007
     permalink
    I tak informacja już się rozeszła, kto szukał, ten znalazł.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 28th 2007 zmieniony
     permalink
    Jakie są znane mity na temat antykoncepcji?

    Profesor ginekologii rozwiewa pokutujące mity na temat m.in. pigułek, tj. np. potrzebę badań pacjentki przed przepisaniem specyfiku. :-)

    Pod odpowiedzią jest odnośnik do sklepu, w którym można zakupić książkę - pośrednio biblię Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Na tym źródle opiera się też FDA.

    W czasie używania tabletek czasem dochodzi do owulacji. Profesor radzi MIERZYĆ PTC w czasie brania tabletek, aby sprawdzić, czy doszło do owulacji. :-)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.